مشاوره برای تغییر رشته به نرم افزار..

samira 71

عضو جدید
دوستان سلام.من دانشجو مهندسی هسته ای هستم این رشته آینده کاری مبهمی داره ضمن اینکه خیلی علاقه مند نیستم تصمیم دارم به نرم افزار یا it تغییر رشته بدم .آینده شغلی بعد لیسانس برام مهمه . چارت مهندسی it دیدم بیشتر ازنرم افزار خوشم اومد اما چندجا شنیدم که الیسانس نرم افزار بخونم و برای فوق it بزنم بهتره نظر شماها چیه؟
اگر امکان داره راجع به آینده کاری نرم افزار (در حال حاضر )هم اگه اطلاعاتی دارید بهم بدین تا بتونم بهتر انتخاب رشته کنم

zareei.mostafa

عضو جدید
oops

oops

دوستان سلام.من دانشجو مهندسی هسته ای هستم این رشته آینده کاری مبهمی داره ضمن اینکه خیلی علاقه مند نیستم تصمیم دارم به نرم افزار یا it تغییر رشته بدم .آینده شغلی بعد لیسانس برام مهمه . چارت مهندسی it دیدم بیشتر ازنرم افزار خوشم اومد اما چندجا شنیدم که الیسانس نرم افزار بخونم و برای فوق it بزنم بهتره نظر شماها چیه؟
اگر امکان داره راجع به آینده کاری نرم افزار (در حال حاضر )هم اگه اطلاعاتی دارید بهم بدین تا بتونم بهتر انتخاب رشته کنم
تا اونجایی که من میدونم مهندسی نرم زیاد بازارکار نداره رشته it هم میگن زیاد پذیرش نداره ولی اگه علاقه داری همون it رو برو چون اگه به یه رشته علاقه داشته باشی 100 درصد واسه رسیدن بهش تلاش میکنی.
شوخی : حالا چه کاریه رشته رو عوض کنی همون مهدنسی هسته ای بخون یا کار گیرت میاد یا شهید راه هسته ای میشی..:cry:

samira 71

عضو جدید
مرسی از راهنماییت.. من آزاد میخونم فکرنکنم it پذیرشش محدود باشه فقط ترازش بالاست(6600) بد نیست بگم امسال آزاد 50 نفر پذیرش مهندسی هسته ای داد تعداد قبولی ها این رشته بیشتر بود الان تو دانشگاه علوم تحقیقات 150 نفر پذیرش این رشته داشتن در صورتی که یک سوم ورودی جدید اصلا نمیدونن این رشته چی هست و به قول دوستمون باید به انتظار رسیدن به درجه پرفیض شهادت باشن تا بازار کار..

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام دوستم :gol:
اگر می خواهید تغییر رشته بدید ، همونطور که بهتون هم گفتن، بهتره کارشناسی نرم افزار بخونین ، در این مقطع هم بازار کار نرم افزار بهتره و هم اینکه با دروسی که پاس می کنین می تونین ارشد هم نرم افزار و هم IT شرکت کنین.

اما در مورد ارشد، IT پذیرش کمتری داره نسبت به نرم افزار و اگر می خواین تلاش بیشتری می طلبه.

در مورد بازار کار هم توی همین تالار بحث شده، تاپیک هاش رو می تونین توی پست شماره 5 ببینین :
تاپیک های بازار کار

موفق باشین :gol:

اعظم*

عضو جدید
با سلام،
من مدرک کاردانی نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم و حالا ترم اول مدیریت کسب و کار هستم،و در این مورد سوالاتی داشتم،اول اینکه میشه دو رشته را باهم به صورت دانشگاهی خوند؟؟؟ اگه نمیشه به نظرتون از این رشته انصراف بدم و برای کاردانی به کارشناسی بخونم بهتره؟؟؟ من علاقه ی زیادی به نرم افزار ندارم،بیشتر به طراحی سایت یا شبکه و سخت افزار علاقه دارم در ضمن بازار کار رشته ای که می خوام بخونم برام مهمه. لطفا اگر اطلاعاتی دارین راهنماییم کنید!!!!

vanday67

عضو جدید
دوست عزیز
طراحی سایت که برنامه نویسی باید خوب بدونی
شبکه هم معمولا تو IT خوب بحث میشه
سخت افزار هم که کاملا متفاوت از ایناست
خیلی علایقتون پر و پخشه ها !!!!