مشاوره، سوال و درخواست مطالب زراعت و اصلاح نباتات

sey

عضو جدید
دوست عزیز
شما میتونین روی
-مقایسه کشت مخلوط با سیستم تک کشتی
-روی تغذیه ای گیاه(استفاده ا ز آزاد کننده های فسفر و ازت و یا PGPRها)
- اثرات تنش های مختلف روی متابولیت های سازگار با یونجه و یا روی میزان تثبیت
-اثرات آرایش های مختلف کاشت
-تاثیر یونجه روی تغذیه خاک و.... کار کنین.
پیروز باشین

Taimi

عضو جدید
دوستان یه سری اطلاعات درباره کنترل بیولوژیکی علف های هرز میخوام.اگه همراه عکس باشه عالی میشه

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام یک لوبیا هست توی اردبیل و سرعین به فروش میرسه... خیلی بزرگه و به لوبیا سوئیسی مهشور هست ! البته هر کسی اسمشو یک چیزی میگه .... لوبیا پهن هست و وقتی پخته میشه خیلی بزرگ میشه... اسم علمیشو کسی نمیدونه ؟ روش شکلش مثل لوبیا چی تی ! هست اما پهن تر هست ... ممنون میشم اگه کسی بگه اسم علمیشو...

Mahmuud

عضو جدید
دوستان عزیز کسی در زمینه زراعت علوفه بصورت تخصصی کار کرده و کار پژوهشی و مقاله ای در این زمینه داره؟
(ترجیحا چاپ شده در ژورنالهای نمایه شده در ISI)
سلام دوست عزیزم
اگر واسه کار پایان نامه میخواید مقاله بدرد کارتون نمیخوره. ببینید آن منطقه ای که میخواید کار کنید چه استعدادی در تولید یا زراعت علوفه داره و بر آن اساس تصمیم بگیرید که موضوع شما در جهت رفع مشکل یا بهبود زراعت علوفه منطقه باشه. البته میشه روی ارقام جدید یا کودهای جدید یا روش ها و تکنیک های جدید زراعی همون منطقه ای که هستید کار کنید.

Mahmuud

عضو جدید
سلام
میتونید بگید کدومیک در ورنالیزاسیون کاربرد داره؟
مطمئنا میدونید جنبه آموزشی قصدم بوده ممنونم:gol:
سلام دوست عزیزم
ورنالیزاسیون شک سرمایی است و بسته به نوع بذر دما یا زمان این شک میتونه متفاوت باشه. بنابراین هر کدوم از انواع حدوث سرما میتونه واسه گیاه خاصی مناسب باشه.

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیزم
ورنالیزاسیون شک سرمایی است و بسته به نوع بذر دما یا زمان این شک میتونه متفاوت باشه. بنابراین هر کدوم از انواع حدوث سرما میتونه واسه گیاه خاصی مناسب باشه.

سلام دوست گرامی
اونکه بله کلیات ورناله
اما تو اون 3 واژه کدومه؟

Mahmuud

عضو جدید
اگه منظورتون مریستمه ، که آره .خوب توی کشت بافت گیاهی یکی از بهترین بافتها مریستمه .چون تمایز پیدا نکرده و مسیر آوندی تمایز یافته نداره در نتیجه یه بافت عاری از ویروسه و مناسب برای تولید گیاهچه های عاری از ویروسه .اما اینکه سلول مریستم همون سلولهای بنیادی ( Stem cell ) هست حدس نزدیک به یقین دارم که همونه الان یادم نیست کجا دیدم.
سلام دوست عزیزم
از جنبه تمایزی، بافت پینه گیاهی میتواند معادل با سلولهای بنیادی جانوری باشد. بافت پینه در بخش های مریستمی گیاهی که معمولا در نوک جوانه ها (در برگ، ساقه یا ریشه) قرار داشته و تمایز یافته نیست یعنی اینکه قدرت تبدیل شدن به برگ، ساقه یا ریشه را دارد و میزان و نوع هورمونهایی که در مریستم تجمع یافته مشخص میکند که این بافت به چه اندامی تبدیل شود. این بافت را اگر در محیط غذایی کشت بافت قرار دهید میتواند به رشد خود ادامه دهد و با تیمار کردن این محیط کشت با هورمونهای مختلف میتوانید بافت پینه را به برگ، ساقه یا ریشه تبدیل نمایید.

