[مشاوره تحصیلی کنکور ارشد عمران(سال89)]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohamadreza!

عضو جدید
سلام
من در مورد کنکور ارشد اطلاعات خوبی دارم هر کس خواست سوال که من جوابشو میدم.
من سال خودم امسال کنکور دارم خوشحال می شم بتونم کمک کسی کنم.
سلام :gol: من مهندسی آب خوندم میخوام ارشد عمران شرکت کنم ما تحلیل سازه نداشتیم یعنی جزو دروس انتخابی بود که دانشگاه ما تدریس نشد و مقاومت مصالح تقریبا کلی خوندیم میخوام کمکم کنی بهم بگی چطوری ارشد امسال رو بخونم پارسال امتحان دادم اما خوب نبود اگه میتونی راهنماییم کن

arash1700

عضو
مقاومت مصالح شهریار كشاورز حداد یا نادر فنائی ؟؟؟
من مقاومت تا الان نخوندم فردا قراره بگیرم از کتابخونه هر دوتاشو هم داره+یه کتاب می تونم بگیرم از کتابخونه یکی گرفتم :ی:biggrin: خاک : رنجبر رو ;) ... تا آخر سال کتاب ها پیشم میمونه ...

فقط می خونم این مقاومت رو هم مثل خاک و سیالات خوب یاد بگیرم بتونم تست های خوبی هم بزنم ...
خاک : رنجبر
سیالات : بهزاد خداکرمی
تحلیل هم که دارم روش بار دیگر کار می کنم که دیگه ملکه بشه ( نادر فنائی هستش )

فقط موندم کدوم بهتره کنکوری تره و راه حل های بهتر توش هستش و در کل زیادی مفیده ...:cool::);):D:smile:

mohamadreza!

عضو جدید
من مقاومت تا الان نخوندم فردا قراره بگیرم از کتابخونه هر دوتاشو هم داره+یه کتاب می تونم بگیرم از کتابخونه یکی گرفتم :ی:biggrin: خاک : رنجبر رو ;) ... تا آخر سال کتاب ها پیشم میمونه ...

فقط می خونم این مقاومت رو هم مثل خاک و سیالات خوب یاد بگیرم بتونم تست های خوبی هم بزنم ...

فقط موندم کدوم بهتره کنکوری تره و راه حل های بهتر توش هستش و در کل زیادی مفیده ...:cool::);):D:smile:
سلام آرش جان ممنونم لطف کردی من خاک و سیالاتم بد نیست خوبه اما تحلیل و مقاومت ضعیفم چون پایم قوی نیست شما 4 سال اینارو خوندین نمیدونم به نظرم دیر شده نمیدونم تازه جدیدا امسال درسای تخصصی بیشتر شده

senatore javan

عضو جدید

---------------------------------
سلام عزیز.... بهتره برا هر درس حداقل از دو کتاب بخونی ( به روش خودت) البته بازم میگم بهتر اینه که خلاصه نویشی کنی و کتابای با حجم زیادو دور بندازی( با خلاصه نویسی) زمان میبره اما اون سر خیلی بهت کمک میکنه هم تو اعتماد به نفست هم استرس و هم اینکه گیج نمیشی که چیو بخونمو از کجا بخونم یعنی ذهنت خسته نمیشه و اینکه قبل از تست زدن حتما خلاصتونو حد اقل یه روز قبلش مرور کنین .... هیچ وقت همینجوری نخونده نرین تست بزنین ... اول مطالبو تا حدودی یاد بگیرین بعد با مساله حل کردن یا تست زدم کامل تر کنین. برای تست زدن خیلی عجله نکین امسال کنکور بسیار آسان خواهد بود سعی کنیند همه کتابارو بخونین ( حداقل اختصاصی ها رو ) ... در مورد کتاب مقاومت هم شهریار کشاور خیلی خوبه اما واسه یه ماه قبل کنکور ... قبلش باید مقاومت مصالح نائی( فنایی نه ها ) دکتر حسن نائی خیلی خوبه کاملتر و ارشدی تر نوشته . اینو بخونین بعد شهریار کشاور مخصوصا تستاش خیلی خوبه ...

arash1700

عضو
---------------------------------
سلام عزیز.... بهتره برا هر درس حداقل از دو کتاب بخونی ( به روش خودت) البته بازم میگم بهتر اینه که خلاصه نویشی کنی و کتابای با حجم زیادو دور بندازی( با خلاصه نویسی) زمان میبره اما اون سر خیلی بهت کمک میکنه هم تو اعتماد به نفست هم استرس و هم اینکه گیج نمیشی که چیو بخونمو از کجا بخونم یعنی ذهنت خسته نمیشه و اینکه قبل از تست زدن حتما خلاصتونو حد اقل یه روز قبلش مرور کنین .... هیچ وقت همینجوری نخونده نرین تست بزنین ... اول مطالبو تا حدودی یاد بگیرین بعد با مساله حل کردن یا تست زدم کامل تر کنین. برای تست زدن خیلی عجله نکین امسال کنکور بسیار آسان خواهد بود سعی کنیند همه کتابارو بخونین ( حداقل اختصاصی ها رو ) ... در مورد کتاب مقاومت هم شهریار کشاور خیلی خوبه اما واسه یه ماه قبل کنکور ... قبلش باید مقاومت مصالح نائی( فنایی نه ها ) دکتر حسن نائی خیلی خوبه کاملتر و ارشدی تر نوشته . اینو بخونین بعد شهریار کشاور مخصوصا تستاش خیلی خوبه ...

