مدیریت پروژه و ساخت (گرایش معماری ) با مهندسی مدیریت ساخت(گرایش عمران) چه فرقی داره؟ و کدوم بازار کار بهتری داره؟

farshad.gh20

عضو جدید
مدیریت پروژه و ساخت (گرایش معماری ) با مهندسی مدیریت ساخت(گرایش عمران) چه فرقی داره؟ و کدوم بازار کار بهتری داره؟
من کارشناسیم مهندسی عمرانه برای ادامه تحصیل ، کدوم یکی از این دو تا بهتره ؟

amin_civil

عضو جدید

سلام
رشته مدیریت پروژه در اصل گرایش رشته مهندسی صنایع هست که البته به دلیل احساس کمبود و ضعف مدیریت در رشته های معماری و عمران این گرایش در این رشته ها بوجود آمده که البته در رشته های دیگر هم با عناوین مختلف در حال شکل گیری است.
این گرایش در رشته های معماری و عمران فکر نکنم فرق زیادی داشته باشن! و بیشتر مدیریتی ست تا معماری یا عمرانی!!
اما با توجه به آشنایی بیشتر و گسترده تر بودن رشته عمران، به نظرم گرایش عمرانی آن بهتر و مبسوط تر می باشد. به عنوان مثال درسهای اجرایی که در عمران آموزش داده میشه مربوط به تمام شاخه های کاری اعم از سازه، راه، سدسازی، پل و . . . هست اما در معماری کسی با این شاخه ها آشنا نیست و یا در مدیریت پروژه به این شاخه ها پرداخته نمیشه و یا اگر بشه درک و ارتباط با این شاخه ها برای دوستان معماری مشکل تره!!! و با توجه به اینکه رشته شما هم عمرانه بنده قاطعانه به شما پیشنهاد ادامه تحصیل در این رشته و در گرایش عمرانی اون رو میدم.
اگر درمورد این رشته سوالات بیشتری دارید در خدمتم و اگر اطلاعات مفید و جدیدی کسب نمودید بنده مشتاق به کسب آنها هستم. امیدوارم موفق باشید

M-YAZDAN

عضو جدید
با سلام من از رشته مدیریت ساخت و پروژه اطلاعی ندارم ولی مورد رشته مدیریت ساخت می بایست عرض کنم خدمت شما که رشته ایست مکمل رشته عمران با رویکرد مدیریت مباحثی که تدریس می شود عبارتند از : تکنولوژی بتن پیشرفته - اصول مقررات پیمان - روشهای ساخت - تعمیر و تقویت سازه ها - مصالح ساختمانی پیشرفته - اقتصاد مهندسی - کنترل پروژه و... که همه 100 درصد به صورت عمرانی بررسی و مطالعه می شوند .

m.kz

عضو جدید
سلام به مهندسای عزیز و گرامی..دوستان من امسال میخوام کنکور ارشد مدیریت پروژه وساخت بدم کسی از دوستان هست که منو توو تهیه منابع کمک کنه؟؟کسی هست که تازه کنکور داده باشه و دیگه نیازی به منابعش نداشته باشه؟؟اگه کسی میتونه کمکم کنه اولا که ممنون میشم دوما این ادرس میلمه خبرشو بهم بیزحمت میل کنید zahrak74@ymail.com

estelah

عضو جدید
salam. daneshga tehran sakhtemun asli ..daneshkade honar o memari ye enteshrati dare ke manabeo mifrushe .karname nafarate bartar dakhelesh hast. nimi az manabe ketabaye golabchie....

Swan_song

عضو جدید
ارشد مدیریت ساخت

ارشد مدیریت ساخت

سلام
من ارشد مدیریت ساخت در گروه عمران می خونم
این گروه تلفیقی از عمران ، صنایع و مدیریت هستش ....
اگه اطلاعات دیگری می خواهید در خدمتم.

majid00745

عضو جدید
سلام

دوست عزیز کدوم دانشگاه میخونی ؟؟ و اساتید مطرح که توی دانشگاه شما هستن کیا هستن ؟ ممنون

nesvaaa

عضو جدید
سلام
اگه درزمان انتخاب راجع به دانشگاه های مختلف تحقیقی کرده اید به نظر شما من که هم برای ازادکرج دراین رشته قبول شده ام وهم درپردیس علم وصنعت کدومو انتخاب کنم .این انتخاب درمورد یک دختر ساکن تهران موردنظر است ضمنا اگه دردانشگاه ازاد میخونید لطفا حدودشهریه رااعلام بفرماییداگه ممکنه
باتشکر

