مناسب ترین لپ تاپ ها برای مهندسین IT

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسین IT
به نظر من تو این دوره هر مهندس IT برای پیشبرد کارهاش نیاز به یه لپ تاپ مناسب با رشته اش داره.
هر کی دوست داره میتونه ویژگی هایی رو که به نظرش یه لپ تاپ مهندس IT باید داشته باشه رو بذاره(دلیلش هم لطفا" بگید).
اگه خواستید مدل لپ تاپ خودتون رو با اینکه چقد تونسته پاسخگوی نیاز شما در این زمینه باشه رو هم بذارید.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام.
راستش من توی این مورد با شما موافق نیستم.الزامی نداره که همه لپتاپ داشته باشن،سیستم های رومیزی ارزان تر و قوی تر هستن و از نظر نگهداری و پشتیبانی هم بهترن.
لپتاپ انقدر سنگین و حجیمه که نمیتونه همیشه همراه شما باشه.نت بوک انقدر ضعیف و بی امکاناته که نمیتونه جای لپتاپ یا PC رو واسه دانشجو بگیره (مخاطب خودشو داره).
با توجه به هزینه اش و قانون مور،فکر میکنم فقط وقتی که فکر میکنید یه کامپیوتر لازم دارید که باید فقط گاهی جابجاش کنید و وقتی که واقعا همچین وسیله ای رو لازم دارید بخرید.
من اگه سیستم خونه ام مشخصاتش این نبود هیچوقت عوضش نمیکردم :
CPU Pentium 1 Ghz
Ram 256 MB
HDD 60 GB
Graphic ATI Radeon 9200 128 MB

آخر تیرماه یه لپتاپ خریدم (مشخصاتش توی امضام هست) به چند دلیل :
۱.نهایتش سال دیگه بالاخره من از این خونه میرم،یا سربازی یا ارشد.باید یه چیز قابل حمل داشته باشم.
۲.مشخصات سیستم همونطور که نوشتم خیلی ضعیف بود.حتی اوبونتو 10.04 رو هم با مشکل اجرا میکرد.البته بیشتر از RAM کم میاورد.
۳.علاقه داشتم بتونم به عنوان سرور هم ازش استفاده کنم.
۴.پولش کاملا هدیه بود و طرف گفت که من از لپتاپ سر در نمیارم،برو یکی واسه خودت بخر( 900 هزار تومن که 840 هزار تومن خود دستگاه و بقیه اش هم کیف و پد و شیرینی و ... شد)،وگرنه اگه به خودم بود با نزدیک ۱۵۰ هزارتومن سیستم قدیمی خانه رو ارتقا میدادم.(یه ماژول Ram یه CPU قوی تر و یه دیسک سخت)

لپتاپ من کاملا کارمو راه میندازه،حتی یه کم بیشتر!

در آخر اینو بگم که کامپیوتر یه مهندس IT فرق زیادی با لپتاپ یه مهندس عمران یا یه پزشک یا یه دانش آموز دوم دبیرستان (از نوع پولدار!) نداره.فرقش توی نحوه استفاده و محتوا هست نه مشخصات سخت افزاری و قیمتش.

mandana_f

عضو جدید
با صبحت های امیرخان کاملا موافقم . تفاوت فقط در نحوه استفاده است .

منم با سیستم خونه کار میکردم هیچ مشکلی باهاش نداشتم . سرعتش پایین بود ولی آنچنان اذیت نمیکرد . ضمن اینکه استفاده خاصی مثل بازی یا کارای تخصصی باهاش نداشتم .

اما لپ تاپ رو لازم داشتم چون منم بلاخره از این خونه میرم ارشد یا ... ! البته توی این مدت زیاد اینور و اونور بردمش مثه دانشگاه و مسافرت یعنی صرفا رو میزی نبود و

و مهترین دلیل اینکه وقتی توی یه خونه دوتا دانشجوی آی تی هست با یه سیستم به مشکل میخورن !!

پول لپ تاپم هم که مادرم لطف کرد !

مشخصاتش :

Dell Studio 1558

Core i7

Ram 4G

Radeon HD 5470

500G HDD

Windows 7 Home permium 64bit

شهریور 89 خریدم که خوده لپ تاپ 1175 با مخلفاتش شد 1 میلیون و 200 . ( شیرینی ما ندادیم به کسی ! )

مشکلی باهاش ندارم و راضی ام . ( ناگفته نماند که استفاده سنگین ازش نمی کنم ! )

