مهریه بسیار عجیب و جالب علیرضا افتخاری برای دو دخترش

مهندسی گاز

عضو جدید

تعیین مهریه های سنگین و نجومی‌چنان مرسوم شده است که مانند دیگر رسومِ دست و پا گیر، سدی بزرگ بر سر راه ازدواج جوانان شده است. آیا ارزش‌های وجودی خودمان را با معیار سکه ها می‌سنجیم و در این بین چه بلاها که بر سر جوانان شیدا و عاشق پیش نمی‌آید. جوانانی که فقط به فکر رسیدن به معشوقند و دیگر هیچ. و تازه پس از ازدواج می‌فهمند که چه بلایی بر سرشان آمده است. حال اگر جوانی نخواهد به زندگی زناشوییش ادامه دهد ایا مهریه های سنگین و این سکه‌ها مانع از فروپاشی زندگیش خواهد شد؟ بی شک خیر، که اگر میشد آمار طلاق به این حد بالا نمی‌رفت.

جالب است بدانیم که آقای علیرضا افتخاری، خواننده خوش صدای کشورمان، مهریه دختر بزرگش را حفظ 450 غزل از حافظ شیرازی و مهریه دختر کوچکش را حفظ 16 جزء از قران کریم قرار داده است که تا کنون داماد بزرگش 350 غزل حفظ کرده و داماد کوچکش 8 جزء از قرآن کریم را حفظ کرده است.

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
خدا رو شكر كه گير چنين پدرخانوم سه‏نقطه‏اي نيفتاديم؛ من 2000 سكه رو به اون ترجيح مي‏دم.

karo7

اخراجی موقت
این آقا به جای این کارها بهتر بود که یه کم کمتر آهنگ از این و اون کش بره، و روی آلبوم هایی که چپ و راست به بازار می ده یه کم بیشتر کار می کرد.
در ضمن همون سکه ها بهتره.

peiman_eng

عضو جدید
من با نوع مهریه ای گذاشته موافق نیستم اما حرکتش جالب بود این یعنی حرکتی علیه مهریه اقتصادی

ضمنا من کلا با مهریه مخلافم ;)

رحیمی

عضو جدید
سلام

سلام

حالا جلب اینجاست که وقتی خدایی نکرده رفتن دادگاه طلاق اون قاضی بیچاره چطوری پای غزلهای آقا بشینه یا اگه پسره اون موقع یادش رفته باشه چی (گیج شدم آخرش از دست این مهریه ها :wallbash:.

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آقا به جای این کارها بهتر بود که یه کم کمتر آهنگ از این و اون کش بره، و روی آلبوم هایی که چپ و راست به بازار می ده یه کم بیشتر کار می کرد.
در ضمن همون سکه ها بهتره.

شما پسرا اگر مهریه کم باشه هم بهانه دارید . اگر زیاد باشه می گید چرا هوامونو ندارن . پدر زنها بلاخره از دست شما ها چیکار کنند :confused:

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا جلب اینجاست که وقتی خدایی نکرده رفتن دادگاه طلاق اون قاضی بیچاره چطوری پای غزلهای آقا بشینه یا اگه پسره اون موقع یادش رفته باشه چی (گیج شدم آخرش از دست این مهریه ها :wallbash:.

چی می شه گفت مهریه هم یک زمانی هدیه مرد به زن بوده ولی در حال حاضر شده وسیله ایی برای خنده :eek:

karo7

اخراجی موقت
شما پسرا اگر مهریه کم باشه هم بهانه دارید . اگر زیاد باشه می گید چرا هوامونو ندارن . پدر زنها بلاخره از دست شما ها چیکار کنند :confused:

به نظر شما این کمه!!!!!
بدبختا باید ده سال به جای کار کردن بشینن چیز حفظ کنند که براشون فایده ای نداره!!!!
من نمی گم مهریه بالا خوبه، ولی حداقل اگر مشکلی پیش اومد میشه اونو تیکه تیکه پرداخت، ولی اینو چیکار باید کرد!!!! اگر پسرا بخواند زنشونو طلاق بدند باید 10 سال بشینن حفظش کنند بعدش دیگه فکر نکنم حالی برای آدم مونده باشه تا طلاقش بده!!!

