مدرسه ماهی ها یا Fish School

mohammad_yekta

عضو جدید
سلام
لطفا اگه کسی در مورد موضوع بالا چیزی میدونه یا مطلبی، مقاله ای یا هرچیز دیگه ای به زبان انگلیسی یا فارسی داره دریغ نکنه . شدیدا بهش احتیاج دارم . 14 فروردین باید داکیومنتش رو تحویل بدم در موردش هم هیچی نمیدونم.
خواهش می کنم کمکم کنید :w27:

E_khaleghi

کاربر فعال
اين هوش مصنوعي چطوري كار ميكنه
مگه اين نيست كه برنامه هاي مربوط مثلا به ربات رو انسان مينويسه و در حالات مختلف يكيشو انجام ميده؟
خوب پس هوش مصنوعي ماجراش چيه؟

ماریا جمشیدی

عضو جدید
اين هوش مصنوعي چطوري كار ميكنه
مگه اين نيست كه برنامه هاي مربوط مثلا به ربات رو انسان مينويسه و در حالات مختلف يكيشو انجام ميده؟
خوب پس هوش مصنوعي ماجراش چيه؟
هوش مصنوعی، شاخه‌ایست از علم كامپیوتر كه ملزومات محاسباتی اعمالی همچون ادراك (Perception)، استدلال(reasoning) و یادگیری(learning) را بررسی كرده و سیستمی جهت انجام چنین اعمالی ارائه می‌دهد.

E_khaleghi

کاربر فعال
هوش مصنوعی، شاخه‌ایست از علم كامپیوتر كه ملزومات محاسباتی اعمالی همچون ادراك (Perception)، استدلال(reasoning) و یادگیری(learning) را بررسی كرده و سیستمی جهت انجام چنین اعمالی ارائه می‌دهد.

يعني وسيله ساخته شده بتونه در شرايطي عكس العملي نشون بده كه از قبل براي برنامه ش نوشته نشده ديگه؟

mohammad_yekta

عضو جدید
يعني وسيله ساخته شده بتونه در شرايطي عكس العملي نشون بده كه از قبل براي برنامه ش نوشته نشده ديگه؟

تا اونجایی که من می دونم ساختن ماشینیه که هوشمندی انسان رو داشته باشه و یکی از کارهای اون یادگیری هستش. این ماشین ها اطلاعاتی رو که دریافت می کنن رو در پایگاه دانش خودشون ذخیره می کنن و با روش های خاصی اطلاعات جدیدی رو از این داده ها استنتاج می کنن. مثلا اگه شما قبل اینکه بخواید از خونه برید بیرون ببینید که بارون میاد(واقعیت) یک چتر با خودتون برمی دارید.(نتیجه). یکی از نرم افزارهایی که تو این زمینه ساخته شده و تو پزشکی کاربرد داره سیستم مای سین هستش. کاربردهای اون تو تشخیص آزمایش خون و بیماری و ... هستش.