مرحله عملی تفکیک جنسیتی در دانشگاه تهران آغاز شد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
صبح امروز شنبه ۲۷ فروردين ‌ماه "قانون تفكيك جنسيتي" در سرويس‌هاي اياب و ذهاب كوي دانشگاه تهران اجرايي شد.

خبرگزاری "فارس" با انتشار این خبر مدعی شده است که در پي درخواست‌هاي مكرر دانشجويان، "قانون تفكيك جنسيتي" در سرويس‌هاي اياب و ذهاب كوي دانشگاه تهران آغاز شده است.

مسئولان كوي دانشگاه تهران با كمك شوراي صنفي كوي دانشگاه اقدام به اجراي اين قانون كرده‌اند و دانشجويان دختر و پسر هنگام استفاده از سرويس‌هاي اياب و ذهاب كوي دانشگاه تهران همانند اتوبو‌س‌هاي شركت واحد از اين سرويس‌ها استفاده مي‌كنند.

به گزارش دانشجو نیوز، بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها در سال های اخیر از سوی مسولین وزارت علوم به صورت جدی دنبال شده است بطوریکه اواخر سال گذشته کامران دانشجو در یکی از صريح‌ترين اظهارات و در جمع اعضاء هيات علمی دانشگاه های استان گيلان گفته بود که هيچ دانشگاهی حق برگزاری اردوهای مختلط دانشجويی در دانشگاهها را ندارد و بايد اين اردوها جدا برگزار شود.

پيش از اين آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نيز در ديدارهای خصوصی با مسئولان دولتی، از لزوم جداسازی دختران و پسران دانشجو در ايران صحبت کرده بود.

از جمله در ويديويی که از صحبت های او در جمع هيات دولت محمد خاتمی در اينترنت منتشر شده است اين طور می گويد: "اسلامی شدن دانشگاه ها اين است؟ يک اردوی مختلط. من خيلی تعجب کردم. اردوی مختلط دانشجويی؟ دختر و پسر در اردوی مختلط . خوب! نفس اردوی مختلط بد است. بسيار کار بی‌قاعده."

آيت‌الله سبحاني، از مراجع تقلید در ایران نیز درباره اختلاط دانشجويان دختر و پسر در دانشگاه ها گفته است: "اختلاط دانشجويان دختر و پسر ضرر دارد و مايه عقب گردد دانشجو و دانشگاه مي‌شود."

وزیر علوم نیز در این باره گفته است: "بحث اصلي از نگاه اسلامي اين است که اختلاط دانشجويان مناسب نيست. اختلاط در دانشگاه ها يعني مناسبات با الگوي غربي، مورد پسند هيچ يک ازآحاد ملت، خانواده ها و دانشجويان نيست."

تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها که از زیر مجموعه های اسلامی کردن دانشگاه ها می باشد، در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد با جدیت دنبال شده است.
http://www.daneshjoonews.com/news/student/6859-1390-01-27-12-18-39.html

arasbaran

عضو جدید
اتفاقا بهتر شد یادم نمیاد یه بار سر پا وا نیاستم برم دانشگاه بالا پر میکردن ما هم پایین کلم بودیم

Austin.A

عضو جدید
جدا کردن سرویس چندان اهمیتی نداره... مهم جدا کردن دانشجوها در فضای دانشگاه هستش که فکر نمی کنم همچنی اتفاقی از طرف دانشجو ها مورد قبول واقع بشه .

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه فرقی میکنه من که میگم جدا باشه بهتره
مگه شمادختر پسرابه خاطر همدیگه میرید دانشگاه

hamid_geo

عضو جدید
صبح امروز شنبه ۲۷ فروردين ‌ماه "قانون تفكيك جنسيتي" در سرويس‌هاي اياب و ذهاب كوي دانشگاه تهران اجرايي شد.

خبرگزاری "فارس" با انتشار این خبر مدعی شده است که در پي درخواست‌هاي مكرر دانشجويان، "قانون تفكيك جنسيتي" در سرويس‌هاي اياب و ذهاب كوي دانشگاه تهران آغاز شده است.

مسئولان كوي دانشگاه تهران با كمك شوراي صنفي كوي دانشگاه اقدام به اجراي اين قانون كرده‌اند و دانشجويان دختر و پسر هنگام استفاده از سرويس‌هاي اياب و ذهاب كوي دانشگاه تهران همانند اتوبو‌س‌هاي شركت واحد از اين سرويس‌ها استفاده مي‌كنند.

به گزارش دانشجو نیوز، بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها در سال های اخیر از سوی مسولین وزارت علوم به صورت جدی دنبال شده است بطوریکه اواخر سال گذشته کامران دانشجو در یکی از صريح‌ترين اظهارات و در جمع اعضاء هيات علمی دانشگاه های استان گيلان گفته بود که هيچ دانشگاهی حق برگزاری اردوهای مختلط دانشجويی در دانشگاهها را ندارد و بايد اين اردوها جدا برگزار شود.

