من از صنعت بیزارم

crb7

عضو جدید
سلام به همگی.دوستان من بعد 6 ترم درس خوندن حالا که کارآموزی رفتم فهمیدم که کلا از صنعت و محیط و جو کارش خوشم نمیاد.درسای مکانیک رو خیلی دوست دارم ولی تقریبا هیچ کدوم تو صنعت کاربرد ندارن.میخواستم ببینم مکانیک چه سیالات چه جامدات فقط کارش تو صنعته ؟ هیچ جای دیگه نمیشه کار کرد .

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی.دوستان من بعد 6 ترم درس خوندن حالا که کارآموزی رفتم فهمیدم که کلا از صنعت و محیط و جو کارش خوشم نمیاد.درسای مکانیک رو خیلی دوست دارم ولی تقریبا هیچ کدوم تو صنعت کاربرد ندارن.میخواستم ببینم مکانیک چه سیالات چه جامدات فقط کارش تو صنعته ؟ هیچ جای دیگه نمیشه کار کرد .

سلام
مکانیک و صنعت که یه روحن در دو بدن
مگه بخونی و استاد دانشگاه بشی
یا اینکه باز بخونی و تو گرایش سیالات شرکت بزنی

البته کارای دیگم هست که ربطی به نوع گرایش نداه
خرید یه ماشین و کار کردن در آژانس که نیازی به تحصیلات آکادمیک نداره

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
همش که صنعت نیست.
می تونی استاد دانشگاه ، کارمند ، راننده آژانس ، مغازه دار و ........................ بشی .
شما محدودیت نداری.

Dark Seeker

عضو جدید
درباره ی رشته ای که دارید میخونید هیچوقت اینطور نگید چون به خودتون انرژی منفی وارد میکنید و در آینده به خودتون ضربه میزنید.
یا اینکه دوست عزیز رشتتون رو تغییر بدید.

mehran_mo

کاربر فعال
معمولا افراد مختلف سليقه ها،علايق و روحيات متفاوت دارند اما دليل نميشه كه افراد با روحيات متفاوت قادر نباشند رشته هاي تحصيلي مشترك داشته باشند.

مكانيك رشته اي هست كه كاربرد صنعتي داره و با صنعت گره خورده اما براي كار كردن و فعاليت در اين رشته به عنوان شغل اينده مستلزم به كار در صنعت به طور مستقيم نيست و نيازي نيست كه شما مستقيما با فضاي واحد هاي صنعتي برخزورد داشته باشيد.

شما ميتونيد توي رشته زمينه اي كه بيشتر با روحياتتون سازگار هست باي شغل ايندتون در نظر بگيريد

تدريس
تحقيق
نقشه كشي
مدل سازي با نرم افزار
محاسبات با نرم افزار
تحليل و محاسبه و طراحي

چنانچه به كار با نرم افزار علاقه داريد وارد همين زمينه بشيد و سعي كنيد پيشرفت كنيد حتما اينده شغلي خوبي خواهيد داشت همچنين نقشه كشي و محاسبات و طراحي
براي اين زمينه نيازي به حضور مستقيم و تمام وقت در محيط هاي صنعتي نداريد

اكثر دوستاني كه وارد رشتهمكانيك ميشن و يا در حال تحصيل توي اين رشته هستند علاقه زيادي به كلر هاي عملي و اكثرا در فكر داشتن كارگاه در زمينه علايقشون هستند اما اين بخش نياز به توانايي هاي اشخاص ديگه مانند شما هم داره

با ديد مثبت به رشته و اينده شغليتون نگاه كنيد و براش تلاش كنيد و زحمت بكشيد حتما نتيجه مثبت خواهيد گرفت.

