مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت

beso

اخراجی موقت
سلام به مدیران موفق آینده کشور...
من لیسانس مهندسی شیمی دارم و میخوام واسه ارشد یکی از رشته های مدیریت رو بخونم. با توجه به اینکه اصلا به رشته لیسانسم علاقه ندارم و اینکه هیچ استعدادی و علاقه ای به مسایل صنعتی و فنی ندارم بنابراین مدیریت صنعتی و تکنولوژی رو دورش خط کشیدم. به مسایل مدیریتی علاقه دارم و البته یه نیم استعدادی هم تو این قضیه دارم (بنا به گفته اطرافیان)! بیشتر به مسایل تاریخی، سی ا 30 ، فرهنگی و جهانگردی علاقه بسیار دارم. از طرفی بعد از ارشد قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا خارج از کشور رو دارم و کلا قصد موندن دارم، حالا با این اوصاف کدوم یکی از رشته های زیر بهترن؟
1 - مدیریت اجرایی
2 - مدیریت منابع انسانی
3 - مدیریت جهانگردی
البته ناگفته نماند بازار کار داخل کشور هم برام مهمه، چون ممکنه خارج کشور جور نشه... همیشه آدم به اون چیزی که دلش میخواد نمیرسه چون تا دلت بخواد موانع وجود داره البته سعی ما بر این است که اون موانعو برداریم!!!
ممنون

مدیریت اجرایی آسونه
مدیریت منابع انسانی در پیت
مدیریت جهانگردی عشقه و سخت

من فقط میتونم واسه مدیریت جهانگردی کمکت کنم :)
خودمم مشهدم می تونم یه سری جزوه مزوه ی بروبچس علامه رو هم بهت بدم البت اگه افتخار بدم :)

Hichkas.m

عضو جدید
ممنون لطف کردید:gol:
فقط چندتا سوال
1- واسه درس تئوری مدیریت چندتا کتاب هست درسته که باید همشو خوند نه؟
2- واسه زبان تخصصی چی باید بخونم؟
راستی شما اینجا تو سایت منابع رو گذاشتید؟
خیلی ممنون از لطفتون:gol:

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
ممنون لطف کردید:gol:
فقط چندتا سوال
1- واسه درس تئوری مدیریت چندتا کتاب هست درسته که باید همشو خوند نه؟
2- واسه زبان تخصصی چی باید بخونم؟
راستی شما اینجا تو سایت منابع رو گذاشتید؟
خیلی ممنون از لطفتون:gol:

کلا منابع تئوری خیلی زیاده و نمیشه همه رو خوند. مهم ترین ها: مبانی سازمان رضاییان- رفتار سازمانی رضاییان- مدیریت عمومی الوانی- کتاب تست پرچ هم خوبه-(کتاب ماهان رو ندارم ولی شنیدم که کتاب خوبیه و خلاصه منابع هست.)
2-تو کنکور از زبان تخصصی، متن میدن. کتاب اشراقی کتاب خوبیه.
تاپیک: لغات تخصصی مدیریت
همه منابع که نه، ولی هست، دانلود منابع مطالعاتی کنکور ارشد و دکتری مدیریت ، جزوه ها و نمونه سوالات

Hichkas.m

عضو جدید
کلا منابع تئوری خیلی زیاده و نمیشه همه رو خوند. مهم ترین ها: مبانی سازمان رضاییان- رفتار سازمانی رضاییان- مدیریت عمومی الوانی- کتاب تست پرچ هم خوبه-(کتاب ماهان رو ندارم ولی شنیدم که کتاب خوبیه و خلاصه منابع هست.)
2-تو کنکور از زبان تخصصی، متن میدن. کتاب اشراقی کتاب خوبیه.
تاپیک: لغات تخصصی مدیریت
همه منابع که نه، ولی هست، دانلود منابع مطالعاتی کنکور ارشد و دکتری مدیریت ، جزوه ها و نمونه سوالات
تشکر فراوان

BABAK-ES

عضو جدید
:سلام .
اگر ممکن است تفاوت بین mba و مدیریت بازرگانی را تو ضیح دهید. کدام بهتره ؟ زمینه های کاربردیشان کجاست؟
کسی میدونه با چه رتبه ای
مدیریت بازرگانی تهران قبول میشیم؟؟