ok
فنائی چرا نه ؟
و این واسه یه ماه قبل کشاورز خوبه باز این چرا ؟! این روشی که شما می گین باید از روی کتاب ها خلاصه برداری کنیم دیگه همین طوری که نمیشه تس الان من نمی زنم تقریبا از اواسط آذر به بعد یواش یواش شروع میکنم این مقاومت رو برام حل کنید تحلیل من فنائی می خونم ها ! با این که یه کمی سخت میشه راحت شد باهاش ولی بد هم نیست ... این که اون کتاب رو بگیرم دیگه وقت کتاب خریدن گذشته ارزش خریدش رو نداره به نظر من ! :gol:

senatore javan

عضو جدید
ok
فنائی چرا نه ؟
و این واسه یه ماه قبل کشاورز خوبه باز این چرا ؟! این روشی که شما می گین باید از روی کتاب ها خلاصه برداری کنیم دیگه همین طوری که نمیشه تس الان من نمی زنم تقریبا از اواسط آذر به بعد یواش یواش شروع میکنم این مقاومت رو برام حل کنید تحلیل من فنائی می خونم ها ! با این که یه کمی سخت میشه راحت شد باهاش ولی بد هم نیست ... این که اون کتاب رو بگیرم دیگه وقت کتاب خریدن گذشته ارزش خریدش رو نداره به نظر من ! :gol:
----------------------------------------
من یکی از دوستام پارسال رتبش 300 شده بود... برا مقاومت فقط حسن نائی رو خونده بود . میگفت فنائی توضیحش کمه و مطالبش زیاد سرو جمع تر نیست. منم رفتم نائی رو خریدم الان میبینم خیلی خوبه مخصوصا لابه لای خلاصه هاش مسائل نکته داری آورده که بسیار قابل توجه هستش.
کشاورز هم قاتی پاتی زیاد داره یعنی نمیشه برا اولین بار کشاورزو خوند باید مسلط بشی بعد بری سراغ کشاورز... کتاب دکتر نائی رو حتما داشته باش. واسه تحلیل هم خلاصه از شاپور طاحونی + تست فنایی بخونی بالای 80 زدی نگران نباش.

ebrahim110

عضو جدید
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروژه و ساخت

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروژه و ساخت

• مواد و مصالح : ( به ترتیب اهمیت )
۱- نشریه ۵۵ ( مشخصات فنی و عمومی کارهای ساختمانی ) تالیف : انتشارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
۲- مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان ( سازمان نظام مهندسی ساختمان )
۳- مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ( سازمان نظام مهندسی ساختمان )
۴- مصالح ساختمانی تالیف : مهندس احمد حامی
  • ایستائی و فن ساختمان : ( به ترتیب اهمیت )
۱- درک رفتار سازه ها ترجمه : دکتر محمود گلابچی
۲- سازه در معماری ترجمه : دکتر محمود گلابچی
۳- مهندس + معمار = ساختار ترجمه : دکتر محمود گلابچی
۴- سیستمهای ساختمانی آینده ترجمه : دکتر محمود گلابچی
۵- سازه های مشبک فضایی دکتر محمود گلابچی
۶- مقاومت مصالح کاربردی تالیف دکتر محمود گلابچی
۷- ایستاتیک کاربردی تالیف دکتر محمود گلابچی
  • زبان عمومی و تخصصی :
۱- کتاب ۵۰۴ لغت
۲- تستهای زبان عمومی کنکور سایر رشته ها
۳- کتاب زبان تخصصی ( ویژه دانشجویان معماری ) تالیف : دکتر حسن رستگارپور
۴- فرهنگ تصویری معماری
قسمت دوم : (منابع مطالعه شده توسط اینجانب علاوه بر منابع اصلی )
( برای آوردن رتبه های تک رقمی منابع بیشتری را باید مطالعه کنید )
  • مدیریت کارگاهی :
۱-آشنایی با اصول مدیریت ساختمان و کارگاه تالیف : محمد رضا موسویان
۲- برنامه ریزی و کنترل پروژه تالیف : محمود نادری پور
۳- فهرست بهای رشته راه و باند وفرودگاه تالیف : انتشارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی
۴- جزوه درسی مدیریت وتشکیلات کارگاهی گرد آورنده : مهندس سعید برک پو
۵- مدیریت کارگاهی تالیف : سام فروتنی
۶- اصول مدیریت پروژه های عمرانی تالیف : امیر لطفی
۷- برنامه ریزی و کنترل پروژه تالیف : مجتبی گلشنی
  • مواد و مصالح:
۱- مصالح ساختمانی تالیف : سام فروتنی
۲- مبحث پنجم چاپ سال ۱۳۷۹مقررات ملی ساختمان ( سازمان نظام مهندسی ساختمان )
۳- مصالح ساختمانی تالیف : سیاوش کباری
۴- آئین نامه بتن ایران سازمان مدیریت و برنامه ریزی
۵- آئین نامه ۲۸۰۰
۶- تکنولوژی بتن تالیف :دکتر صمد دیلمقانی

• ایستائی و فن ساختمان :
۱- سیستمهای ساختمانی تالیف : هنریش انگل
۲- رفتار و طراحی سازه ساختمانهای بلند تالیف :دکتر فریبرز ناطق نوری
  • زبان عمومی و تخصصی :
۱- مطالعه تستهای زبان عمومی کنکور سایر رشته ها
۲- مطالعه تستهای زبان کنکور رشته معماری و مرمت و عمران
قسمت سوم ( منابع توصیه شده )
  • مدیریت کارگاهی
۱- برخی از بخشنامه های سازمان مدیریت و برنامه ریزی ( مانند تضمین پیش پرداخت، ماده ۴۴ منع مداخله کارمندان دولتی، تضمین شرکت در مناقصه، شرایط عمومی پیمانهای مشاوران )
۲- بعضی از مقالات کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه سالهای ۸۳ و ۸۴ و ۸۵
۳- مدیریت مالی ( دو جلد ) تالیف : دکتر احمد مدرس​
  • مواد و مصالح
راهنمای بتن ساز تالیف : احمد حامی
مصالح ساختمان تالیف : دکتر حسن رحیمی
ایستایی و فن ساختمان
جزوه سیستم های ساختمانی ۱و۲ تالیف : دکتر گلابچی

ebrahim110

عضو جدید
معرفی رشته مدیریت پروژه و ساخت:

معرفی رشته مدیریت پروژه و ساخت:

حدود 50 سال از پیدایش ، تکوین و کاربرد سیستم های مدون و منظم برنامه ریزی وکنترل پروژه وهمچنین مدیریت پروژه می گذرد و کار توسعه، تکمیل و بهره برداری از این سیستم ها و روش ها همچنان ادامه دارد.هدف مهم و کار اصلی سیستم های برنامه ریزی و کنترل(نظارت) پروژه ، دستیابی به هدفهای برنامه ، طرح پروژه ازراه بهینه نمودن مدت زمان، هزینه ی اجرا و کیفیت نتایج پیش بینی شده یا مورد انتظار آنهاست. بدین جهت ، ابزاری موثر و کارامد برای مدیریت برنامه ، طرح و پروژه می باشد. طرح ها و پروژه ها در هر کشوری، همچون چرخ هایی برای تحرک ماشین رشد و توسعه ی اقتصادی - اجتماعی به شمار می آیند. شناخت یکایک منابع کشور و اولویت آنها نسبت به یکدیگر و استفاده بهینه از آنها ، موجب دستیابی کامل به هدف ها وآرمان های تعیین شده ، تسریع حرکت فرایند توسعه و سلامتی ساخت و روان نظام اقتصادی یک کشور خواهد شد.
از این رو، کشورهایی که در فرایند پر شتاب تحول نظام اقتصادی-اجتماعی ،به این حقایق و آگاهی ها دست یافته اند ، نه تنها زمان بلکه سایر منابع(نیروی انسانی ، تجهیزات ، ماشین آلات ، مواد اولیه و مصالح ، پول ، سرمایه و طبیعت ) نیز برای آنها بسیار مهم تلقی می شود و برای حفظ موقعیت اقتصادی و ارتقا و بهبود آن به تهیه و توسعه روش ها و سیستم های بهینه سازی منابع ، و از همه مهمتر بهره برداری از آنها ، نیازی حیاتی دارند.
در ایران در 20 سال اخیر ، در زمینه معرفی و گسترش مبانی و مفاهیم مدیریت ، وتا حدودی مدیریت پروژه و سیستم های برنامه ریزی و کنترل پروژه ، تلاش های ارزنده ای انجام شده است.
مدیریت پروژه قبلاً به صورت یکی از فیلد های رشته ی صنایع بود و به این صورت بود که فارغ التحصیلان رشته ی صنایع(تولید صنعتی) به عنوان مدیر پروژه در بخش صنعتی مشغول به کار می شدند . با سیستماتیک شدن مقوله ی ساخت وساز به برنامه ریزی و مدیریت در این زمینه احساس نیاز بیشتری می شد. و در پاره ای موارد مهندسین صنایع که دانش کافی در مقوله ی ساخت نداشتند به عنوان مدیران پروژه های ساختمانی مطرح می شدند. اما حدود 6 سال است که رشته ی مدیریت پروژه و ساخت به صورت کاملاً تخصصی برای فارغ التحصیلان (دوره ی لیسانس ) رشته ی معماری و عمران آموزش داده می شود.
مديريت پروژه به كارگيري دانش، مهارتها، ابزار و تكنيكهاي لازم در اداره جريان اجراي فعاليتها، به منظور رفع نيازها و انتظارات متوليان از اجراي پروژه است. مديريت پروژه در اجراي اين مهم از دو بازوي قدرتمند برنامه ريزي و كنترل پروژه بهره مي گيرد.
كنترل پروژه فرآيندي است در جهت حفظ مسير پروژه براي دستيابي به يك تعادل اقتصادي موجه بين سه عامل هزينه، زمان و كيفيت در حين اجراي پروژه، كه از ابزار و تكنيك هاي خاص خود در انجام اين مهم كمك مي گيرد. در واقع كنترل اجراي دقيق و كامل برنامه تدوين شده براي پروژه است، به طوري كه هنگام خروج از برنامه بتوان با تشخيص با تشخيص علل و طرح اقتصادي ترين فعاليتها، پروژه را به نزديكترين حالت ممكن در مسير اوليه و اصلي خود باز گرداند.
لازم به ذکر است که این رشته زیر گروه رشته ی معماری (گروه هنر) با کد 1361 در دفترچه آزمون سراسری وجزء رشته های شناور یا ستاره دار می باشد که با مدرک لیسانس هر رشته می توان این گرایش را به عنوان رشته ی دوم انتخاب نمود. اما گرایشی کاملاًتخصصی از رشته ی عمران به نام « مدیریت ساخت» وجود دارد که سر فصل دروس امتحانی متفاوت از گرایش مدیریت پروژه و ساخت دارد و تا حدی نیز زمینه ی کاری کاملاً کارگاهی دارد.
سرفصل دروس و منابع آزمون کارشناسی ارشد:
1) زبان عمومی و تخصصی: ضریب 2
2) ایستایی و فن ساختمان : ضریب 2
مدیریت کارگاهی : ضریب 4
مواد ومصالح : ضریب 2
همان طور که می بینید درس زبان، ضریب 2دارد و در این رشته مانند مدیریت پروژه و ساخت با دروس تخصصی هم ضریب بوده و ارزشی برابر با آنها دارد. پس باید برای قبولی در این رشته زبان را جدی تر گرفت. کتاب های "زبان تخصصی برای دانشجویان معماری"، "زبان تخصصی برای دانشجویان عمران " منابع زبان توصیه شده در این رشته هستند.
برای سایر سرفصل ها نیز منابع زیر مناسب خواهند بود:
مصالح ساختمانی:
1. مشخصات فنی و عمومی ساختمان(نشریه 55)
2. مبحث 9 مقررات ملی ساختمان(بتن)
3. مبحث 5 مقررات ملی ساختمان(مصالح)
4. تست مصالح نظام مهندسی
5. تست مصالح آزمون های کاردانی به کارشناسی
سازه:
1. سازه در معماری( دکتر گلابچی)
2. درک رفتار سازه ها ( دکتر گلابچی)
3. سیستم های ساختمانی(هنریش انگل)
4. سیستم های ساختمانی آینده ( دکتر گلابچی)
5. معمار+مهندس=ساختار ( دکتر گلابچی)
6. سازه و معماری (وحید تقی یاری،حمید حسینی مردی)
7. رفتار و طراحی سازه ساختمان های بلند(مبحث برج ها) (تالیف دکتر فریبرز ناطق نوری)
8. آیین نامه 2800 زلزله
9. مبحث 6 مقررات ملی ساختمان
10. تحلیل سازه ها ( 4 فصل اول)( شاپور طاحونی)
مدیریت و تشکیلات کارگاهی:
1. مدیریت و کنترل پروژه (حاج شیر محمدی)
2. مدیریت و کنترل پروژه( نادری پور)
3. مدیریت و کنترل پروژه (گلشنی)
4. برنامه ریزی شبکه ای ( محمد تقی بانکی)
5. روش ها و مدیریت کارهای ساختمانی( محمد تقی بانکی)
6. مدیریت پروژه های عمرانی (امیر لطفی)
7. شرایط عمومی پیمان
8. مدیریت پروژه های ساختمانی(مبحث مشاجره کارفرما و پیمانکار، قرار دادها)(محمد تقی بانکی)
9. مدیریت پروژه های ساختمانی (محمد رضا موسویان)
10. فهرست بها ابنیه

