[ مشاوره در یادگیری برنامه اتوکد]

daruoosh

عضو جدید
با سلام به دوستان وهمکاران عزیز

از دوستان میخوام بنده رو در یادگیری حرفه ای اتوکد راهنمایی نمایید.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ابر مرد

اخراجی موقت

از دوستان میخوام بنده رو در یادگیری حرفه ای اتوکد راهنمایی نمایید.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif

دوست عزیز اگه اینجا دنبال حرفه ای میگردید در اشتباهید ، همه اینجا مثل شما مبتدی هستند..

اتوکد رو نمیشه اینطور یاد گرفت، باید در مراکز خصوصی ثبت نام کنید، یا اینکه جزواتی که در رابطه با اتوکد نوشته شده مطالعه کنید ، در ضمن سی دی های زیادی هستند که میتونن به شما کمککنن

reza2011

عضو جدید

اتوكد نرم افزاري هست كه نياز زيادي به كلاس رفتن نداره . به سادگي با تمرين و ممارست كافي تسلط پيدا خواهيد كرد . من راهنماي مقدماتي اتوكد 2008 و اتوكد 2011 رو در تاپيك جامع خودم قرار دادم ميتونيد استفاده كنيد . موفق باشيد .

samanomran

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
یه سوال مهم درمورد نرم افزار اتوکد داشتم لطفا لطفا من رو راهنمایی کنید
من دوره مقدماتی اتوکد 2012 را با جزوه ای که از اینترنت دانلود کردم یاد گرفتم می خواستم بپرسم که به نظرتون برای یادگیری اتوکد 2012 از کدوم کتاب استفاده کنم لطفا نویسنده و انتشاراتشم بنویسید و اینکه طلاح هست که اتوکد 2012 رو یاد بگیرم یا 2010 یا 2008 یا...

mohamad_rs

عضو جدید
سلام
راستش من زمانی ک cad یاد گرفتم cad روز 2007 بود
من خودم از کتابی استفاده نگردم و فقط تمرینای نقشه کشی استفاده کردم
کتاب های انتشارات ناقوس اندیشه خوبه
همینطور ی کتاب هست تمرین های کاربردی اتوکد میتونی برا تمرین کردن از اون استفاده کنی;)

Mahdi-mec

عضو جدید
آیا اتوکد در عمران کاربرد داره؟

آیا اتوکد در عمران کاربرد داره؟

سلام.یه عده میگن اتوکد تو عمران کاربرد نداره و بی فایده اس بری اونو یاد بگیری.اتوکد واقعا تو عمران کاربرد داره و اگه داره چقدر؟
ممنون

mahyar.z

عضو جدید
سلام.یه عده میگن اتوکد تو عمران کاربرد نداره و بی فایده اس بری اونو یاد بگیری.اتوکد واقعا تو عمران کاربرد داره و اگه داره چقدر؟
ممنون

از جمله مهم ترین نرم افزار های مهندسی عمران و معماری و مکانیک. چون در هر صورت خروجی و محصوا فرآیند طراحی مهنددسی، یک نقشه است که یا با کد تولید میشه و یا حداقل ویرایش میشه. حتما یاد بگیرید

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره توو چه شاخه ای از عمران بخوای فعالیت کنی
ولی در حد مقدماتیش یادگیریش ضرورییه :)

دوشواری

اخراجی موقت
ممنون

اتوکد خیلیم برنامه خوبیه, یچه!!! خیلیم عالیی :razz:

یه عده کیه؟ اصلا اون یه عده کیه؟ هرکدومشی به من نشان بده الان...

جنابالییی؟؟ :biggrin:

-civilengineer

کاربر فعال
ممنون
خدا آخر و عاقبت اون یه عده رو بخیر کنه ولی اگه دست من بیوفتن که شرمنده‌ام !!! :biggrin:

reza2011

عضو جدید
ممنون

اگر مهندس اجرايي هست نه زياد نياز نداره ولي اگر در امور دفتري فعاليت ميكنه در خيلي از موارد مثل ترسيم نقشه هاي شاپ دراوينگ يا گزارش هاي كارگاهي يا كشيدن نقشه هايي جهت تعيين دقيق موقعيت عمليات بايد حتما به اتوكد 2 بعدي مسلط باشه . به عنوان مثال در يك پروژه من به وسيله اتوكد موقعيت دقيق بارگذاري مجاز تاور كرين بر حسب فاصله بار تا مركز تاور كرين رو بدست آوردم كه بر اساس اون نقشه از ابتدا تا انتهاي ستون گذاري پارت يك مشخص ميشد كه با توجه به فاصله بار از مركز تاور كرين تا چه ميزان بار قابل مجاز براي حمل هست و از چه ميزان نبايد بيشتر بشه ... يك همچين نقشه هاي دقيقي نياز به ترسيم اتوكدي داره .