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
راستش من توی این مورد با شما موافق نیستم.الزامی نداره که همه لپتاپ داشته باشن،سیستم های رومیزی ارزان تر و قوی تر هستن و از نظر نگهداری و پشتیبانی هم بهترن.
لپتاپ انقدر سنگین و حجیمه که نمیتونه همیشه همراه شما باشه.نت بوک انقدر ضعیف و بی امکاناته که نمیتونه جای لپتاپ یا PC رو واسه دانشجو بگیره (مخاطب خودشو داره).
با توجه به هزینه اش و قانون مور،فکر میکنم فقط وقتی که فکر میکنید یه کامپیوتر لازم دارید که باید فقط گاهی جابجاش کنید و وقتی که واقعا همچین وسیله ای رو لازم دارید بخرید.
من اگه سیستم خونه ام مشخصاتش این نبود هیچوقت عوضش نمیکردم :
CPU Pentium 1 Ghz
Ram 256 MB
HDD 60 GB
Graphic ATI Radeon 9200 128 MB

آخر تیرماه یه لپتاپ خریدم (مشخصاتش توی امضام هست) به چند دلیل :
۱.نهایتش سال دیگه بالاخره من از این خونه میرم،یا سربازی یا ارشد.باید یه چیز قابل حمل داشته باشم.
۲.مشخصات سیستم همونطور که نوشتم خیلی ضعیف بود.حتی اوبونتو 10.04 رو هم با مشکل اجرا میکرد.البته بیشتر از RAM کم میاورد.
۳.علاقه داشتم بتونم به عنوان سرور هم ازش استفاده کنم.
۴.پولش کاملا هدیه بود و طرف گفت که من از لپتاپ سر در نمیارم،برو یکی واسه خودت بخر( 900 هزار تومن که 840 هزار تومن خود دستگاه و بقیه اش هم کیف و پد و شیرینی و ... شد)،وگرنه اگه به خودم بود با نزدیک ۱۵۰ هزارتومن سیستم قدیمی خانه رو ارتقا میدادم.(یه ماژول Ram یه CPU قوی تر و یه دیسک سخت)

لپتاپ من کاملا کارمو راه میندازه،حتی یه کم بیشتر!

در آخر اینو بگم که کامپیوتر یه مهندس IT فرق زیادی با لپتاپ یه مهندس عمران یا یه پزشک یا یه دانش آموز دوم دبیرستان (از نوع پولدار!) نداره.فرقش توی نحوه استفاده و محتوا هست نه مشخصات سخت افزاری و قیمتش.

سلام خیلی ممنون از پستتون.
حرف شما رو تقریبا" قبول دارم.
به نظر من یکی از مهمترین ویژگی های لپ تاپ سبک بودنشه.
در مورد اینکه فرقی بین لپ تاپ یه مهندس با لپ تاپ بقیه افراد نیست اصلا" موافق نیستم چون یه مهندس برای اینکه یه برنامه بنویسه یا حتی اتوکد کار کنه باید ساعت ها لپ تاپش روشن باشه. به نظرم یه دکتر به اندازه ی یه مهندس با لپ تاپ کار نداره.
الان لپ تاپ خود من سر نوشتن پروژه ام کلا" خراب شد(البته گفته باشم لپ تاپم قدیمیه) الان بدون وصل بودن به شارژ اصلا" روشن نمیشه.
مدل لپ تاپم اینه acer extensa 5220
CPU:Intel Celeron M 530 - 1.73 GHz
RAM:1 GB
HDD:80 GB
Graphic:Intel GMA X3100

بازم به دلیل اینکه یه مهندس کارش با کامپیوتر زیاده به نظرم اگه با لپ تاپ کار کنه راحتتره چون کامپیوتر در یه مکان ثابت قرار داره و وقتی فرد خسته میشه امکان جابه جا کردن کامپیوتر وجود نداره. به خاطر همین هم فرد وقتی با کامپیوتر کار میکنه خیلی زودتر خسته میشه تا با لپ تاپ.
CPU و RAM هم که فکر کنم برای مهمه.

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با صبحت های امیرخان کاملا موافقم . تفاوت فقط در نحوه استفاده است .

منم با سیستم خونه کار میکردم هیچ مشکلی باهاش نداشتم . سرعتش پایین بود ولی آنچنان اذیت نمیکرد . ضمن اینکه استفاده خاصی مثل بازی یا کارای تخصصی باهاش نداشتم .

اما لپ تاپ رو لازم داشتم چون منم بلاخره از این خونه میرم ارشد یا ... ! البته توی این مدت زیاد اینور و اونور بردمش مثه دانشگاه و مسافرت یعنی صرفا رو میزی نبود و

و مهترین دلیل اینکه وقتی توی یه خونه دوتا دانشجوی آی تی هست با یه سیستم به مشکل میخورن !!

پول لپ تاپم هم که مادرم لطف کرد !