Mahmuud

عضو جدید
سلام دوست گرامی
اونکه بله کلیات ورناله
اما تو اون 3 واژه کدومه؟

ببینید واسه بذر ارقام زمستانه گندم دمای یخزدگی و سرمازدگی نیاز نیست و همون شک Cold میتونه کافی باشه ولی همون دماهای یخزدگی و سرمازدگی هم میتونن کار بهاره سازی رو در بذر گندم انجام بدن. بنابراین هر سه نوع میتونه کارایی داشته باشه ولی در بذر گیاهانی مثل برخی انواع سرو و کاج مگر دماهایی در حد سرمازدگی آنهم به مدت طولانی اتفاق بیافته که بذر شک سرمایی رو بپذیره.

MehD1979

کاربر ممتاز

ببینید واسه بذر ارقام زمستانه گندم دمای یخزدگی و سرمازدگی نیاز نیست و همون شک Cold میتونه کافی باشه ولی همون دماهای یخزدگی و سرمازدگی هم میتونن کار بهاره سازی رو در بذر گندم انجام بدن. بنابراین هر سه نوع میتونه کارایی داشته باشه ولی در بذر گیاهانی مثل برخی انواع سرو و کاج مگر دماهایی در حد سرمازدگی آنهم به مدت طولانی اتفاق بیافته که بذر شک سرمایی رو بپذیره.

دوست خوب من chilling: سرمادهی شامل
cold:سرد و
freezing: یخ زدگی هست یعنی ایندو زیر مجموعه سرمادهی میشه.منظورم به این بود

Mahmuud

عضو جدید
دوست خوب من chilling: سرمادهی شامل
cold:سرد و
freezing: یخ زدگی هست یعنی ایندو زیر مجموعه سرمادهی میشه.منظورم به این بود

فریزینگ پایین ترین دمایی که ممکنه اتفاق بیافته یعنی انجماد آب و میتونه کار بهاره سازی رو هم انجام بده.

ali.msh66

عضو جدید
مطلب در مورد اثر دما بر گیاهان زراعی

مطلب در مورد اثر دما بر گیاهان زراعی

سلام.دوستان من دانشجوی کارشناسی ارشد زراعت هستم.موضوع تحقیقی دارم راجعبه ((اثر دما بر گیاهان زراعی))،سپاسگزار میشم اگر در جمع آوری مطالب و مقالات فارسی و انگلیسی کمک کنید.:cry:

MehD1979

کاربر ممتاز
سلام.دوستان من دانشجوی کارشناسی ارشد زراعت هستم.موضوع تحقیقی دارم راجعبه ((اثر دما بر گیاهان زراعی))،سپاسگزار میشم اگر در جمع آوری مطالب و مقالات فارسی و انگلیسی کمک کنید.:cry:

سلام.منظورتونکدوم مبحثشه؟
cold stres ,GDD,کاردینال کدوم؟کلی گفتید

sey

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اگر این رفرنسها رو بخونین من رتبه زیر 100 شما رو تضمین میکنم
زراعت: عمومی خواجه پور(مهم) و عمومی مظاهری-غلات نورمحمدی وغلات کاظمی اربط و صنعتی خواجه پور و جزوه کاشانی
طرح:طرح 1 ولی زاده و مقدم(اگه خوب مسلط بشین بالای 60درصد تستها رو میتونین بزنین)
خاکشناسی: شهلا محمودی(بالای 80 درصد سوالا از این منبع است)
فیزیولوژی:کتای سرمدنیا(مهم) و جزوه هاشمی دزفولی(سعی کنین حتما تهیه کنین) و جزوه پوستینی
اکولوژی کتاب اکولوژی عمومی(مهم) و جزوه اردکانی و اکولوژی عمومی نیشابوری(مهم)
agriculture 1 , 2 نوشته عزبدفتری
مجموعه آزمونهای پردازش رو هم حتما بخونین

