مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت

fbita

عضو جدید
E-Book English

E-Book English

سلام
با عرض معذرت از کسانی که منتظر دریافت فایل های مربوط به رشته MBA بودند و با بدقولی من روبرو شدند. از امروز تصمیم دارم علیرغم مشغله زیادی که دارم روزانه تعدادی فایل رو در اختیار دوستان بگذارم.

3 فایل مربوط به گرامر زبان انگلیسی رو از لینک های پیوست دانلود کنید.

http://www.4shared.com/document/WuaTL1pu/Grammar_1of3.html

http://www.4shared.com/document/w0TN6CEj/Grammar_2of3.html

http://www.4shared.com/document/PIjz13k4/Grammar_3of3.html

fbita

عضو جدید

ashima

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان . كسي جزوه هاي درس جي مت رو به صورت دست نويس از كلاسهاي كنكور يا دانشگاههاي تهران نداره كه بذاره همه دوستان استفاده كنن

fbita

عضو جدید
نمونه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 88 مدیریت MBA

نمونه کارنامه کنکور کارشناسی ارشد 88 مدیریت MBA

در فایل پیوست می تونید تعدادی از کارنامه های کنکور های سال 88 و 87 و همچنین مقایسه رتبه محلها را ببینید.
امیدوارم مفید باشه

http://www.4shared.com/document/2a7AzMhH/karnameh_arshad_MBA__EMBA.html

fbita

عضو جدید
G M A T 1

G M A T 1

G M A T

[FONT=&quot]سوالات استدلال منطقی در آزمون [FONT=&quot]GMAT[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]سوالات استدلال منطقي شبيه به سوالات درك مطلب است با اين تفاوت كه متن همراه سوالات استدلال منطقي كوتاه و در حد يك پاراگراف است و براي هر متن يك سوال مطرح مي شود . اين سوالات اصولا مهارت هاي شما را در منطقي استدلال كردن مي سنجند . براي بيشتر داوطلبان ، استدلال منطقي ترسناك ترين قسمت آزمون [/FONT][FONT=&quot]GMAT[/FONT][FONT=&quot] است ، اما چرا داوطلبان از اين بخش مي ترسند ؟ چون جهاني را كه ما مي شناسيم منطقي نيست .[/FONT]
[FONT=&quot]هر متن استدلال شامل مقدمات ، فرضيات و نتيجه است . مقدمات اطلاعاتي هستند كه براي تاييد و اثبات نتيجه در متن آورده مي شود . فرضيات معمولا در متن استدلال گنجانده نمي شوند و خود داوطلب بايد با استفاده از مقدمات و نتيجه اين فرضيات را حدس بزند .[/FONT]
[FONT=&quot]گر چه خواندن كتب منطق مي تواند به شما در پاسخ دادن به اين سوالات كمك كند ، اما هيچ لزومي ندارد كه براي آمادگي ، كتاب منطق مطالعه كنيد . فقط كافي است مهارت هاي خود را در منطقي فكر كردن و منطقي استدلال كردن افزايش دهيد . مهارت در استدلال منطقي بعدها در دروس دوره كارشناسي ارشد نيز براي شما يك امتياز مثبت خواهد بود . [/FONT]

• [FONT=&quot]انواع سوالات استدلال منطقي[/FONT]
[FONT=&quot]سوالات استدلال منطقي موارد زير را از شما مي پرسند:[/FONT]
[FONT=&quot]1) [/FONT][FONT=&quot]تقويت يك استدلال[/FONT]
[FONT=&quot]2) [/FONT][FONT=&quot]تضعيف يك استدلال[/FONT]
[FONT=&quot]3) [/FONT][FONT=&quot]مشخص كردن استدلال مشابه[/FONT]
[FONT=&quot]4) [/FONT][FONT=&quot]مشخص كردن فرضيات[/FONT]
[FONT=&quot]5) [/FONT][FONT=&quot]مشخص كردن نتيجه[/FONT]
[FONT=&quot]6) [/FONT][FONT=&quot]انتخاب بهترين نتيجه .[/FONT]
[FONT=&quot]من روش زير را براي پاسخ به سوالات استدلال منطقي پيشنهاد مي كنم [/FONT]