مشخصاتش :

Dell Studio 1558

Core i7

Ram 4G

Radeon HD 5470

500G HDD

Windows 7 Home permium 64bit

شهریور 89 خریدم که خوده لپ تاپ 1175 با مخلفاتش شد 1 میلیون و 200 . ( شیرینی ما ندادیم به کسی ! )

مشکلی باهاش ندارم و راضی ام . ( ناگفته نماند که استفاده سنگین ازش نمی کنم ! )

سلام خیلی ممنون از پستتون
خب من خیلی با لپ تاپ کار میکنم
البته تا قبل از اینکه دانشجو بشم اونم از نوع IT استفاده چندانی ازش نداشتم.
ولی سر نوشتن برنامه ها مدام لپ تاپ روشنه.
احتمالا" شما و جناب Drago تو شهر خودتون مهندسیتون رو خواندید دیگه؟! چون در صورتی که تو یه شهر دیگه بودید حتما" به لپ تاپ احتیاج پیدا میکردین.

mandana_f

عضو جدید
سلام خیلی ممنون از پستتون
خب من خیلی با لپ تاپ کار میکنم
البته تا قبل از اینکه دانشجو بشم اونم از نوع IT استفاده چندانی ازش نداشتم.
ولی سر نوشتن برنامه ها مدام لپ تاپ روشنه.
احتمالا" شما و جناب Drago تو شهر خودتون مهندسیتون رو خواندید دیگه؟! چون در صورتی که تو یه شهر دیگه بودید حتما" به لپ تاپ احتیاج پیدا میکردین.

بله من توی شهر محل سکونت دانشگاه رفتم . قبول دارم یکی که خوابگاه هست خیلی بیشتر به لپ تاپ نیاز داره .

در مورد سبک بودن لپ تاپ هم کاملا درست میگین چون خودم به شخصه برای پروژه کارشناسیم که مجبور بودم لپ تاپ رو هی ببرم پیشه استاد ، پدرم در اومد

بس که سنگین بود ! البته نه خیلی زیاد ولی خب وقتی لپ تاپ 15 باشه طبیعتا سنگین میشه و منم اندازه مانیتور برام مهمتر بود تا وزن لپ تاپ چون کمتر حمل میکردم

و در کل اونایی که استفاده های بصری بیشتر دارن ترجیح میدن صفحه بزرگتر داشته باشن تا چشم کمتر خسته بشه .

اما در مورد روشن بودن زیاد لپ تاپ : من کلا از باطری لپ تاپم خیلی کم استفاده میکنم با اینکه 9 سلولی هست و خوب جواب میده اما تقریبا 90 درصد اوقات بازش میکنم

و کلا با برق کار میکنم نه باطری .

زیاد هم برنامه ننوشتیم زمان دانشجویی ! حالا یه مهندس نرم افزار این مشکل رو داشته باشه آره ولی آی تی کمتر !

Drago

کاربر ممتاز
در مورد اینکه فرقی بین لپ تاپ یه مهندس با لپ تاپ بقیه افراد نیست اصلا" موافق نیستم چون یه مهندس برای اینکه یه برنامه بنویسه یا حتی اتوکد کار کنه باید ساعت ها لپ تاپش روشن باشه. به نظرم یه دکتر به اندازه ی یه مهندس با لپ تاپ کار نداره.
الان لپ تاپ خود من سر نوشتن پروژه ام کلا" خراب شد(البته گفته باشم لپ تاپم قدیمیه) الان بدون وصل بودن به شارژ اصلا" روشن نمیشه.

بازم به دلیل اینکه یه مهندس کارش با کامپیوتر زیاده به نظرم اگه با لپ تاپ کار کنه راحتتره چون کامپیوتر در یه مکان ثابت قرار داره و وقتی فرد خسته میشه امکان جابه جا کردن کامپیوتر وجود نداره. به خاطر همین هم فرد وقتی با کامپیوتر کار میکنه خیلی زودتر خسته میشه تا با لپ تاپ.
CPU و RAM هم که فکر کنم برای مهمه.
دکتر هم میشینه چندین ساعت پای وب یا کتاب الکترونیکی میخونه(سنگینیش در حد برنامه نویسیه)،اون بچه دوم دبیرستانه چندین ساعت بازی میکنه با لپتاپش (از سنگین ترین کارایی که میشه با کامپیوتر کرد) {در ضمن مهندس IT چرا باید با اتوکد کار کنه؟!}
احتمالا مشکل لپتاپ شما همون باطریش باشه که خب واسه همه پیش میاد،تشخیص نمیده کی مهندسه و کی نیست! (میدونم منظورتون اینه که زیاد استفاده میکردید و روشن بوده،اما همونطور که گفتم خیلی ها لپتاپشون زیاد روشن میمونه)
یعنی شما پشت میز از لپتاپ استفاده میکنی،یه ساعت دیگه خسته میشی لپتاپو ور میداری میری رو تخت؟ قبول دارم که قابلیت جابجایی داره،اما نه اینجوری دیگه! پورتبلیتی داره نه موبیلیتی! (Portablity,not Mobility)
CPU و RAM مهمه،اما واسه چه کاری؟ تا چقدر؟ برای همین برنامه نوشتن که شما میگی،موقع نوشتن کد چند درصد داره از سی پی یو استفاده میشه؟ موقعی که شبیه ساز روتر روش نصب میکنی در حد Battlefield از CPU کار کشیده میشه،اما چه مدت؟ مسلما خیلی کوتاه تر از وقتی که بازی میکنی.
امیدوارم حرفام اشتباه برداشت نشه،نمیگم مشخصات بالا خوب نیست،میگم فرقی توی مشخصات سیستم مهندس IT و غیره نیست،فرق توی کاربرده. (و کاربرد مهندس IT الزاما سنگین تر نیست.ممکنه مفیدتر باشه اما سنگین تر نیست)
این دقیقا برمیگرده به همون چیزی که اول گفتم : "زمانی که حس میکنید واقعا بهش نیاز دارید".محیط کوچیک و پویای زندگی مستقل دانشجویی،یه اضافه اون چابکی که لازمه،اگه امکان خریدش رو داشته باشه لپتاپ بهترین گزینه است.
======
ماندانا منم همیشه باطری لپتاپم رو در میارم! فکر کنم بیچاره رو هم رفته ۱۰ ساعت باطریش استفاده نشده!!

