مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

prance666

عضو جدید
مشگل در ترانسفور ماتور اسپیکر
سلام دوستان
باندهای من که این مدلی هست

والا چند روز پیشهنگام باز کردن اون جعبه بزرگه اسپیکر اون سیم پیچ های ترانسفور ماتور هست مورد پیدا کرد و چند تا از اون سیم هاش پاره شد بعد منم مادرم هواسش نبود اونو انداخت دور حالا من موندمو این باند میخواستم بدونم کسی میتونه کمکی کنه از کجا میشه تهیش کرد نمایندگی میکرولب اینو میده یا نه من تهران هستم نمایندگی میکرولب کجاست
باتشکر
اینم یه چند تا عکس از برد دستگاهم کسی بتونه کمک کنه که چه ترانسفور ماتوری بگیرم ممنونش میشم

.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام ،

دستگاه پرینترم درست شد وااااااااااااااااااااااااااای خیلی ممنونم وااااااااااااااااای چقدر خوشحالم .
اما دستگاه فتو کپی اش جونم رو به لبم می رسونه تا کپی بگیره برای هر برگه حداقل 5 دقیقه طول می کشه می شه یه راه حل هم بگید!!!!!
من موسم نا خدا آگاه یه دفع قطع می شه اون دیود قرمز زیرش خاموش می شه هر چی جای یو ای پی اش رو تغییر می دم و سیمش رو تکون میدم تا اگه جایی قطع نشون بده تاثیر نداره فکر می کنید مشکل از موس یا مادر بوردم؟
با سلام
دوست عزیز ، ماوس روی یه سیستم دیگه هم همین طوریه یا نه ؟
اگر آره پس مشکل برد ماوس هست .
اگر نه سیستم شما یه ویروسی رو گرفته کهبرای خودم هم پیش اومده از یکی از وب سایت ها منتشر شده و آیکون ماوس حرکت نمی کنه ولی خود ماوس کار می کنه (( با حرکت دادن و راست کلیک می فهمید .
برای من تو ویندوز XP این مشکل ادامه داشت ولی تو ویندوز 7 این مشکل نیست .
با تشکر - سیستم 32

jaber85

عضو جدید
سلام
اطلاعاتی در مورد هد هارد می خواستم
(نحوه کار و میزان حساسیت به مغناطیس)
با تشکر

yoosef951

عضو جدید
چون هارد ضربه یا مشکل پیدا میکند باید[HDD_Regenerator_1.71-[p30download.com]رواز سایت بگیرید ... بعداز نصب .ریست کن بعد از آن برنامه یک صفحه می ایدکه دو قسمتی است در پائین مقدار هارد آن راداخل کادر نوشته شده را دبل کلیک کرده (بالای آن سمت راست استارت نوشته .اورابزن .بعد دو تا گزینه میاد که باید okکنید ). گزینه بعدی صفحه ریجستری میباشد که بعداز باز شدن چند لحضه صبر کنید . تانوشته ها بالا بیایند عدد1 رابزن / اینتر / بعد حالت کیبورد را از فارسی تغیر بده /M رابزن فکرکنم اینتر لازم داری که شروع به کارکند . این کار را 1یا2بار تکرار کن انشالله درست میشه .:gol:البته هربار سیستم تان را روشن کردیت اگر صدای بازهم داشت .این عمل را تکرار کن .

آخرین ویرایش:

m.givehchi

عضو جدید
ميشه لطفا ً قيمت سيستم پشتيبان گيري nas مدل qnap ts _809u_rp nas و اينكه از كجا ميتونم اونو خريداري كنم و سيستم utm مدل cyberoam cr 300i رو به من بگيد و من رو در اين مورد راهنمايي كنيد

