معاری یا برق یا کشاورزی؟

از نظر بازار کار و سختی تو دانشگاه مخصوصا ریاضیات و فیزیک کمتر داشته باشه میگم.
بازم معماری خوبه/
حالا فرق معماری با نقشه کشی ساختمان چیه؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
رشته هایی که گفتین خیلی با هم متفاوت هستند.
اولا کشاورزی که از رشته ریاضی فیزیک قبول میشه مهندسی آب هست.
کارش تقریبا همون عمران آب هست ولی تو موقعیت های شغلی همیشه یه نفرکه عمران آب خونده نسبت به کسی که مهندسی آبیاری خونده مقدم تر هست.درسشون هم آسون نیست (این رو گفتم که قول اسمش رو نخورین که کشاورزی هست.)
معماری رو اطلاع ندارم
اما برق پاییه قوی ریاضی و فیزیک میخاد و پشتکار قوی برای درس خوندن

معماری با نقشه کشی ساختمان فرق دارن؟
چون من دارم از آموزشگاه های آزاد مدرک میگیرم به خاطر همین میگم.

presante

عضو جدید
ببین دوست عزیز...
هر رشته ای سختی های خودش رو داره
برای مثال معماری سخت نیست در عوض به خلاقیت, حوصله و پشتکار نیاز داره
تو معماری خیلی وقت ها هست که طرح هات تایید نمیشه,پس باید حوصله ی فراوان داشته باشی.
به یاد داشته باش که معماری یه هنره تا مهندسی باشه....
تو معماری با انواع هنرها, طبیعت,بناها اشنا میشی اما تو نقشه کشی با انواع پلان ها و نقشه ها و ابعاد و اندازه ها کار میکنی و چون پسر هستی بعد از اتمام تحصیلت میتونی حق مهر داشته باشی و کار های نظارتی انجام بدی اما دختر ها نمیتونن کار نطارت انجات بدن...
درمورد کشاورزی سر رشته ندارم..شرمنده

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته هایی که گفتین خیلی با هم متفاوت هستند.
اولا کشاورزی که از رشته ریاضی فیزیک قبول میشه مهندسی آب هست.
کارش تقریبا همون عمران آب هست ولی تو موقعیت های شغلی همیشه یه نفرکه عمران آب خونده نسبت به کسی که مهندسی آبیاری خونده مقدم تر هست.درسشون هم آسون نیست (این رو گفتم که قول اسمش رو نخورین که کشاورزی هست.)
معماری رو اطلاع ندارم
اما برق پاییه قوی ریاضی و فیزیک میخاد و پشتکار قوی برای درس خوندن

سلام
دوست عزیز
به نظر من کشاورزی آب بهتر از عمران آب
با هر دو میشه دفتر فنی مهندسی زد
جهاد کشاورزی و اداره آب رفت
ولی با کشاورزی میشه رفت دانشکده کشاورزی استاد شد ولی با عمران آب نمیشه...
عمران آب بدترین رشته عمران
کشاورزی آب جز بهترینش!
منکه رشته با هیچ رشته ای عوض نمیکنم
چون شانس همه این چیز هایی که گفتم دارم
بخصوص اولی و آخری

*ستاره آسمان*

عضو جدید
از نظر بازار کار و سختی تو دانشگاه مخصوصا ریاضیات و فیزیک کمتر داشته باشه میگم.
بازم معماری خوبه/
حالا فرق معماری با نقشه کشی ساختمان چیه؟
اگر میخوای ریاضیات کمتر داشته باشه قید برق رو بزن معماری بهتره اینطورکه شما میخوای

*ستاره آسمان*

عضو جدید
همش به علاقتون بستگی دارد همه این رشته ها بازار کار و سختی درسا رو دارن بستگی دارد شما کدوم رو دوست دارید اونوقت سختیهاش واستون بیمعنامیشه البته برق بحثش جداست علاقه هم داشته باشی بیچارت میکنه:confused:

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
رشته کشاورزی آب به عنوان رشته مهندسی آب میشناسند. این رشته تقریبا درس های گروه عمران رو می خونید. درس های این رشته بیشتر مفهومی و محاسباتیه البته درس های حفظی هم داره که خیلی کمه
درس پایه واصلی این رشته در کارشناسی می تونم بگم مکانیک سیالات و هیدرولیک
در این رشته در مورد سیستم های تحت فشار و سطحی ،طراحی آبگذر ها ،سریز سد ها ،دریچه سدها، آب های زیر زمینی و نقشه برداری و.... می خونید
این رشته به گرایش عمران آب ، عمران سازه هیدرولیکی و عمران محیط زیست نزدیکه
می تونم بگم رشته خشکی نیست ولی سختی خودشو داره
در مقطع کارشناسی ارشد این رشته 3 گرایش داره
1-سازه ابی( در زمینه سد سازی، بند های انحرافی ، طراحی سریزهها و....فعالیت می کنه و با رشته سازه هیدرولیکی شبیه همه تقریبا می تونم بگم یکیه)
2- رهکشی(در زمینه طراحی سیستم تحت فشار و سطحی و.. فعالیت داره)
3-منابع آب ( در زمینه هیدرولوژی و آب های زیر زمینی و...)
اگر هم بخوای ارشد عمران بدی تمام منابع رو توی دوره کارشناسی خوندی به جز طراحی های گروه عمران که باید خودتون بخونید
ااز لحاظ بازار کار تقریبا خوبه می تونید به عنوان شرکت مشاور یا طراح کار کنید علاوه بر این جهاد کشاورزی ، وزارت نیرو، شهرداری ،استانداری و....استخدام می کنند.

رشته مهندسی برق
تا اونجا که اطلاع دارم پایه ریاضی خیلی قوی می خواد و کاملا محاسباتی و فکر کنم جز رشته هایی که تقریبا پشت میزیه

رشته معماری
این رشته با هنر ،قدرت تجسم و خلاقیت سر کار داره و از دنیای محاسبات تقریبا جدا میشه

دیگه بستگی به خودتون داره که به کدوم رشته علاقه دارید و محیط کاری کدوم رشته رو می پسندید

اگر هم خواستید در تالار مربوط به هر رشته تایپیکی مربوط به همون رشته بزنید و بخوایند از همه لحاظ کار ، محیط های کاری و درس های این رشته راهنماییتون کنند

*ستاره آسمان*

عضو جدید
رشته کشاورزی آب به عنوان رشته مهندسی آب میشناسند. این رشته تقریبا درس های گروه عمران رو می خونید. درس های این رشته بیشتر مفهومی و محاسباتیه البته درس های حفظی هم داره که خیلی کمه
درس پایه واصلی این رشته در کارشناسی می تونم بگم مکانیک سیالات و هیدرولیک
در این رشته در مورد سیستم های تحت فشار و سطحی ،طراحی آبگذر ها ،سریز سد ها ،دریچه سدها، آب های زیر زمینی و نقشه برداری و.... می خونید
این رشته به گرایش عمران آب ، عمران سازه هیدرولیکی و عمران محیط زیست نزدیکه
می تونم بگم رشته خشکی نیست ولی سختی خودشو داره
در مقطع کارشناسی ارشد این رشته 3 گرایش داره
1-سازه ابی( در زمینه سد سازی، بند های انحرافی ، طراحی سریزهها و....فعالیت می کنه و با رشته سازه هیدرولیکی شبیه همه تقریبا می تونم بگم یکیه)
2- رهکشی(در زمینه طراحی سیستم تحت فشار و سطحی و.. فعالیت داره)
3-منابع آب ( در زمینه هیدرولوژی و آب های زیر زمینی و...)
اگر هم بخوای ارشد عمران بدی تمام منابع رو توی دوره کارشناسی خوندی به جز طراحی های گروه عمران که باید خودتون بخونید
ااز لحاظ بازار کار تقریبا خوبه می تونید به عنوان شرکت مشاور یا طراح کار کنید علاوه بر این جهاد کشاورزی ، وزارت نیرو، شهرداری ،استانداری و....استخدام می کنند.

رشته مهندسی برق
تا اونجا که اطلاع دارم پایه ریاضی خیلی قوی می خواد و کاملا محاسباتی و فکر کنم جز رشته هایی که تقریبا پشت میزیه

رشته معماری
این رشته با هنر ،قدرت تجسم و خلاقیت سر کار داره و از دنیای محاسبات تقریبا جدا میشه

دیگه بستگی به خودتون داره که به کدوم رشته علاقه دارید و محیط کاری کدوم رشته رو می پسندید

اگر هم خواستید در تالار مربوط به هر رشته تایپیکی مربوط به همون رشته بزنید و بخوایند از همه لحاظ کار ، محیط های کاری و درس های این رشته راهنماییتون کنند
رشته مهندسی برق شاید تو دنیا پشت میزی حساب بشه اما در ایران به دلیل نبودزمینه شغلی همچینا هم پشت میزی نیست و به شدت کار فنی انجام میده
بقیه صحبتاتون کاملا صحیح است

بالا