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زیاد هم برنامه ننوشتیم زمان دانشجویی ! حالا یه مهندس نرم افزار این مشکل رو داشته باشه آره ولی آی تی کمتر !
استاد برنامه نویسی ما که هر جلسه حداقل 2 تا برنامه میگه برای جلسه بعد بنویسیم هر ترم هم چندتا پروژه داریم!

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دکتر هم میشینه چندین ساعت پای وب یا کتاب الکترونیکی میخونه(سنگینیش در حد برنامه نویسیه)،اون بچه دوم دبیرستانه چندین ساعت بازی میکنه با لپتاپش (از سنگین ترین کارایی که میشه با کامپیوتر کرد) {در ضمن مهندس IT چرا باید با اتوکد کار کنه؟!}
احتمالا مشکل لپتاپ شما همون باطریش باشه که خب واسه همه پیش میاد،تشخیص نمیده کی مهندسه و کی نیست! (میدونم منظورتون اینه که زیاد استفاده میکردید و روشن بوده،اما همونطور که گفتم خیلی ها لپتاپشون زیاد روشن میمونه)
یعنی شما پشت میز از لپتاپ استفاده میکنی،یه ساعت دیگه خسته میشی لپتاپو ور میداری میری رو تخت؟ قبول دارم که قابلیت جابجایی داره،اما نه اینجوری دیگه! پورتبلیتی داره نه موبیلیتی! (Portablity,not Mobility)
CPU و RAM مهمه،اما واسه چه کاری؟ تا چقدر؟ برای همین برنامه نوشتن که شما میگی،موقع نوشتن کد چند درصد داره از سی پی یو استفاده میشه؟ موقعی که شبیه ساز روتر روش نصب میکنی در حد Battlefield از CPU کار کشیده میشه،اما چه مدت؟ مسلما خیلی کوتاه تر از وقتی که بازی میکنی.
امیدوارم حرفام اشتباه برداشت نشه،نمیگم مشخصات بالا خوب نیست،میگم فرقی توی مشخصات سیستم مهندس IT و غیره نیست،فرق توی کاربرده. (و کاربرد مهندس IT الزاما سنگین تر نیست.ممکنه مفیدتر باشه اما سنگین تر نیست)

این دقیقا برمیگرده به همون چیزی که اول گفتم : "زمانی که حس میکنید واقعا بهش نیاز دارید".محیط کوچیک و پویای زندگی مستقل دانشجویی،یه اضافه اون چابکی که لازمه،اگه امکان خریدش رو داشته باشه لپتاپ بهترین گزینه است.

کاری که میگید دکتر میکنه خب هر آدم دیگه ای هم انجام میده ربطی به دکتر بودنش نداره.
درباره ی بچه ی دوم دبیرستانی چیزی ننوشتم چون متوجه شدم منظورتون بازی با لپ تاپه اینرو من واقعا" قبول دارم که کار اون از همه سنگین تره.
درباره ی اتوکد و ربطش به مهندس IT باید بگم من نوشتم مهندس(با توجه به گفته ی شما درباره مهندس عمران . مهندسی خاصی براش مشخص نکردم) من قبول دارم بعضی از رشته ها کارشون با لپ تاپ زیاده.
متاسفانه دقیقا" همین جوره که گفتید من وقتی خسته میشم لپ تاپ رو میبرم رو تخت!!! البته اکثر اوقات اصلا" سر میز نمیرم!!!
در ضمن امیدوارم هم شما هم ماندانا خانوم لپ تاپ رو ببرید سر کلاسای ارشد و اونجا ازش کمال استفاده رو ببرید.

mandana_f

عضو جدید
استاد برنامه نویسی ما که هر جلسه حداقل 2 تا برنامه میگه برای جلسه بعد بنویسیم هر ترم هم چندتا پروژه داریم!

حالا نمیدونم بقیه جاها چه وضعی داره ! اما من فقط ترم 2 برای درس برنامه نویسی پیشرفته یا همون ++C فقط یه برنامه 200 خطی با بدبختی نوشتم و والسلام !