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/326241-تنش-دما-و-اثر-آن-در-گیاهان-مختلف

jodi joon

عضو جدید
کاربرد کلزا در صنعت

کاربرد کلزا در صنعت

سلام به دوستای عزیزم یه سری اطلاعات واسه کاربرد کلزا در صنعت میخواستم ممنون میشم اگه کمکم کنید خیلی فوریه

ali8098

عضو جدید
لوبیای روغنی

لوبیای روغنی

سلام عزیزان من یه مقاله 30 صفحه ای در مورد لوبیای روغنی میخوام با این سر فصلها:-سازگاری ارقام و به نژادی -مقاومت به سرما و گرما -مقاومت خشکی و شوری -مقاومت آفات و بیماریها -روشهای سنتی و نوین اصلاح در برابر تنشهای محیطی -ایده های محوری جهت بهبود جوانه زنی در شرایط تنشهای محیطی اما متاسفانه موفق به جمع آوری مطالب نشده ام اگه بتونید منو کمک کنید ممنون میشم

MAMO6416

عضو جدید
در مورد مباحث نوین در اصلاح نباتات

در مورد مباحث نوین در اصلاح نباتات

یه موضوع تحقیق می خوام برای مباحث نوین در اصلاح نباتات ، لطفا راهنمایی کنید

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
یه موضوع تحقیق می خوام برای مباحث نوین در اصلاح نباتات ، لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیزم. میتونی از محورهای زیر چیزی که به ذهنت خطور میکنه را انتخاب کنی ... سوالی داشتین در خدمتتونم :gol:

• بهنژادی گیاهان زراعی و باغبانی
  • کاربرد بیوتکنولوژی و کشت بافت در علوم کشاورزی
  • فیزیولوژی عملکرد محصولات کشاورزی
  • تأثیر تنش در تولید محصولات کشاورزی
  • فیتوشیمی و تولید گیاهان دارویی و ادویه‌ای
  • کاربرد هورمون‌ها در کشاورزی
  • کنترل آفات و بیماریها در کشاورزی
  • تغذیه معدنی و بیولوژیکی گیاهان
  • تولید محصولات ارگانیک
  • کاربرد علوم نانو در کشاورزی
  • اکولوژی کشاورزی
  • گیاه پالایی
  • کاربرد GIS در کشاورزی
  • میکروبیولوژی، امنیت و سلامت غذایی در علوم کشاورزی
  • مکانیزاسیون و ماشین‌های کشاورزی
  • کاربرد ژنتیک کمی و مولکولی در تولید محصولات کشاورزی و دامی
  • نقش تکنیک‌های تولید مثلی در تولیدات دامی
  • تغذیه دام و طیور
  • ضایعات کشاورزی در خوراک دام
  • پتانسیل محصولات فرعی در خوراک دام
  • کاربرد نرم افزارهای رایانه‌ای در پیشرفت علوم کشاورزی

ali8098

عضو جدید
سلام

سلام

از توجهتون تشکر میکنم دوست عزیز مورد 1و 4 بدرد من میخورن اگه زحمتی نیست یا همینجا بزارید یا به آدرس:ali.hoseany@yahoo.com میل کنید. با تشکر

8707573

عضو جدید
سلام بچه ها ي خورده مطلب راجع به عواملي كه باعث مي شه ميوه ها رنگ بگيرن يا كلا چه عاملي باعث رنگ پذيري ميوه ها ميشه مي خواستم ممنون اگه كمك كنين

abtin3

عضو جدید
کمک در مورد پروپوزال مربوط به رشته اصلاح نباتات

کمک در مورد پروپوزال مربوط به رشته اصلاح نباتات

سلام
کسی پروپوزال مربوط به رشته اصلاح نباتات داره بزاره برای دانلود کردن
برای درس روش تحقیق می خوام
خودم پروپوزال نویسی بلد هستم ولی به دلیل کار و درس زیاد وقت نوشتن ندارم :(
:crying:

لطفا کمک کنید :cry:

love agri

عضو جدید
تاثیر گل جالیز روی طالبی

تاثیر گل جالیز روی طالبی

سلام-میخام درباره ی تاثیرگل جالیز روی طالبی کار کنم ممنون منابع فارسی درباره ی طالبی رو معرفی کنید

MehD1979

کاربر ممتاز
سلام-میخام درباره ی تاثیرگل جالیز روی طالبی کار کنم ممنون منابع فارسی درباره ی طالبی رو معرفی کنید

سلام
رو پایان نامه؟فارسی زیاد کار نشده
اما پیدا کردم حتما

MehD1979

کاربر ممتاز