منابع ارشد ساخت و توليد

mostafa1988

عضو جدید
با سلام خدمت اعضا من مصطفي ترم دوم مهندسي ساخت و توليد هستم و مي خواستم منابع كنكور ارشد را داشته باشم.با تشكر

Hossein_b5717

عضو جدید
با سلام خدمت اعضا من مصطفي ترم دوم مهندسي ساخت و توليد هستم و مي خواستم منابع كنكور ارشد را داشته باشم.با تشكر

منظورت اینه که چه درسایی تو کنکور میاد؟ تو سایت سنجش زده

از الان زود به فکر ارشد باشی
همین که درسهاتو خوب بخونی الان کافیه
بیشتر سعی کن تو این فرصت مهندس بشی!
حتما چند تا نرم افزار بدرد بخور هم یاد بگیر

rattling_boy

عضو جدید
بعضی درسا بهترین منبعش درسای توی دانشگاه هستش. اینو دیروز سر کنکور واقعا متوجه شدم.

بهتره درسایی مثل دینامیک ارتعاشات کنترل اتوماتیک رو توی طی ترم عالی بخونی و به با مفهومشون کاملا آشنا بشی چون چوی این درسا اگه با مفهوم کلی مبحث آشنا بشی می تونی توی کنکور راحت 10 تا تست بزنی.

siavash_m689

عضو جدید
بعضی درسا بهترین منبعش درسای توی دانشگاه هستش. اینو دیروز سر کنکور واقعا متوجه شدم.

بهتره درسایی مثل دینامیک ارتعاشات کنترل اتوماتیک رو توی طی ترم عالی بخونی و به با مفهومشون کاملا آشنا بشی چون چوی این درسا اگه با مفهوم کلی مبحث آشنا بشی می تونی توی کنکور راحت 10 تا تست بزنی.

سلام دوست عزیز من همیشه از راهنمایی های شما استفاده می کنم
یه سوال دارم خدمتتون اصولا تا جایی که من می دونم بچه های ساخت تولید سه درسو میزنن بخش استاتیک و ... بخش تخصوصی و عده ای هم ریاضی مگه چقدر وقت هست که ارتعاشات و دروس سیالات رو زد!؟

و سوال بعدیم در خصوص تست های ریاضی هست لطفا دوستانی که اطلاعاتشون زیاده کتاب تست برای ریاضی 1 - 2 معرفی کنن کتابهای پارسه سنگینه یه چیزی خیلی سبک برای شروع کردن می خوام؟ مخصوصا برای ریاضی دو

سوال اخرم که الان یادم افتاد تعداد تست های ریاضی مهندسی هست از اونجایی که ریاضی مهندسی نداریم می خوام ببینم ارزش داره روش وقت بزارم یا خیر؟

ممنون

rattling_boy

عضو جدید
سلام دوست عزیز من همیشه از راهنمایی های شما استفاده می کنم
یه سوال دارم خدمتتون اصولا تا جایی که من می دونم بچه های ساخت تولید سه درسو میزنن بخش استاتیک و ... بخش تخصوصی و عده ای هم ریاضی مگه چقدر وقت هست که ارتعاشات و دروس سیالات رو زد!؟

و سوال بعدیم در خصوص تست های ریاضی هست لطفا دوستانی که اطلاعاتشون زیاده کتاب تست برای ریاضی 1 - 2 معرفی کنن کتابهای پارسه سنگینه یه چیزی خیلی سبک برای شروع کردن می خوام؟ مخصوصا برای ریاضی دو

سوال اخرم که الان یادم افتاد تعداد تست های ریاضی مهندسی هست از اونجایی که ریاضی مهندسی نداریم می خوام ببینم ارزش داره روش وقت بزارم یا خیر؟

ممنون

سلام

در مورد وقت من هم قبل از کنکور همین فکر شما رو می کردم ولی خود بنده هم امسال یه نیم ساعتی اضافه وقت آوردم که مشغول زدن تست های بیومکانیک شدم. ببین چون استفاده از ماشین حساب مجاز نیست طراحان سوالات رو طوری طراحی میکنن که بشه با چندتا عمل ریاضی به نتیجه رسید و یا اینکه سوالات مفهومی میدن که خوب زدن سوالات مفهومی در صورتی که قبلا باهاش برخورد داشته باشی و مفهوم درس رو گرفته باشی کار اصلا زمان بری نیست و همین میشه که آخر سر وقت اضافه میاد.