• [FONT=&quot]قبل از خواندن متن ، سوال را بخوانيد . قبل از خواندن متن بهتر است بدانيد به دنبال چه چيزي هستيد . شيوه خواندن يك متن بسته به اينكه سوال از شما مي خواهد استدلال را تضعيف كنيد و يا بهترين نتيجه متن را پيدا كنيد ، كمي متفاوت است . سوال را به دقت بخوانيد . [/FONT]
  • [FONT=&quot]مقدمات و نتايج متن را مشخص كنيد . اين كار احتياج به مهارت زيادي دارد . هميشه نتايج در جملات انتهايي متن ارائه نمي شود . كسب اين مهارت احتياج به تمرين زيادي دارد . به اين نمونه توجه كنيد :[/FONT]
[FONT=&quot]يك متن ممكن است با بيان نتايج در اولين جمله شروع شود و سپس چند جمله براي تاييد نتايج آورده شود . اين بدين معني است كه شما قادر نخواهيد بود كلماتي مانند " بنابراين " ، " از اينرو " و ... را كه به طور عادي براي نشان دادن نتيجه به كار مي رود در متن بيابيد .[/FONT]

• [FONT=&quot]سعي كنيد قبل از اينكه گزينه ها را بخوانيد ، پاسخ را حدس بزنيد . اغلب حدس شما درست خواهد بود و اين به شما كمك مي كند كه تمركزتان بر انتخاب بهترين گزينه باشد .[/FONT]
  • [FONT=&quot]همه گزينه ها را بخوانيد . براي انتخاب اولين گزينه اي كه به نظرتان مي رسد صحيح است ، عجله نكنيد . ممكن است گزينه ديگري باشد كه از گزينه انتخابي شما بهتر باشد . گزينه هايي را كه مي دانيد غلط هستند حذف كنيد . گزينه هاي باقي مانده را به دقت آناليز كنيد و گزينه صحيح را انتخاب نماييد .[/FONT]
[FONT=&quot]چند نكته براي پاسخ به سوالات استدلال منطقي[/FONT]
[FONT=&quot]معمولترين انواع سوالات استدلال منطقي كه از شما تضعيف يك استدلال را مي خواهند . در اين سوالات طراحان آزمون [/FONT][FONT=&quot]GMAT[/FONT][FONT=&quot] انتظار دارند شما بتوانيد يكي از چهار نقص زير را مشخص كنيد :[/FONT]
[FONT=&quot]1) [/FONT][FONT=&quot]استدلال دوري[/FONT]
[FONT=&quot]2) [/FONT][FONT=&quot]استدلال هاي علت و معلولي نادرست[/FONT]
[FONT=&quot]3) [/FONT][FONT=&quot]تعميم فراگير[/FONT]
[FONT=&quot]4) [/FONT][FONT=&quot]نظرات فاقد صلاحيت .[/FONT]
[FONT=&quot]اين نكات به شما كمك مي كند تا به سوالات استدلال منطقي به درستي پاسخ بدهيد [/FONT]

• [FONT=&quot]از فرايند حذف استفاده كنيد . وقتي از شما خواسته مي شود بهترين گزينه اي كه استدلال را تضعيف و يا تقويت مي كند مشخص كنيد ، هر گزينه را يك فرضيه اضافي در نظر بگيريد و از خود بپرسيد كه "اين فرض چه تاثيري بر نتيجه استدلال خواهد داشت؟" . هر فرض بر اساس تاثيري كه بر استدلال دارد در يكي از چهار دسته زير قرار مي گيرد:[/FONT]
[FONT=&quot]o [/FONT][FONT=&quot]تقويت كننده استدلال[/FONT]
[FONT=&quot]o [/FONT][FONT=&quot]تضعيف كننده استدلال[/FONT]
[FONT=&quot]o [/FONT][FONT=&quot]خنثي[/FONT]
[FONT=&quot]o [/FONT][FONT=&quot]بي ربط نسبت به استدلال[/FONT]
[FONT=&quot]گزينه هايي كه خنثي يا بي ربط هستند را سريعا حذف كنيد ، بر اساس اينكه سوال از شما تقويت يا تضعيف استدلال را خواسته گزينه هايي كه كار معكوس را انجام مي دهند حذف كنيد . اگر در اين مرحله بيش از يك گزينه باقي مانده است تنها يك گزينه كاملا درست است و بقيه گزينه ها داراي خطاي منطقي هستند ، براي حذف اين گزينه ها نكات زير را مطالعه كنيد .[/FONT]