پيش از اين آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نيز در ديدارهای خصوصی با مسئولان دولتی، از لزوم جداسازی دختران و پسران دانشجو در ايران صحبت کرده بود.

از جمله در ويديويی که از صحبت های او در جمع هيات دولت محمد خاتمی در اينترنت منتشر شده است اين طور می گويد: "اسلامی شدن دانشگاه ها اين است؟ يک اردوی مختلط. من خيلی تعجب کردم. اردوی مختلط دانشجويی؟ دختر و پسر در اردوی مختلط . خوب! نفس اردوی مختلط بد است. بسيار کار بی‌قاعده."

آيت‌الله سبحاني، از مراجع تقلید در ایران نیز درباره اختلاط دانشجويان دختر و پسر در دانشگاه ها گفته است: "اختلاط دانشجويان دختر و پسر ضرر دارد و مايه عقب گردد دانشجو و دانشگاه مي‌شود."

وزیر علوم نیز در این باره گفته است: "بحث اصلي از نگاه اسلامي اين است که اختلاط دانشجويان مناسب نيست. اختلاط در دانشگاه ها يعني مناسبات با الگوي غربي، مورد پسند هيچ يک ازآحاد ملت، خانواده ها و دانشجويان نيست."

تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها که از زیر مجموعه های اسلامی کردن دانشگاه ها می باشد، در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد با جدیت دنبال شده است.
http://www.daneshjoonews.com/news/student/6859-1390-01-27-12-18-39.html
براي ما كه فرقي نداره
ولي اگه به شعور ملت توهين نشه بهتره
از اين به بعد بايد بريم مدرسه يه ناظم با سوتم بذارن تو دانشگاه

anjam.vazife

عضو جدید
برای اوناکه میگن بهتره بهتره برن به باشگاهی که اونجا هم تفکیک شده باشن تا خیالشون راحت تر باشه
راستی از خواهرایی که پست من بعد از پستشون اومده حلالیت میطلبم چون پستم چسبیده به پستشون خلاصه هر چی هم باشه نا محرمیم

سمیه نوروزی

عضو جدید
شنیدن و دیدن بعضی چیزا خیل دل آدمو می سوزونه... حالا صدتا دانشگاه برتر دنیا که تو ایران نیستن و از نعمت تفکیک سازی محرومن پیشرفت نکردن؟ به نظر من که این جور کارا فقط باعث حساس سازی و معطوف کردن توجهات روی مسایل فرعی می شه.
توی دانشگاه ما تا حد امکان دروس عمومی و کارگاه های تخصصی رو هم تفکیک کردن. کلی هم همه استقبال کردن چقدرم خوب قانع شده بودن که ضریب هوشی بنا به جنسیت فرق می کنه و این کار به نفع هر دوگروهه...خیلی دلم می خواست بهشون بگم آخ برادر من ما که هرترم شاگرد اول و دوممون بین دختر و پسر در نوسانه چرا؟

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا ... توی دانشگاه پیام نور مرکز تهران کلاسهای درسی را جدا کردند :)

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
با این تفکیک جنسیت روز به روز دارن بیشتر جوونا رو عقده ای میکنن ...

هر چیزی رو که بیشتر تو دستت فشار بدی بیشتر سعی میکنه از کنار انگشتات بیاد بیرون ..

متاسفم براشون

Miss Nini

عضو جدید
مسخره بازی تا کی چرا میخوان جنس مخالف رو برای هرکس یه غلامت سوال کنن>؟

mr.rohalamin

اخراجی موقت
اينجوري بهتره!:biggrin:
چرا بعضي چيزاي ديگه رو در نظر نمي گيريد!

بخدا همين ترم پيش يه كنفرانس دادم داشتم جلو دخترا مي مردم:D! تازه ديگه هي نميان بگن آقاي چيز شما جزو چيز رو نداري به ما بدي!
:lol:

پيرمرد فروم

عضو جدید

بخدا همين ترم پيش يه كنفرانس دادم داشتم جلو دخترا مي مردم:D! تازه ديگه هي نميان بگن آقاي چيز شما جزو چيز رو نداري به ما بدي!
سلام اقا روح الامين چيزاي ديگه چيه كه بخوان در نظر بگيرند ؟! :biggrin:
مگه كنفرانسه چجوري بود كه داشتي ميمردي ؟! :D:biggrin:
قسمت آخري رو كه ........ :warn: :redface:
اي ناقلا :redface::redface:

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما وقتی الان که تو یه کلاس که همه هم سطح خودت هستن نمیتونی یه کنفرانس ساده بدی وقتی کلا کلاسا از هم جدا بشه تو دوران تحصیلت هم یه کنفرانس تو جمع غیر هم جنسهای خودت نداده باشی فردا پس فردا که درست تموم شد به یه جایی رسیدی بخوای تو یه جلسه مهم صحبت کنی میتونی؟؟؟
اونجا هم میگی تفکیک جنسیتی بشه؟؟؟

paeeizan

اخراجی موقت
وای اگه جدا کنند کلاسا خسته کننده میشه ... پسرا دیگه به زور میرن سر کلاس ....
.
.
.
.
همون مختلط باشه بهتره ....