حتی آز پایگاه داده هم که با همون استاد بود و باید برنامه سی شارپ تحویل میدادیم زحمت کشیدم دادم بیرون برام نوشتن !!!!

در واقع کل دورانه کارشناسی فقط همون پروژه ترم 2 بود و بس !! ( البته افتخار نداره ! )

در ضمن امیدوارم هم شما هم ماندانا خانوم لپ تاپ رو ببرید سر کلاسای ارشد و اونجا ازش کمال استفاده رو ببرید.

خیلی کیف کردم با این تیکه :D;)

خیلی ممنون . خدا از دهنت بشنوه :)

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
با تشكر از هر سه نفرتون​
خب من قصد داشتم يه لپ تاپ بگيرم...با توجه به توضيحات شما من جايي نميرم كه لپ تاپ نيازم باشه فعلا...​
پس نتيجه ميگيرم كه سيستم قديمي خونه رو ارتقا بدم​
منتها من مشخصات سيستممو كه كلاس پنجم خريدمش و ميگم...شما بگيد چقدر ارتقاش بدم كه هم سرعتش بره بالا هم بتونم فايلاي بيشتري رو سيستمم ذخيره كنم...مرسي:​
Intel(R)​
Celeron(R) cpu 2.40 ghz​
2.42 ghz. 224 mb of ram​
اگه مي دونيد كه بيشتر از 200 تومن خرجش ميشه...بگيد كه بفروشمش يه نوشو بخرم؟!​

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشكر از هر سه نفرتون
خب من قصد داشتم يه لپ تاپ بگيرم...با توجه به توضيحات شما من جايي نميرم كه لپ تاپ نيازم باشه فعلا...
پس نتيجه ميگيرم كه سيستم قديمي خونه رو ارتقا بدم
منتها من مشخصات سيستممو كه كلاس پنجم خريدمش و ميگم...شما بگيد چقدر ارتقاش بدم كه هم سرعتش بره بالا هم بتونم فايلاي بيشتري رو سيستمم ذخيره كنم...مرسي:
Intel(R)
Celeron(R) cpu 2.40 ghz
2.42 ghz. 224 mb of ram
اگه مي دونيد كه بيشتر از 200 تومن خرجش ميشه...بگيد كه بفروشمش يه نوشو بخرم؟!

اگه قصد انجام کارهای گرافیکی و بازی ندارین.

و اگه رم سیستم ddr2 یا ddr3 هست. یه رم 4 گیگ بگیرین. برای کارهای روزمره جوابگوی شماست. هزینه رم 4 گیگ ddr3 حدودا 50 تومان میشه. (فکر کنم سیستمتون 3 گیگ رم رو بیشتر ساپورت نمیکنه)

البته اگه کلاس پنجم خریده باشینش و مثلا حدود 10 سال پیش. اون موقع فکر میکنم رم ddr2 و ddr3 تو جهان موجود نبود.

ddr هم که فکر نمیکنم جایی بتونین رم گیر بیارین. اگه گیر بیارین و 2 تا 1 گیگ هم بگذارین. حدودا 100 تومان هزینش میشه.

---------------------------------------------------

اگه بخواین سی پی یو و مادربورد و بقیه چیزها رو هم تغییر بدین که هزینش مطمئنا بیشتر از 200 تومان میشه و بهتره سیستم جدید بگیرین. چون که کاملا همه چیز کیس باید عوض بشه.

Drago

کاربر ممتاز
منتها من مشخصات سيستممو كه كلاس پنجم خريدمش و ميگم...شما بگيد چقدر ارتقاش بدم كه هم سرعتش بره بالا هم بتونم فايلاي بيشتري رو سيستمم ذخيره كنم...مرسي:

Intel(R)

Celeron(R) cpu 2.40 ghz

2.42 ghz. 224 mb of ram

اگه مي دونيد كه بيشتر از 200 تومن خرجش ميشه...بگيد كه بفروشمش يه نوشو بخرم؟!
کلاس پنجم بودید CPU سلرون ۲٫۴ بوده؟ یعنی من انقدر پیر شدم؟...:surprised:
یه کم رم کم داری،این ممکنه اذیت کنه و باعث کند شدن سیستم بشه،رم حتی از CPU هم مهم تره.
اون ۲٫۴۲ آخر نفهمیدم مال چی بود.
برای ذخیره بیشتر فایلها نیاز به هارد بیشتر داری که اطلاعات هاردتو نگفتی.
از قیمت ها اطلاعی ندارم.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلاس پنجم بودید CPU سلرون ۲٫۴ بوده؟ یعنی من انقدر پیر شدم؟...:surprised:
یه کم رم کم داری،این ممکنه اذیت کنه و باعث کند شدن سیستم بشه،رم حتی از CPU هم مهم تره.
اون ۲٫۴۲ آخر نفهمیدم مال چی بود.
برای ذخیره بیشتر فایلها نیاز به هارد بیشتر داری که اطلاعات هاردتو نگفتی.
از قیمت ها اطلاعی ندارم.

