مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

mrm73

عضو جدید

نمی خواستم شما رو دلسرد کنم چون حالت برعکسشم هست، یه آقایی کلاس ما هست که رتبه ش به عمران نرسید معماری قبول شد -یعنی ناراضی اومد تو این رشته- الان وضعیتش تو معماری نسبتا خوبه ولی با وضعیتی که ریاضیاتش داره فک نکنم می تونست از عهده ی واحدای عمران بربیاد... من نمی دونم موقع کار یه مهندس عمران چقد باید از محاسبات سر در بیاره -چون شنیدم بیشترش با نرم افزاره - ولی در طول تحصیل شو تا حدی خبر دارم چون اساتید درسای فنی مون از گروه عمران بودن و مطالب مشابهی رو درس می دادن (مثلا ایستایی/ سازه فلزی/بتنی/... دقیقا همون مباحثی رو که تو گروه عمران می گن یه کم خلاصه ترشو به ما معماریا می گفتن)... به نظرم اگه کسی ریاضی و فیزیکش خوب نباشه (مثلا دیفرانسیل پیش دانشگاهی رو با کلی دردسر پاس کرده باشه) سراغ عمران نره بهتره، من بعضی از دوستامو هم می بینم تو رشته ی عمران یه درسو 2-3 بار بر می دارن تازه بار چهارم که استاد میاد 6 به بالاها رو پاس می کنه اینام پاس می شن!!! ... درسته بالاخره فارغ التحصیل می شن ولی خب به درد نمی خوره، من مطمئنم هیچی بلد نیستن آخرش فقط مدرک می گیرن، البته چون اینجا ایرانه ممکنه آخرش شغل خوبی هم داشته باشن :D
در مورد معماری من از روی مشکلاتی که در طول تحصیل برا خودم یا دوستام پیش اومده یه چند تا کار می تونم بگم شاید بتونین وضعیت تونو ارزیابی کنین (البته من که از تدریس معماری سر در نمیارم و اینا نکته هایی هست که به ذهنم می رسن امیدوارم هر اشکالی دارن دوستان بگن که یه وقت حرفام گمراه کننده نباشه برا بقیه)
- اولیش که همین مبحث اسکیسه، می تونین از تاپیکای این باشگاه تمرینات اولیه (خط کشیدن و اینا رو) پیدا کنینو انجام بدین ببینین وضعیت تون برای شروع چه طوره
- دومی-که تقریبا باز با اسکیس در ارتباطه- پرسپکتیو و سایه هاست که بچه ها خیلی باهاش مشکل دارن، اگه یه دانشجوی/ فارغ التحصیل معماری سراغ داشته باشین که -البته خودش بلد باشه- پرسپکتیو در حد مبتدی بهتون یاد بده و ببینین تا چه حد می تونین یاد بگیرین خوبه، اگه نه که اقلا یه کتاب یا جزوه در موردش بخونین ببینین می تونین اصلا ارتباط برقرار کنین یا نه، بین دوستای من بعضی ها اینو از رو کتابم سریع یاد گرفتن قبل اینکه سر کلاس تدریس شه، من خودم وقتی استاد درس داد یاد گرفتم، بعضیا بعد کلی مشقت و کمک گرفتن از دوستاشون اینا یاد گرفتن ولی بعضیا هنوزم که هنوزه مشکل دارن!!! این دسته ی آخرو می شه گفت اشتباهی اومدن معماری، درسته الان همه چی نرم افزاری شده ولی دیگه یه معمار حداقل برای ایده ی اولیه باید بتونه یه تصویر سه بعدی ساده رو کاغذ بکشه ...
- یه موضوع دیگه رسم فنیه، رسم فنی به خودی خود اصلا کار سختی نیست ولی یه عده اصلا حوصله ی دقت کردن رو جزئیاتو ندارن، اینم باز کم و زیاد داره، بعضیا همون ترم اول که یه پلان ساده ی خونه می کشیدیم حوصله نداشتن تمیز کار کنن مثلا خط کمتر از نیم سانتیو با دست می کشیدن و دقتی رو 90 درجه شدن زاویه ها و کج نشدن خطوط نداشتن یا علائمی رو که لازم بود نمی ذاشتن رو نقشه ها خوب این اسف باره یه کم برای دانشجوی معماری، بعضیا ترم به ترم بی دقت تر شدن، مثلا خود من وقتی حجم کار زیاد می شه تمرکزمو رو جزئیات از دست می دم یهو می بینی یادم رفته رو یه دیوار کلا پنجره نذاشتم، ولی بعضیا - که همون عده ی موفق هستن- تو هر حجم و ابعاد و اندازه ای کار کنن همه چیو دقیق و با جزئیات کار می کنن و همین عده تو کار طراحی شونم نسبت به ما موفق ترن، دلیلشم واضحه چون وسعت کار باعث نمی شه دقت شون رو جزئیات کمتر شه... برای رسم فنی می تونین از کتابای ترسیم فنی هنرستان کمک بگیرین، کار آسونیه فقط باید ببینین تا چه حد می تونین حوصله به خرج بدین
- اگه پسر هستین و می خوایین معماری بخونین، اگه بتونین حداقل یه مدت محدود سر ساختمون کار کنین خیلی خوبه، بعضیا -در واقع خیلیا!- خوششون نمیاد از این کار، ولی من خودم اگه دختر نبودم یا جایی بود که خانما هم می تونستن کار کنن حتما این کارو می کردم، درک ما از ساختمون به مراتب تو سطوح پایین تری هست نسبت به آقایونی که همه چیو به چشم دیدنو تجربه کردن، تو طراحیاشون خیلی از اصولو اتومات رعایت می کنن که ما باید یکی برامون دیکته کنه، در مورد درسای اجرایی هم که دیگه جای بحث و مقایسه نیست اصلا :confused:
- برای بحث طراحی نمی دونم چه طوری باید خودتونو محک بزنین ولی به جزئت می تونم بگم اگه کسی از عهده ی 3-4 تا کار بالا بربیاد تو طراحی هم کم نمیاره، البته خب احتمالش هست که یکی اینا رو بتونه به بهترین نحو انجام بده ولی تو دوران دانشجویی نتونه یه نیمکت یا شومینه ی ابتکاری و خلاقانه طراحی کنه یا طرحای داخلی استادپسند(!) بزنه و نمره ش کم شه ولی تو اصل کار فک نکنم مشکلی داشته باشه...