سیلابس درسی کارشناسی ارشد:
1.آموزش مدیریت پروژه:
الف-نظریه های مدیریت پروژه

1-الف -خواندنی های تکلیفی
2-الف-آموزش نظری(جلسات تکلیفی)
3-الف-آموزش عملی (پروژه های تکلیفی)
ب-روش های مدیریت پروژه 1
ج--روش های مدیریت پروژه2
د-پروژه های موردی مدیریت1
ه- پروژه های موردی مدیریت2
2-آموزش تکنولوژی ساختمان:
الف-علوم ساختمانی
ب-سیستم های تاسیسات ساختمان
ج-فنون ساخت پیشرفته
3-آموزش روش های استفاده از کامپیوتر در مدیریت:
الف-ریاضیات
ب-برنامه نویسی و کاربرد کامپیوتر
ج-کامپیوتر در مدیریت پروژه

توانایی دانش آموختگان:
دانش آموختگان اين رشته بر اساس توانايي هايي كه در روند آموزش كسب مي كنند مي تواننددر زمينه هاي زير ايفاي نقش كنند:
راهبري و سرپرستي دفاتر مشاوره معماري، نظارت عمومي و عالي بر صحت انجام كار در عمليات اجرايي ساختماني ، مديريت و هماهنگي اجرائي پروژه هاي معماري (تا حد بناهاي متوسط) ، همكاري با متخصصين در امور مربوط به برنامه ريزي مجتمع ها درمقياس هاي متفاوت
دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش آن ها در این رشته:
در حال حاضر دانشگاه تهران(5نفر روزانه و 2نفر شبانه)، دانشگاه تربیت مدرس (7نفر روزانه)و دانشگاه شهید بهشتی(16نفر روزانه) در این رشته اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.
نکات پایانی:
این رشته 2گرایش دیگر تکنولوژی معماری و انرژی معماری نیز دارد. که تنها دانشگاه تهران از طریق آزمون سراسری اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دو گرایش می کند. ضرایب دروس در آزمون نیز به این شرح است:
تكنولوژي معماري:
1.زبان‌ عمومي وتخصصي(با ضریب2)
‌2.ايستايي و فن ساختمان (با ضریب3)
3.مديريت‌كارگاهي(با ضریب0)
4.موادومصالح(با ضریب0)
5.سيستمهاي ساختماني در معماري(با ضریب4)
6.طراحي فني واجزاء ساختمان(با ضریب3)
7.تنظيم شرايط محيطي وتاسيسات ساختمان(با ضریب0)
انرژي معماري:
1.زبان‌ عمومي وتخصصي(با ضریب2)
‌2.ايستايي و فن ساختمان(با ضریب3)
3.مديريت‌كارگاهي(با ضریب0)
4.موادومصالح(با ضریب0)
5.سيستمهاي ساختماني در معماري(با ضریب0)
6.طراحي فني واجزاء ساختمان(با ضریب3)
7.تنظيم شرايط محيطي وتاسيسات ساختمان(با ضریب4)

در کنکور86 در این رشته 3463 نفر داوطلب با هم به رقابت پرداختند و از این تعداد 66 نفر پذیرفته شده اند که 20 نفر از پذیرفته شدگان را زنان (30/30 درصد) و 46 نفر دیگر را مردان (70/69 درصد) تشکیل می دهند

pmaleki393

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام به همه ي كنكوريها ديروز فولاد و بتن ديباگران رو خريدم يه نگاه سريع بهشون انداختم متن درسو باحال توضيح نداده [/FONT][FONT=&quot]با اينكه كتابا از هم جدان ولي خلاصه گفته [/FONT][FONT=&quot]خيلي خيلي خلاصه گفتن الان هم كه وقت خوندن كتاب طاحوني و ازهري نيست ما هم كه جزوه توپ نداريم جزوه هاي تو اينترنت هم كه كنكوري نيستن . يه كتاب كنكوري كه فولاد و بتن رو توپ درس داده باشه كسي سراغ نداره ؟ راستي موسسه سري عمران كتاب فولاد و بتن رو جدا از هم منتشر كرده [/FONT];[FONT=&quot] كسي خريده ؟ اگر خوبه بگيد ما هم بريم دنبالش![/FONT]
[FONT=&quot] دمتون گرم يك در دنيا صد در آخرت خير ببيني [/FONT]
[FONT=&quot]ميخوام برم بزنم تو گوش خاك فعلا باي;)[/FONT]

mohamadreza!

عضو جدید
سلام به نظرمنم مقاومت نادر فنایی توضیحاش کمه مثالاش زیاد من پارسال خریدمش اما خیلی نتونستم بخونم واسم سنگین بود فکر کنم باید یه نگاه به نایی بندازم

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
اطلاعیه

اطلاعیه

بیش از 100 پست اعم از اسپم و سوالات تکراری و نامربوط به تاپیک، پاکش د و سعی شد تمامی مطالب مشابه به همین تاپیک منتقل شود.
در صورت مشاهده تاپیک مربوط، به مدیریت گزارش دهید.
امیدوارم پس از مطالعه ی دقیق تاپیک از زدن پست های مشابه و تکراری خودداری کنید.
با تشکر، سپهر خسروداد، مدیریت تالار مهندسی عمران