در مورد دروس سیالات و ارتعاشات هم بنده دقیقا بر همین اساس گفتم که اصل موضوع رو دوستان در طی ترم بگیرن. چون اگه که شما به طور مثال در طی ترم متوجه شده باشی که با تغییر قطر و یا فشار و یا دبی چه تغییری در رفتار سیال ایجاد میشه همین میتونه کمکت کنه که 2 تا تست در کنکور بزنی.

کتاب های پارسه واقعا مباحثش زیاده (البته ریاضی کنکور هم واقعا پراکنده هستش و همیشه سوالاش متغیر بوده) و توضیح خوبی هم نداده مباحث رو:mad:

در مورد ریاضی مهندسی هم که نظر شخص بنده این هستش که وقتتو برای خوندنش تلف نکن.

بجای این اگه بتونی روی تخصصیات کار کنی خیای عالی میشه. من امسال واقعا از لحاظ دروس تخصصی خیالم راحت بود و با وجود اینکه تخصصی رو 50 درصد زدم ولی مطمئنم که بقیه دوستان هم بیشتر از این نزدن.;)

siavash_m689

عضو جدید
دروس تخصوصیم بد نیست یعنی تا اینجا ولی دوست دارم ریاضی هم بزنم معدلات رو که رسما" گذاشتم کنار شمام و خیلی های دیگه میگن ریاضی مهندسی رو سرش وقت نزار الان فقط ریاضی یک و دو مونده من حداقل می خوام حداقل 6-7 تا تست از ریاضی بزنم میشه کمکم کنید؟ یک کتاب تست معرفی کنید لطفا یک کتابی که ساده باشه روحیمو نبازم:eek: مخصوصا برای ریاضی دو چون پیش نیاز هیچ درسی نبود این ترم برداشتم می خوام حسابی روش کار کنم :)

با شما موافقم ترمودینامیک بعضی از قسمتاش واقعا اسون هست فکر کنم اگر روش وقت بزارم 2 یا 3 تست بتونم بزنم

rattling_boy

عضو جدید
دروس تخصوصیم بد نیست یعنی تا اینجا ولی دوست دارم ریاضی هم بزنم معدلات رو که رسما" گذاشتم کنار شمام و خیلی های دیگه میگن ریاضی مهندسی رو سرش وقت نزار الان فقط ریاضی یک و دو مونده من حداقل می خوام حداقل 6-7 تا تست از ریاضی بزنم میشه کمکم کنید؟ یک کتاب تست معرفی کنید لطفا یک کتابی که ساده باشه روحیمو نبازم:eek: مخصوصا برای ریاضی دو چون پیش نیاز هیچ درسی نبود این ترم برداشتم می خوام حسابی روش کار کنم :)

با شما موافقم ترمودینامیک بعضی از قسمتاش واقعا اسون هست فکر کنم اگر روش وقت بزارم 2 یا 3 تست بتونم بزنم

من خودم جزوه های خودمو خوندم ولی کتاب های ریاضی پارسه رو هم از یکی از دوستام گرفتم که با یه نگاه انداختن بهش به کل پشیمون شدم از ریاضی خوندن:cry: خیلی بد توضیح دادن. یا باید بری کلاس یا اینکه از قبل مطالعه و زمینه داشته باشی.

ولی من دیدم بعضی از دوستان تو تاپیک های دیگه از جزوه (یا شایدم کتاب دقیقا یادم نیست) آقای معاقدی صحبت می کردن و خیلی ها هم ازش راضی بودن.

منکه خودم تصمیم دارم از الان تا بعد کنکور آزاد فقط ریاضی بخونم:confused:

Hossein_b5717

عضو جدید
چقدر آدما با هم فرق دارن!!
من فقط جزوه های ریاضی پارسه رو خوندم
جدیدا کتاب داده برای ریاضی،اونا رو نمیگم.جزوه های کلاسشم منظورم نیست
واقعا عالی بود
تنها مشکلم این بود که چون دیر شروع کردم به خوندن برای کنکور وقت نکردم به اندازه کافی تست بزنم
وگرنه تو کنکور حتما نتیجه بهتری از ریاضی میگرفتم

rattling_boy

عضو جدید
من خودم جزوه های خودمو خوندم ولی کتاب های ریاضی پارسه رو هم از یکی از دوستام گرفتم که با یه نگاه انداختن بهش به کل پشیمون شدم از ریاضی خوندن:cry: خیلی بد توضیح دادن. یا باید بری کلاس یا اینکه از قبل مطالعه و زمینه داشته باشی.