وا اقاي دراگو ... !!
cpu من چه ربطي به سن شما داره؟
كند شدن سيستم؟..داغونه اين سيستم!!...

مرسي

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به نظرم یه سیستم جدید بخرین خ بهتره چون تا جایی که اطلاع دارم هزینه ی ارتقاش بیشتر از 200 تومن میشه!
تازه امکانش هست خ وسایلش به کیس شما نخوره! چند وقت پیش یکی از فامیلامون میخواست سیستمش رو ارتقا بده رمی که به کیسش بخوره پیدا نکرد.
آخر هم یه سیستم جدید خرید.

مریم ک

عضو جدید
سلام منم تازه به جمع شما اومدم به قول بچه های دانشکده ترمک هستم اینقد برای خریدن لپ تاپ این در و اون در زدم که حد نداشت ولی جوینده یابندست بالاخره گرفتم مارکش asusسری k45v
core i7
cpu intel core i7_3630QM_2.4GHz
memori 6GB
البته چون شهر خودمون نیستم مجبور شدم اینقد زود بگیرم تازه الان که قیمت لپتاپ بالا رفته. امید وارم تو این چند سال کارم راه بندازه و به مشکل نخورم به نظر صاحب نظران ارجمن مارک مناسبی انتخاب کردم؟؟؟؟؟؟؟

maverick

عضو جدید
سلام به همه مهندسین IT
به نظر من تو این دوره هر مهندس IT برای پیشبرد کارهاش نیاز به یه لپ تاپ مناسب با رشته اش داره.
هر کی دوست داره میتونه ویژگی هایی رو که به نظرش یه لپ تاپ مهندس IT باید داشته باشه رو بذاره(دلیلش هم لطفا" بگید).
اگه خواستید مدل لپ تاپ خودتون رو با اینکه چقد تونسته پاسخگوی نیاز شما در این زمینه باشه رو هم بذارید.

وقتی می گبد مهندس IT دقیقا منظورتون چیه ؟

اگه در مورد شبکه به نظر من داشتن چند چیز مهمه

1- پورت COM برای راحتی اتصال کابل کنسول به تجهییزات شبکه و پیکر بندی اونها

2- توانایی اجرای همزمان چندین سیستم عامل ( برای اجرای یک Lab و اجرای تست های شبکه ای )

یه همچنین سیستمی باید 8 گیگ رم داشته باشه با یه سی پی یو Core i7

در مورد developer ها هم که بسه به پلت فرمی داره که روش کد می زنند اما به نظرم معمولا 4 گیگ رم و یه core i7 کافیه

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه در مورد شبکه به نظر من داشتن چند چیز مهمه

1- پورت COM برای راحتی اتصال کابل کنسول به تجهییزات شبکه و پیکر بندی اونها

2- توانایی اجرای همزمان چندین سیستم عامل ( برای اجرای یک Lab و اجرای تست های شبکه ای )

یه همچنین سیستمی باید 8 گیگ رم داشته باشه با یه سی پی یو Core i7

در مورد developer ها هم که بسه به پلت فرمی داره که روش کد می زنند اما به نظرم معمولا 4 گیگ رم و یه core i7 کافیه

سلام

1- برای پورت سریال که تبدیل با usb وجود داره و فکر نمیکنم صد در صد ضروری باشه که چنین پورتی وجود داشته باشه یا نداشته باشه.

2- برای تست کارهایی که فرمودید . سی پی یو پایین تر از i3 مثلا b960 و b950 هم به راحتی جوابگو هست

3- برای اجرای همزمان چندین سیستم عامل هم معمولا 1 گیگ باید برای سیستم عاملی که ازش استفاده میکنیم کنار بگذاریم (در صورت ویندوز بودن)
و 1 گیگ هم برای سیستم عامل های دیگر.
با رم 6 گیگ میتونن به راحتی 5 تا سیستم عامل مجازی رو به صورت همزمان run کنن.
با رم 4 گیگ هم 3 تا سیستم عامل مجازی میتونن به صورت همزمان کار کنن. با رم 8 گیگ هم تعداد سیستم عامل ها میتونه به 7 برسه.

ضمن اینکه رم قطعه قابل تعویض به حساب میاد و در صورت اینکه لپ تاپی کمبودی هم در این زمینه داشته باشه به راحتی قابل جبران است.

سلام منم تازه به جمع شما اومدم به قول بچه های دانشکده ترمک هستم اینقد برای خریدن لپ تاپ این در و اون در زدم که حد نداشت ولی جوینده یابندست بالاخره گرفتم مارکش asusسری k45v
core i7
cpu intel core i7_3630QM_2.4GHz
memori 6GB
البته چون شهر خودمون نیستم مجبور شدم اینقد زود بگیرم تازه الان که قیمت لپتاپ بالا رفته. امید وارم تو این چند سال کارم راه بندازه و به مشکل نخورم به نظر صاحب نظران ارجمن مارک مناسبی انتخاب کردم؟؟؟؟؟؟؟

سلام.