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]سلام به همه ي كنكوريها ديروز فولاد و بتن ديباگران رو خريدم يه نگاه سريع بهشون انداختم متن درسو باحال توضيح نداده [/FONT][FONT=&quot]با اينكه كتابا از هم جدان ولي خلاصه گفته [/FONT][FONT=&quot]خيلي خيلي خلاصه گفتن الان هم كه وقت خوندن كتاب طاحوني و ازهري نيست ما هم كه جزوه توپ نداريم جزوه هاي تو اينترنت هم كه كنكوري نيستن . يه كتاب كنكوري كه فولاد و بتن رو توپ درس داده باشه كسي سراغ نداره ؟ راستي موسسه سري عمران كتاب فولاد و بتن رو جدا از هم منتشر كرده [/FONT];[FONT=&quot] كسي خريده ؟ اگر خوبه بگيد ما هم بريم دنبالش![/FONT]
[FONT=&quot] دمتون گرم يك در دنيا صد در آخرت خير ببيني [/FONT]
[FONT=&quot]ميخوام برم بزنم تو گوش خاك فعلا باي;)[/FONT]

سلام دوست عزیز
در مورد کتاب انتشارات دیباگران به نظر من کتاب بتنی که تالیف کرده از کتاب فولادش خیلی بهتر توضیح داده
با توجه به وقت کمی که تا کنکور مونده بهتره وقت رو به خوندن کتابهایی اختصاص بدید که نکات عمده رو بیان کرده و حتی الامکان تستهای کنکور سالهای گذشته رو یک دور حل و مرور کنید ممکنه امسال تستهای بتن و فولاد تا حد زیادی شبیه سوالات کنکور سالهای گذشته باشن چون سرفصلها نسبت به سرفصلهای کنکور سالهای گذشته که بتن و فولاد در اونها بود تغییر نکرده ضمنا در کنکور به شما نمیگن طراحی کنید معمولا در آزمون سراسری از دروس بتن و فولاد مفهومی سوال میدن پس اگه میخواید کتاب طاحونی یا هر کتاب دیگه رو بخونید سعی کنید روی نمودارهای مهم و مباحث کلیدی که مربوط به آیین نامه ها هستند بیشتر تمرکز کنید
در مورد بتن و فولاد و مهندسی پی کتابی که الان از همه بهتره و توی بازار هم پیدا میشه کتاب راهیان ارشد هستش که این سه درس رو در خودش جای داده و کلا کتاب خوب و پرباری بنظر میرسه
راستی برای زبان تخصصی هم یک کتاب توپ پیدا کردم که به دوستان توصیه میکنم حتما اون رو تهیه کنن این کتاب رو انتشارات گاج تالیف کرده و کتاب خیلی خوبیه و حسنی که داره اینه که لغات تخصصی گرایشهای مختلف عمران رو به تفکیک بیان کرده قیمتش هم خیلی مناسبه فقط 6500 تومان
موفق باشید

senatore javan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
در مورد کتاب انتشارات دیباگران به نظر من کتاب بتنی که تالیف کرده از کتاب فولادش خیلی بهتر توضیح داده
با توجه به وقت کمی که تا کنکور مونده بهتره وقت رو به خوندن کتابهایی اختصاص بدید که نکات عمده رو بیان کرده و حتی الامکان تستهای کنکور سالهای گذشته رو یک دور حل و مرور کنید ممکنه امسال تستهای بتن و فولاد تا حد زیادی شبیه سوالات کنکور سالهای گذشته باشن چون سرفصلها نسبت به سرفصلهای کنکور سالهای گذشته که بتن و فولاد در اونها بود تغییر نکرده ضمنا در کنکور به شما نمیگن طراحی کنید معمولا در آزمون سراسری از دروس بتن و فولاد مفهومی سوال میدن پس اگه میخواید کتاب طاحونی یا هر کتاب دیگه رو بخونید سعی کنید روی نمودارهای مهم و مباحث کلیدی که مربوط به آیین نامه ها هستند بیشتر تمرکز کنید
در مورد بتن و فولاد و مهندسی پی کتابی که الان از همه بهتره و توی بازار هم پیدا میشه کتاب راهیان ارشد هستش که این سه درس رو در خودش جای داده و کلا کتاب خوب و پرباری بنظر میرسه
راستی برای زبان تخصصی هم یک کتاب توپ پیدا کردم که به دوستان توصیه میکنم حتما اون رو تهیه کنن این کتاب رو انتشارات گاج تالیف کرده و کتاب خیلی خوبیه و حسنی که داره اینه که لغات تخصصی گرایشهای مختلف عمران رو به تفکیک بیان کرده قیمتش هم خیلی مناسبه فقط 6500 تومان
موفق باشید
-------------------------------------------------------
به نظر من هم امسال دروس طراحی که اضافه شده زیاد سخت نمیگیرن. و سوالان گنگ کم میدن چون اگه سخت بدن درصد ها به طور افتضاح میاد پایین و آبروریزی واسه خودشونه. پس برای رتبه بندی هم که شده سعی میکنن زیاد درصدها نیاد پایین و سوالاتو آسون تر بدن .
دوما اینکه سعی کنین تا اونجایی که خوندین یه دور تست بزنین بعد دوباره بقیه رو بخونین اینجوری تست زدن هم یادتون نمیره. تست زدن همراه خوندن یه مزیت خوبی داره اونم اینکه میدونی از جایی که میخونی چجوری تست میدن یا اصلا شاید بعضی قسمت ها هستند که هیچ وقت از اونجا تست نمیدن پس حتما همراه خلاصه برداری تست های اون قسمتو از هر جا شده پیدا کنین. هنگام خلاصه نویسی هم یه کتاب تست بغل دستتون باشه تا از روی سرفصل ها و مطالب خلاصه ای که داره ، اون خلاصه رو کاملتر کنین ( با جزوه خدتون یا یه منبع معتبر تر و یا هر دو) اینجوری از دست مطالبی که بایستی حتما بخونین خلاص میشین میمونه تست. بعد اینکه خلاصه هاتون تکمیل شد یکی دو دور هم مرور اساسی میخواد . به همراه خودتون به عنوان منبع اصلی میتونین از خلاصتون استفاده کنین . یعنی حتما مهم نیست که 100 % فرمول ها رو حفظ کنین .یادتون باشه که فرمولها وقتی حفظ میشن که دارین تست میزنین . چند دور که تستو زدین فرمولها خود به خود جلو چشمتونه . اصلا فرمول حفظ نکنین هم وقت میبره هم حوصله می خواد پس هر چه زودتر خلاصه هاتونو تکمیل کنین و بعد شروع به تست زدن کنین و خلاصه هاتونو به همراه داشته باشین تا هر جا که هنگام تست زدن فرمول یادتون رفت زودی به خلاصتون مراجعه کنین ...
در مورد تحلیل سازه فنایی بهتره بگم اگه فقط دو دور بتونین کامل تستاشو به مفهوم برین جلو مطمئن باشین بالای 70 میزنین. یکی از دروسی که فوق العاده به خلاصه نویسی احتیاج داره دروس آبی هستش به خلاصه های منبع تستی اکتفا نکنین اصلا کامل نیستن . با توجه به سرفصل های منابع تستی و جزوخ خودتون و یه منبع (مرجع) دیگه خلاصتونو کامل کنین. هر کی خلاصه ننویسه قید قبول شدنو بزنه ( درصد قبولی بسیار پایین میاد)
من خیلی از دوستام رتبه خوبی آوردن ، همشون خلاصه نویسی کردن(حداقل دوبار واسه یه درس) یهنی هر بار مطالب اضافی یه درسو میریزی بیرون و اونایی که به درد میخوره تو دستته و حجمش به طور باور نکردنی آخ سر برای هر فصل یه برگَA4 تموم میشه. برا هر درس میشه 5 تا برگه A4 ... و هنگام تست زدن دیگه سراغ کتابهای 1000 صفحه ای طاحونی نمیرین که هر بار که ادم میره سراغشون دلش نشست آنی پیدا میکنه.:)
یکی از دوستام 347 رتبه پارسالشه امروز زنگ زده بودم بهش تو امیر کبیر راه میخونه ... میگه با توجه به اینکه دروس طراحی و پی و هیدرولیک اضافه شده هیچ کس سراغ مطالعه واسه ارشد نمیره خصوصا غیر عمرانی ها. میگفت اگه پارسال قبول نمیشدم واسه امسال نمیخوندم این یعنی اینکه اونایی که پارسال خوندن و قبول نشدن روحیشون بسیار اومده پایین ... لذا امسال اگه یه کمی همت کنین رتبه تک رقمی هم دور از دست رس نیست. پارسال میانگین 27% روزانه تبریز قبول شده . امسال یا این درصد به 22% نزول میکنه یا هم اینکه سوالاتو باید آسون بگیرن... چون سال 84 پسر خاله خودم با میانگین 47% رتبش 900 شده بود و هیدرولیک روزانه تبریز قبول شده بود. رفته رفته درصد ها میاد پایین. البته اگه دوستان هم نظری دارن بگن ما هم استفاده کنیم. خیلی ممنون میشم که نظر شما رو هم کلا در مورد رتبه و میانگین درصدو این چیزا بشنوم.