• [FONT=&quot]هرگز يك گزينه را تنها به خاطر اينكه درست است انتخاب نكنيد[/FONT][FONT=&quot] . گزينه پاسخ بايد يك تعميم منطقي از استدلالي باشد كه در متن گفته شده است .[/FONT]
  • [FONT=&quot]از دام ها چشم پوشي كنيد[/FONT][FONT=&quot] . اغلب اوقات متن استدلال شامل اطلاعات و جملات نامربوطي است . ياد بگيريد كه اين دام ها را از بقيه قسمت هاي مهم متن جدا كنيد .[/FONT]
  • [FONT=&quot]از گزينه هايي كه ساختار جمله بندي آن بيش از حد مشكل است اجتناب كنيد[/FONT][FONT=&quot] . گزينه صحيح هميشه داراي لحن طبيعي و استدلالي ميانه رو مي باشد .[/FONT]
  • [FONT=&quot]از گزينه هايي كه داراي جملات قطعي هستند اجتناب كنيد[/FONT][FONT=&quot] . جملات قطعي جملاتي هستند كه از كلماتي مانند " بايد " ، " هميشه " و ... استفاده مي كنند . طراحان به اين نوع جملات خيلي علاقه دارند . از اينرو هنگامي كه شما به گزينه اي برخورديد كه از جملات قطعي استفاده مي كند مي توانيد با خيال راحت آن گزينه را حذف كنيد .[/FONT]
  • [FONT=&quot]به گزينه هايي كه از صفات تفضيلي استفاده مي كنند بيشتر شك كنيد[/FONT][FONT=&quot] . صفات تفضيلي نظير " بيشتر " ، " بهتر " ، " بيشترين " و ... صفات نسبي هستند يعني نسبت به چيزي بايد سنجيده شوند ، اگر آن چيز در گزينه نباشد با خيال راحت گزينه را حذف كنيد . به اين مثال دقت كنيد : " بيشترين آسيب ديدگي هاي فوتبال در نتيجه خوب گرم نكردن است " . در اين گزينه ما صفت تفضيلي " بيشترين " را داريم ، از خودتان بپرسيد بيشترين نسبت به چي ؟ ، چون جوابي براي اين سوال نداريم پس اين جمله منطقا غلط است .[/FONT]
[FONT=&quot]يادداشت[/FONT][FONT=&quot] : در آزمون هاي [/FONT][FONT=&quot]GMAT[/FONT][FONT=&quot] كنكور ، حتما انتظار سوالاتی که هیچ ارتباطی به استدلال منطقی ندارند را داشته باشید .[/FONT]

roza321rose

عضو جدید
hi

hi

سلام
من رشته ام برقه.
یه سری اطلاعات درباره ارشد مدیریت میخواستم.
درباره کتاباییکه باید برای ارشد خوند،منابع اش،اینکه کدوم گرایشش بهتره،تا چه رتبه ای قبولی میده،و..........
ممنون میشم کمک کنید.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif
اللهم عجل لولیک الفرجhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/a061.gif
راستی .........عیدتونم مبارکhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif

من فکر می کنم mba بهترین ، واسه این رشته در کل جهان سرو دست می شکنن،شاید تو ایران خیلی شناخته شده نباشه ولی در سالعای آینده مطمئنن این رشته حرف اول و میزنه ، این رشته ترکیبی از رشته ها ی مدیریت دولتی ، بازرگانی و صنعتی . موفق باشید.;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