موفق باشي

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشکلی نیست. اساتید دانشگاه ها هم به شدت از صنعت گریزان اند و این نفرت شما از صنعت برای ادامه تحصیل شما یک امتیاز محسوب می شه. و افرادی مثل شما شانس بسیار بالایی برای تدریس در دانشگاه دارن و معمولاً عضو هیئت علمی هستند.

mam42

عضو جدید
حضرت علی (ع) میفرمایند بالا ترین درجه علم ان است که توام با عمل باشد

بامداد 2

عضو جدید

سلام دوست عزيزم
درسهاي شما كاربرد دارن . شما جاي خوبي نرفتين
مثال از كابرد ها:
سيستم هاي heat exchanger براي خنك كاري روغن گيربكسهاي صنعتي و ....
سيستم ها ي هيدروليك و پنوماتيك و راه اندازي و رفع عيب اونهاو ....
شفت ها بيرينگها و ...
بررسي خرابي ها و راه اندازي اين سيستم ها و قطعات...
روابط انساني رو دوس ندارين آيا ؟
متوجه نميشم ... بيشتر توضيح بدين ... ممنون
بهتون كمك مي كنم :)

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
من ي سوال دارم!كجا رفتي كاراموزي كه باين نتيجه رسيدي كه درسهاي مكانيك توي صنعت كاربرد نداردن؟؟!؟؟!!؟!؟!؟!؟
صنعت با استفاده از علم مكانيك (به صورت عمده) هست كه صنعت شده.اين حرفتون خيلي عجيبه! و البته از ي دانشجوي مكانيك بعيد!

بامداد 2

عضو جدید
من ي سوال دارم!كجا رفتي كاراموزي كه باين نتيجه رسيدي كه درسهاي مكانيك توي صنعت كاربرد نداردن؟؟!؟؟!!؟!؟!؟!؟
صنعت با استفاده از علم مكانيك (به صورت عمده) هست كه صنعت شده.اين حرفتون خيلي عجيبه! و البته از ي دانشجوي مكانيك بعيد!

سلام اصلاً حرفهای این دوستمون مجدداً باید توسط خودشون گفته بشه . به نظر بنده . منظورشون مشخص نیس . :)

crb7

عضو جدید
سلام اصلاً حرفهای این دوستمون مجدداً باید توسط خودشون گفته بشه . به نظر بنده . منظورشون مشخص نیس . :)
سلام دوباره.
من فکر کنم منظورم رو درست نگفتم.جایی که من رفتم هیچ خبری از طراحی نبود و فقط تعمیرات دستگاه ها بود که از من بپرسین میگم یه کسی که نقشه خونی دستگاه رو بلد باشه میتونه اونا رو تعمیر کنه.جالب اینجایه که سرپرست کارگاه اونجا این حرف منو تایید کرد و گفت یک دهمه درسایی که میخونین تو صنعت کاربرد نداره(خود اون بنده خدا هم مکانیک خونده بود )
بله صنعت با استفاده از علم مکانیک صنعت شده اما توسط کشورایی غیر از ایران وقتی حتی ساخت قالب دستگاه رو می فرستن ترکیه شما انتطار داری تو ایران بحث طراحی داشته باشیم

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

فک کنم بشه ناظر مکانیک ساختمان بشی

بامداد 2

عضو جدید
سلام دوباره.
من فکر کنم منظورم رو درست نگفتم.جایی که من رفتم هیچ خبری از طراحی نبود و فقط تعمیرات دستگاه ها بود که از من بپرسین میگم یه کسی که نقشه خونی دستگاه رو بلد باشه میتونه اونا رو تعمیر کنه.جالب اینجایه که سرپرست کارگاه اونجا این حرف منو تایید کرد و گفت یک دهمه درسایی که میخونین تو صنعت کاربرد نداره(خود اون بنده خدا هم مکانیک خونده بود )
بله صنعت با استفاده از علم مکانیک صنعت شده اما توسط کشورایی غیر از ایران وقتی حتی ساخت قالب دستگاه رو می فرستن ترکیه شما انتطار داری تو ایران بحث طراحی داشته باشیم