اینا نظرات من بود که خیلی هم ممکنه با اصول آموزشی منطبق نباشه، امیدوارم دوستان که اطلاعات بیشتری دارن تکمیلش کنن ما هم استفاده کنیم ;)
خیلی خیلی ممنون واقعا دارین کمک بزرگی بهم میکنین .
من که ریاضیم خیلی قویه مخصوصا دیفرانسیل و گسسته و فکر نکنم مشکل محاسباتی داشته باشم.اما در مورد پرسپکتیو وسایه ها و همینطور رسم فنی نمیتونین یه کتاب بهم معرفی کنین؟
در ضمن من پسرم و اتفاقا تو خانوادمون ساختمان ساز هست و فکر نکنم از این لحاظ مشکلی داشته باشم
فقط یه سوال دیگه اگه میتونستین برگردین عقب بازم میومدین رشته معماری؟اگه نه چه رشته ای میرفتین؟باز هم خیلی خیلی متشکرم از وقتی که گذاشتین .

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
من که ریاضیم خیلی قویه مخصوصا دیفرانسیل و گسسته و فکر نکنم مشکل محاسباتی داشته باشم.اما در مورد پرسپکتیو وسایه ها و همینطور رسم فنی نمیتونین یه کتاب بهم معرفی کنین؟
در ضمن من پسرم و اتفاقا تو خانوادمون ساختمان ساز هست و فکر نکنم از این لحاظ مشکلی داشته باشم
فقط یه سوال دیگه اگه میتونستین برگردین عقب بازم میومدین رشته معماری؟اگه نه چه رشته ای میرفتین؟باز هم خیلی خیلی متشکرم از وقتی که گذاشتین .