سیگنال

عضو جدید
مدیریت پروژه

مدیریت پروژه

سلام :
کارشناسی مکانیک باسوابق کاری وسرپرستی دارم اطلاعات درخصوص مدیریت پروژه - منابع - دروس امتحانی ارشد ودانشگاههای ارائه دهنده میخوام .سپاسگذارم:)

مدیریت اجرایی-اجرایی

مدیریت اجرایی-اجرایی

salam
yeki az dustan ke arshade Emba dade va rotbash khub shode mikham rahnamaim kone dar
morede:1.manabea 2.barnamerizie darsi
ba tavajoh be inke faghat nimeye dovome ruz forsate dars khundan daram

VAHIDJOONE65

عضو جدید
سلام

کسانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی را دارند اعلام کنند.
من مطالب زیادی دارم که می تونم برای شما بفرستم البته زیاد دسته بندی شده نیست

با سلام
من ميخوام ارشد مديريت اجرايي شركت كنم
اگه اطلاعاتي درباره تعداد شركت كنندگان و ظرفيت بذيرش اين رشته در سال 89يا 88 لطفا بهم خبر بديد
البته اگه ميشه درباره اين رشته اطلاعاتي بيشتري بهم بديد چون فكر ميكنم اطلاعاتم درباره اين رشته كافي نيست
از كمكتون ممنون

VAHIDJOONE65

عضو جدید
لطفا منو كمك كنيد

لطفا منو كمك كنيد

من مهندسي شيمي دارم وبراي رشته ارشد بين رشته مديريت بازرگاني ومديريت اجرايي مردد هستم
هركس اطلاعاتي در زمينه بازار كار و درصد قبولي توي كنكور و سخت يا آسون بودن اين رشته ها ويا اطلاعات ديگه ايي در رابطه با اين رشته ها داره لطفا منو كمك كنه
ممنون از همگي

daryaa61

عضو جدید
MBA

MBA

سلام ...
منم کارشناسی کامپیوتر خوندم اما امسال می خوام برای ارشد MBA بخونم ...

تو این سایت اطلاعات خوبی داره ....www.modir.ir

gadook

عضو جدید
منابع ارشد اجرايي و دولتي آزاد

سلام منابع ارشد براي كنكور آزاد مديريت اجرايي و دولتي رو ميخوام و بسته هاي آموزشي مفيد هستن ؟اگه هستن بسته هاي كدوم موسسه پيشاپيش ممنونم از كمكتون

gadook

عضو جدید

سلام منابع ارشد براي كنكور آزاد مديريت اجرايي و دولتي رو ميخوام و بسته هاي آموزشي مفيد هستن ؟اگه هستن بسته هاي كدوم موسسه؟ پيشاپيش ممنونم از كمكتون

linux_0011

عضو جدید
دوستاي عزيز اگه سوال تو اين زمينه داريد بريد سايتmodir.ir
كاملا توضيح داده.اينجا هم فكر نميكنم كسي آشنايي زيادي با اين رشته داشته باشه.بيشتر گيج ميشين.
mbaواسه كسايي حوبه كه زبان و رياضي قوي دارن.
چون 100 تا سوال زبان داره.
كلا 3 تا درس داره.زبان و رياضي و gmt كه سوالاش شبيه سوالاي هوشه.
موفق باشين.
البته ظرفيتش خيلي هم كمه.

linux_0011

عضو جدید
دانشگاههای ارائه دهنده دوره MBA در ایران

در ایران چند دوره در مراکز زیر ارائه می شود که از طریق کنکور سراسری دانشجو می پذیرند :‌

۱ – دانشگاه صنعتی شریف (۵۰ نفر)
۲- دانشگاه تهران (۸ نفر)
۳- دانشگاه صنعتی شاهرود (۶ نفر)
۴- موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی کیش (۱۵ نفر)
۵ – دانشگاه صنعتی مالک اشتر (۱۰ نفر)
۶- دانشگاه علوم و فنون مازندران (غیر انتفاعی) (۲۵ نفر)
۷- دانشگاه تهران _ شبانه (۴ نفر)
۸- دانشگاه صنعتی شاهرود – شبانه (۴ نفر)
۹ – دانشگاه صنعتی مالک اشتر – شبانه (۵ نفر)