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
اگر ممکن است تفاوت بین mba و مدیریت بازرگانی را تو ضیح دهید. کدام بهتره ؟ زمینه های کاربردیشان کجاست؟
کسی میدونه با چه رتبه ای
سلام داداش. خیلی خوش اومدی. یه سری به اینجا بزن امیدوارم برات مفید باشه.
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/714-MBA-و-اجرایی
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/711-بازرگانی

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
کسی میدونه با چه رتبه ای

سلام.
مدیریت بازرگانی
MBA
مقایسه رتبه و محل قبولی داوطلبان مدیریت بازرگانی در کنکور 91

alborz123

عضو جدید
سلام و تشكر بابت راهنماييهايي كه دوستان ميكنن
من كارشناسيم رشته مديريت صنعتي بود و الان علاقه دارم تو همين رشته ادامه بدم ولي بعضي ميگن كه قبول شدن تو بازرگاني راحتتره ميخوام بدونم نظر شما چيه؟
و بجاي كتاباي اصلي تئوري مديريت ميتونم از كتاب دو جلدي "مروري جامع نظريه هاي مديريت و سازمان" سيد جوادين يا كتاب تئوري مدرسان شريف استفاده كنم ؟ آخه منابع خيلي زياد و وقت گير هستن
سوال ديگم اينه كه از كي شروع به درس خوندن كنم بهتره كه بعد اون آخرا تنبل نشم ؟
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين

alborz123

عضو جدید
سلام
هيچ كسي نميتونه راهنماييم كنه؟ لطفا اگه كسي اطلاعات داره حداقل سوالمو در مورد تئوري جواب بده ، من با حجم زياد اين درس مشكل دارم . كتاب دو جلدي "مروري جامع نظريه هاي مديريت و سازمان" سيد جوادين يا كتاب تئوري مدرسان شريف كافيه؟

melika91

عضو جدید
سلام
در مورد تئوری خود من جزوه های ماهانرا داشتم ولی منابع اصلی خیلی مهمترن اگر وقت بذارید تابستونی آنها را بخونید خیلی خوبه به نظر من گرایشهای بازرگانی بیشتر از صنعتیه و اینکه این جزوه ها را برای مرور و تست زدن بذارید اگر میخواهید موفق شوید از همین حالا باید شروع کنید

reza2124

عضو جدید
راهنمایی درباره شاخه مدیریت

راهنمایی درباره شاخه مدیریت

با سلام خدمت همه دوستان
بنده لیسانس مواد دارم و الان هم قصد تغییر رشته دارم. یکی از دوستان مدیریت رو پیشنهاد دادند.
درباره رشته مدیریت هیچ اطلاعاتی ندارم درباره بازارکار و نوع اشتغال. بخصوص گرایش صنعتی
دوستان لطفا راهنمایی کنند. پیشاپیش تشکر

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
با سلام خدمت همه دوستان
بنده لیسانس مواد دارم و الان هم قصد تغییر رشته دارم. یکی از دوستان مدیریت رو پیشنهاد دادند.
درباره رشته مدیریت هیچ اطلاعاتی ندارم درباره بازارکار و نوع اشتغال. بخصوص گرایش صنعتی
دوستان لطفا راهنمایی کنند. پیشاپیش تشکر

سلام.
http://www.modir.ir/Arshad/Arshad.aspx
سوال دیگه ای بود، در خدمتم:gol:

haghi.mahdie

عضو جدید
سلام
دوستان کسي مي دونه که خوندن MBA تو دوره هاي مجازي دانشگاه ها چطوريه منظورم اينه که مي شه اين درس رو مجازي خوند ؟ سخت نيست؟ بعد به نظر شما با چه رتبه اي ميشه مجازي دانشگاه تهران قبول شد؟؟

آخرین ویرایش:

saman 123

عضو جدید
سلام و تشكر بابت راهنماييهايي كه دوستان ميكنن
من كارشناسيم رشته مديريت صنعتي بود و الان علاقه دارم تو همين رشته ادامه بدم ولي بعضي ميگن كه قبول شدن تو بازرگاني راحتتره ميخوام بدونم نظر شما چيه؟
و بجاي كتاباي اصلي تئوري مديريت ميتونم از كتاب دو جلدي "مروري جامع نظريه هاي مديريت و سازمان" سيد جوادين يا كتاب تئوري مدرسان شريف استفاده كنم ؟ آخه منابع خيلي زياد و وقت گير هستن
سوال ديگم اينه كه از كي شروع به درس خوندن كنم بهتره كه بعد اون آخرا تنبل نشم ؟
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين

سلام دوسته من
به نظر من کتابه مدرسان خوبه چون تستهاش طبقه بندی وجامع است اخرین تغیرات کنکور هم در کتاب لحاظ شده خود منم همین کتابو خوندم ودر ازمون تئوری 70 زدم رتبمم34 شد.
امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم .
:smile:موفق باشی.

sahel_10

عضو جدید
مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی

سلام دوستان من به رشته مدیریت بازرگانی علاقه دارم لیسانس کشاورزی دارم منتهاش تصمیم گرفتم کارشناسی ارشدم در مدیریت بگیرم ،ایا امکان قبولی در دانشگاه سراسری هست؟دوره های فراگیر چه طور هستن‌؟اگر شخصی از دوستان اطلاعات داره خوشحال میشم راهنمایی کنند

ستایش1991

عضو جدید
سلام دوستان من به رشته مدیریت بازرگانی علاقه دارم لیسانس کشاورزی دارم منتهاش تصمیم گرفتم کارشناسی ارشدم در مدیریت بگیرم ،ایا امکان قبولی در دانشگاه سراسری هست؟دوره های فراگیر چه طور هستن‌؟اگر شخصی از دوستان اطلاعات داره خوشحال میشم راهنمایی کنند
سلام دوست عزیز
قبول شدن یا نشدنتون بستگی به خودتون داره اگه واقعا وقت بزارید وتلاش کنید حتما قبول می شید .
به سایت www.modir.ir مراجعه کنید ومصاحبه افراد برتر رشته بازرگانی رو بخونید می بینید بعضی افراد شرایط شما رو دارن و رتبه تک رقمی بدست اوردن و در ضمن با کمک تجربه آنها می تونه راه درست انتخاب کنی.
امیدوارم تصمیم درستی بگیرید و موفق باشید

saharbeau

عضو جدید
مشاوره

مشاوره

سلام به دوستای گلم
من کارشناسی مهندسی منابع طبیعی خوندم البته 7 واحد دیگه دارم هدفم اینه که ارشدمه مدیریت اجرایی بدم اما اصلا اطلاعاتی در زمینه کدوم گرایش.خود رشته.منابع.و... ندارم خواهشمندم راهنماییم کنید

melika91

عضو جدید
سلام
درسهایی که برای مدیریت اجرایی باید بخونید شامل زبان انگلیسی وتئوریهای مدیریت دانش مسائل روز ومباحث جی مت ( کفایت داده ، استدلال منطقی ، حل مسأله ، تصحیح جملات ودرک مطلب ) می تونید به سایت آقای مسیح خواه هم مراجعه کنید واخبار روز واطلاعات دیگه هم در مورد این رشته و نمونه سؤالات مختلف ببینید در مورد اینکه چه کتابهایی مطالعه کنید هم توی تاپیک همه چیز در مورد مدیریت اجرایی دوستان یه سری مطالب گذاشتن .

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلام به دوستای گلم
من کارشناسی مهندسی منابع طبیعی خوندم البته 7 واحد دیگه دارم هدفم اینه که ارشدمه مدیریت اجرایی بدم اما اصلا اطلاعاتی در زمینه کدوم گرایش.خود رشته.منابع.و... ندارم خواهشمندم راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز
امیدوارم کمکتون کنه
[h=1]آشنايي با رشته تحصيلي mba[/h]