noosh_l

عضو جدید
سلام دوستان
من تقريبا همه پستها رو خوندم
با اين حساب وضع درسي همتون بهتر از منه
من تازه دوهفته هست شروع كردم به خوندن
به خاطر كارم
روزي سه ساعت هم بيشتر وقت ندارم
نميدونم ميتونم برسونم يا نه
به نظر شما بيشتر وقتمو روي چه كتابايي بذارم
اصلا ميتونم با روزي سه ساعت درس قبول بشم
معدل كارشناسي م هم بد نبوده ها15/14 خوبه؟
ترازهاي قبولي دانشگاه آزاد هر شهري رو ميدونين؟
من بايد امسال قبول شم
لااقل تو انتخاب دانشگاه آزادم ريسك نكنم
ميتونيد راهنماييم كنيد؟

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
-------------------------------------------------------
به نظر من هم امسال دروس طراحی که اضافه شده زیاد سخت نمیگیرن. و سوالان گنگ کم میدن چون اگه سخت بدن درصد ها به طور افتضاح میاد پایین و آبروریزی واسه خودشونه. پس برای رتبه بندی هم که شده سعی میکنن زیاد درصدها نیاد پایین و سوالاتو آسون تر بدن .
دوما اینکه سعی کنین تا اونجایی که خوندین یه دور تست بزنین بعد دوباره بقیه رو بخونین اینجوری تست زدن هم یادتون نمیره. تست زدن همراه خوندن یه مزیت خوبی داره اونم اینکه میدونی از جایی که میخونی چجوری تست میدن یا اصلا شاید بعضی قسمت ها هستند که هیچ وقت از اونجا تست نمیدن پس حتما همراه خلاصه برداری تست های اون قسمتو از هر جا شده پیدا کنین. هنگام خلاصه نویسی هم یه کتاب تست بغل دستتون باشه تا از روی سرفصل ها و مطالب خلاصه ای که داره ، اون خلاصه رو کاملتر کنین ( با جزوه خدتون یا یه منبع معتبر تر و یا هر دو) اینجوری از دست مطالبی که بایستی حتما بخونین خلاص میشین میمونه تست. بعد اینکه خلاصه هاتون تکمیل شد یکی دو دور هم مرور اساسی میخواد . به همراه خودتون به عنوان منبع اصلی میتونین از خلاصتون استفاده کنین . یعنی حتما مهم نیست که 100 % فرمول ها رو حفظ کنین .یادتون باشه که فرمولها وقتی حفظ میشن که دارین تست میزنین . چند دور که تستو زدین فرمولها خود به خود جلو چشمتونه . اصلا فرمول حفظ نکنین هم وقت میبره هم حوصله می خواد پس هر چه زودتر خلاصه هاتونو تکمیل کنین و بعد شروع به تست زدن کنین و خلاصه هاتونو به همراه داشته باشین تا هر جا که هنگام تست زدن فرمول یادتون رفت زودی به خلاصتون مراجعه کنین ...
در مورد تحلیل سازه فنایی بهتره بگم اگه فقط دو دور بتونین کامل تستاشو به مفهوم برین جلو مطمئن باشین بالای 70 میزنین. یکی از دروسی که فوق العاده به خلاصه نویسی احتیاج داره دروس آبی هستش به خلاصه های منبع تستی اکتفا نکنین اصلا کامل نیستن . با توجه به سرفصل های منابع تستی و جزوخ خودتون و یه منبع (مرجع) دیگه خلاصتونو کامل کنین. هر کی خلاصه ننویسه قید قبول شدنو بزنه ( درصد قبولی بسیار پایین میاد)
من خیلی از دوستام رتبه خوبی آوردن ، همشون خلاصه نویسی کردن(حداقل دوبار واسه یه درس) یهنی هر بار مطالب اضافی یه درسو میریزی بیرون و اونایی که به درد میخوره تو دستته و حجمش به طور باور نکردنی آخ سر برای هر فصل یه برگَA4 تموم میشه. برا هر درس میشه 5 تا برگه A4 ... و هنگام تست زدن دیگه سراغ کتابهای 1000 صفحه ای طاحونی نمیرین که هر بار که ادم میره سراغشون دلش نشست آنی پیدا میکنه.:)
