مقایسه تشابه دو تصویر

miss_roya

عضو جدید
سلام
دوستان عزیز من یه سری مقاله در زمینه مقایسه دوتا تصویر از نظر تشابه یا تفاوت میخوام.
خواهشنا اگه دارید دریغ نکنید
مرسییییییییییییی

miss_roya

عضو جدید
عنوان انگلیسی

عنوان انگلیسی

سلام
دوستان عزیز من یه سری مقاله در زمینه مقایسه دوتا تصویر از نظر تشابه یا تفاوت میخوام.
مرسییییییییییییی

two image comparison metrics
یا
comparison of two image

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
من فعلاً یه مقاله يافتم که اونم نمیدونم مربوطه یا نه. باز هم میگردم. این مقاله از IEEE هست :gol:

پیوست ها

• Comparative Evaluation of Visualization and Experimental Results Using Image Comparison Metrics.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

miss_roya

عضو جدید
من فعلاً یه مقاله يافتم که اونم نمیدونم مربوطه یا نه. باز هم میگردم. این مقاله از IEEE هست :gol:
مرسی عزیزم من دقیقا رو این مقاله مطالعه داشتم خط به خطش جلو چشممه و همین مقاله هزارتا سوال تو ذهنم ایجاد کرده آخه اصلا خیلی اجمالیه

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
مرسی عزیزم من دقیقا رو این مقاله مطالعه داشتم خط به خطش جلو چشممه و همین مقاله هزارتا سوال تو ذهنم ایجاد کرده آخه اصلا خیلی اجمالیه

راستش من دسترسی برای دانلود مقاله از سایت دانشگاه رو دارم اما نمیدونم چی باید برات بگیرم. میتونی هم یه کاری بکنی. مراجع این مقاله رو مطالعه کن. اگر جایی کمکی هم از دستم برمیومد بگو. مقاله هم خواستی عنوانش رو به همراه منتشر کننده بدی واست پیداش میکنم :gol:

amin_barazandeh

عضو جدید
سلام ، راستش من خودم هم تو پروژه ام از همین روش استفاده کردم و جواب داد. شما می تونید از مومنت های تصویر استفاده کنید. مومنت یک میانگین وزنی تصیر هست و مومنت های 1-7 را می تونید محاسبه کنید. این مومنت ها نسبت به تغییر زاویه ، چرخش ، تغییر مقیاس مقاوم هستند یعنی اگر دو شی مانند یکدیگر باشند ولی اندازه آنها متفاوت باشد مومنت برابر خواهد بود.برای مومنت هم جستجو کنی می تونی پیدا کنی .
http://en.wikipedia.org/wiki/Image_moment

promiseid

عضو جدید
سلام
مرسییییییییییییی

سلام اگه هنوز نیاز دارید به من میل بزنید تا جدیدترین مقالات رو در این حوزه بدم
promiseid@gmail.com