مشاوره، سوال و درخواست مطالب زراعت و اصلاح نباتات

omidkade

عضو جدید
سلام دوست عزیز
www.library.nu
پس از عضویت در آن کتاب را سرچ کن حروفی که مینویسه رو تایپ کن و باز هم تایپ کن و سپس دانلود کتابت شروع میشه

czm

عضو جدید
سلام-ترجمه لغات chilling-cold-freezingتفاوت آنهارو می خاستم .با تشکر

tara96

عضو جدید
سلام دوست گرامي
سه اصطلاحي است كه در بيان تنش سرما وجود دارد:

1- Freeezing stress يا تنش يخ زدگي: در اين حالت گياه در معرض دماهاي زير نقطه انجماد قرار مي گيرد.
2- Chilling stress يا تنش دماي پايين: در اين نوع استرس دماي محيط بالاتر از درجه حرارت پايه ي گياه است، اما كمتر از درجه حرارتي است كه گياه رشد مطلوب دارد.
3- Cold stress يا تنش سرما:در اين زمان دماي محيط زير درجه حرارت پاييني گياه است.
اميدوارم توضيحات مختصرم مفيد باشه.موفق باشيد
:gol:

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم !!!!

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم !!!!

سلام یکی به سردار ایرانی کمک کنه مقاله غلات کسی نداره؟؟؟ :heart:

tara96

عضو جدید
سلام یکی به سردار ایرانی کمک کنه مقاله غلات کسی نداره؟؟؟ :heart:
سلام دوست گرامي
درخواستتون خيلي كلي مطرح شده! اگر امكانش هست واضح تر بفرماييد كه در چه زمينه اي از كشاورزي مقاله ي غلات مي خواهيد؟ تا اعضا بهتر بتوانند راهنمايي كنند.با تشكر

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
HLO///
ای وای من///اقلأ بگین کدوم غلات//ذرت گندم جو برنج سورگوم ...
چه صفات مورد بررسی توش باشه؟
یا عنوانش تو چه موضوعاتی باشه
بگو رو چشام میفرستم جان

chestnut

عضو جدید
درخواست سوالات ارشد زراعت

درخواست سوالات ارشد زراعت

با سلام ، لطفاً اگر کسی از بچه های زراعت سوالات کنکور 89 و 90 ارشد را دارد برایم بفرستد . با تشکر:)

z.k.r

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز.:gol:
از این به بعد هر گونه در خواست اعم از سوال های مختلف،کتاب،منبع،سایت و ... در مورد مسائل مربوط به زراعت را توی این تاپیک مطرح کنین و منتظر جواب توی همین تاپیک از طرف دوستان باشین.
دوستان عزیز لطف کنین جواب هاتونو را به صورت نقل قول بگین تا مشخص بشه مربوط به کدوم پست و چه شخصی هست.
لطفا تاپیک جدا برای هر گونه سوالی تشکیل ندین و همین طور توی تاپیک های مختلف یه سوال رو عنوان نکنین.

ممنون از همکاریتون:gol:
من دانشجوی سال آخر مهنذسی زراعت هستم وامسال تصمیم جدی دارم که ارشد قبول بشم ولی اصلا نمیدونم جی باید بخونم درواقع سردرگمم جون یکم دیر واسه خوندن اقدام کردم لطفا راهنماییم کنید

maten110

عضو جدید
درخواست جزوات ارشد و دکترا زراعت و اصلاح

درخواست جزوات ارشد و دکترا زراعت و اصلاح

سلام لطف میکتید انتشاراتی بهم معرفی کنید برای تهیه جزوات کارشناس ارشد و دکترا زراعت و اصلاح نباتات

z.k.r

عضو جدید
سلام لطف میکتید انتشاراتی بهم معرفی کنید برای تهیه جزوات کارشناس ارشد و دکترا زراعت و اصلاح نباتات
سلام منم دنبال جزوا ت کارشناسی ارشدم .منم دوباره سری میزنم شاید کسی جواب داده باشه

shidi1369

عضو جدید
سلام. تهران. خ انقلاب.روبه روی دانشگاه تهران. پاساژ فروزنده. انتشارات سپهر

jaliz

عضو جدید
سلولهای بنیادی در گیاهان

سلولهای بنیادی در گیاهان

ایا کاربرد سلولهای بنیادی میتواند در گیاهان هم مطرح باشد:warn:

ever green 1

کاربر فعال
ایا کاربرد سلولهای بنیادی میتواند در گیاهان هم مطرح باشد:warn:
سلام سلولهای بنیادی در واقع سلولهایی هستن که تمایز پیدا نکردن. فکر کنم تو گیاه سلولهای مریستمی حکم سلولهای بنیادی رو دارن .

