مشکل وصل شدن به sql2005

azinaz

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
من میخوام به sql 2005 وصل بشم اما وقتی اسم سیستمم رو میزنم ارور میده
متن ارور اینه:
An error has occurred while establishing a connection to the server.
When connecting to SQL server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL server dose not allow remote connections.(provider:Named Pipes Provider , error:40-could not open a connection to SQL Server)(Microsoft SQL Server,Error:53)
البته بگم موقع نصبشم اذیت کرد اما بالاخره نصبش کردم و بگم که تازه ویندوزمو عوض کردم
لطفا هر چی زودتر بهم بگید مشکل کجاست آخه باید باهاش پروژمو آماده کنم و زیاد وقت ندارم
ممنون بای

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام و خسته نباشید
من میخوام به sql 2005 وصل بشم اما وقتی اسم سیستمم رو میزنم ارور میده
متن ارور اینه:
An error has occurred while establishing a connection to the server.

When connecting to SQL server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL server dose not allow remote connections.(provider:Named Pipes Provider , error:40-could not open a connection to SQL Server)(Microsoft SQL Server,Error:53)
البته بگم موقع نصبشم اذیت کرد اما بالاخره نصبش کردم و بگم که تازه ویندوزمو عوض کردم
لطفا هر چی زودتر بهم بگید مشکل کجاست آخه باید باهاش پروژمو آماده کنم و زیاد وقت ندارم
ممنون بای

Windows Authentication نصب کردی یا Mixed Mode؟ اگه اسم سیستم رو نميگيره با (local) چکش کن و اگه موقع نصب pass دادی که با کاربری sa و pass داده شده باید login کنه. یه سری هم یه سرویس های sql بزن ببین همه در حال اجرا باشن. چون ميگی اذيت کرده ممکن هست که درست نصب نشده باشه.
معمولاً (local) جواب میده.

azinaz

عضو جدید
آره نصبه اسم سیستم رو شما هر چی بگی من امتحان کردم اما باز همون پیغامو میده
سرویس هاشو از کجا باید چک کنم ؟
ممنون از راهنماییتون

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با (local) هم جواب نداد؟
سرويس ها رو از ويندوز سرويس ها در control panel --> administrative tools --> services میتونی کنترل کنی.
یا درست نصب نشده یا مد رو اشتباه می زنی.

saeedeha85

عضو جدید
salam mishe begi SQL Server ke nasb kardi kodoom version hast interprise Edition
hast ya na?
windose shoma service pack e chande
age moshkelet hal nashodeh mitooni server 2003 nasb koni

general2010

عضو جدید
وقتی شما اس کیو ال را اجرا می کنی در قسمت نام سرور، سرور هایی که نصب هستند میان مگه اینکه غیر فعال باشند. برای اینکه فعالشون کنی به آدرسی که نگین خانم گفت برو

اگر شما از نسخه اینترپرایس 2005 استفاده می کنی بدونید که سرور با این نسخه نصب نمی شه! اگر دقت کرده باشی حین نصب تیک گزینه دیتابیس فعال نیست برای همین اگر فقط می خوای از اس کیو ال استفاده کنی یا باید از نسخه استاندارد استفاده کنی یا سرور را جداگانه نصب کنی.
البته اگر می خوای ویژوال را نصب کنی نگران نباش چون ویژوال سرور را نصب می کنه و می تونی از سرور اون استفاده کنی.
اگر همه کارا رو کردی باز هم جواب نگرفتی. احتمال خیلی زیاد بهتره از اول نصب کنی.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
البته پست خيلي قديميه ولي براي تكميل اين تاپيك مي نويسم
لطفا موقع نصب و اتصال به SQL حتما فايروال رو چك كنيد.
اگه تنظيماات اونو نمي دونيد فايروال رو موقت خاموش كرده و چك كنيد ببينيد مشكل حل شده يا نه!

kerberos2023

عضو جدید
ایبن به آنچه دوستان گفتن اضافه کنم که شاید یه اینستنس دیگه نصب کردی به همین خاطر با اسم کامپیوتر تنها کانکت نمیشه
مثلا اگه ورژن express رو نصب کردی باید بزنی
local\sqlexpress