سلام یکی از قویترین شرکت ها توی این زمینه شرکت رمیس هست.
یا به سایتشون سر بزن www.remisco.com
یا به خود شرکت 88925808

m.givehchi

عضو جدید
سلام
من واسه یه کار احتیاج به کمک دارم. ضمن اینکه رشته خودم مهندسی نرم افزاره و خیلی کارای سخت افزاری نکردم.
میخوام یه سون سگمنت ببندم که از 0 تا 60 را با led بشماره و کنترل این ledها رو با پورت موازی انجام بدم. البته فعلا 0 تا 9 رو هم نشون بدم کافیه.
تا الان 17 تا led و مقاومت روی برد گذاشتم که با یه جدول مشخص کردم کدوماشون با هم روشن هستن و اینکه 3تا ledهمیشه باید روشنه . پس انگاری باید 10 تا led رو کنترل کنم. در کل مدارم آمادست.
حالا می خوام بدونم که آیا هر کدوم از پین های پورت موازی آدرس خاصی داره؟ و اینکه می خوام برنامشو با اسملبی یا qbasic بنویسم چطوری ای آدرسا رو مشخص کنم و اینکه چطوری بگم فلان پین الان روشن شه.

ممنون می شم اگه راهنماییم کنید ;)

یه سر به تاپیک ها بزنی پیدا میکنی

shahab22088

عضو جدید
سلام
کامپیوتر من تند تند Restart می شه نمی دونم مشکل از کجاست؟:(:redface:

سلام دوست عزیز مشکل سیستم شما احتمالا از رم یا cpu ایجاد شده ابتدا رم رو بایک رم دیگه تعویض کن اگر مشکلت حل نشد از cpu سیستمته برای تست cpu سیستم را روشن کن و سینک cpu را لمس کن اگر از حد معمول گرم تر شد مشکل از فن یا خمیر سیلیکونه مقداری خمیر روی cpu بزار اگر حل نشد احتمالا از دور فنه دور فن را توی setup میتونی مشاهده کنی با تعویض فن انشا الله مشکل حل میشه .

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز مشکل سیستم شما احتمالا از رم یا cpu ایجاد شده ابتدا رم رو بایک رم دیگه تعویض کن اگر مشکلت حل نشد از cpu سیستمته برای تست cpu سیستم را روشن کن و سینک cpu را لمس کن اگر از حد معمول گرم تر شد مشکل از فن یا خمیر سیلیکونه مقداری خمیر روی cpu بزار اگر حل نشد احتمالا از دور فنه دور فن را توی setup میتونی مشاهده کنی با تعویض فن انشا الله مشکل حل میشه .
با سلام
دوست عزیز
اگر CPU بیش از حد گرم کنه سیستم کامل خاموش می شه نه اینکه ریست کنه
پس از CPU نیست .
به نظر من می تونه از رم باشه که امکانش است بر اثر خاک گرفتن اسلات رم دیسکانکت بشه و درجا ریست می شه .
از پاور باشه که وقتی برق یک قسمت زیاد مصرف بشه پاور توانایی تامین برق CPU رو نداره و سریعا سیستم ریست می شه (مثل زمان لود کردن سی دی )
از هارد باشه که کابل دیتا هارد شل باشه و قطع و وصل بشه (در این صورت بیشتر اول هنگ و بعد ریست می شه )
با تشکر - سیستم 32

8711112165

عضو جدید
من می خوام یک مبدل کد BCDبه باینری(چهار رقمی )طراحی کنم میشه کمکم کنید

hossein19413

عضو جدید
هنگ بی مورد

هنگ بی مورد

من کامپیوترم بی مورد هنگ میکنه مثلا موقعی که دارم موسیقی گوش میدم
مجبور میشم restart کنم
مشکل کجاست به نظر شما؟

mohammad5566n

عضو جدید
سلام به بروبچ
من رمز setup لپ تاپم رو فراموش کردم.راه ریست کردن رمز setup کامپیوتر معمولی در اوردن باطری مادربرد,اما نمی دونم واسه لپ تاپ چیکار کنم.:cry::confused:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بروبچ
من رمز setup لپ تاپم رو فراموش کردم.راه ریست کردن رمز setup کامپیوتر معمولی در اوردن باطری مادربرد,اما نمی دونم واسه لپ تاپ چیکار کنم.:cry::confused:
با سلام
دوست عزیز
اگه لپ تاپ شما گارانتی داشته باشه و برای گارانتی بفرستی می گن که باید بایوس عوض بشه و چون بایوس جزء گارانتی محسوب نمی شه ، 100 هزار تومان براتون فاکتور می کنن | چون برای دوستان پیش اومده .
لپ تاپ هم مثل مادربرد معمولی باطری بک آپ داره که می تونید با باز کردن اون و در آوردن باطری تنظیمات بایوس را به حالت اول برگردونید .
توجه اینکه دسترسی به باطری بک آپ لپ تاپی که گارانتی داره  ندارید مگر اینکه از خیر گارانتی بگذرید .
حالا اگه لپ تاپ شما گارانتی نداره بعد از باز کردن قاب و برداشتن رو کش ها (مثل کیبرد و...) از قسمت رو ، احتمال داره باطری زیر رم باشه و یا زیر سی دی رام .
همچنین احتمال داره زیر قاب اصلی باشه که در اینصورت بایستی به طور کامل مادربرد دستگاه رو دربیارید .
توصیه می کنم اگر در این زمینه تخصص ندارید خودتون باز نکنید . چون تا حدودی لم های باز کردن لپ تاپ با PC فرق داره .
با تشکر - سیستم 32