ولی من دیدم بعضی از دوستان تو تاپیک های دیگه از جزوه (یا شایدم کتاب دقیقا یادم نیست) آقای معاقدی صحبت می کردن و خیلی ها هم ازش راضی بودن.

آقای معاقدی نه آقای معتقدی. اشتباه تایپی بوده;)

rattling_boy

عضو جدید
واقعا عالی بود
تنها مشکلم این بود که چون دیر شروع کردم به خوندن برای کنکور وقت نکردم به اندازه کافی تست بزنم

والله من دو جلد کتاب دارم از کتاب های پارسه که با ریاضی مهندسی میشه 3 تا. منتهی نسبت به جزوه ای که من داشتم واقعا گنگ و نامفهوم توضیح داده بود و اگه کسی که از ریاضی زیاد ندونه بیاد و کتاب های پارسه رو بخونه دقیقا حالتی که به من د ست داد به اونم دست میده:surprised:

siavash_m689

عضو جدید
واقعا عالی بود

مگه چندتا جزوه داره!؟ جزوه های کلاسشو اره منم شنیدم می گن تا تو کلاس نباشی نمی فهمی!!!

siavash_m689

عضو جدید

ریاضی ازاد فکر کنم خیلی راحت تر باشه!!!!

راستی تراز ازاد چقدره واحد نجف اباد و تبریز؟ فکر کنم کلا" 3 جا ارشد ساخت داره دیگه؟

تاکستان هم که نداره ازاد قزوین فکر کنم قراره واسه سال بعد بیاره درسته؟

raminbabak

اخراجی موقت
سلام
تبريز رو ول كن چون الان تو اون حد نيست ..نجف آباد بهتره ...
رك بگم تبريز ارشد ساخت وقتت رو تلف مي كني...هيچي ياد نميگيري من جاي شما باشم ميرم تركيه از تبريز ارزون در مياد

ریاضی ازاد فکر کنم خیلی راحت تر باشه!!!!

راستی تراز ازاد چقدره واحد نجف اباد و تبریز؟ فکر کنم کلا" 3 جا ارشد ساخت داره دیگه؟

تاکستان هم که نداره ازاد قزوین فکر کنم قراره واسه سال بعد بیاره درسته؟

Hossein_b5717

عضو جدید
مگه چندتا جزوه داره!؟ جزوه های کلاسشو اره منم شنیدم می گن تا تو کلاس نباشی نمی فهمی!!!

اگر آزمونای پارسه رو ثبت نام کنی یه سری جزوه می دن،من اونا رو میگم که خیلی عالیه

اگر کلاساشو بنویسی میری سره کلاس جزوه مینویسی،فکر کنم اونا رو میگی تا کلاس نباشی نمیفهمی

نسرین 66

عضو جدید
نظرتون راجع به کتاب ریاضیات مهندسی مهندس معتقدی چیه؟برای انتشارات پارسه

sa eed

عضو جدید
نظرتون راجع به کتاب ریاضیات مهندسی مهندس معتقدی چیه؟برای انتشارات پارسه

خیلیا رو دیدم که قبول شدن و کتاب ریاضی پارسه رو خوندن ولی کتابا و جزوه های مسعود نیکوکارم خوبه آخه خودش طراح سواله (معمولا معادلات طرح می کنه)

sheykh_bahaee

عضو جدید
با سلام
من امسال واسه ارشد میخونم پارسال با هم دسته جمعی رفته بودیم .......:w33:

ببخشید میخواستم بگم پارسال آزمایشی شرکت کرده بودم
و تمام منابع اصلی ساخت و تولید -جامدات-ریاضی رو دراوردم
واسه ریاضی دو نوع منبع داریم:
1-برای بالای 60 درصد ریاضی زدن
ریاضی 1 و 2 آقاسی و معادلات معتقدی
2-برای حدود 40 درصد
ریاضی1و2 ومعادلات حاجی جمشیدی
;)

amir-sta

عضو جدید
کلا کتاب های ریاضی معتقدی خوب توضیح دادن ولی خیلی خیلی حجیم اند.
به نظر حقیر اگه دروس ریاضی از روی یک منبع آشنا، مثلا جزوه ی خودتون و یا کتابی که خودتون ریاضی رو باهاش پاس کردین ،بخونین بعد هم برای تست به مثال های پارسه مراجعه کنید وقت خیلی کمتری می بره و میتونید یه دور ریاضی کامل ریاضی بخونید.

بالا