ile

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم. رشته ی مدیریت خیلی گستردس، من بخاطر شناخت پایینم نمیتونم تصمیم بگیرم چه رشته ای بخونم ! با افراد زیادی صحبت کردم و هرکسی یه نظری داره! لطفا شما هم نظرتون رو بگین.
چند نفر میگن بخاطر اینکه رشته لیسانسم برق، بهتره مدیریت صنعتی بخونم ! چند نفر هم میگن MBA بخونم!
من در مورد هر دوتا رشته مطالعه کردم، لطفا شما هم نظرتون رو بگین، اگه گرایش دیگه ای مد نظرتون هست اونم بگین. خیلی ممنونم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلام دوستان عزیزم. رشته ی مدیریت خیلی گستردس، من بخاطر شناخت پایینم نمیتونم تصمیم بگیرم چه رشته ای بخونم ! با افراد زیادی صحبت کردم و هرکسی یه نظری داره! لطفا شما هم نظرتون رو بگین.
چند نفر میگن بخاطر اینکه رشته لیسانسم برق، بهتره مدیریت صنعتی بخونم ! چند نفر هم میگن MBA بخونم!
من در مورد هر دوتا رشته مطالعه کردم، لطفا شما هم نظرتون رو بگین، اگه گرایش دیگه ای مد نظرتون هست اونم بگین. خیلی ممنونم

عزیز دلم تو هر رشته که بخواید درس بخونید اولین چیز باید علاقه خودتون ملاک قرار بدید
من اطلاع زیادی ندارم درباره رشته ها تو باشگاه درباره هر دورشته اطلاعات هست بخون وبه نظر من بهتره از یه مشاوره که اطلاعات کاملی داره در این زمینه خدمات بگیر ارزشش داره
موفق و پیروز باشید

tichismor

عضو جدید
سلام دوست عزیز
از اونجا که رشتت مهندسی بوده بهتره که مدیریت صنعتی بخونی MBA ربط چندانی به مهندسی نداره هرچند کلا همون مدیریت صنعتی هم که بخونی زیاد با پیشینه ای که داری مرتبط نیست ولی کلا دو رشته جدا هستند.
البته حرف اول رو علاقه میزنه ، ولی علاقه هم باید عاقلانه باشه :دی

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار

سلام. شما که یه جا گفتین به بورس علاقه دارین و مشغولین. به نظرم همون مالی بهتره. ولی مالی قبول شدنش واقعا سخته، چون ظرفیتش کمه.
صنعتی هم ربطی به برق نداره.
MBA هم انتخاب خوبیه.خیلی از فنی ها MBA یا اجرایی میخونن.
کلا همه چی بستگی به علاقه و هدف خودتون داره

ile

عضو جدید
مشاوره

مشاوره

سونیا و غزل و تیچیسمور ، قبل از هرچیز، ازتون ممنونم که پاسخ دادین :gol: من این سایت رو خیلی دوست دارم چون همیشه افراد مهربون بدون هیچ چشم داشتی فعالیت میکنن. چند سال قبل هم تو تاپیک برق از راهنمایی دوستان استفاده میکردم:cool:

همونطور که فرمودین بحث علاقه خیلی مهمه ولی باید بگم من درکل به رشته ی مدیریت علاقه مند هستم اما شناختی رو گرایش ها ندارم.
چندین روزه دارم سایت ها رو میخونم و همچنین با افراد زیادی صحبت کردم ، بالاخره امروز همه ی موارد رو برای خودم نوشتم و جمعبندی کردم، اینجا موارد رو مینویسم تا شما دوستان هم دوباره نظر بدید

مدیریت مالی ==> این گزینه نظر اولیه و شخصی خودم بود که انگیزه داد در مورد مدیریت تحقیق کنم ==>یکساله از بورس درآمد میکنم و مباحث این گرایش خوشاینده و میتونه بیشتر تو این بیزنس کمکم کنه ولی با این حال قسمت عملی بورس بیشتر به تجربه مربوطه، افرادی با مدرک دیپلم میشناسم که چند میلیارد در بورس سرمایه دارن. یه اشکال دیگه این گرایش سخت بودنشه. چون فقط میخوام تهران قبول بشم،اگه تهران نشه جای دیگه نمیرم. البته اگه قبول نشدم اصلا ناراحت نمیشم چون از یادگیری علوم مختلف لذت میبرم و چیزی رو از دست نمیدم

مدیریت صنعتی ==>
این گزینه رو یه دکترای مدیریت که از دانشگاه تهران مدرک گرفته پیشنهاد داد==> ترکیب لیسانس برق و ارشد مدیریت صنعتی میتونه باعث بشه شغل خوبی در آینده پیدا کنم. بخصوص کارخانه ها که بیشتر کارشون مربوط به برقه و برای قسمت های مختلف مدیر یا سرپرست نیاز دارن.