سلام بله درست ه ک طراحی انجام نمی شه . در تکمیل حرفهای شما :
تمام مهندسین مکانیک کارخونه ها و اونایی ک مخصوصن دید فنی تری دارن : راحت تر دلایل خرابی رو در دستگاه ها پیدا می کنن راحت تر و مناسب تر تعمیر می کنن و ...
ب نظر بنده که خودم صنایع خوندم . مکانیک ها کاملا دید فنی تری دارن و در این مسایل تاثیرگذارن ... الزاما نباید طراح باشن . اونا می تونن ب راحتی تعمیرات رو اجرا کنن دلایل خرابی رو کشف کنن و ...
اینا همه در درسهای شما هست . اون درسها به شما دید بازتر و موثر تر می ده در اجرای مواردی که ذکر کردم ....

بامداد 2

عضو جدید
سلام بله درست ه ک طراحی انجام نمی شه . در تکمیل حرفهای شما :
تمام مهندسین مکانیک کارخونه ها و اونایی ک مخصوصن دید فنی تری دارن : راحت تر دلایل خرابی رو در دستگاه ها پیدا می کنن راحت تر و مناسب تر تعمیر می کنن و ...
ب نظر بنده که خودم صنایع خوندم . مکانیک ها کاملا دید فنی تری دارن و در این مسایل تاثیرگذارن ... الزاما نباید طراح باشن . اونا می تونن ب راحتی تعمیرات رو اجرا کنن دلایل خرابی رو کشف کنن و ...
اینا همه در درسهای شما هست . اون درسها به شما دید بازتر و موثر تر می ده در اجرای مواردی که ذکر کردم ....

بله که درسها به اون شکل کاربرد نداره ... شاید بشه گفت :یه مهندس ه ضعیف در درسها که روابط اجتماعی قوی تری داره موفق تره
نسبت به مهندسه باسوادی که روابط اجتماعی ضعیفی داره

بله درست ه ... :)

• Like
واکنش ها: crb7

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام دوباره.
والا من به عنوان ی مهندس سیالات توی کارخونه ای که کار میکنم دارم از تک تک ددرسهایی که خوندم استفاده میکنم.اون آقای مهندسی که این حرف را به شما زده احتمالا داشته به جای ی تکنسین کار میکرده ! بعدشم مهندسای جامدات کارخونه ی ما دارن دستگاه طراحی میکنن.فیکسچر میسازن پرس با توناژ بالا طراحی میکنن و میسازن.بهترین قالبهای فلزی و پلاستیکی را طراحی میکنن و میسازن و هیچ نیازی هم به هیچ جایی ندارن.
انصاف نیست با دیدن چندتا اتفاق و حرف کوچیک این ناتوانی را که توی محل کاراموزیتون دیدی به کل صنعت تعمیم بدی

crb7

عضو جدید
والا من به عنوان ی مهندس سیالات توی کارخونه ای که کار میکنم دارم از تک تک ددرسهایی که خوندم استفاده میکنم.اون آقای مهندسی که این حرف را به شما زده احتمالا داشته به جای ی تکنسین کار میکرده ! بعدشم مهندسای جامدات کارخونه ی ما دارن دستگاه طراحی میکنن.فیکسچر میسازن پرس با توناژ بالا طراحی میکنن و میسازن.بهترین قالبهای فلزی و پلاستیکی را طراحی میکنن و میسازن و هیچ نیازی هم به هیچ جایی ندارن.
انصاف نیست با دیدن چندتا اتفاق و حرف کوچیک این ناتوانی را که توی محل کاراموزیتون دیدی به کل صنعت تعمیم بدی
جایی که شما میرین استثناست.منم کارخونه زمزم میرفتم که جای کوچیکی هم نبود ولی وضعیتش این بود.از هر کدوم دوستامم که پرسیدم فهمیدم وضع کارآموزیشون همینه.امیدوارم من اشتباه کرده باشم و همه جا مثل این چیزی باشه که شما میگین

crb7

عضو جدید
شما که تو صنعت مشغول به کارین میشه بگین حوزه کاری یه مهندس سیالات تو صنعت چیه؟غیر از بحث تاسیسات

بامداد 2

عضو جدید
ما همه از صنعت بی زاریم . برین کتابهای ونه کورت رو بخونین نویسنده ی آمریکایی معاصر . نشر چشمه .

