مرلین انیشتین و سنجش بینایی

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
در ویدئویی که چند روز گذشته به طور گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده، توضیح داده می‌شود که اگر شما آلبرت اینشتین را در تصویر ترکیبی ساخته شده از صورت آنها می‌بینید بینایی خوبی دارید، اما اگر مرلین مونرو را در عکس مورد بحث می‌بینید احتمالا نیاز به عینک یا لنز دارید.
عکس ترکیبی مرلین اینشتین را در این ویدئو ببینید و بینایی خود را بسنجید:

https://www.youtube.com/watch?v=tB5-JahAXfc

آخرین ویرایش:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم عینکیم و الان بدون عینک هم فقط انشتین رو میبینم.دیییی
البته به یوتیوب دسترسی ندارم و فقط عکسی که گذاشتین رو میبینم.

*FARZAN*

کاربر ممتاز
منم عینکیم و الان بدون عینک هم فقط انشتین رو میبینم.دیییی
البته به یوتیوب دسترسی ندارم و فقط عکسی که گذاشتین رو میبینم.

اخه من عینکی نیستم و انیشتین رو دیدم اما برادرم ک عینکیه مرلین مونرو دید البته ویدیو کاملا توضیح میده حتما ببینیدش :دی

*FARZAN*

کاربر ممتاز
این پدیده بر اساس توانایی چشم در تشخیص "فراوانی فضایی" (spatial frequencies) اتفاق می‌افتد. در فاصله نزدیک چشم ویژگی‌های ظریف مثل چین و چروک‌های صورت یا موهای سبیل اینشتین را می‌بیند اما از فاصله دور یا در صورتی که چشم ضعیف باشد ویژگی‌هایی با ظرافت کمتر و کلی تر مثل آرایش مو و کناره‌‌ها صورت و اندازه دهان و بینی را بیشتر می بیند.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا من بخاطر اسم تایپیک اومدم که یادآور یه قضیه در مورد همین دوتا بود و قبلا شنیده بودم.
یعنی همین مرلین مونرو و انشتین.
شنیدید شما؟؟

*FARZAN*

کاربر ممتاز
حالا من بخاطر اسم تایپیک اومدم که یادآور یه قضیه در مورد همین دوتا بود و قبلا شنیده بودم.
یعنی همین مرلین مونرو و انشتین.
شنیدید شما؟؟

چ قضیه ای؟
البته بگما این تست فقط واسه نزدیک بینی جواب میده

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چ قضیه ای؟
البته بگما این تست فقط واسه نزدیک بینی جواب میده

رلین مونرو که تو زیبایی شهر بوده به انشتین نامه میده که بیا ازدواج کنیم. فکرشو بکن بچه های من اگه زیبایی من و هوش و نبوغ تورو داشته باشن چه میشود!!
انشتین جواب نامه اش رو اینجوری میده: بله، اگه اونطور که شما میگین بشه خیلی عالیه، ولی من به این فکر میکنم که اگه برعکس بشه و بچه هامون چهره من و هوش تو رو به ارث ببرن چه فاجعه ای پیش میاد..:biggrin:
حالا نمیدونم چقدر واقعیت داره. من یکی دو جا شنیدم اینو. دی

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هر کاری میکنم به غیر از آلبرت هیشکیو نمیبینم!!