MBA ==> این گزینه رو مشاور آموزشگاه ماهان پیشنهاد داد! دلیلشم اینبود که در زبان و ریاضی قویم . من مدارک تافل و آیلتس و جی.آر.ای رو گرفتم و نیز دوران دبیرستان ریاضی خوندم و دانشگاه هم زیاد ریاضی خوندیم مثه ریاضی مهندسی.

بزودی تصمیمم رو از بین این سه تا انتخاب میکنم تا زودتر شروع کنم. باز هم نظراتتون رو دریغ نکنین;) امیدوارم همتون به اهدافتون برسید :smile:

ile

عضو جدید
خوب انگار کسی در مورد تصمیمات منه پیرمرد نظری نداره ! من سوالات ارشد رو نگا کردم و همچنین مباحث دروس رو هم بررسی کردم ، در آخر برگشتم پله اول، یعنی نظر خودم که مدیریت مالی بود! دوست دارم پایه های بیزنس بورسیم رو قوی کنم. البته یه پوئن منفی خاطرم رو آزرده کرد! اونم اینکه ضریب زبان در مالی بسیار پایینه، درحالیکه در صنعتی بالاترین ضریب رو داره و اونجا موفق تر میشدم. البته ملالی نیست! بجاش باید رو ضریب 4 های مالی تمرکزم کنم. تو هر رشته ای این ضرایب بالا شدیدا رتبه آور هستن، توصیه میکنم شما هم در گرایش خودتون ضرایب بالا رو جدی بخونین.
پ.ن : از غزل جان برای قرار دادن سوالات ارشد تشکر میکنم ،اونجا دکمه ی تشکر فعال نبود !

tichismor

عضو جدید
سونیا و غزل و تیچیسمور ، قبل از هرچیز، ازتون ممنونم که پاسخ دادین :gol: من این سایت رو خیلی دوست دارم چون همیشه افراد مهربون بدون هیچ چشم داشتی فعالیت میکنن. چند سال قبل هم تو تاپیک برق از راهنمایی دوستان استفاده میکردم:cool:

همونطور که فرمودین بحث علاقه خیلی مهمه ولی باید بگم من درکل به رشته ی مدیریت علاقه مند هستم اما شناختی رو گرایش ها ندارم.
چندین روزه دارم سایت ها رو میخونم و همچنین با افراد زیادی صحبت کردم ، بالاخره امروز همه ی موارد رو برای خودم نوشتم و جمعبندی کردم، اینجا موارد رو مینویسم تا شما دوستان هم دوباره نظر بدید

مدیریت مالی ==> این گزینه نظر اولیه و شخصی خودم بود که انگیزه داد در مورد مدیریت تحقیق کنم ==>یکساله از بورس درآمد میکنم و مباحث این گرایش خوشاینده و میتونه بیشتر تو این بیزنس کمکم کنه ولی با این حال قسمت عملی بورس بیشتر به تجربه مربوطه، افرادی با مدرک دیپلم میشناسم که چند میلیارد در بورس سرمایه دارن. یه اشکال دیگه این گرایش سخت بودنشه. چون فقط میخوام تهران قبول بشم،اگه تهران نشه جای دیگه نمیرم. البته اگه قبول نشدم اصلا ناراحت نمیشم چون از یادگیری علوم مختلف لذت میبرم و چیزی رو از دست نمیدم

مدیریت صنعتی ==>
این گزینه رو یه دکترای مدیریت که از دانشگاه تهران مدرک گرفته پیشنهاد داد==> ترکیب لیسانس برق و ارشد مدیریت صنعتی میتونه باعث بشه شغل خوبی در آینده پیدا کنم. بخصوص کارخانه ها که بیشتر کارشون مربوط به برقه و برای قسمت های مختلف مدیر یا سرپرست نیاز دارن.

MBA ==> این گزینه رو مشاور آموزشگاه ماهان پیشنهاد داد! دلیلشم اینبود که در زبان و ریاضی قویم . من مدارک تافل و آیلتس و جی.آر.ای رو گرفتم و نیز دوران دبیرستان ریاضی خوندم و دانشگاه هم زیاد ریاضی خوندیم مثه ریاضی مهندسی.