طول دوره و شرایط ورود MBA

دوره کارشناسی ارشد MBA به صورت کارشناسی ارشد ناپیوسته و آموزشی است. این دوره به نام دوره MBA در اکثر نظامهای آموزش عالی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه ارائه میشود . با توجه به اینکه فارغ التحصیلان رشته های مختلف و به خصوص رشته های فنی و مهندسی وارد این دوره می شوند و باید با مبانی و اصول مدیریت علمی و دانش روز مدیریت در حوزه های مختلف آشنا شوند، طول دروه حداقل ۲ و حد اکثر ۳ سال بوده و تعداد واحدهای لازم برای فارغ التحصیل شدن بر خلاف سایر فوق لیسانسها که ۳۶ واحد است ۵۸ واحد درسی است. بنابراین دانشجویان این دوره، مانند سایر دانشجویانی که در سایر نقاط جهان در این رشته به تحصیل می پردازند، برای تکمیل دوره خود در طی ۲ سال یا ۴ ترم باید به طور متوسط در هر نیمسال تحصیلی حدود ۱۴ واحد درسی را بگذرانند. به این لحاظ دوره کارشناسی ارشد MBA ، دوره سنگین و پر کاری است و دانشجویانی که وارد این دوره میشوند باید از لحاظ استعداد و فرصت مطالعه و تحصیل در وضعیت خوبی قرار داشته باشند. دانشجویان ورودی به این دوره از فارغ التحصیلان زبده رشته های مختلف با شرایط ذیل پذیرفته خواهند شد :

الف – داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی

ب – داشتن حداقل گواهینامه کارشناسی مورد تأئید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رشته های مورد قبول

ج- قبولی در آزمون ورودی که مواد و ضرایب آن به شرح زیر میباشد :

- ریاضیات عمومی ۱و ۲ دوره فنی ومهندسی با ضریب ۲

- زبان انگلیسی تخصصی با ضریب ۱

- آمادگی و استعداد تحصیلی ویژه رشته مدیریت با ضریب ۲
تا جايي كه من ديدم اين آمار اشتباهه.
شريف نزديك 25 تا 30
تهران هم 20تا
بقيشو دقت نكردم
البته شبانه شريف 57 نفر و شبانه تهران 37 نفر پذيرش داره.باز بقيشو دقت نكردم:).

آخرین ویرایش:

linux_0011

عضو جدید
اينجا چرا اينفد سوت و كوره؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا بچه هايي كه ميخوان اجرايي بدن سوالاتشونو تو قسمت mbaمطرح ميكنن؟

Ehsan H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال : چه کسانی در مدیریت اجرایی پیش می خورند؟

سوال : چه کسانی در مدیریت اجرایی پیش می خورند؟

سلام دوستان
دارندگان کدام مدارک تحصیلی پس از قبولی در مدیریت اجرایی پیش می خورند؟
من رشته ام مهندسی صنایع است.

avayestan

کاربر بیش فعال
این قضیه 3-4 سال کار بدجور تو ذوقم زد :( هیچ رقمه نمیشه بدون سابقه کار تو این رشته قبول شد؟

منم همینطور مثل شما... یعنی واقعا باید سابقه کار داشته باشیم؟ والا تو مصاحبه رد میشیم؟ پس همه اینایی که از رشته های غیر مدیریتی میان و این رشته رو میخونن و سابقه کار ندارن هم تو مصاحبه رد میشن؟ اگه کسی میدونه جواب بده

avayestan

کاربر بیش فعال
یعنی واقعا بعد از قبولی تو رشته mba اگه سابقه کار نداشته باشیم تو مصاحبه رد میشیم؟ پس همه اینایی که از رشته های غیر مدیریتی میان و این رشته رو میخونن و سابقه کار ندارن هم تو مصاحبه رد میشن؟ پس از همون اول اگه نخونیم سنگین تریم دیگه؟اگه کسی میدونه جواب بده

rainy girl

عضو جدید
کمک

کمک

بچه ها کسی تو دانشکده نیمه حضوری علامه هست؟
می دونید تاریخ اعتراض به نمره ها کی بوده؟

avingroup

عضو جدید
شروع ...