یکی از دوستام 347 رتبه پارسالشه امروز زنگ زده بودم بهش تو امیر کبیر راه میخونه ... میگه با توجه به اینکه دروس طراحی و پی و هیدرولیک اضافه شده هیچ کس سراغ مطالعه واسه ارشد نمیره خصوصا غیر عمرانی ها. میگفت اگه پارسال قبول نمیشدم واسه امسال نمیخوندم این یعنی اینکه اونایی که پارسال خوندن و قبول نشدن روحیشون بسیار اومده پایین ... لذا امسال اگه یه کمی همت کنین رتبه تک رقمی هم دور از دست رس نیست. پارسال میانگین 27% روزانه تبریز قبول شده . امسال یا این درصد به 22% نزول میکنه یا هم اینکه سوالاتو باید آسون بگیرن... چون سال 84 پسر خاله خودم با میانگین 47% رتبش 900 شده بود و هیدرولیک روزانه تبریز قبول شده بود. رفته رفته درصد ها میاد پایین. البته اگه دوستان هم نظری دارن بگن ما هم استفاده کنیم. خیلی ممنون میشم که نظر شما رو هم کلا در مورد رتبه و میانگین درصدو این چیزا بشنوم.
ممنون مهندس توضیحات خیلی جامع و کاملی دادی
من خودم مهندسی مکانیک طراحی جامدات خوندم و میخوام امسال ارشد عمران شرکت کنم
جالب اینه که باید بگم با اضافه شدن دروس طراحی اوضاع ما مهندسان مکانیک چندان هم بد نشد به هر حال ما خودمون هم طراحی خوندیم و زیاد سخت نیست ضمنا دروس طراحی عمرانی ها از دروس طراحی مکانیکها خیلی بهتر و استانداردتر سوال میدن
در مورد درس تحلیل سازه هم باید بگم کتاب دکتر فنایی عالی هستش من خودم این کتاب رو دارم میخونم و از تمرینات مهم نکته برداری میکنم و خیلی خوب هم دارم پیش میرم و خدا رو شکر راضی هستم چون رشته عمران رو عاشقانه دوست دارم و با اشتیاق خاصی دروس عمران رو مطالعه میکنم.اگه درس تحلیل سازه رو بخوام جمعبندی کنم باید بگم که 90 درس مطالب تحلیل سازه رو در دروس مقاومت مصالح 1و2و3 در دوره کارشناسی مکانیک خوندم و اصلا واسم مشکل نیست.
ضمنا به سایر دوستان توصیه میکنم در این زمان کم برای درس مکانیک خاک کتاب ساسان امیر افشاری رو حتما تهیه کنن و یک دور کامل بخونن و نت برداری کنن خیلی کتاب خوب و جامعی هستش.
در مورد دروس راهسازی و روسازی هم سعی کنین مفهومی ها رو خوب بخونین و نکات تعریفی رو با دقت بیشتری مطالعه کنید.
در مورد درس مکانیک سیالات حتما کتاب بهزاد خداکرمی رو بخونید واقعا عالی هستش.
در مورد مقاومت مصالح فنایی کفایت میکنه ولی ظاهرا کتاب جالب دیگه ای هم هست که تالیف آقای نائی هستش و همه ازش تعریف میکنن
در هر حال بقول سناتور عزیز امسال به نظر میرسه کنکور زیاد مشکل نباشه و حتما با یک تلاش خوب و مفید میتونید رتبه دلخواه خودتون رو کسب کنید و به یاری خدا قبول بشید فقط سعی کنید تا میتونید تست کار کنید و از تستهای مهم نت برداری کنید
موفق باشید;)

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تقريبا همه پستها رو خوندم
با اين حساب وضع درسي همتون بهتر از منه
من تازه دوهفته هست شروع كردم به خوندن
به خاطر كارم
روزي سه ساعت هم بيشتر وقت ندارم
نميدونم ميتونم برسونم يا نه
به نظر شما بيشتر وقتمو روي چه كتابايي بذارم
اصلا ميتونم با روزي سه ساعت درس قبول بشم
معدل كارشناسي م هم بد نبوده ها15/14 خوبه؟
ترازهاي قبولي دانشگاه آزاد هر شهري رو ميدونين؟
من بايد امسال قبول شم
لااقل تو انتخاب دانشگاه آزادم ريسك نكنم
ميتونيد راهنماييم كنيد؟
با سلام
شما بهتره وقتت رو به خوندن مطالب عمده و مفید اختصاص بدی
برای دورس طراحی و پی حتما یک دور کتاب راهیان ارشد رو بخون که هر سه تا درس بتن و فولاد و پی رو در خودش جای داده
تحلیل و مقاوت رو خوب بخون
ریاضیات عمومی رو در حد:تابع و حدو پیوستگی و مشتق و انتگرال بخون
معادلات رو در حد معادلات درجه اول و لاپلاسها محدود کن
زبان تخصصی رو هم تا میتونی درک مطلب کار کن
ولی اگه هم وقتت خیلی کمه میتونی کتاب جامع عمران که تالیف انتشارات ارکان اصفهان( یک کتاب قهوه ای رنگه) تهیه کنی و اونو کامل و خوب و با دقت مطالعه کنی ایشالا قبول میشی
موفق باشی