بزودی تصمیمم رو از بین این سه تا انتخاب میکنم تا زودتر شروع کنم. باز هم نظراتتون رو دریغ نکنین;) امیدوارم همتون به اهدافتون برسید :smile:

ایشالا که موفق باشید

اگر به مباحث مالی علاقه دارید حتما همون مالی رو بخونید و قطعا در دروس ضریب بیشتری دارند همت بیشتری به خرج بدید.
اگر جی آر ای دارید یعنی علاقه به ادامه تحصیل در خارج دارید که پیشنهاد می کنم MBA رو دورش رو خط بکشید به سختـــــــــــــــی بورس فاند میدن و مدیریت صنعتی به راحتی می گیرند و همونطور که دوست دانشگاه تهرانیتون عرض کردند گزینه خوبی هست ( کلا بچه های دانشگاه تهران پیشنهاد های خوبی رو میدن :دی )

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
خوب انگار کسی در مورد تصمیمات منه پیرمرد نظری نداره ! من سوالات ارشد رو نگا کردم و همچنین مباحث دروس رو هم بررسی کردم ، در آخر برگشتم پله اول، یعنی نظر خودم که مدیریت مالی بود! دوست دارم پایه های بیزنس بورسیم رو قوی کنم. البته یه پوئن منفی خاطرم رو آزرده کرد! اونم اینکه ضریب زبان در مالی بسیار پایینه، درحالیکه در صنعتی بالاترین ضریب رو داره و اونجا موفق تر میشدم. البته ملالی نیست! بجاش باید رو ضریب 4 های مالی تمرکزم کنم. تو هر رشته ای این ضرایب بالا شدیدا رتبه آور هستن، توصیه میکنم شما هم در گرایش خودتون ضرایب بالا رو جدی بخونین.
پ.ن : از غزل جان برای قرار دادن سوالات ارشد تشکر میکنم ،اونجا دکمه ی تشکر فعال نبود !

خیلی از بچه هایی که مالی شرکت می کنن اصلا زبان رو سفید میزارن، به خاطر همین ضریب پایین. من فک کنم شما تو ام بی ای خیلی موفق بشید.شما هیچ پیش زمینه ای از دروس مالی ندارید و شاید براتون سخت باشه. اما ام بی ای براتون راحت تره و دروسش هم کمتره.
تصمیم نهایی رو خودتون باید بگیرید. از روی علاقه خودتون.
خواهش میکنم:gol:

ile

عضو جدید
ایشالا که موفق باشید

اگر به مباحث مالی علاقه دارید حتما همون مالی رو بخونید و قطعا در دروس ضریب بیشتری دارند همت بیشتری به خرج بدید.
اگر جی آر ای دارید یعنی علاقه به ادامه تحصیل در خارج دارید که پیشنهاد می کنم MBA رو دورش رو خط بکشید به سختـــــــــــــــی بورس فاند میدن و مدیریت صنعتی به راحتی می گیرند و همونطور که دوست دانشگاه تهرانیتون عرض کردند گزینه خوبی هست ( کلا بچه های دانشگاه تهران پیشنهاد های خوبی رو میدن :دی )
البته کلا رشته های علوم انسانی گرفتن پذیرش و فاند در خارج از کشور بسیار سخته! دلیلشم اینه که کشوری مثه آمریکا ادعای علوم انسانی دارن و از دید اونا کشورهای دیگه حقوق انسان ها رو زیر پا میذارن و هیچوقت برای رشته انسانی پذیرش نمیدن ،بخصوص اگر از کشورهای جهان سوم باشه! البته این موضوع در رشته برق کاملا برعکسه ، جوون های اونا زیاد علاقه ای به رشته های فنی ندارن و خوندن این رشته ها رو سخت میدونن. اکثر استادهای فنی هم خارجی میشن ،بخصوص هند و چین! من دوسال قبل تصمیم داشتم در خارج از کشور تحصیل کنم. 4تا مقاله کار کردم و تونستم از دانشگاه kent انگلیس پذیرش بگیرم ولی بخاطر یه سری مشکلات خانوادگی نرفتم! البته اوضاع اقتصادی ایران اونموقه یدفه بهم ریخت و دلار 1500 تومنی به 3500 تبدیل شد! به سفارت انگلیس حمله شد ! دیگه به دانشجوهای انگلیس دلار ندادن ! مدارک انگلیس غیرمعتبر اعلام شد !