امید عباسی

عضو جدید

سلام،من هم رشته کارشناسیم مهندسی عمران عمران بوده و در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تهران هستم... از لحاظ کلیت این دو گرایش چندان تفاوت خاصی ندارن بجز اینکه مدیریت ساخت مباحث ریاضیش و محاسباتش بیشتره و دروسی که مربوط به مدیریت پروژه های ساختمانی باشه رو پوشش داده اما مباحث مدیریت پروژه و ساخت (البته به نظر بنده) خیلی ملموس تر هست و علاوه بر صنعت ساختمان کلیت مدیریت پروژه رو در صنعت رو هم بررسی میکنه...

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
چارت درسی رشته مدیریت پروژه و ساخت
دوستان توجه داشته باشن برای عزیزانی که معماری خوندن درس روش تحقیق به صورت پیش نیاز ارائه خواهد شد.

ncyeah

عضو جدید
salam,shoma rotbatun chand shod?va chqad khundin?man emsal rotbeye jalebi nadashtam vase sale dge chikar konam?man lisansam ham modiriyate proje hastesh

سلام دوستان من میخام ارشد مدیریت پروژه وساخت بخونم از مجموعه ای هنرهای ساخت و معماری میخاستم بدونم زمینه کاری این گرایش به چه صورتیه؟
ممنون میشم کامل توضیح بدید

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان من میخام ارشد مدیریت پروژه وساخت بخونم از مجموعه ای هنرهای ساخت و معماری میخاستم بدونم زمینه کاری این گرایش به چه صورتیه؟
ممنون میشم کامل توضیح بدید

سلام .. ببخشید میگم خدمتتون ولی مرید دکتر گلابچی هم که هستید رک بهتون بگم . هیچ بازار کاری نداره ، مدیریت ساخت توی کشور ما سمبلیک ترین کار ممکنه هست که البته هنر دوستان صنایع بیشتر توش به چشم میخوره . نهایت کاری که میتونید و یاد میگیرید زمان بندی پروژه هایی هست که به هزار تا عامل توی کشور ما بستگی داره الا علم مهندسی .

ma$ter

عضو جدید
سلام

سلام
کدوم دانشگاه میخونی؟
من معماری میخونم و مدیریت پروژه زیر گروه معماری دولتی هم خیلی قبول شدنش سخته و آزاد این رشته رو نداره
برا همین تصمیم گرفتم مدیریت ساخت زیر گروه عمران بخونم
نظرت چیه؟

mahsa.bk

عضو جدید
سلام

سلام

تا چه رتبه ای دولتی میاریم مدیریت ساخت و پروژه رو؟ کنکور مدیریت ساخت با عمرانه؟یا کنکورش جداست؟؟؟

abasmot1

عضو جدید
سلام،من هم رشته کارشناسیم مهندسی عمران عمران بوده و در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تهران هستم... از لحاظ کلیت این دو گرایش چندان تفاوت خاصی ندارن بجز اینکه مدیریت ساخت مباحث ریاضیش و محاسباتش بیشتره و دروسی که مربوط به مدیریت پروژه های ساختمانی باشه رو پوشش داده اما مباحث مدیریت پروژه و ساخت (البته به نظر بنده) خیلی ملموس تر هست و علاوه بر صنعت ساختمان کلیت مدیریت پروژه رو در صنعت رو هم بررسی میکنه...

جناب مهندس عباسی میشه بیشتر توضیح بدی ک ایا دروس ریاضی و محاسباتیش در حد کار شناسیه یا بیشتر ؟
در حد استاتیکه یا بتن و پی ؟

چند درصد دروسش محاسباته ؟
چون من از رشته انسانی اومدم و با کارشناسی عمران جنگیدم .البته پدرم در اومد ها .
خلاصه روحیه بده که اگه مدیریت پروژه راحت تره شروع کنم .
منکه امیدوار بودم بیشترش دروس مدیریتی و حفضیات باشه ولی ظاهرا دوباره جنگ در پیش دارم .