مشکلات خود در درس سيستم عامل را اينجا مطرح کنيد

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من تازه عضو شدم من بعد از 2ساعت استفده از کامپیوتر ناگهان صفحه ابی میشود و 1تا 100 میرود و ریاستارد میشو مشکل چیست؟ ویندوز من 7 است

سلام...
چند تا احتمال وجود داره...
۱- خرابی ویندوز....
۲- خرابی هارد یا بدسکتور پیدا کردن...
باتشکر...

vahidehmansoori

عضو جدید
با سلام.
به فوریت به تحقیقی مختصر و مفید در خصوص سرویس دهنده های وب در سیستم عاملهای سرور نیاز دارم.
از کمکی که مینمائید کمال تشکر را دارم. منصوری

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.
به فوریت به تحقیقی مختصر و مفید در خصوص سرویس دهنده های وب در سیستم عاملهای سرور نیاز دارم.
از کمکی که مینمائید کمال تشکر را دارم. منصوری

سلام...
فکر کنم از این قبیل موارد در اینترنت به وفور ریخته است...
همچین میگید به فوریت..مگه اینجا اورژانسه... شوخی کردم...
ولی شما که احتیاج داشتید باید زودتر به فکر می بودید...
یه سرچ کن...پیدا می کنی...در مورد آپاچی و آی آی اس سرچ کن...
باتشکر...

moslehit

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید راستش ممنو ن می شم اگه چند نمونه ازjavamultihreadرابرام بزارید ممنون می شم)mosleh1370@yahoo.com​

یاس ابی

عضو جدید
سلام . یه سوال دارم . خیلی مهمه . تحت شرایطی میتوان برنامه را مستقیما از روی حافظه جانبی بدون انتقال به حافظه اصلی اجرا نمود. اولا شرایط لازم چیست؟ و این روش چه نامیده میشود؟

simsoon

عضو جدید
ببخشید دوستان
کسی میتونه کمکم کنه پروژه به نام معماری کرنل دارم
که باید مباحثی با عنوان هسته های یکپارچه- میکرو کرنل(ریز هسته)- هسته های پیوندی - برون هسته بطور مفصل تشریح کنم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید دوستان
کسی میتونه کمکم کنه پروژه به نام معماری کرنل دارم
که باید مباحثی با عنوان هسته های یکپارچه- میکرو کرنل(ریز هسته)- هسته های پیوندی - برون هسته بطور مفصل تشریح کنم

سلام...
اول برو تویه ویکی پدیا یه سرچ بزن ...
بعد در مورد مسائلش تویه اینترنت سرچ کن... اینطوری راحتتر مطالب گیرت میاد....
باتشکر...

simsoon

عضو جدید
سلام...
اول برو تویه ویکی پدیا یه سرچ بزن ...
بعد در مورد مسائلش تویه اینترنت سرچ کن... اینطوری راحتتر مطالب گیرت میاد....
باتشکر...

ویکی پدیا خیلی کلی گفته
در مورد ریزهسته و هسته های یکپارچه یه سری مطالب پیدا کردم
اما اون دو تای دیگه نه
حتی انگلیسی هم به جایی نرسیدم
کمکککککککککک

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ویکی پدیا خیلی کلی گفته
در مورد ریزهسته و هسته های یکپارچه یه سری مطالب پیدا کردم
اما اون دو تای دیگه نه
حتی انگلیسی هم به جایی نرسیدم
کمکککککککککک

سلام...
وجدانا یعنی...انگلیسی سرچ کردید و هیچی؟؟؟ این یه مدل رو اصلا باور نمی کنم...به نظرم اصلا سرچ نکردید..وگرنه هرچیزی که می خواید سرچ کنید رو حتی تویه مترجم گوگل هم ترجمه و بعد سرچ کنید کلی مطلب بهتون میده...
یه نمونه...بنده اینها رو تویه فارسی سرچ کردم...
همه ی لینک های صفحه ی اول رو باز کنید...
بازم اگه گیر کردید بگید...
باتشکر...

simsoon

عضو جدید
سلام...
وجدانا یعنی...انگلیسی سرچ کردید و هیچی؟؟؟ این یه مدل رو اصلا باور نمی کنم...به نظرم اصلا سرچ نکردید..وگرنه هرچیزی که می خواید سرچ کنید رو حتی تویه مترجم گوگل هم ترجمه و بعد سرچ کنید کلی مطلب بهتون میده...
یه نمونه...بنده اینها رو تویه فارسی سرچ کردم...
همه ی لینک های صفحه ی اول رو باز کنید...
بازم اگه گیر کردید بگید...
باتشکر...

