مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

shab khanoom

عضو جدید
بچه ها از همه اون هایی که تو این مدت به من کلی چیز یاد دادن ممنونم. چه قبول بشم و چه نشم، از این تالار چیزای زیادی یاد گرفتم.
مخصوووووصا از آقا فرزاد که خیلی به من کمک کرد. علاوه بر همه چیزایی که به من یاد داد، روز قبل از امتحان از مقطع آسانسور من ایراد گرفت و باعث شد مقطع درست رو یاد بگیرم.:)
از همه تون ممنونم :gol::gol::gol::gol::gol::gol:

alisnaz

عضو جدید
من همه رو کشیدم. فقط مدادی و کم رنگ...امیدوارم بتونن تصحیح کنن...تقریبا راضی ام....مقطع که کشیدم ناقصه و سمت دیدشو تو پلان بر عکس زدم. نمیدونم نمرشو میدن یا نه :(:cry:

Murtaza Jafari

عضو جدید
این 50 بار : دوستان یه سوال دارم . این امتحان فقط سالی یک بار برگذار میشه . یعنی این جوری باشه که خیلی بد میشه . . . کاش این تابستون یه امتحان دیگه هم بگیرن. دیگه واسه سال بعد نمونه . افتضاح اعصابم خورد شد ...

archi41

عضو جدید
من اینقدر استرس داشتم یه کارایی کردم خنده دار موتورخونه ام سرگیره نبردم پایین به جاش واسه آسانسور تو زیرزمین رمپ دادم یعنی حواسم بوده اون تیکه سرگیر نشه خیلی اعصابم خورده همه مدارکمو تمیز و مرتب کشیدم حتی شوفاژامو هم کشیدم همه چیم خیلی خوبه جز مقطع که ناقصه یکی بگه منو میندازن کلا نه؟

alisnaz

عضو جدید
فکر میکنم سالی یک بار شده.. حالا یا شهریوره امتحان یا آذر
این 50 بار : دوستان یه سوال دارم . این امتحان فقط سالی یک بار برگذار میشه . یعنی این جوری باشه که خیلی بد میشه . . . کاش این تابستون یه امتحان دیگه هم بگیرن. دیگه واسه سال بعد نمونه . افتضاح اعصابم خورد شد ...

سائ

عضو جدید
درسته.....
منم خیلی چیزا یاد گرفتم ازتون
از همگی ممنونم
ایشا... همه قبول میشن:)

بچه ها از همه اون هایی که تو این مدت به من کلی چیز یاد دادن ممنونم. چه قبول بشم و چه نشم، از این تالار چیزای زیادی یاد گرفتم.
مخصوووووصا از آقا فرزاد که خیلی به من کمک کرد. علاوه بر همه چیزایی که به من یاد داد، روز قبل از امتحان از مقطع آسانسور من ایراد گرفت و باعث شد مقطع درست رو یاد بگیرم.:)
از همه تون ممنونم :gol::gol::gol::gol::gol::gol:

arc eng

عضو جدید

اعصابتو واسه این امتحان نباید خورد کنی... تا سال پیش دوبار در سال برگزار میشد ولی میگن کردنش ی بار. حالا خیلی هم اطمینانی ب کار اینا نیس. تابستون سال دیگه مشخص میشه.

arc eng

عضو جدید
بچه ها خب واسه حل سرگیری پلان همکف رو عقب نشینی میکردیم. چرا باید زیرزمینو دوتا کد بدیم؟؟؟ نیازی ب این کار نبود.

عنابستانی

عضو جدید
نه دوست عزیز هر سالی 2 بار برگزار میشه امسال چون نتایج سال قبلو دیرتر اعلام کرده بودن یه بار رسیدن برگزار کنن ،مثلا سال پیش شهریور و اسفند برگزار شد.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کلا زیر رمپ حق نداریدهیچ فضایی بذارید چون سرگیره! این جوری کف و باید خیلی ببری پایین که جای رمپ نداری انوقت .در ضمن سازه هم حل نمی شه با این رمپ- رمپ و باید مثل ووید واسه سازه در نظر بگیری. این جوری که شما زدی صد تا تیر ازش رد میشه

این سوال من هم بودم.میشه زیر رمپ فضا داد؟بنظرم منطقی نیومد

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه دوست عزیز هر سالی 2 بار برگزار میشه امسال چون نتایج سال قبلو دیرتر اعلام کرده بودن یه بار رسیدن برگزار کنن ،مثلا سال پیش شهریور و اسفند برگزار شد.

امسال به دلیل تغییر وزیر و... شهریور امتحان نگرفتن. و تو سایت زدن به دلیل گرمی هوا

mdt001

عضو جدید
آزمون

آزمون

سلام به همه دوستان.من نتونستم از کارم عکس بگیرم مراقبمون خیلی گیر بود. اما کدی کردم . همه رو کشیدم به غیر از پلان بام .