paeeizan

اخراجی موقت
جان؟پسرا به خاطره اینکه دخترا تو کلاس هستند میان کلاس؟
.
من کاردانی دولتی بودم ... پسرا ..از جمله خودم بیشتر کلاسا رو یا 20 دقیقه با تاخیر میومدیم یا آخرای کلاس جیم میزدیم ..
کارشناسی رو آزاد رفتم ... همه پسرا .... 15 دقیقه زودتر از استاد سر کلاس بودن ...!!!..و تا لحظات اخررررررررررررررررررررررررررررر

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
من کاردانی دولتی بودم ... پسرا ..از جمله خودم بیشتر کلاسا رو یا 20 دقیقه با تاخیر میومدیم یا آخرای کلاس جیم میزدیم ..
کارشناسی رو آزاد رفتم ... همه پسرا .... 15 دقیقه زودتر از استاد سر کلاس بودن ...!!!..و تا لحظات اخررررررررررررررررررررررررررررر
تایید میشه..........

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی فکر نمی کنه - این افراد باید فردا در آینده در محیط های کار کنند که از دو جنس در اون وجود داره
آیا دانشگاه نباید علاوه بر مهارت های علمی - مهارت های اجتماعی را آموزش دهد ؟
شاید فرد ا خواستند اداره ها و محیط های کار رو هم زن و مرد جدا بکنند .
آیا واقعا احترام به شخصیت دانشجو به عنوان قشر تحصیلکرده در همین حد است !!!!

tanhatarin_asb-3

عضو جدید
ما كه خوشبختانه و در بعضي موافع بدبختانه دانشگاهمون پسر نداره كه سرويس جدا شه

mr.rohalamin

اخراجی موقت
شما وقتی الان که تو یه کلاس که همه هم سطح خودت هستن نمیتونی یه کنفرانس ساده بدی وقتی کلا کلاسا از هم جدا بشه تو دوران تحصیلت هم یه کنفرانس تو جمع غیر هم جنسهای خودت نداده باشی فردا پس فردا که درست تموم شد به یه جایی رسیدی بخوای تو یه جلسه مهم صحبت کنی میتونی؟؟؟
اونجا هم میگی تفکیک جنسیتی بشه؟؟؟
نه! براي پسرا خودم صحبت مي كنم و براي دخترا صداي ضبط شده خودم رو پخش مي كنم!:):biggrin:

Sarp

مدیر بازنشسته
اگه اینجوری بشه همون بهتر که ملت برن از این دانشگاه مجازیها شرکت کنند

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان خيلي از بحث ها رو هستش -

ومعلوم شد كه خيلي ها نه براي تحصيل درمراكز اموزش عالي كه به بازي ميان - پس بودن يه نبودن اين افراد براي پيشرفت جامعه فرقي نداره - پس هيچ چيزي نميشه

تازه بهتر هم شد - اخه از دست اين پسرا و دختراي بي جنبه كه سر كلاس هم ديگه رو ضايع ميكنن و باعث لج بازي بعضي اساتيد و خراب كاري ميشن راحت ميشن همه

و همچنين باعث ميشه كه فقط درس خونا برن كلاس و بقيه كه براي بازي اومدن چون همه يه جورن برن ته كلاس وساكت باشن و......

در ضمن منم با اردوهاي تفريحي و سرگرمي مختلط مخالفم - اخه باورتون نميشه كه ديدم كه اردوهاي مختلط چه جوره و چه كارهاي كه نميشه - مطمئن هستم كه همه هم اگه منصف باشن موافقن

ولي اردوهاي علمي و اموزشي تحت كنترل همون دانشجويان با رعايت عرف من و همه موافقن

خدايش چه كه نميشه از اين بي جنبه ها - سراغ نداريد شما؟!

در ضمن بايد همه به هم احترام بزارن - كه البته اگه اين جور بود و كار خلاف انسانيت نمشد هيچ يك از اين قوانين وضع نميشد

تازه حالا كه شده محيط دانشگاه مثل محيط هاي شوي لباس و ارايش و مدل هم براي پسرا و هم دخترا

خدايش كدوم دانشگاه بين المللي اين جوره - كي ديده - همه لباس و شكل متحد دارن و براي درس ميان - پس همين چيزا هست كه باعث ميشه

البته با عرض پوزش از اونا كه من با نظرشون مخالفم

• Like
واکنش ها: Sarp

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما که سرویس هامون از اولش هم جدا بود
اما اردوها مختلط بود،حکمتش هم بماند

بعدم از ما که(فعلا) گذشت اما مخالف این طرحم
اگه کسی تو این سن بزرگ نشه و محیط مختلط واسش عادی نشه، بعدها هم بزرگ نمی شه.
همچین اتفاق خاصی هم نیست محیط مختلط، داره خاص میشه
درضمن همون حراست هم به قدر کافی حرفش برو داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.