مشكل database readonly. خيلي فوري

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من يك برنامه با asp.net و sqlserver نوشتم. بsetup خود دات نت واسش setup ساختم. حالا همه جا درسته غير از اون جايي كه بايد.
اطلاعات رو نشون مي ده ولي موقع درج و به روز رساني ميگه database is readonly!!!
آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممكنه از درايو NTFS باشه؟
لطفا سريعتر يكي به دادم برسه/.

Omid.Delfarib

عضو جدید
سلام .. من با SQL کار نکردم اما این خطا مربوط به دیتا بیسته .... وقتی خطای Read Only میده یعنی دیتا بیست رو فقط خوندنی تعریف کردی و نمیتونی چیزی توش درج کنی .... فقط میتونی بخونی.... برو تنظیمات دیتا بیست رو چک کن .... و یا ببن تو برنامه کجا دیتا بیست رو Read Only کردی؟؟؟؟

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون اميد جان.
هيچ جا اين كار زشت رو انجام ندادم به خدا. رو كامپيوتراي ديگه كار مي كنه. اون جايي كه واسشون نصب كردم درايوشون NTFS بود. به نظرم تنها مشكل همين مياد. كسي نظر ديگه اي نداره.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
لطفا یورزی رو که در اس کیو ال با اون کارها رو انجام می دین چک کنید احتمال داره مجوزهای مورد نظر رو نداشته باشه
شما در هر جایی که نصب کردید یک نسخه اس کیو ال جداگانه نصب کردید؟
تنظیمات پیش فرض اونو هم چک کنید

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز:
ببين من به Sql با windows Auth وصل مي شم. كار بدي مي كنم؟
يعني هيچ يوزري مشخص نمي كنم.
آره من Sql express رو نصب مي كنم با اوني كه خود دات نت داره كه انگار اينترفيس نداره فقط start و stop و اينا داره.
حالا يك چيزايي درباره permission و security پيدا كردم. ميرم امتحان مي كنم ميام ميگم چي شد.
ممنون از شما.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عزيز
درست شد!
مشكل از ntfsبود ولي نه اونطور كه من فكر مي كردم. توي ntfs بصورت پيش فرض به كاربر iis اجازه write نميده. بايد بريم روي پوشه اي كه پايگاه توشه، right ckick كنيم تو security tab كاربر IUSER_computername رو اضافه كنيم و بهش پرميشن بديم. ممنون از همكاري دوستان. موفق باشيد.

• Like
واکنش ها: SHRP

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
یکی از موارد دیگری که ممکن است این مشکل را به وجود بیاره یک موضوع خیلی ساده است. ReadOnly شدن فایل بانک اطلاعاتی. گاهی اوقات بانک اطلاعاتی که کپی می شود به صورت ReadOnly تغییر می کند. بانک اطلاعاتی را Detach کرده و با کلیک راست بر روی فایل بانک در صورتی که گزینه ReadOnly فعال است آن را غیر فعال کنید.