سلام دوست عزیز.
خیلی خوبه که اینقدر نگران آینده درسیتون هستید.
ولی خب اینقدر نگران نباشید.
شما این درسای مربوط به رشته معماری رو (سایه ها و پرسپکتیو و...)در طول ترم اگه همپای استاد و کلاس پیش برید هیچ مشکلی نخواهید داشت.
بعد بهتون بگم اون چیزی که شما باید نگرانش باشید اسکیس و پرسپکتیو و ...نیست.اینا ابزار آرشیتکته نه اصل موضوع.شما نهایتا با نرم افزار کار مکنید و شاید دیگه تیازی به ترسیم نداشته باشید.
شما باید از پس مبانی نظری معماری بر بیاید.چیزی که اکثر دانشجویان معماری توش مشکل دارن.نه تنها دانشجویان بلکه پیر فارغ التحصیلان این رشته هم اصلا آشنایی ندارن با این موضوع.
تا شما حرف از معمار ی میزنید همه میگن اسکیس و پرسپکتیو و خط و ....(البته قصد جسارت به دوستانم رو ندارم(کلی عرض میکنم))در صورتی که اینا فقط ابزارن واسه تبدیل شدن فکر و ایده آرشیتکت(یا آرکیتکت)به خط و نقشه و طرح سه بعدی.
پس مسئله مبانی نظری خیلی خیلی مهمه.چیزی که خیلی مسائل من جمله جامعه شناسی و روانشناسی و سیاست و اقتصاد و .....توش میتونه دخیل باشه.
این مسئله دقیقا به مانند سایر رشته های هنریست.شما تو سینما و تئاتر و نقاشی و ...نیاز به مبانی نظری قوی دارید.ضعف ما در تسلط به مبانی نظری باعث شده امروزه تو سینما و تئاتر و معماری و...ضعیف باشیم.

DDDIQ

مدیر ارشد
با سلام خدمت دوست خوبم
از انجایی که تنظیم رزومه و پورتفولیو نقش مهمی در استخدام معماران و همچنین Apply دانشگاه های خارج از کشور دارد و سوالات زیادی در این رابطه برای خیلی دوستان پیش می آید تاپیک زیر ایجاد شده که به مرور سعی میکنم با کمک شما مطالب مفید بیشتری قرار بدم ...
ممنونم از حضور و همراهی شما

رزومه ( Resume ) و ( CV (Curriculum Vitae و پورتفولیو معماری (portfolio)

___

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

خواهش می کنم، امیدوارم انتخاب درستی داشته باشین... کتابم که گفتم کتابای هنرستان می تونه به درد بخوره ولی آقای فرزاد که بهتون جواب دادن تجربه شون به مراتب بیشتره، اگه نظرشون اینه که لازم نیست پس حتما خیلی هم ضروری نیست این موضوعات و بهتره رو مسائل مهم تری تمرکز کنید...
والا من همون ترم 2 از اینکه معماری انتخاب کردم پشیمون شدم می خواستم می خواستم تغییر رشته بدم برم کامپیوتر -نرم افزار- چون دوره ی دبیرستان یه نیمچه تجربه ای تو برنامه نویسی داشتم و خیلی هم علاقه داشتم به این کار، ولی فک کردم شاید نسبت نرم افزار و برنامه نویسی هم مث همون نسبت معماری و نقاشی باشه و نشه از رو یه سری برنامه نویسی مبتدی تعیین کرد که موفق می شم یا نه... ولی قرار نیست همه این طوری باشن، خیلی از دوستام "واقعا" راضی ان از رشته شون، خیلیا ترم به ترم پیشرفت می کنن و ... حالا در این حدم لازم نیست وسواس به خرج بدین، هیچ کس به طور مطلق از رشته ش راضی نیست، اگه به معماری علاقه دارین تا یه حدی که بدونین قرار نیست مشکلات خاصی داشته باشین تو این رشته کافیه به نظرم... من این توضیحاتی که دادم برا همین بود

سلام دوست عزیز.
خیلی خوبه که اینقدر نگران آینده درسیتون هستید.
ولی خب اینقدر نگران نباشید.
شما این درسای مربوط به رشته معماری رو (سایه ها و پرسپکتیو و...)در طول ترم اگه همپای استاد و کلاس پیش برید هیچ مشکلی نخواهید داشت.
بعد بهتون بگم اون چیزی که شما باید نگرانش باشید اسکیس و پرسپکتیو و ...نیست.اینا ابزار آرشیتکته نه اصل موضوع.شما نهایتا با نرم افزار کار مکنید و شاید دیگه تیازی به ترسیم نداشته باشید.
شما باید از پس مبانی نظری معماری بر بیاید.چیزی که اکثر دانشجویان معماری توش مشکل دارن.نه تنها دانشجویان بلکه پیر فارغ التحصیلان این رشته هم اصلا آشنایی ندارن با این موضوع.
تا شما حرف از معمار ی میزنید همه میگن اسکیس و پرسپکتیو و خط و ....(البته قصد جسارت به دوستانم رو ندارم(کلی عرض میکنم))در صورتی که اینا فقط ابزارن واسه تبدیل شدن فکر و ایده آرشیتکت(یا آرکیتکت)به خط و نقشه و طرح سه بعدی.
پس مسئله مبانی نظری خیلی خیلی مهمه.چیزی که خیلی مسائل من جمله جامعه شناسی و روانشناسی و سیاست و اقتصاد و .....توش میتونه دخیل باشه.

