معما

saba27

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
قطعا شناسنامه اش رو دیر واسش گرفتن

وحيد اسماعيلي

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ازشون میپرسه اگه از اون یکی بپرسم در آزادی کدومه کدوم در رو نشون میده....
از راستگوه که بپرسه چون میدونه اون یکی دروغ میگه پس در اشتباه رو نشونش میده و از دروغگوه که بپرسه چون اون یکی در درست رو نشون میده و دروغگو جواب دروغ میده پس دروغگو هم در اشتباه رو نشون میده... پس هر دو نفر به یک در اشاره میکنن که اونم در اعدامه... پس در دیگه در آزادیه....
آقا چرا جایزه منو نمیدین؟ میرم شکایت میکنم بیان در تاپیکتو تخته کنن پارمهر...

پاسخ صحیح معما توسط دوست خوبمون بانو امین...

البته ببخشید با حدود یک سال تاخیر ...

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
معما سی و سوم

معما سی و سوم

معما سی و سوم

جان یه شب که با دوستش در حال شام خوردن بود، تصمیم گرفت که مسئله ای را با دوستش در میان بگذارد.
او گفت: من با یک متخصص گیاه شناسی صحبت کردم و او به من گفته فقط با 5 هزار دلار می توانم
نایاب ترین گیاه یکساله معطر دنیا را داشته باشم. البته او به من گفته که این گیاه هر سال گل میدهد
و من میتوانم تخم این گل را بگیرم و خودم آنها را بفروشم.

چون این گیاه خیلی نایاب و گران است، پس با این اوضاع من میتوانم از این راه ثروتمندشوم.
نظرت چیه؟ دوست جان مدتی فکر کرد و جواب منطقی به او داد.
او گفت: پولاتو نگهدار. این گیاه شناس یه کلاهبرداره.

معما: چطور دوست جان به این نتیجه رسید؟

• Like
واکنش ها: ros.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معما سی و سوم

جان یه شب که با دوستش در حال شام خوردن بود، تصمیم گرفت که مسئله ای را با دوستش در میان بگذارد.
او گفت: من با یک متخصص گیاه شناسی صحبت کردم و او به من گفته فقط با 5 هزار دلار می توانم
نایاب ترین گیاه یکساله معطر دنیا را داشته باشم. البته او به من گفته که این گیاه هر سال گل میدهد

چون این گیاه خیلی نایاب و گران است، پس با این اوضاع من میتوانم از این راه ثروتمندشوم.

به دلایل مختلف :دی

1- تو یه سال کی مرده کی زنده . اگه 1 سال گذشت و هیچی نداد یارو کلی از اینا تو یه سال فروخته و در رفته :دی
2- اینو یادم بود الان یادم رفت خخخخخ

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معما سی و سوم

خیلی سادس گیاه یک ساله فقط یه بار ب مرحله گلدهی میرسه و بعدش ازبین میره یعنی بعد از اینکه یه سال گذشت گیاه میمیره :)

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام
اینجا میخوایم معما بذاریم با کدوم بزرگوار باید هماهنگ کنیم؟
با مدیر parmehr؟

avantin

عضو
دو حرف آخر كدام شهرها را برداریم هم نام حیوان می شود؟
جواب ها:

شیراز
اهواز
كرمان
گرگان

avantin

عضو
نام چه شهری است كه چهار حرف اولش نام یك پرنده و چهار حرف آخرش محل كسب و كار است و اگر حرف چهارم و پنجم آن را برداریم نام یكی از كشورهای آسیایی است؟
جواب: اردكان است كه
چهار حرف اولش - اُردك - نام پرنده ای است
چهار حرف آخرش - دُكان - محل كسب و كار است
و اگر حروف چهارم و پنجمش را برداریم، تبدیل به - اُردُن - می شود كه یكی از كشورهای آسیایی است.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آن چیست که همیشه در مقابل شماست، اما دیده نمی شود؟

بالا