مهندسی گاز

عضو جدید
سلام خدمت تمامی عزیزان
متاسفم از دوستانی که اسم خودشون رو گذاشتن مهندس یا درس خوانده.اینکه این اقا افتخاری این مهریه رو تعیین کرده به چند علت بوده اول اینکه این مهریه های سنگینی که در ایران باب شده رو برداره یا همون سنت شکنی دوم اینکهدو چیزی که همه ما از یاد بریدم قران ودیوان حافظ که اولی بخاطر مسلمون بودن باید اون فرا بگیریم دومی بخاطر نکته های عارفانه که بازهم متصل به قران مجید میشه باید فرا گرفت حالا اگه تو این دوره زمونه مسلمونی به ایسم واینها به درد بعضیا نمیخوره وامصیبتا که به کجا رسیدیم که اینجوری در مورد کلام خدا حرف میزنیم.بهتر بیندیشم

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با حرکتش موافق نیستم ولی خوب این قضیه کاملا شخصیه...احتمالا به برکت همون حفظ کلام خدا و ...هیچ وقت این زندگی به طلاق و ...نمیکشه...
با ید دید و فهمیداین استاداز این حرکت چه منظوری داشتند...در واقع با حفظ اون قرآن یا غزلیات اون داماد داره تربیت میشه..یه تربیت الهی...
ان شاءا...از این برکات وارد زندگی همه ما بشه.....یا علی...

karo7

اخراجی موقت
سلام خدمت تمامی عزیزان
متاسفم از دوستانی که اسم خودشون رو گذاشتن مهندس یا درس خوانده.اینکه این اقا افتخاری این مهریه رو تعیین کرده به چند علت بوده اول اینکه این مهریه های سنگینی که در ایران باب شده رو برداره یا همون سنت شکنی دوم اینکهدو چیزی که همه ما از یاد بریدم قران ودیوان حافظ که اولی بخاطر مسلمون بودن باید اون فرا بگیریم دومی بخاطر نکته های عارفانه که بازهم متصل به قران مجید میشه باید فرا گرفت حالا اگه تو این دوره زمونه مسلمونی به ایسم واینها به درد بعضیا نمیخوره وامصیبتا که به کجا رسیدیم که اینجوری در مورد کلام خدا حرف میزنیم.بهتر بیندیشم

1- دوست عزیز! ما خودمون اسممون رو نگذاشتیم مهندس! بلکه چون درس خوندیم و دانشگاه قبول شدیم، شدیم مهندس!
2- شما اسم خودتونو گذاشتین مهندس ( البته مهندسی گاز!!!) پس تفکر شخصی خود رو به دیگران نسبت ندهید.
3- کسی که فکر می کنه اسم مهندس یا دکتر باعث می شه که از دیگر مردم سرتر باشه سخت در اشتباه است.
4- کسی که چیزی رو جفظ می کنه دلیلی نیست می تونه اون رو درک کنه و یا بفهمه!!! اگر این جفظ کردن از روی جبر نیز باشه که قضیه بدتر می شه!!! و در مورد فایده ای که گفته بودم به این قضیه بر میگرده!!!! نه به آن چیزی که شما استدلال کرده اید!!!! اگر در آن جمله بنده به جای کلمه چیز کلمه چیزی را می آوردم جق با شما بود، ولی پیشنهاد می کنم جمله من را بار دیگر بخوانید.
5- بعد شما با آقای افتخاری چقدر آشنایی دارید که به این وضوح می تونید نیتش رو تشخیض بدید و در اختیار دیگران قرار بدید!!!! بهرحال نیت آقای افتخاری هرچه باشه این نوع مهریه نیز مهریه سنگینی است و می تواند اثرات سوئی بر جامعه داشته باشه.
بهتر است نظرات دیگران را بخوانیم و بعد آنها را بکوبیم (نقد فدای سرتان)

آخرین ویرایش:

mehrdad2000

عضو جدید
عجیب است!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این افتخاری هم انگار زیاد حس هنری داره؟؟؟؟؟؟؟؟

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جاست که شاعر میگه:::دعوا دعوا سر کره مربااااا