این مسئله دقیقا به مانند سایر رشته های هنریست.شما تو سینما و تئاتر و نقاشی و ...نیاز به مبانی نظری قوی دارید.ضعف ما در تسلط به مبانی نظری باعث شده امروزه تو سینما و تئاتر و معماری و...ضعیف باشیم.

*من که گفتم فقط مرحله ی تحصیل رو می گم چون بقیه ی مراحلو اصلا ندیدم که بدونم تو کدوم زمینه ها باید مهارت/سواد داشته باشیم و اتفاقا خیلی خوشحال می شم که شما -و همه ی دوستانی که تجربه ی بیشتری دارن- توضیح بدین در مورد اشتباهاتی که ما تو دوره ی دانشجویی داریم
*که تو چارت درسی معماری فقط 3 واحد براش در نظر گرفته شده، اونم ترم 7 که اکثرا هم با حفظیات دست به سر می شه... ما کلا یه استاد داریم که به این مطالبی که شما گفتین اهمیت می ده تو طراحی ایشونم توضیح خاصی نمی ده (یا شایدم سطح راهنمایی هاشون انقد بالاست که ما چیزی دست گیرمون نمی شه) فقط هر جلسه اسم 10-15 کتابو می گه، همه ش می گه کتاب بخونین مطالعه کنین رو هوا طراحی نکنین، آخرشم طرحامونو می بینه دعوامون می کنه می گه اینا طرح نیست، شماها با این کاراتون به جایی نمی رسینو اینا :D

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
خواهش می کنم، امیدوارم انتخاب درستی داشته باشین... کتابم که گفتم کتابای هنرستان می تونه به درد بخوره ولی آقای فرزاد که بهتون جواب دادن تجربه شون به مراتب بیشتره، اگه نظرشون اینه که لازم نیست پس حتما خیلی هم ضروری نیست این موضوعات و بهتره رو مسائل مهم تری تمرکز کنید...
والا من همون ترم 2 از اینکه معماری انتخاب کردم پشیمون شدم می خواستم می خواستم تغییر رشته بدم برم کامپیوتر -نرم افزار- چون دوره ی دبیرستان یه نیمچه تجربه ای تو برنامه نویسی داشتم و خیلی هم علاقه داشتم به این کار، ولی فک کردم شاید نسبت نرم افزار و برنامه نویسی هم مث همون نسبت معماری و نقاشی باشه و نشه از رو یه سری برنامه نویسی مبتدی تعیین کرد که موفق می شم یا نه... ولی قرار نیست همه این طوری باشن، خیلی از دوستام "واقعا" راضی ان از رشته شون، خیلیا ترم به ترم پیشرفت می کنن و ... حالا در این حدم لازم نیست وسواس به خرج بدین، هیچ کس به طور مطلق از رشته ش راضی نیست، اگه به معماری علاقه دارین تا یه حدی که بدونین قرار نیست مشکلات خاصی داشته باشین تو این رشته کافیه به نظرم... من این توضیحاتی که دادم برا همین بود

*من که گفتم فقط مرحله ی تحصیل رو می گم چون بقیه ی مراحلو اصلا ندیدم که بدونم تو کدوم زمینه ها باید مهارت/سواد داشته باشیم و اتفاقا خیلی خوشحال می شم که شما -و همه ی دوستانی که تجربه ی بیشتری دارن- توضیح بدین در مورد اشتباهاتی که ما تو دوره ی دانشجویی داریم
*که تو چارت درسی معماری فقط 3 واحد براش در نظر گرفته شده، اونم ترم 7 که اکثرا هم با حفظیات دست به سر می شه... ما کلا یه استاد داریم که به این مطالبی که شما گفتین اهمیت می ده تو طراحی ایشونم توضیح خاصی نمی ده (یا شایدم سطح راهنمایی هاشون انقد بالاست که ما چیزی دست گیرمون نمی شه) فقط هر جلسه اسم 10-15 کتابو می گه، همه ش می گه کتاب بخونین مطالعه کنین رو هوا طراحی نکنین، آخرشم طرحامونو می بینه دعوامون می کنه می گه اینا طرح نیست، شماها با این کاراتون به جایی نمی رسینو اینا :D