سلام دوست عزیز ممنون از توجهتون
مطالبی رو سرچ کردم
این چیزایی که شما برا نمونه اوردید دیدم
اینها رو من برای چکیده موضوع استفاده کردم
میخوام مطلب رو باز کنم یعنی توضیحاتی بیشتر در حد چندین صفحه بنه یک پاراگرافی برای هر موضوع
در مورد ریز هسته و هسته های یکپارچه به انگلیسی مطالبی رو پیدا کردم
اما هنوز برای هسته های پیوندی و برون هسته موفق نشدم
بازم ممنونم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ممنون از توجهتون
مطالبی رو سرچ کردم
این چیزایی که شما برا نمونه اوردید دیدم
اینها رو من برای چکیده موضوع استفاده کردم
میخوام مطلب رو باز کنم یعنی توضیحاتی بیشتر در حد چندین صفحه بنه یک پاراگرافی برای هر موضوع
در مورد ریز هسته و هسته های یکپارچه به انگلیسی مطالبی رو پیدا کردم
اما هنوز برای هسته های پیوندی و برون هسته موفق نشدم
بازم ممنونم

سلام...
والله باید موضوع جستجوتون رو عوض کنید...
با این چیزها چیزی دستگیرتون نمیشه...
http://gigaom.com/2011/05/21/mobile-software-driving-innovation-in-the-multi-core-era/
باتشکر....

saeedi1

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم آیا سیستم عامل اندروید نرم افزار ها سیستم عامل ویندوز را می تواند پشتیبانی کند . به عنوان مثال نرم افزار های مهندسی را می توان بر روی تبلت های اندروید نصب کرد.
ممنون .

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم آیا سیستم عامل اندروید نرم افزار ها سیستم عامل ویندوز را می تواند پشتیبانی کند . به عنوان مثال نرم افزار های مهندسی را می توان بر روی تبلت های اندروید نصب کرد.
ممنون .

سلام...
نه خیر...چنین چیزی امکان نداره...جز اینکه نرم افزار های مخصوص آندروئید رو بخرید و نصب کنید...
این رو هم یه تستی بکن...
اینم لینکش...
باتشکر...

سلام ممنون میشم اگه بتونین تو این تمرین کمکم کنین: عنوان تمرین هدف این تمرین پیاده سازي راه حل بخش بحرانی براي مساله کلاسیک تولید کننده – مصرف کننده است که به بافر مشترك دسترسی دارند. در این برنامه فرض شده است که تولید کننده و مصرف کننده دو ترد از یک پردازنده واحد هستند. هر یک از این دو ترد به این صورت عمل می کنند که در یک حلقه دائمی پس از یک مدت زمانی تصادفی تاخیر، یک قلم داده جدید تولید یا مصرف می نمایند. برنامه اصلی ( ترد اصلی پردازده) ابتدا چند ترد تولید کننده و چند ترد مصرف کننده ایجاد می کند. سپس ثانیه که از طریق خط فرمان و بعنوان پارامتر به برنامه ارسال شده است، منتظر می ماند t براي مدت زمان ( در این زمان ترد تولید کننده و مصرف کننده در حال اجرا خواهند بود) و سپس به اجراي برنامه خاتمه می دهد. و Empty و Full براي پیاده سازي بخش بحرانی، از دو سمافور شمارشی استفاده نماید. (Win یا 32 POSIX یا تکنیک هاي معادل آن در ) Mutex یک سمافور دودویی

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخاستم بدونم اون فایلهایی که در سیستم عامل ویندوز به صورت فشرده هستن(zip)تو محیط لینوکس بعضیاشون باز میشن بعضیا نمیشن
چجوری میتونم....اونها رو extractکنم ...لینوکسم اوبنتو هست!!
ممون میشم اگه کمک کنین.....

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
سلام دوستان
میخاستم بدونم اون فایلهایی که در سیستم عامل ویندوز به صورت فشرده هستن(zip)تو محیط لینوکس بعضیاشون باز میشن بعضیا نمیشن
اگه به تونی به فرمت giz تبدیل کنی مشکلت حل میشه.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ترمینال آخرین راه و بهترین راه!

این رو بزنید توی ترمینال کار میکنه (تفاوتی هم نمیکنه توی چه سیستم عاملی باشید. توی FreeBSD و MINIX هم کار میکنه :) ) .

unzip filename

که بجای filename اسم فایل رو بزارید.

ahmad8800

عضو جدید
درود....
دوستان امروز برام مشکلی پیش اومد که حسابی حالم رو گرفتش!!!!!!
وقتی داشتم فایل هام رو از رو هارد اکسترنال میریختم رو سیستم کابل اتصال قطع شد و عملیات cut ناقص موند!
حالا هر کاری میکنم که فایل هام رو باز کنم یا حتی کپی و کات کنم پیغام unreadable رو میده!!!
خواهش میکنم کمکم کنید!
فایل هام خیلی حیاتی بودن!
ممنون!

it_solver

عضو جدید
درود....
دوستان امروز برام مشکلی پیش اومد که حسابی حالم رو گرفتش!!!!!!
وقتی داشتم فایل هام رو از رو هارد اکسترنال میریختم رو سیستم کابل اتصال قطع شد و عملیات cut ناقص موند!
حالا هر کاری میکنم که فایل هام رو باز کنم یا حتی کپی و کات کنم پیغام unreadable رو میده!!!
خواهش میکنم کمکم کنید!
فایل هام خیلی حیاتی بودن!
ممنون!