بابا جماعت بی خیال خودتون رو دریابین...یکی دیگه دوماد شده یکی دیگه عروس شده یکی دیگه داره قران حفظ میکنه ثوابشو میبره یکی دیگه داره غزل حفظ میکنه فیضش رو می بره....
ما اینجا نشستیم داریم می زنیم تو سر کله همدیگه!!!!
بابا اینا باید قصد طرف رو دونست...خدای نکرده میتونه واسه مهم بودن باشه یا مهم شدن...
چه می دونم ته تهش همش غیبت میشه...ان شا ءا...خوشبخت باشند باقی بهانست...
زندگی همینه....کاریش نمیشه کرد....

یا علی.....

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز

تعیین مهریه های سنگین و نجومی‌چنان مرسوم شده است که مانند دیگر رسومِ دست و پا گیر، سدی بزرگ بر سر راه ازدواج جوانان شده است. آیا ارزش‌های وجودی خودمان را با معیار سکه ها می‌سنجیم و در این بین چه بلاها که بر سر جوانان شیدا و عاشق پیش نمی‌آید. جوانانی که فقط به فکر رسیدن به معشوقند و دیگر هیچ. و تازه پس از ازدواج می‌فهمند که چه بلایی بر سرشان آمده است. حال اگر جوانی نخواهد به زندگی زناشوییش ادامه دهد ایا مهریه های سنگین و این سکه‌ها مانع از فروپاشی زندگیش خواهد شد؟ بی شک خیر، که اگر میشد آمار طلاق به این حد بالا نمی‌رفت.

جالب است بدانیم که آقای علیرضا افتخاری، خواننده خوش صدای کشورمان، مهریه دختر بزرگش را حفظ 450 غزل از حافظ شیرازی و مهریه دختر کوچکش را حفظ 16 جزء از قران کریم قرار داده است که تا کنون داماد بزرگش 350 غزل حفظ کرده و داماد کوچکش 8 جزء از قرآن کریم را حفظ کرده است.

چه بامزه!!:biggrin:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه مهریه رو فقط موقع طلاق باید بگیرن؟
شاید دختره دو روز بعد از ازدواج مهریشو بخواد.

امیر Amir

عضو جدید

نه اون قدر شور

نه اینقدر بی نمک

راحت میشه زد زیرش...

به دلیل عدم حافظه کافی و کمبود در قدرت حافظه مهریه از گردن اقای...فلانی باز میشود.

گیییییییییییییییییییش(صدای چکش بود:))

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونوقت دختراش چی کار میکنن؟ لابد ساسی مانکن میخوننD:

chem man

عضو جدید
اگه خدای ناکرده خواستن طلاق بگیرن یا اینکه مهریشون عندالمطالبه بود و دختراش مهریه رو گذاشتن اجرا دامادها هم میتونن قسط بندی کنن یعنی اون داماد هر ماه چهار بیت رو حفظ کنه و بره واسه دختره اجرا کنه !:biggrin: تاماه بعد چهار بیت دیگه ! اگه همینطوری پیش بره تا 300-400 سال دیگه مهریه رو ادا میکنه .:biggrin:

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه هنوز زندگي رسمي خود را شروع نکرده به دليل مشکلات شديد خانوادگي در آستانه طلاق و جدائي قرار داريم.
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]داماد عليرضا افتخاري خواننده پر آوازه کشورمان سخنان وي در مورد مهريه همسرش را نادرست خواند.

به گزارش برنا رامين نوروزي داماد بزرگ عليرضا افتخاري افزود: مهريه همسر من 777 سکه تمام بهار آزادي و 7 ميليون و 707 هزار تومان جواهرات و يک سفر حج است که متاسفانه هنوز زندگي رسمي خود را شروع نکرده به دليل مشکلات شديد خانوادگي در آستانه طلاق و جدائي قرار داريم.

چندي قبل عليرضا افتخاري، اظهار داشت: که مهريه دختر بزرگ من حفظ 450 غزل از حافظ شيرازي و مهريه دختر کوچکم حفظ 16 جزء از قرآن کريم است که داماد بزرگش تاکنون 350 غزل و داماد کوچکش نيز تاکنون 8 جزء از قرآن کريم را حفظ کرده اند.

نوروزي با بيان اينکه همسرم مي گويد تا زماني که مهريه خود را دريافت نکنم حاضر به ازدواج نيستم، گفت: هم اکنون براي اخذ مهريه دادگاه کشي داريم.

نوروزي که مهندس عمران و از هنرمندان عرصه موسيقي و آواز است، تصريح کرد: جوانان هرگز نبايد به رنگ و لعاب ظاهري زندگي برخي از افراد پر آوازه دلخوش کرده و درصدد وصلت با اين قشر قرار گيرند.

وي افزود: هرگز فکر نمي کردم به واسطه ازدواج با دختر يک هنرمند بزرگ چون افتخاري اينگونه در ورطه مسائل خانوادگي گرفتار شوم و نگاهي به مقدار مهريه همسرم گوياي هزار و يک مشکل است که من در زندگي خانوادگي به آن گرفتار هستم.

نوروزي تصريح کرد: اي کاش مهريه همسرم همانگونه که افتخاري اظهار داشت، بود تا با عمل به آن و تقديم آنها به همسرم از اين روزگار سياه نجات پيدا کرده و امروز به دنبال تقسيط مهريه نبودم.
[/FONT]

نمی دونم چی بگم!!!!بعضیا انگار مجبورن دروغ بگن.البته نمیتونم قضاوت کنم،شاید خواستن خرابش کنن.قضاوت با خودتون...

javidboss

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه هنوز زندگي رسمي خود را شروع نکرده به دليل مشکلات شديد خانوادگي در آستانه طلاق و جدائي قرار داريم.
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]داماد عليرضا افتخاري خواننده پر آوازه کشورمان سخنان وي در مورد مهريه همسرش را نادرست خواند.

به گزارش برنا رامين نوروزي داماد بزرگ عليرضا افتخاري افزود: مهريه همسر من 777 سکه تمام بهار آزادي و 7 ميليون و 707 هزار تومان جواهرات و يک سفر حج است که متاسفانه هنوز زندگي رسمي خود را شروع نکرده به دليل مشکلات شديد خانوادگي در آستانه طلاق و جدائي قرار داريم.

چندي قبل عليرضا افتخاري، اظهار داشت: که مهريه دختر بزرگ من حفظ 450 غزل از حافظ شيرازي و مهريه دختر کوچکم حفظ 16 جزء از قرآن کريم است که داماد بزرگش تاکنون 350 غزل و داماد کوچکش نيز تاکنون 8 جزء از قرآن کريم را حفظ کرده اند.

نوروزي با بيان اينکه همسرم مي گويد تا زماني که مهريه خود را دريافت نکنم حاضر به ازدواج نيستم، گفت: هم اکنون براي اخذ مهريه دادگاه کشي داريم.

نوروزي که مهندس عمران و از هنرمندان عرصه موسيقي و آواز است، تصريح کرد: جوانان هرگز نبايد به رنگ و لعاب ظاهري زندگي برخي از افراد پر آوازه دلخوش کرده و درصدد وصلت با اين قشر قرار گيرند.

وي افزود: هرگز فکر نمي کردم به واسطه ازدواج با دختر يک هنرمند بزرگ چون افتخاري اينگونه در ورطه مسائل خانوادگي گرفتار شوم و نگاهي به مقدار مهريه همسرم گوياي هزار و يک مشکل است که من در زندگي خانوادگي به آن گرفتار هستم.

نوروزي تصريح کرد: اي کاش مهريه همسرم همانگونه که افتخاري اظهار داشت، بود تا با عمل به آن و تقديم آنها به همسرم از اين روزگار سياه نجات پيدا کرده و امروز به دنبال تقسيط مهريه نبودم.
[/FONT]

نمی دونم چی بگم!!!!بعضیا انگار مجبورن دروغ بگن.البته نمیتونم قضاوت کنم،شاید خواستن خرابش کنن.قضاوت با خودتون...
منم باورم نشد:surprised::surprised::surprised::surprised:

m.sarikhan

عضو جدید
چرا من باورم شد چون آدمهای به ظاهر مدعی خودشون از همه بدترن. مثل این سازمان حقوق بشر:w01:.