:)سلام.
نه سو تفاهم نشه من منظورم شما نبودید دوست عزیز.
خیلی کلی گفتم.
حتی خیلی از اساتید هم به این مسئله توجه نمیکنن.حتی اونایی که چارت درسی رو نوشتن تو وزارت علوم هم نمیدونن.واسه مبانی نظری هم فقط یه دو واحدی مبانی نظری و دو واحد انسان طبیعت در نظر گرفتن.
البته زیادی واحد ها هم شاید نتونه خیلی کمک کنه.همون حرفی که استادتون گفته درسته.تصور میشه شاید یه معمار خیلی نیاز به مطالعه نداره در صورتی که کاملا برعکسه.
یه چیز دیگه ای هم که هست این مبانی نظری تو همون زمان دانشجویی باید توجه بشه بهش.چون بعدش شما اصلا فرصت نمیکنید برید دنبالش.

memari1900

عضو جدید
سلام کسی میتونه در رابطه با دانشگاههای کرج راهنماییم کنه؟؟؟؟دانشگاه های غیر انتفایی و ازاد که کارشناسی ناپیوسته معماری داشته باشه داخل کرج هست؟؟

soh-rab

عضو جدید

من می رفتم عمران با توجه به اینکه الان معماری خوندم این حرف رو می زنم
ولی من بلا شک می رفتم هوا و فضا یا چیزی که توش مکانیک جامدات باشه

m_sharajabian

عضو جدید
سلام من رشته ریاضی هستم میخوام کتاب های هنرستان رو بخونم رفتم گفتم سال دوم هنرستان معماری میخوام گفتن اسم کتاب بگو کسی هست اسم کتاب هاشو بدونه اونا که کاربردیه برا من ؟ میخوام بخونم اماده باشم اگه دانشگاه در اومدم که در نمیام

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام من رشته ریاضی هستم میخوام کتاب های هنرستان رو بخونم رفتم گفتم سال دوم هنرستان معماری میخوام گفتن اسم کتاب بگو کسی هست اسم کتاب هاشو بدونه اونا که کاربردیه برا من ؟ میخوام بخونم اماده باشم اگه دانشگاه در اومدم که در نمیام

سلام.
رسم فنی 1 و 2 رشته ساختمون-ترسیم فنی رشته معماری-طراحی معماری-مبانی رنگ ها(دقیقش یادم نیست یه چیزی تو همین مایه ها)
متره و برآورد-عناصر و جزئیات ساختمانی-
یه چند کتاب از رشته ساختمون هست اونا هم خیلی خوبن----->ایستایی-سازه های فلزی-سازه های بتنی

Saretus

کاربر فعال
دوستان کسی می دونه حق الزحمه طراحی چقدره؟ ازین کارای آپارتمانیه که طبقات تیپ تکرار می شه و 6 طبقه ست؟ فقط طراحیه البته مهر رو باید یکی دیگه بزنه

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
دوستان کسی می دونه حق الزحمه طراحی چقدره؟ ازین کارای آپارتمانیه که طبقات تیپ تکرار می شه و 6 طبقه ست؟ فقط طراحیه البته مهر رو باید یکی دیگه بزنه

سلام.
دوست عزیز من شهر های دیگرو نمیدونم ولی تهران نرخ نداره.خودت از تو روزنامه(همشهری-نیازمندی ها-خدمات نقشه)شماره چند تا شرکت مشاور رو بردار ازشون قیمت طراحی با و بدون امضارو بگیر.میبینی که قیمتا متفاوته.شما متوسط اون قیمتهارو در نظر بگیر دیگه.بعد واسه امضاش هم خیلی میگیرن.شاید متری 200 تومن.شما اگه فقط واسه امضا زنگ زدی به مشاور بگو قیمت برگه معماری میخوام.چون خیلی از این مشاورا دلال برگه هستن فقط.

Saretus

کاربر فعال
سلام.
دوست عزیز من شهر های دیگرو نمیدونم ولی تهران نرخ نداره.خودت از تو روزنامه(همشهری-نیازمندی ها-خدمات نقشه)شماره چند تا شرکت مشاور رو بردار ازشون قیمت طراحی با و بدون امضارو بگیر.میبینی که قیمتا متفاوته.شما متوسط اون قیمتهارو در نظر بگیر دیگه.بعد واسه امضاش هم خیلی میگیرن.شاید متری 200 تومن.شما اگه فقط واسه امضا زنگ زدی به مشاور بگو قیمت برگه معماری میخوام.چون خیلی از این مشاورا دلال برگه هستن فقط.

مرسی از جوابتون... من تو سایت نظام مهندسی شهرمون دیدم برای طراحی مثلا 6 طبقه متری 2400 تومنه چقدر بیرحمی فقط به خاطر امضا انقدر بزنن تو سر مال...
خوب شد گفتین من فکر کردم تهش به من متری 1500 بدن!

m_sharajabian

عضو جدید
سلام.
رسم فنی 1 و 2 رشته ساختمون-ترسیم فنی رشته معماری-طراحی معماری-مبانی رنگ ها(دقیقش یادم نیست یه چیزی تو همین مایه ها)
متره و برآورد-عناصر و جزئیات ساختمانی-
یه چند کتاب از رشته ساختمون هست اونا هم خیلی خوبن----->ایستایی-سازه های فلزی-سازه های بتنی
ببخشید از رو کتاب ها معلومه که این کتاب ها مال دانشگاه هست نه هنرستان من کتاب های هنرستان مختص معماری رو میخواستم :)

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
لیست کتاب های دوره ی هنرستان - نقشه کشی ِ معماری

لیست کتاب های دوره ی هنرستان - نقشه کشی ِ معماری

ببخشید از رو کتاب ها معلومه که این کتاب ها مال دانشگاه هست نه هنرستان من کتاب های هنرستان مختص معماری رو میخواستم :)

این لیست کتاب های دوره ی هنرستان هست ( دروس ِ عمومی و تخصصی ) :

سال دوم
رديفنام درسنظريعملي
1آمادگی دفاعی20
2ادبیات فارسی (2)20
3تربیت بدنی (2)01
4تربیت بدنی (3)01
5ترسیم فنی و نقشه کشی22
6تعلیمات دینی و قرآن (2)30
7جغرافیای عمومی و استان30
8ریاضی (2)40
9زبان خارجه (2)20
10زبان فارسی (2)20
11شناخت مواد و مصالح (1)20
12طراحی (1)04
13عربی (1/2)10
14مبانی هنرهای تجسمی13
15مبانی و کاربرد رایانه11

سال سوم
رديفنام درسنظريعملي
1آشنایی با بناهای تاریخی20
2تاریخ معاصر ایران20
3تاسیسات ساختمان20
4تربیت بدنی (2)01
5تعلیمات دینی و قرآن (3)30
6عربی (2/2)10
7عناصر و جزئیات (1)21
8مبانی طراحی و معماری21
9متره و برآورد (1)11
10نقشه برداری11
11نقشه کشی معماری02
12کارآموزی01
13کاربرد رایانه در نقشه کشی12
14کارگاه حجم و ماکت12

امیدوارم مفید باشه . موفق باشید . . .
:gol:

jAVAD_10

عضو جدید
درود به همه دوستان ..........
میخواستم درباره این آموزشگاههایی که دوره معماری داخلی برگزار میکنن بدونم :
اینکه دانش تو این رشته چه جایگاهی داره و اینکه عده ای صرفاً با بلد بودن تری دی مکس و ... تو این رشته فعالیت میکنن با کسی که دانش این کارو داره چه فرقی داره
و بعد خود این آموزشگاه ها چه مزیت هایی دارن یکی از اینا رو که من میدونم دوره های بازدید از پروژه ها رو هم داره و .... البته مبلغ دوره اش هفت ماهه
1,880,000
ممنون میشم دوستان تجربیاتشونو در اختیارم بذارن ......

sufia89

عضو جدید
سلام دوستان
در مورد هزینه طراحی داخلی سوال داشتم

اینکه با چه معیاری محاسبه میشه ؟؟ متر مربع ؟؟ تعداد رندر ؟؟

و اینکه بازه قیمتی در چه حدودی هستش ؟؟ به طور مثال برای کاری که 53 مترمربع طراحی داخلی داشته و 12 تا رندر زده شده چقدر باید هزینه طراحیش بشه ؟؟

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من قبلا هم اینجا پست دادم اما جواب درستی نگرفتم من ترم 6 معماریم کارشناسی پیوسته
مسلط به اتوکد و اسکچاپ خیلی هم دوست دارم یه جا شروع به کار کردن کنم اما نمیدونم چه جوری؟ راستش به پولشم احتیاج دارم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
درود به همه دوستان ..........
میخواستم درباره این آموزشگاههایی که دوره معماری داخلی برگزار میکنن بدونم :
اینکه دانش تو این رشته چه جایگاهی داره و اینکه عده ای صرفاً با بلد بودن تری دی مکس و ... تو این رشته فعالیت میکنن با کسی که دانش این کارو داره چه فرقی داره
و بعد خود این آموزشگاه ها چه مزیت هایی دارن یکی از اینا رو که من میدونم دوره های بازدید از پروژه ها رو هم داره و .... البته مبلغ دوره اش هفت ماهه
1,880,000
ممنون میشم دوستان تجربیاتشونو در اختیارم بذارن ......
سلام.
به نطر من این دوره ها خیلی میتونه مفید باشه(هرچند هزینه هاش هم خیلی سنگینه)ولی اگه آموزشگاش معتبر باشه خیلی بهتره.الان معتبر ترینه این آموزشگاها فکر کنم خ ع باشه.
به نظرم 3 دی مکس هم خیلی مهمه واسه ارائه کارهای طراحی داخلی ولی قطعا واسه اجرای همین طرح نیاز به نقشه های دقیق اجرائی هست.
اگه تو دوره هاشون صورت وضعیت نویسی و متره و نحوه نظارت بر اجرا و ....هم آموزش داده میشه خیلی خوبه و تو پیدا کردن شغل هم بهتون کمک میکنه.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