senatore javan

عضو جدید
دیگه واسه تحلیل سازه اون تستای عجیب غریب فنایی رو نخونین
مدرسان شریف یه تحلیل سازه منتشر کرده توووووپ. ( حامد رحمانی مولفشه)
فنایی که اصلا نکته هاش خیلی کم بود . بیشتر تو تستاش توضیح داده بود. اما این کتابی که گفتم هیچ نکته کنکوری رو جا نذاشته من به جای فنایی اینو دارم میخونم . خیلی جامع هستش. چاپ 88 قرمز رنگ 870 تا هم تست و مسئله داره با پاسخ کاملا تشریحی و کنکوری.
از دستش ندین . مقاومت هم من به جای نائی دارم کشاورزو میخونم ندیده بودمش تازه خریدم محشره . اینم بگم نائی از روی همین کتاب کشاورز نوشته. سیالات خداکرمی رو تهیه کنین واقعا کتاب کنکوری :)هستش.
روزی 14 ساعت کفاف نمیکنه به خدا. کاش زودتر شروع کرده بودم. با این برنامه حتما شریف قبول میشدم. اما الان دو تا درسو نمیخونم فقط و فقط به خاطر وقتی که کمه.:gol::gol:

رضا59

عضو جدید
ایین نامه ها

ایین نامه ها

سلام من کارشناسیم عمران نیست در مورد ایین نامه ها و ... هم چیزی نمیدونم آیا خوندن وبلد بودن اینها برا امتحان کنکور لازمه و ازش سوال میاد ؟از دوستان کسی میتونه کمکم کنه

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام من کارشناسیم عمران نیست در مورد ایین نامه ها و ... هم چیزی نمیدونم آیا خوندن وبلد بودن اینها برا امتحان کنکور لازمه و ازش سوال میاد ؟از دوستان کسی میتونه کمکم کنه
نه از ایین نامه که سوال نمیاد معمولا سوالا basic هستش، حالا ایین نامه چه محدودیتهایی واسش گذاشته معمولا تو سوال نمیاد مثلا حداکثر و حداقل ارمتور خمشی چقد باشه، یا ظوایط لرزه ای در طراحی و... معمولا سوال نمیدن

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
تاپیک در تاریخ 07. 09. 1388 به تالار آموزش - پژوهش منتقل شده و تا اطلاع ثانوی، عنوان تاپیک مهم را به خود اختصاص می دهد.
با تشکر، مدیریت تالار مهندسی عمران، سپهر خسروداد.

sam136060

عضو جدید
امروز یه تست خوب واسه پی پیدا کردم بچه ها... با پاسخ ها کاملا تشریحی ... کتاب سبک و جمع و جوریه
حروفچینیش هم خیلی دلنشینه مولفین: محمد حاذقیان و محسن حیدری( مهندسی پی کنکور کارشناسی ارشد) کلا تست با پاسخ های کاملا تشریحی... موفق باشین ضمنان واسه روسازی تست نوروزی رو دیدم تستاش عین مال کتاب عمرانه به درد نمی خوره دنبال کتاب تست راهسازی هستم

دوست من لطفا انتشارات این کتاب را هم بگو تا بتونیم تهیه کنیم
شما از کجا خریدی؟
شماره ای چیزی از اون کتاب فروشی اگه داری بده لطفا
مطمئنی که دیگه واسه پی چیز دیگه نمیخواد بخونیم؟

آخرین ویرایش:

maryam mont

عضو جدید
سلام دوست عزیز!
دفعه پیش انقدر دیر جوابمو دادین که مدتها توی این سایت نیومدم!!اما الان دوباره باز برگشتم.
به نظر می یاد بازار داغ کنکور ارشد از داغیش افتاده و دوستان کنکورو دادن و خوشحالن و رفتن!!!منم کنکور دادمو با اینکه تغییر رشته ای بودم اما بد ندادم:smile:
حالا نمیدونم هنوز هستین و جواب می دین یا نه ؟ یا رفتین که دوباره دقیقه 90 یعنی آذرماه 89 بیاین واسه کنکور 90 حرف بزنیم!!!:D:biggrin:
خلاصه اینکه چندتا سوال داشتم:
اینکه منبع درس تحلیل سازه ها جیه؟ قبل از تست باید چه کتابی رو خوند؟
واسه سیالاتم کمک می خواستم!!!
همینطور واسه مهندسی پی واسه ما تغییر رشته ای ها آیا کتاب طاحونی بعنوان مرجع کتاب خوبیه؟
بیشتر حرف نمی زنم و سوال نمی کنم تا ببینم اصلا دوستان هنوز اینجا هستن یا اینکه من توهم زدم؟؟!!!:biggrin::surprised::confused:

yeganeh11

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
امیدوارم کنکور خوب بوده باشه و همه اول بشین!;)
با اینکه اینجا خیلی خلوته اما چاره ای نیست!:question:
من یه درخواست دارم!
لطفا برای فولاد و راهسازی و هیدرولیک منابع خوب هم برای تست و هم درس معرفی کنین
از همین الان از هرکی که کمکم کنه ممنونم خیلی زیاد:w27:

ani25

عضو جدید
با سلام خدمت همه ي دوستان
به نظر من و خيلي از قبول شدگان براي رياضي1 (پارسه,نوشته ي دكترمعتقدي)
براي رياضي2(انتشارات پوران پزوهش نوشته ي دكتر حاجي جمشيدي)
براي معادلات ديفرانسيل(دكتر مسعود نيكو كار)
در ضمن از آمار احتمالات و محاسبات عددي تو سوالات ارشد مياد:)

سلام دوستان در ادامه صحبت دوستم
به نظرم جزوه خاک دکتر جسمانی برای خاک عالیه:gol:

ani25

عضو جدید
ببخشید دوستان آیا کسی نمونه سوال تست مهندسی ترافیک و روسازی راه داره ممنون میشم اگر کمکم کنید:cap::love:

ali salehi

عضو جدید
سلام شما برای درس مقاومت چه کتابی معرفی میکنید؟به نظر شما چه منبعی برای موفقیت در ارشد در این درس موثر است؟با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا