من چه کاري بلدم ؟ لطفا کمک کنيد

hossein1320

عضو جدید
سلام
من ترم 4 مکانيکم و اين ترم انخاب گرايش دارم .
سوالي که براي من پيش اومده اينه که من بعد از گرفتن ليسانس مثلا بخوام يه دستگاه براي بسته بندي مواد غذايي بسازم (يا هرچيزي
) من که کلا هيچ اطلاعاتي در اين زمينه ندارم . بايد چيکار کنم؟

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام
سوالي که براي من پيش اومده اينه که من بعد از گرفتن ليسانس مثلا بخوام يه دستگاه براي بسته بندي مواد غذايي بسازم (يا هرچيزي
درود
اگه لطف کنی سئوالت را واضح تر بگو
این سئاولت در رابطه با انتخاب گرایشت هست یا طراحی اون دستگاه مورد نظرت؟

beep2000

عضو
من که متوجه نشدم منظورتون چیه؟؟ یعنی میخوای بدونی چطور باید شروع کنی به ساخت دستگاهت؟؟

hossein1320

عضو جدید
يه جورايي به هم ربط دارن !

منظورم اينه که براي اين که اين دستگاه رو بسازم بايد چکار کنم . و اين علم رو در قالب چه گرايشي ياد مي گيرم ؟

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
يه جورايي به هم ربط دارن !

منظورم اينه که براي اين که اين دستگاه رو بسازم بايد چکار کنم . و اين علم رو در قالب چه گرايشي ياد مي گيرم ؟
برای طراحی این دستگاه باید درس طراحی اجزا را بخونی که هر دو گرایش سالات و جامدات این درس را می خونند اما قاعدتا در رشته جامدات تاکیید بیشتری روی این درس میشه.

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
لیسانس ساخت و تولید
فوق طراحی کاربردی

hossein1320

عضو جدید
ممنونم از راهنماييهاتون.
دوتا سوال :

1- اگه من گرايش جامدات يا طراحي کاربردي برم واقعا ياد مي گيرم يه دستگاه ( مثلا همون بسته بندي ) رو طراحي کنم يا فقط در حد تئوري ميمونه؟
2- اين پيشنهاد دوستمون چطوره ؟ يعني ليسانس ساخت و توليد و فوق طراحي ؟ تو کنکور ارشد به مشکل بر نمي خورم . تو فوق چي ؟ :gol:

beep2000

عضو
ببین عزیزم!
در مورد سوال اولت، شما اگه یه ذره ابتکار داشته باشی میتونی هر چیزی بسازی و این ربطی به رشته ت نداره. من خودم طراحی جامداتم، اگه بخوام یه دستگاهی بسازم، اول باید بیام ببینم هدفم چیه و چه انتظاری از دستگاه دارم؟ بعدش باید ببینم که نمونه اون دستگاه موجود هست یا نه؟ اگه نبود که باید فکرم رو حسابی به کار بندازم و ابتکار بزنم، ولی اگه موجود باشه، با یه جستجوی ساده تو اینترنت، شکل و طرز کار کلی دستگاه رو میبینم و شروع میکنم به کار!
در مورد سوال دومت، نظر شخصی من اینه که شما حتی اگه کارشناسی هم جامدات و فوق رو طراحی بخونی، به راحتی میتونی هر چیزی بسازی!!! ولی فرق جامدات و ساخت و تولید اینه که کار ساخت و تولید بیشتر عملیه تا تئوری وگرنه توی جامدات هم یاد میگیری بتونی یه دستگاه کامل بسازی!! و قطعا برای ساخت دستگاهت بلند نمیشی هلک هلک بری پای دستگاه و این جور برنامه ها! شما نقشه و طرح میدی و کارخونه یا کارگاه برات میسازه! تو کنکور ارشد هم به مشکل خاصی برنمیخوری!

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم!
در مورد سوال اولت، شما اگه یه ذره ابتکار داشته باشی میتونی هر چیزی بسازی و این ربطی به رشته ت نداره. من خودم طراحی جامداتم، اگه بخوام یه دستگاهی بسازم، اول باید بیام ببینم هدفم چیه و چه انتظاری از دستگاه دارم؟ بعدش باید ببینم که نمونه اون دستگاه موجود هست یا نه؟ اگه نبود که باید فکرم رو حسابی به کار بندازم و ابتکار بزنم، ولی اگه موجود باشه، با یه جستجوی ساده تو اینترنت، شکل و طرز کار کلی دستگاه رو میبینم و شروع میکنم به کار!
در مورد سوال دومت، نظر شخصی من اینه که شما حتی اگه کارشناسی هم جامدات و فوق رو طراحی بخونی، به راحتی میتونی هر چیزی بسازی!!! ولی فرق جامدات و ساخت و تولید اینه که کار ساخت و تولید بیشتر عملیه تا تئوری وگرنه توی جامدات هم یاد میگیری بتونی یه دستگاه کامل بسازی!! و قطعا برای ساخت دستگاهت بلند نمیشی هلک هلک بری پای دستگاه و این جور برنامه ها! شما نقشه و طرح میدی و کارخونه یا کارگاه برات میسازه! تو کنکور ارشد هم به مشکل خاصی برنمیخوری!
;)
ولی من بودم، کار رو می سپردم به یه حرفه ای.

بالا