البته این پستتون رو باید قبل از اینکه لپ تاپتون رو میگرفتید میدادید و بعد از اینکه لپ تاپ گرفتید به نظر نمیرسه سوال پرسیدن در مورد انتخاب مناسب یا اشتباه درست باشه.

در مورد مارک مناسب باید عرض کنم که ایسوس مارک خوبیه ولی خب لپ تاپ ها رو نمیشه با مارک ها مقایسه کرد و باید مدل به مدل بررسی کرد. ضمن اینکه نگفتید k45vd یا k45vm .

مدل مورد نظرتون مدل بسیار خوبیه. فقط تنها موردی که وجود داره کارت گرافیک ضعیف 610 هست که کارت گرافیک بسیار ضعیفی به حساب میاد .
البته عنوان نکردید که کارت گرافیکتون 610 هست یا 630 . اگر 630 باشه کارت گرافیک خوبی هست. ولی 610 خیلی خیلی ضعیف هست .

البته اگر نخواین بازیهای روز رو انجام بدین. مشکلی با کارت گرافیک 610 نیز نخواهید داشت.

در بقیه موارد کانفیگ خیلی خوبی انتخاب کردید . سی پی یو شما از نوع ایوی بریج و جزو جدیدترین سی پی یو های حال حاضر هست. رم هم بسیار مناسب هست.

و انشالله در چند سال اینده مشکلی نخواهید داشت.

maverick

عضو جدید
سلام

1- برای پورت سریال که تبدیل با usb وجود داره و فکر نمیکنم صد در صد ضروری باشه که چنین پورتی وجود داشته باشه یا نداشته باشه.

2- برای تست کارهایی که فرمودید . سی پی یو پایین تر از i3 مثلا b960 و b950 هم به راحتی جوابگو هست

3- برای اجرای همزمان چندین سیستم عامل هم معمولا 1 گیگ باید برای سیستم عاملی که ازش استفاده میکنیم کنار بگذاریم (در صورت ویندوز بودن)
و 1 گیگ هم برای سیستم عامل های دیگر.
با رم 6 گیگ میتونن به راحتی 5 تا سیستم عامل مجازی رو به صورت همزمان run کنن.
با رم 4 گیگ هم 3 تا سیستم عامل مجازی میتونن به صورت همزمان کار کنن. با رم 8 گیگ هم تعداد سیستم عامل ها میتونه به 7 برسه.

ضمن اینکه رم قطعه قابل تعویض به حساب میاد و در صورت اینکه لپ تاپی کمبودی هم در این زمینه داشته باشه به راحتی قابل جبران است.

سلام.

البته این پستتون رو باید قبل از اینکه لپ تاپتون رو میگرفتید میدادید و بعد از اینکه لپ تاپ گرفتید به نظر نمیرسه سوال پرسیدن در مورد انتخاب مناسب یا اشتباه درست باشه.

در مورد مارک مناسب باید عرض کنم که ایسوس مارک خوبیه ولی خب لپ تاپ ها رو نمیشه با مارک ها مقایسه کرد و باید مدل به مدل بررسی کرد. ضمن اینکه نگفتید k45vd یا k45vm .

مدل مورد نظرتون مدل بسیار خوبیه. فقط تنها موردی که وجود داره کارت گرافیک ضعیف 610 هست که کارت گرافیک بسیار ضعیفی به حساب میاد .
البته عنوان نکردید که کارت گرافیکتون 610 هست یا 630 . اگر 630 باشه کارت گرافیک خوبی هست. ولی 610 خیلی خیلی ضعیف هست .

البته اگر نخواین بازیهای روز رو انجام بدین. مشکلی با کارت گرافیک 610 نیز نخواهید داشت.

در بقیه موارد کانفیگ خیلی خوبی انتخاب کردید . سی پی یو شما از نوع ایوی بریج و جزو جدیدترین سی پی یو های حال حاضر هست. رم هم بسیار مناسب هست.

و انشالله در چند سال اینده مشکلی نخواهید داشت.

دوست عزیز

فکر کنم شما تا حالا تو عمرت Virtual کار نکردی تا از Virtual فقط Vmware work station و Virtual PC و... رو دیدی . دوست گرامی با این کانفیگی که شما داری پیشنهاد میدی میشه پروژه دانشگاهی رو پاس گرد و به قول خودت 5 تا VM اورد بالا تا استاد کف کنه و نمره پاسی بهت بده ولی با رم زیر 8 گیگ و CPU زیر Core i7 تو دنیای واقعی - غیر دانشجویی - نمی تونی حتی توپولوژی ساده شبکه رو هم تست بزنی :) در مورد بالا واردن ( فقط بالا وردن ) من با 6 گیگ رو تا 8 تا ماشین مجازی هم بالا آوردم :) اما خب نمیشه با هاش کار IT کرد .