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
خب اگه درستونو ادامه بدین میشه توی کارای تحقیقاتی وارد بشین
یا اگه تا دکتاش برین که استاد دانشگاه و مدرس میشین
وبه نظرم هر کار صنعتی مثل جایی که شما رفتین نیس,شرکت های تاسیساتی و مهندس ناظر وطراح هم هست
موفق باشید

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
خوشحال شدم که شما که خانومید رفتین تو کار صنعت
دارم امیدوار میشم که منم میتونم;)

hanifzade

عضو جدید
نه اینجوریام نیست منم ترم 4 تموم کردم ...کاراموزی میرم ... ولی تنها کسایی ک میرن تو سایت کارخونه کارگراش هستن ....مهندساش ک همش پشت میز نشستن و کارشونم بیشتر طراحیه

بامداد 2

عضو جدید
نه اینجوریام نیست منم ترم 4 تموم کردم ...کاراموزی میرم ... ولی تنها کسایی ک میرن تو سایت کارخونه کارگراش هستن ....مهندساش ک همش پشت میز نشستن و کارشونم بیشتر طراحیه

سلام دوست عزيز اصلاً كار پيدا مي شه حالا ؟ كه بري توو دفتر زير كولر و طراحي كني ؟ تازه چي رو طراحي كني ؟ اگزوز موتور هوندا 125 ؟ ما صنعت داريم اصلاً ؟ ... ؟ اصلاً بحث اين حرفا نبود . اولين نفر كه اين تاپيك رو آغاز كرد : گفت چرا صنعتِ ما علمي نيس؟ و درسها كاربردي نيس . غيره و ... ...

• Like
واکنش ها: crb7

hanifzade

عضو جدید
سلام دوست عزيز اصلاً كار پيدا مي شه حالا ؟ كه بري توو دفتر زير كولر و طراحي كني ؟ تازه چي رو طراحي كني ؟ اگزوز موتور هوندا 125 ؟ ما صنعت داريم اصلاً ؟ ... ؟ اصلاً بحث اين حرفا نبود . اولين نفر كه اين تاپيك رو آغاز كرد : گفت چرا صنعتِ ما علمي نيس؟ و درسها كاربردي نيس . غيره و ... ...

نه اینطوریم نیست ....من میرم فولاد واسه کاراموزی....راستش خودمم نمی دونم اینا دارند چیکار میکنند...بیشتر ک چرت میزنند...ولی حقوقاشون بالاست....مسئول کاراموزیمم گفت فقط بتونم رو اتوکد مسلط شم ...گرفتتم !!!!....نمی دونم دیگه....

بامداد 2

عضو جدید
نه اینطوریم نیست ....من میرم فولاد واسه کاراموزی....راستش خودمم نمی دونم اینا دارند چیکار میکنند...بیشتر ک چرت میزنند...ولی حقوقاشون بالاست....مسئول کاراموزیمم گفت فقط بتونم رو اتوکد مسلط شم ...گرفتتم !!!!....نمی دونم دیگه....[/QUOT

موفق باشین :)

بامداد 2

عضو جدید
نه اینطوریم نیست ....من میرم فولاد واسه کاراموزی....راستش خودمم نمی دونم اینا دارند چیکار میکنند...بیشتر ک چرت میزنند...ولی حقوقاشون بالاست....مسئول کاراموزیمم گفت فقط بتونم رو اتوکد مسلط شم ...گرفتتم !!!!....نمی دونم دیگه....[/QUOT

موفق باشین :)

حقوق بالا !!!
چرت !!!
توو شرکتهای خصوصی ... چرت !!!

بالا