شروع ...

سلام دوستان من قراره دانشجوی سلولی و مولکولی بشم ، البته علاقه من بیشتر در زمینه بازرگانی و بازاریابی است .
ببخشید که با حضور دانشجویان مدیریت بازرگانی نظر خودمو می گم .

نظر من :
MBA شاخه ای از مدیریت بازرگانی است که به دانشجویان این رشته کمک می کند تا در کسب و کار خود یا کارفرما خود تحولی مثبت ایجاد کنند و با استراتژِی های خود موجب سود آوری شوند .

این رشته برای فارق التحصیلان تمام رشته ها توصیه می شود ، زیرا هدف از تحصیل در این رشته تحول در وضعیت اقتصادی کسب و کار شما می باشد .

-------------------------------------------------------------
خوشحال می شم با دوستدارن بازاریابی بیشتر آشنا بشم :gol:

صنم.

عضو جدید
ta onjayi ke man midonam mba azad nadare fagat sarasari dare
man khodam konkore 89 sherkat karde bodam vali gabol nashodam

مهمویی66

عضو جدید
با سلام،من دانشجوی ترم آخر مهندسی برق گرایش الکترونیک هستم. میخواستم برای ارشد رشته ای غیر از برق را بخونم.اکثر بچه ها بهم رشته های مدیریتی را پیشنهاد می کنند،با توجه به اینکه من پایه ی ریاضی و زبانم خیلی قوی نیست و با توجه به لیسانس و بازار کاری که فردا برای یک خانم فراهمه،شما دوستان عزیز چه مدیریتی(اجرایی،صنعتی،mbaو....) را پیشنهاد میکنید؟
MBA رشته ی خوبی هست

navidsaket

عضو جدید
کمک

کمک

سلام به همه ی دوستان عزیز که مدیریت میخونن!
دوستان عزیز من مواد میخوندم
درسم تازه تموم شده ارشد رو میخوام یا حقوق یا مدیرت بخونم
شدیدا به کمک دانش آموختگان عزیز این رشته ها احتیاج دارم
کدوم بهتره بین این دو تا
حالا اگه مدیریت بهتره کدوم گرایشش کار بیشتری داره؟

ForoOzAn

عضو جدید
من مهندسی محیط زیست خوندم.اما می خوام برای ادامه تحصیل (ارشد) به خارج از کشور برم و MBA بخونم.با توجه به اینکه ریاضی چندان قوی ندارم ،به نظر شما می تونم موفق بشم؟ و اینکه آیا هیچ زمینه ای برای این رشته نداشتم به مشکل بر نمی خورم؟

مهمویی66

عضو جدید
دروس مدیریت بحران

دروس مدیریت بحران

سلام
از دوستان رشته مدیریت کسی از عنوان دروس و سرفصل دروس رشته ارشد مدیریت بحران خبر داره
لطفا به صورت پیام شخصی برام بفرستید
ممنون

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازرگانی ، بحران یا اجرایی؟؟؟

بازرگانی ، بحران یا اجرایی؟؟؟

سلام . این اولین تاپیکیه که من تو باشگاه میزنم :smile:

من معدن خوندم و تصمیم دارم مدیریت بخونم برای ارشد.
کرمانی هستم و با توجه به اینکه میخوام حتما دانشگاه کرمان بخونم ، 3 تا انتخاب دارم : مدیریت بازرگانی ، مدیریت بحران و مدیریت اجرایی
دو تا سوال دارم از شما : اول اینکه مدیریت اجرایی چه فرقهایی با MBA داره؟ چون وقتی سرچ میکنم خیلی ها با هم قاطیشون میکنن.

سوال دوم اینکه از بین سه تا انتخابی که دارم با توجه به اینکه معدن خوندم و شاید هم بخوام تا دکترا ادامه بدم به نظر شما کدوم گرایش خوبه؟؟؟

ممنون:gol::gol::gol::)

بالا