پیوست ها

• HAMKAF.pdf
    67.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • PARKING&ZIRZAMIN.pdf
    88.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amin576

عضو جدید
رمپ رو خوب حل کردید ولی فکر نمیکنید طراح و مصحح ها بجز ضوابط نگاهی هم به کابردی بودن طرح داشته باشن آخه اون معلول بیچاره چه گناهی کرده این هفت خان رستم روباید طی کنه - تو این موارد جک منطقی تره با وجود اینکه تو هیچ کجای مقررات ممنوع نیست
درسته هیچ جا ذکر نکردن ممنوعه،هیچ جاهم نگفتن استفاده کنیدو درواقع تو ضوابظ معلول فقط از رمپ بحث شده و درمورد جک بحث نشد،به همین خاطر منم ریسک نکردم و رمپ گذاشتم.یه بحث دیگه بجز راهپله و 25 متر فروشگاه اون همه فضای طبقه همکف باید به چی اختصاص داده بشه ؟تنها مشکل همکف هم همین رمپ بود وگرنه طرح خیلی ساده بود

amin576

عضو جدید
به قول یکی از دوستان اگه قرار بود مسیر معلولین فقط با یه جک حل بشه که واسه پارکینگم جک میذاشتیم اینقدرم خودمون خسته نمی کردیم.( در صورتی که غیر مجازه مگر در موارد خاص).واسه رمپ معلولین مگه هر 9 متر نباید یه توقف بدیم؟ فکر کنم شما هر 3-4 متر یه دونه گذاشتی.عرض رمپ معلولین رو چرا 1.3 گرفتی؟(مگه عرضش نباید 1.2 باشه و از 3 متر به بعد به ازای هر متر 5 سانتی متر به عرض اضافه میشه) البته من خودم چون جا نمی شد 1.4 گرفتم :D
اون قسمتی که بین ستون و دیوار رمپ پارکینگ بود عرضش 1.2 بود مجبور شدم 3 متر 3 متر بگیرم،جایی رو که 1.3 گرفتم طولش 5 متر شد که شیبش رو 7 درصد و عرضش رو 1.3 گرفتم

سرانو

عضو جدید
سلام دوست عزیز
برای عبور ماشین 1.80 فکر کنم بالاسری بخواهیم ابعاد نزدین اما با رمپ معلولتون سرگیر نمی شن؟اما در کل کارتون خوب شده قبول می شین

amin576

عضو جدید
کلا زیر رمپ حق نداریدهیچ فضایی بذارید چون سرگیره! این جوری کف و باید خیلی ببری پایین که جای رمپ نداری انوقت .در ضمن سازه هم حل نمی شه با این رمپ- رمپ و باید مثل ووید واسه سازه در نظر بگیری. این جوری که شما زدی صد تا تیر ازش رد میشه
کی گفته زیر رمپ حق نداریم هیچ فضایی قرار بدیم؟!!!!!!!
یه بخشی از رمپ معلول روی تاسیسات که کفش رفته پایین تر . یه بخش دیگش هم روی راهروییه که به تاسیسات میره که ارتفاعش کم کم 2 متر میشه و سرگیر نیست.
تیر اضافی هم نداره،اون سقف زیرزمین که بین رمپ پارکینگ و ستون ها هستش از ستون آکس وسط کنسول میشه

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب کشیدی راضیم ازت :D

پنجره های شمالی و جنوبی رو عمدا نذاشتی یا اینجا یادت رفته؟ به نظر من نورگیر نیاز نبود. یه ایراد کاربری هم اینکه آسانسورت به لابی باز میشه، اون معلول بیچاره هر سری میخواد بره بیرون باید 10 متر رمپ نوردی کنه. اگه به تراز 0.0 باز میشد بهتر بود تا لابی. ولی در کل خوب حل کردی، اگه کامل کشیده باشی ایشالله جزو اون 3-4 نفر قبولی هستی:D

*) ابعاد کابین آسانسور برای معلول 1.6 در 1.8 هست؟ من تو آیین نامه پیدا نمیکنم.

amin576

عضو جدید
کار من هم تقریبا شبیه مال شما شد. با این تفاوت که من شروع رمپ پارکینگ پاگرد 3.5 در 3.5 گذاشتم. گذاشتن پاگرد بعد از باز شدن درب مگه الزامی نیست؟
به خاطر همین رمپم جلو اومد و طولانی شد. مجبور شدم پارکینگ رو توی دو تا لول طراحی کنم. طوری که لابی همکف در همون 120 سانت ارتفاع باشه..

فک کنم ایست رمپ برا زمانیه که رمپ از حیاط شروع میشه که ماشین آتشنشانی بتونه وارد حیاط بشه

shaka

عضو جدید
سلام دوستان
کلا کسی میدونه نحوه تصحیح چطوره یعنی نمره حدف میکنن بایت هر چیزی یا ممکنه کلا یه یه پلان نمره ندن؟
الان نمره کلش ۳۰ بود یعنی کسی ۱۵ نمره بگیره قبوله؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
خوب کشیدی راضیم ازت :D

پنجره های شمالی و جنوبی رو عمدا نذاشتی یا اینجا یادت رفته؟ به نظر من نورگیر نیاز نبود. یه ایراد کاربری هم اینکه آسانسورت به لابی باز میشه، اون معلول بیچاره هر سری میخواد بره بیرون باید 10 متر رمپ نوردی کنه. اگه به تراز 0.0 باز میشد بهتر بود تا لابی. ولی در کل خوب حل کردی، اگه کامل کشیده باشی ایشالله جزو اون 3-4 نفر قبولی هستی:D

*) ابعاد کابین آسانسور برای معلول 1.6 در 1.8 هست؟ من تو آیین نامه پیدا نمیکنم.

توی پیوست 2 مبحث 15 داره+ جدولهای صفحه 100 .

بالا