در مورد مبدل Rs232 موافقم باهات گرچه چون درایور میخواد خیلی از همکاران ترجیج میدن که با COM کار کنند که تو واقع ضروری دچار مشکل نشن

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز

فکر کنم شما تا حالا تو عمرت Virtual کار نکردی تا از Virtual فقط Vmware work station و Virtual PC و... رو دیدی . دوست گرامی با این کانفیگی که شما داری پیشنهاد میدی میشه پروژه دانشگاهی رو پاس گرد و به قول خودت 5 تا VM اورد بالا تا استاد کف کنه و نمره پاسی بهت بده ولی با رم زیر 8 گیگ و CPU زیر Core i7 تو دنیای واقعی - غیر دانشجویی - نمی تونی حتی توپولوژی ساده شبکه رو هم تست بزنی :) در مورد بالا واردن ( فقط بالا وردن ) من با 6 گیگ رو تا 8 تا ماشین مجازی هم بالا آوردم :) اما خب نمیشه با هاش کار IT کرد .

در مورد مبدل Rs232 موافقم باهات گرچه چون درایور میخواد خیلی از همکاران ترجیج میدن که با COM کار کنند که تو واقع ضروری دچار مشکل نشن

سلام .

البته من قصد جر و بحث کردن یا دعوا کردن یا ... رو با شما ندارم. جدیدا هم هیچ ادعایی در هیچ زمینه ای ندارم . اینجا یه محیط علمی هست که شخصا خوشحال میشم اگه در مورد چیزی نظری اشتباه میدم , اصلاح بشه.
نقد سخن بقیه افراد انجمن رو هم برای خودم مجاز میشمرم.

در مورد صحبت هایی که گفتید . باید عرض کنم که با نظرتون در مورد حداقل های آموزشی مخالفم. شما خودتون در صحبت هاتون اشاره ای به کار شبکه در دنیای واقعی و مجازی کردید.
کاربر مربوطه که راهنمایی خواسته تو صحبت هاش گفته که دانشجو هست . و پیش فرض ها رو بیان کرده. ولی شما پیش فرض ها رو تغییر دادید و رفتید سراغ کار شبکه واقعی و غیر دانشجویی .

اصولا فکر نمیکنم هیچ کجا بخوان از لپ تاپ به عنوان یه سرور استفاده بشه و بعد بخوان 500 تا کلاینت رو هم ساپورت کنن !!!! از لپ تاپ باید انتظاری مطابق با لپ تاپ رو داشته باشیم.
قرار نیست چون یه دانشجوی ترم 1 (و همچنین کسانی که در اینده این تاپیک رو میخونن ) که شاید به احتمال 1 درصد یه روزی بخواد برای خودش lab درست کنه. ( که برای اونم راههای مختلفی هست و نیاز به سیستم شخصی نیست )
بخوایم راهنمایی کنیمش که مجبور بشه با این قیمت دلار هزینه گزافی رو پرداخت کنه برای وسیله ای که عمر مفیدش تا پایان زمان دانشگاهش خواهد بود.

اصولا میزان سی پی یو ای که گفتم. برای یک دانشجو برای تست های مختلفش در دوران دانشگاه کاملا کافیه. البته این حرفم به این معنا نیست که داشتن لپ تاپی با سی پی یو core i7 ایوی بریج و رم 8 گیگ خوب نیست. اتفاقا خیلی هم عالی هست که همه افراد از مدرن ترین سیستم های امروزی استفاده کنن .
ولی خب قرار نیست حداقل ها رو تغییر بدیم و ذهنیت افراد رو جوری تغییر بدیم که مجبور بشن حتما پیشرفته ترین لپ تاپ موجود در بازار رو خرید کنن و حداقل ها رو سی پی یو i7 و رم 8 گیگ در نظر بگیریم !!!! معمولا این کار رو فقط فروشنده ها انجام میدن.

در مورد بقیه صحبت هاتون موافقم.

nana jun

عضو جدید
سلام و عرض ادب یه ایمیل واسم اومد یه لپ تاپ بود که با اب شارج میشد خیلیم خوشکل بود کسی اطلاعی در این زمینه نداره تا الان واسه خرید لپ تاپ اقدامی نکردم
بخاطر همین خواهان این لپ تاپ شدم اگه کسی چیزی میدونه لطفا کمکم کنه

maryam.gole

عضو جدید
سلام.بچه ها من ترم 6 it هستم .میخواستم لپ تاب بخرم.به نظرتون چه مدل خوبه؟من اصلا در مورد لپ تاپ اطلاعاتم صفره

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها من ترم 6 it هستم .میخواستم لپ تاب بخرم.به نظرتون چه مدل خوبه؟من اصلا در مورد لپ تاپ اطلاعاتم صفره

سلام شما چه قدر میخواین هزینه کنید؟ و کارتون با لپ تاپ چیه؟
به این سایت سر بزنید اینجا سایت تخصصی مشاوره ی خرید لپ تاپ و گوشی و ..... هست