ile

عضو جدید
خیلی از بچه هایی که مالی شرکت می کنن اصلا زبان رو سفید میزارن، به خاطر همین ضریب پایین. من فک کنم شما تو ام بی ای خیلی موفق بشید.شما هیچ پیش زمینه ای از دروس مالی ندارید و شاید براتون سخت باشه. اما ام بی ای براتون راحت تره و دروسش هم کمتره.
تصمیم نهایی رو خودتون باید بگیرید. از روی علاقه خودتون.
خواهش میکنم:gol:
غزل من 3 ساله از سربازی اومدم، هرچی کارخونه و کاریابی میشناختم رزومه دادم ولی دریغ از یدونه زنگ ! وضعیت اشتغال در کشورمون تراژدیه ! فقط چند ماه قبل تونستم آزمون اداره برق قبول بشم و بعد از مصاحبه گفتن نیرو ذخیره هستم ولی معلوم نیست کی ما رو بخوان یا اصلا نخوان ! خلاصه بورس شده شغل اصلی من و فک میکنم درسایی مثه ریسک و حسابداری خیلی بهم کمک کنه و بتونم صورت مالی های شرکت ها رو بررسی کنم و بقول معروف تحلیل فاندامتال انجام بدم. البته هدف اصلی من یادگیریه ولی میخوام توسط کنکور ارشد بهش جهت بدم ، حتی قبول نشم واسم اهمیت نداره ! یه جورایی زمینه ی مالی هم دارم ، یعنی شخصیتم اقتصادیه و از حساب کتاب و راه های افزایش پول خوشم میاد!

tichismor

عضو جدید
البته کلا رشته های علوم انسانی گرفتن پذیرش و فاند در خارج از کشور بسیار سخته! دلیلشم اینه که کشوری مثه آمریکا ادعای علوم انسانی دارن و از دید اونا کشورهای دیگه حقوق انسان ها رو زیر پا میذارن و هیچوقت برای رشته انسانی پذیرش نمیدن ،بخصوص اگر از کشورهای جهان سوم باشه! البته این موضوع در رشته برق کاملا برعکسه ، جوون های اونا زیاد علاقه ای به رشته های فنی ندارن و خوندن این رشته ها رو سخت میدونن. اکثر استادهای فنی هم خارجی میشن ،بخصوص هند و چین! من دوسال قبل تصمیم داشتم در خارج از کشور تحصیل کنم. 4تا مقاله کار کردم و تونستم از دانشگاه kent انگلیس پذیرش بگیرم ولی بخاطر یه سری مشکلات خانوادگی نرفتم! البته اوضاع اقتصادی ایران اونموقه یدفه بهم ریخت و دلار 1500 تومنی به 3500 تبدیل شد! به سفارت انگلیس حمله شد ! دیگه به دانشجوهای انگلیس دلار ندادن ! مدارک انگلیس غیرمعتبر اعلام شد !

حرف شما متین
ولی در رشته مدیریت در دو گرایش مدیریت صنعتی و مدیریت IT پذیرش میدن البته نه مثل مهندسی ولی میدن خیلی از دوستان و دوستان دوستانم :دی رفتند هم آمریکا و هم کانادا حتی بودند که لیسانس مهندسی خوندن و برای مستر رفتن مدیریت صنعتی خوندن . حتی بعضی از دانشگاه های معتبر این دو گرایش رو در دانشکده مهندسی برگزار می کنند و بعضی هم تو بیز اسکول
یکی از دوستانم هم MBA گرفت با معدل 19 و فوقش رو قبول نکردن و رفت آمریکا مستر رو باز اونجا خوند البته اقتصاد و فال دکترا امسال قبول شده با فاند تقریبا 70000 که معرکس پرسیدم ازش یه چیزی حدود 30000 تا برای خودش میموند.

در کل این رو هم در نظر بگیرید که امکان پذیرش با فاند در انتخابتون تاثیر داشته باشه بخصوص که شما مشکل زبان ندارید و سابقه پذیرش هم دارید و مناسب هست براتون آینده درخشان در دانشگاه های معتبر و در پس آن زندگی ....

آخرین ویرایش:
بالا