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام سلولهای بنیادی در واقع سلولهایی هستن که تمایز پیدا نکردن. فکر کنم تو گیاه سلولهای مریستمی حکم سلولهای بنیادی رو دارن .

اطلاع دارید که دراین مورد آیا کار عملی هم شده یا نه؟

ever green 1

کاربر فعال
اطلاع دارید که دراین مورد آیا کار عملی هم شده یا نه؟

اگه منظورتون مریستمه ، که آره .خوب توی کشت بافت گیاهی یکی از بهترین بافتها مریستمه .چون تمایز پیدا نکرده و مسیر آوندی تمایز یافته نداره در نتیجه یه بافت عاری از ویروسه و مناسب برای تولید گیاهچه های عاری از ویروسه .اما اینکه سلول مریستم همون سلولهای بنیادی ( Stem cell ) هست حدس نزدیک به یقین دارم که همونه الان یادم نیست کجا دیدم.

Phyto

مدیر تالار
منظورم اینه که برای ایجاد بافتهای خاص از این سلولها بعنوان سلول بنیادی استفاده کنن و مثلا بافت گوشتی میوه رو تولید کنن!

ever green 1

کاربر فعال
منظورم اینه که برای ایجاد بافتهای خاص از این سلولها بعنوان سلول بنیادی استفاده کنن و مثلا بافت گوشتی میوه رو تولید کنن!

آهان ! نه اطلاعی درین زمینه ندارم در مورد شکی که داشتم الان نگاه کردم تو اینترنت، چیزی که گفتم درست بود .

http://en.wikipedia.org/wiki/Plant_stem_cell

ولی عجب چیزی گفتین .بریم روش کار کنیم ... باید چیز جالبی باشه. یه چیزی که هست میوه اندام ذخیره ای که مواد مثل قندها و...از جاهای دیگه بهش میرسه ... چطوری ممکنه یه میوه با تمام موادش بدونه اتصال به شاخه تولید کرد؟

عباس الهائي

عضو جدید
ارسال مطالب كشاورزي

ارسال مطالب كشاورزي

لطفا مطالبي در خصوص كشت وكار محصولات كشاورزي در استان خوزستان ارسال ومنعكس كنيد.

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بچه ها منابع ارشد زراعت رو میخواستم...تو نت پره! ولی دقیق نیستن...
کسی هس بتونه کمکم کنه و منابع جدید رو بهم بگه؟

MehD1979

کاربر ممتاز
سلام.
بچه ها منابع ارشد زراعت رو میخواستم...تو نت پره! ولی دقیق نیستن...
کسی هس بتونه کمکم کنه و منابع جدید رو بهم بگه؟[/QUOTE}

سلام //
دقیقش اینه///

-زراعت
-طرح
-خاکشناسی
-فیزیولوژی گیاهان زراعی
_زبان تخصصی

اصل اینهام تو این رشته فیزیو و زراعته//بالا بزنید حتما قبولید///
امیدوارم///

Phyto

مدیر تالار
سلام //
دقیقش اینه///

-زراعت
-طرح
-خاکشناسی
-فیزیولوژی گیاهان زراعی
_زبان تخصصی

اصل اینهام تو این رشته فیزیو و زراعته//بالا بزنید حتما قبولید///
امیدوارم///

خب برای هر کدوم اینا کدوم جزوه یا کتاب که معتبرتر باشه باید بخونیم؟

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
سلام دوستان عزیز..میخواستم درمورد پرورش علوفه های مثل شبدر.یونجه..ذرعت...ودیگر علوفه...توضیح بدی ..مرسی

MehD1979

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز..میخواستم درمورد پرورش علوفه های مثل شبدر.یونجه..ذرعت...ودیگر علوفه...توضیح بدی ..مرسی

سلام دوستم خوبید؟
همه اینها تاپیکهاش موجوده و کامل مطلب داره
یکم جستجو کنی پیداشون میکنی
بعدش اگه تکمیلیشو خواستی من درخدمتم حتما
قربانت:gol:

آگرونومیست

عضو جدید
زراعت علوفه ای

زراعت علوفه ای

دوستان عزیز کسی در زمینه زراعت علوفه بصورت تخصصی کار کرده و کار پژوهشی و مقاله ای در این زمینه داره؟
(ترجیحا چاپ شده در ژورنالهای نمایه شده در ISI)

sey

عضو جدید
سلام
رو چه زمینه ای از علوفه مد نظرتونه و اگه ممکنه دقیق بگین واسه چی میخواین شاید بتونم کمکتون کنم