البته اينو اضافه كنم كه اگر در يك شركت حتي مهندس اجرايي هم باشيد نبايد انتظار داشته باشي فقط كارهاي اجرايي به شما بدن . در زمانهايي كه حجم كار كم ميشه از شما در امور دفتري نظير متره و بر آورد و صورت وضعيت نويسي پيمانكاران و نوشتن گزارش هاي كارگاهي و ... استفاده خواهند كرد .

بنابر اين در حالت كلي يادگيري اتوكد 2 بعدي رو به شما توصيه ميكنم .:gol:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
در کل خوبه ولی شاید اونی که به شما گفته منظورش واقعا کد بوده ... کد درست درمون منظورمه ... خیلی سطح پایینی از کد نیازه توی عمران و الا خوده کد برنامه خیلی قوی ای هستش .

فراستیان

عضو جدید
ممنون میشم کمکم کنید

ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوستان من یه فایل تصویری اتوکد میخوام ممنون میشم دوستان برام بذارن آموزش ساده و مختصر و مفید باشه

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
آخرین ویرایش توسط مدیر:

ensa

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان من می خواستم پند تا دوره نرم افزار بگذرونم اما نمی دونم کدوم موسسه معتبر تره کسی هست که منو راهنمایی کنه؟

hamir1416

عضو جدید
راهنماییم کنید!!!!!؟؟؟؟؟

راهنماییم کنید!!!!!؟؟؟؟؟

سلام دوستان
من می خوام اتوکد یاد بگیرم اما نمیدونم از کجا شروع کنم یعنی از اتوکد ورژن چه سالی برای شروع استفاده کنم
یا اینکه از جزوه بخونم یا فیلم آموزشی ببینم
آخه پول رفتن به کلاس ندارم متاسفانه.......
:cry::cry::cry::cry:

mehdi_j2006

عضو جدید
سلام
والله تقریبا دستوات یکی هستند
فقط امکانات برنامه های ورژن بالاتر بیشتره
اگر شیراز هستی من به اندازه ای که بتونه کارت رو راه بندازه می تونم یادت بدم
اما بگردی توی نت می تونی کتاب گیر بیاری
اما بهترین راه اینه که یکی یادت بده و یه مدت ازش استفاده کنی که قشنگ تو ذهنت بمونه
سی دی های آموزشی هم هس که خوبن و قیمت زیادی هم ندارن

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من می خوام اتوکد یاد بگیرم اما نمیدونم از کجا شروع کنم یعنی از اتوکد ورژن چه سالی برای شروع استفاده کنم
یا اینکه از جزوه بخونم یا فیلم آموزشی ببینم
آخه پول رفتن به کلاس ندارم متاسفانه.......
:cry::cry::cry::cry:

درود بر شما ........... ضمن تایید صحبتهای دوستمون .............بنده به شما پیشنهاد میکنم ............. اگه با سی دی شروع به یاد گیری کردید ..........و یا با کتاب ........ اصل مهم قضیه تمرین کردن هستش ............... از همون ابتدا شروع به ترسیم پلان ، نما ، برش ، و .........کنید .........تا در یک محیط کار واقعی در پی حل مشکلاتی که میخورد بربیایین............ اینجا هست که یادگیری ........ضریب بالایی میگیره ..........و دیرتر یادتون میره ............فرمانها ................. اگه هم سوالی در خصوص مشکلات و دستورات نرم افزار داشتید.............. در تاپیک مطرح کنید.........

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon14.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/sticky.gif مهم : [رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

hamir1416

عضو جدید
سلام من بچه قمم ولی خوشحالم که همچین دوستانی دارم
ممنون از راهنماییت

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز درود بر تو...
نرم افزار اتو کد یادگیریش خیلی راحته اصلا نیازی به کلاس رفتن نیست میتونی کارتو با کتابای آموزشی و همچنین سی دی های آموزشی راه بندازی البته مثل همه نرم افزار ها یکسری ریزه کاری داره که میتونی اونارو با کار کردن با نرم افزار یاد بگیری...

Iman MM

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرقی نمیکنه با اتوکد 2014 هم شروع کنی محیطش براحتی قابل تنظیم به ورژن های سالهای قبلی هست.. پس سراغ ورژنای قدیم نیاز نیست بری