سلام دوست عزیز، متاسفانه چون داشتید cut می کردید پس اطلاعات در حال انتقال بودند که در نتیجه بقایای آن در هیچکدام از پوشه ها بدرستی باقی نمانده است. بهترین راه استفاده از یک برنامه recovery برای بازگردانی اطلاعات از هارد اکسترنالتان می باشد.

salome

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ..................... یه راهنمایی میخواستم ازتون ..................

من دنبال یه موضوع جالب واسه تحقیق سیستم عامل پیشرفته می گردم ...................... کسی از دوستان موضوعی سراغ نداره ............. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ;)

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
با سلام یک سوال free i-node ها در یونیکس ساختار لیستی دارند یا بیت مپ؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ..................... یه راهنمایی میخواستم ازتون ..................

من دنبال یه موضوع جالب واسه تحقیق سیستم عامل پیشرفته می گردم ...................... کسی از دوستان موضوعی سراغ نداره ............. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام...
برید در مورد ویرچوالیزیشن در سیستم عامل ردهت نصبت به وی ام ویر تحقیق کنید...
چون طبق گفته ی ردهت قراره که تا سال 2016 به قول بچه ها گفتنی حال وی ام ویر رو بگیره... تازه اپن سورس هم هست.... و تحقیقتون اولین منبع فارسی در مورد مجازی ساز ردهت میشه...;)
باتشکر...

Softwear

عضو جدید
سلام به دوستای گلم
ببخشید من فایل نصب لینوکس رو میخوام
اگه کسی میتونه برا من بذاره دانلود کنم ممنون میشم
واجبه

امید خطیبی

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گرامیدوستان کتابی یا مقاله ای که من را کمک کند در کنفرانسی که می خواهم بدهم درباره معماری کامل ویندوز XP می خواهم اگر کسی می تواند به من کمک کند تا کنفرانسی خوب را ارائه دهم خواهش می کنم کمک کنیدچون هنوز در حال تحقیق هستم خودم هم یک مقاله را با فرمت پاورپوینت پیدا کردم اما زیاد به دردم نمی خورد.با تشکر از تمام دوستان گرامی.

m74r

عضو جدید
لینوکس

لینوکس

برای درس سیتم عامل ارئه ای داشتم راجبه لینوکس و نمیدونم مطلب از کجا پیدا کنم که بتونم نمره کامل بگیرم:( لطفا کمک کنین یکشنبه21/8/91 آخرین مهلتمه

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام به دوستای گلم
ببخشید من فایل نصب لینوکس رو میخوام
اگه کسی میتونه برا من بذاره دانلود کنم ممنون میشم
واجبه

کدوم توزیع لینوکس؟ از وبگاه http://distrowatch.com میتونید یکی از هزاران توزیع رو دریافت کنید :)

با سلام خدمت دوستان گرامیدوستان کتابی یا مقاله ای که من را کمک کند در کنفرانسی که می خواهم بدهم درباره معماری کامل ویندوز XP می خواهم اگر کسی می تواند به من کمک کند تا کنفرانسی خوب را ارائه دهم خواهش می کنم کمک کنیدچون هنوز در حال تحقیق هستم خودم هم یک مقاله را با فرمت پاورپوینت پیدا کردم اما زیاد به دردم نمی خورد.با تشکر از تمام دوستان گرامی.

ویندوز XP و در کل سیستم عامل باید این مطالب رو در بر بگیره :
۱- معماری های پشتیبانی شده
۲- ساختار هسته و پوسته
۳- برنامه های جانبی
۴- میزان کاربرد
۵- استفاده های تخصصی و عمومی
و مطالبی از این قبیل . ویکیپدیا (انگلیسی ) هم میتونه کمک خوبی باشه :)

برای درس سیتم عامل ارئه ای داشتم راجبه لینوکس و نمیدونم مطلب از کجا پیدا کنم که بتونم نمره کامل بگیرم:( لطفا کمک کنین یکشنبه21/8/91 آخرین مهلتمه

خب شما در مورد کدوم نسخه میخواید ارائه بدید؟ بگید تا راهنمایی کنم.