نه اسم کتابای هنرستان رو گفتم البته مهم هاش رو.تو اون لیستی که مهندس احسان گذاشته اسم کتابایی که گفتم هست.فقط اونم بانی رنگ هارو اشتباه گفتم که اسم اصلیش مبانی هنرهی تسمی هستش.

E . H . S . A . N

مدیر تالار
اشتغال در زمینه معمــــــــاری

اشتغال در زمینه معمــــــــاری

سلام دوستان من قبلا هم اینجا پست دادم اما جواب درستی نگرفتم من ترم 6 معماریم کارشناسی پیوسته
مسلط به اتوکد و اسکچاپ خیلی هم دوست دارم یه جا شروع به کار کردن کنم اما نمیدونم چه جوری؟ راستش به پولشم احتیاج دارم
سلام
این مقطعی که شما هستید ، بهترین دوره هست برای اینکه یه شرکت ِ مناسب پیدا کنید و مشغول به کار بشید ؛ برای سایر دوستانی هم که در این شرایط شما هستند ، هم اکیداً همین توصیه رو دارم ؛ و دلیلش اینه که در این مقطع شما و دوستانی مثل شما هیچ ادعایی ندارید ، و با کمترین حقوق راضی به کار هستید ؛ همچنین اون شرکت ها هم برای یه سری کارا ، به دانشجو نیاز دارند ، با زمان ِ کاری ِ نیمه وقت .شما به خواسته تون میرسید ( کسب تجربه ) و اونا هم روی یک نیروی کار برای آینده سرمایه گذاری میکنن ) .
و اما چطور مشغول به کار بشید :
در پاسخ باید بگم که اگر شما همین اتوکد و اسکچآپ رو در سطح قابل قبولی بلد باشید ، ( مخصوصا کد ) ، براحتی میتونید توی یه شرکت مشغول به کار بشید . هشتاد درصد بچه های معماری نقشه کشی بلد نیستن متاسفانه ، و در این زمینه نیروی کار خیلی کم هستش ؛
اول با واسطه یا بی واسطه یک یا چند شرکت مشاور یا ...رو پیدا کنید ، و بعد درخواست کار بدید ؛ اونا ازتون امتحان اولیه میگیرن و اگر مهارت داشته باشید ، از خداشون هم هست .
و دوم فعلا و در ماه های اول کار ، طمع و چشمداشت ِ حقوق رو از سرتون بیرون کنید ؛ چون واقعا بدون ِ تجربه ، هیچ کار مفیدی از شما بر نمیاد برای شرکت ؛ و فقط در مرحله ی یادگیری و کسب تجربه هستید .
با این دو راهکار و تقویت مهارت هاتون ، به راحتی میتونید در زمینه ی معماری مشغول به کار بشید .
موفق باشید . . .:gol:

jAVAD_10

عضو جدید
ممنون از احسان و فرزاد عزیز
آقا احسان خواستم بگم که اینکه میگید به اتوکد مسلط باشید منظورتون همون اوتکد 2 بعدی هست یا .......... ؟؟
بعد تسلط به نقشه کشی هم که اشاره کردید شامل چیا میشه....... ؟ یعنی فاز 2 و قوانین شهرداری ؟؟