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
مجبور میشم restart کنم
مشکل کجاست به نظر شما؟
سلام دوست عزیز.
این مشکل واسه منم پیش اومده. ویندوزتم عوض کن اگه خوب نشد سیستمو هواگیری کن. رم & cpuتو در بیار تمیز کن مادربوردتم هواگیری کن انشاالله خوب میشه. اگه بازم خوب نشد احتمالا سیستمت خوب خنک نمیشه. الانمدیگه چیزی به ذهنم نمیرسه

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجبور میشم restart کنم
مشکل کجاست به نظر شما؟
با سلام
دوست عزیز برای دو تا از مشتری هام چنین چیزی پیش اومده بود بعد از چک کردن به 2 چیز بر خوردم .
1- هارد سیستمش فقط با 1 پیچ بسته شده بود که با بستن 2 پیچ یگه مشکل حل شد . منظور اینه سیستم در حال کار با لرزش هارد دچار این مشکل می شد .
2- روی یکی دیگه سیستم 2تا رایتر وصل بود که با تغییر دادن Master & Slave یکی این مشکل حل شد .
حالا شما هم چک کن شاید درست شد .
با تشکر - سیستم 32

talalo

عضو جدید
سلام من یه dvd writer گفتم اول بیرون کابلاشو وصل کردم کار کرد ولی بعدش که دوباره امتحان کردم سیستمم بالا نیومدد و error میده که یکی از کابلهای رو برد قطعه وقتی دوباره چک میکنم درست نمیشه ولی وقتی dvd writer رو جدا کردم درست شد مشکل چیه؟ من یه کابل طوسی رنگو به برد و هارد و dvd وصل میکنم و فکر می کنم که نمی تونه هاردو بخونه یا یه چیزی مثل این کمکم کنیییییییییییییییییید

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه dvd writer گفتم اول بیرون کابلاشو وصل کردم کار کرد ولی بعدش که دوباره امتحان کردم سیستمم بالا نیومدد و error میده که یکی از کابلهای رو برد قطعه وقتی دوباره چک میکنم درست نمیشه ولی وقتی dvd writer رو جدا کردم درست شد مشکل چیه؟ من یه کابل طوسی رنگو به برد و هارد و dvd وصل میکنم و فکر می کنم که نمی تونه هاردو بخونه یا یه چیزی مثل این کمکم کنیییییییییییییییییید
با سلام
دوست عزیز احتمال داره هر دو در یه حالت Master --- Slave قرار دارند .
یکی رو تغییر بده شاید درست بشه .
چون وقتی با یه کابل دو قطعه رو به مادربر وصل می کنی باید یکی در حالت Master و یکی دیگه در حالت slaveقرار داشته باشه .
امتحان کن و نتیجه رو بنویس .
با تشکر - سیستم 32

talalo

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز احتمال داره هر دو در یه حالت Master --- Slave قرار دارند .
یکی رو تغییر بده شاید درست بشه .
چون وقتی با یه کابل دو قطعه رو به مادربر وصل می کنی باید یکی در حالت Master و یکی دیگه در حالت slaveقرار داشته باشه .
امتحان کن و نتیجه رو بنویس .
با تشکر - سیستم 32

ممنونم که بهم جواب دادین شرمنده من متوجه مشدم چی کار باید بکنم میشه یکم بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بایه کابل دیگه می تونم DVDR رو به مادر بورد وصل کنم؟

Sarp

مدیر بازنشسته
ممنونم که بهم جواب دادین شرمنده من متوجه مشدم چی کار باید بکنم میشه یکم بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بایه کابل دیگه می تونم DVDR رو به مادر بورد وصل کنم؟
منظورش اینه که جامپر یکیشون رو جاش رو عوض کنی
اگه رایتر رو دربیاری پشتش یه قطعه کوچیک هست که راهنمای جابجائیش هم روی رایتر هست .