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این مقطعی که شما هستید ، بهترین دوره هست برای اینکه یه شرکت ِ مناسب پیدا کنید و مشغول به کار بشید ؛ برای سایر دوستانی هم که در این شرایط شما هستند ، هم اکیداً همین توصیه رو دارم ؛ و دلیلش اینه که در این مقطع شما و دوستانی مثل شما هیچ ادعایی ندارید ، و با کمترین حقوق راضی به کار هستید ؛ همچنین اون شرکت ها هم برای یه سری کارا ، به دانشجو نیاز دارند ، با زمان ِ کاری ِ نیمه وقت .شما به خواسته تون میرسید ( کسب تجربه ) و اونا هم روی یک نیروی کار برای آینده سرمایه گذاری میکنن ) .
و اما چطور مشغول به کار بشید :
در پاسخ باید بگم که اگر شما همین اتوکد و اسکچآپ رو در سطح قابل قبولی بلد باشید ، ( مخصوصا کد ) ، براحتی میتونید توی یه شرکت مشغول به کار بشید . هشتاد درصد بچه های معماری نقشه کشی بلد نیستن متاسفانه ، و در این زمینه نیروی کار خیلی کم هستش ؛
اول با واسطه یا بی واسطه یک یا چند شرکت مشاور یا ...رو پیدا کنید ، و بعد درخواست کار بدید ؛ اونا ازتون امتحان اولیه میگیرن و اگر مهارت داشته باشید ، از خداشون هم هست .
و دوم فعلا و در ماه های اول کار ، طمع و چشمداشت ِ حقوق رو از سرتون بیرون کنید ؛ چون واقعا بدون ِ تجربه ، هیچ کار مفیدی از شما بر نمیاد برای شرکت ؛ و فقط در مرحله ی یادگیری و کسب تجربه هستید .
با این دو راهکار و تقویت مهارت هاتون ، به راحتی میتونید در زمینه ی معماری مشغول به کار بشید .
موفق باشید . . .:gol:

بسیار ممنون از راهنماییتون

E . H . S . A . N

مدیر تالار
تسلط به نرم افزارهای معماری + نقشه کشی

تسلط به نرم افزارهای معماری + نقشه کشی

ممنون از احسان و فرزاد عزیز
آقا احسان خواستم بگم که اینکه میگید به اتوکد مسلط باشید منظورتون همون اوتکد 2 بعدی هست یا .......... ؟؟
بعد تسلط به نقشه کشی هم که اشاره کردید شامل چیا میشه....... ؟ یعنی فاز 2 و قوانین شهرداری ؟؟

خواهش می کنم .
تسلط به هر نرم افزاری ، در رشته ی معماری ضروری هست ؛ ما الان در محل ِ کارمون ، از نرم افزارهای زیادی استفاده می کنیم ؛ از word و excel گرفته تا فوتوشاپ و کد و مکس و ..و... ؛ مسلما هر چقدر توانایی ِ فرد در کار با نرم افزار ها بیشتر باشه ، برای شرکت و کارفرما ، مهره ی ارزشمند تری محسوب میشه ؛ ( دیگه با این توضیح ، ابهام ِ دو بعدی و سه بعدی و ... رو برطرف کردم ) .
و مطلب بعدی مهارت ِ نقشه کشی هست ، که نشأت گرفته از تجربیات ِ اجرائی و آکادمیک ، سابقه ی کاری و سلیقه و پرزانته هستش ، که این مهارت ها اکتسابی هست ؛ یعنی میشه کسب کرد و فرا گرفت . یک نقشه کش ِ ماهر ، کسی هستش که بتونه یه پروژه رو از ابتدا تا انتها ، انجام بده ؛ از فاز ِ یک تا فاز دو و ارائه .
.
.
.
:gol:

جیران سبز

عضو جدید
سلام دوستان ، چندتاسوال دارم اول اینکه گه بریم توی شرکت برای کاراموزی و اگر بتونیم مورد قبول واقع بشیم معمولا این مدت کارآموزی چقدر طول میکشه؟؟ برای هر شرکتی یا هر شهری متفاوته؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

♥ Elena ♥

عضو جدید
سلام دوستان من ی سوال دارم:

رشته کارشناسی معماری داخلی کدوم واحد های دانشگاه آزاد تهران و حومه پذیرش دارن؟؟؟ من فقط رودهن رو پیدا کردم واحد دیگه ای هم وجود داره؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان ، چندتاسوال دارم اول اینکه گه بریم توی شرکت برای کاراموزی و اگر بتونیم مورد قبول واقع بشیم معمولا این مدت کارآموزی چقدر طول میکشه؟؟ برای هر شرکتی یا هر شهری متفاوته؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

سلام.
هرچقدر بیشتر باشه بهتره.
ولی 3 تا 4 ماه میتونه مناسب باشه و خیلی مهمه تو این مدت چه کارهایی رو انجام بدی.چون بعضی شرکتا کارآموز رو معطل میکنن فقط.

بالا