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز البته با وصل کردن رایتر با یه کابل دیگه مشکلتون باید حل بشه ولیاگر خواستید با همون یه کابل وصل کنید دقیقا مطابق با گفته دوستمون (آقا بابک) فقط کافیه جامپر پشت رایتر یا هارد رو جابجا کنی .
برای رایتر و هارد روی هر دستگاه نوشته شده است که در چه حالتی Master و در چه حالتی Slave هست .
توجه داشته باش که وقتی جامپر هارد رو در سومین وضعیت قرار بدی هارد به حالت Cap Limit در می آد و مقداری از فضای هارد عملا غیر قابل دسترسی هست و هارد شما با مقدار فضای کمتری شناخته می شه .
اگر در این حالت ویندوز داشته باشی . مقدار فضای درایو C کمتر از آن باشه ویندوز بالا می آد و باقی فضا نیاز به پارتیشن بندی داره .
ولی اگر مقدار فضای درایو C بیشتر از حالت Cap Limit باشه ویندوز بالا نمی آد و دستور به نصب مجدد ویندوز می ده .
پس در جابجا کردن چامپر های هارد دقت کن .
با تشکر - سیستم 32

talalo

عضو جدید
dvd writer

dvd writer

shoonisht و babak عزیز خیلی ممنونم مشکل از جامپر بود که رفع شد.

• Like
واکنش ها: Sarp

hadeian

عضو جدید
سلم خسته نباشید.
اگه سیستم ارور میده و شما دی وی دی و هاردتونو با یک کابل به مادربرد متصل کردید احتمالا کابل شما خراب شده و جامپر پشت دی وی دی یا هاردتونو تغییر دادید.
اول یه کابل ide بگیر بعد جامپر هاردتو رو master و دی وی دی تو رو slave بذار .

انشا الله درست میشه.

am.roostam

عضو جدید
کمک

کمک

وقتی میخوام ویندوز رو عوض کنم صفحه آبی میشه و خطای زیر رو میده
IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL

بعد دوباره سعی میکنم و خطای زیر رو میده
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

خب من هم حافظه و هم کارت گرافیک رو دوباره جا زدم ولی:mad:

چَکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::confused:

البته توی اینترنت سرچ کردم و به این لینک هم رسیدم
اما از اونجایی که خیلی زبانم خوبه !!!
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc957609.aspx

دیگه همین

xilizax

عضو جدید
وقتی میخوام ویندوز رو عوض کنم صفحه آبی میشه و خطای زیر رو میده
IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL

بعد دوباره سعی میکنم و خطای زیر رو میده
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

خب من هم حافظه و هم کارت گرافیک رو دوباره جا زدم ولی:mad:

چَکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::confused:

البته توی اینترنت سرچ کردم و به این لینک هم رسیدم
اما از اونجایی که خیلی زبانم خوبه !!!
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc957609.aspx

دیگه همین

درود ؛

دوست عزیز این Error احتمالا به CPU برمیگرده. شاید فن توان کافی نداشته و در آخرین پروسه ای که داشته دمای زیاد بهش آسیب زده. شاید هم اتصالات فن مشکل پیدا کرده.
پیشنهاد می کنم اول از RAM مطمئن شو و بعد کل CPU رو دوباره ببند و از BIOS دمای اون رو چک کن. شاید لازم باشه چند بار سیستم رو Reboot کنی تا حرارت به حداکثر برسه.

پیروز باشی.

hosini2042

عضو جدید
کامپیوتر

کامپیوتر

سلام من اطلاعاتی درمورداورهدوویدیو پروزکتور می خوام یعنی یک نفرپیدانمیشه جواب من روبده من خیلی عجله دارم .مرسی