مباحث مربوط به توزیع های Windows 9x , Xpرا اینجا مطرح کنید

zbzbj

عضو جدید
سلام خسته نباشید من در زمینه نصب ویندوز 98 اطلاعات کمی دارم و سیستم من هم نیاز به نصب dos داره و dos ویندوز ایکس پی هم نمی خوام لطفا در زمینه نصب اون منو راهنمایی کنید . اگه میشه سریعتر چون فوریه . ممنون

m00nlight

عضو جدید
سلام،ممنون میشم اگه به این سوال من جواب بدید........موقعیکه سیستمم بالا میاد این پنجره برام باز میشه:
can't run 16 bit windows program
این یعنی چی؟ ایا ربطی به انتی ویروسم داره ؟اخه اپدیت نیست...
ممنون
موفق باشید.

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام خسته نباشید من در زمینه نصب ویندوز 98 اطلاعات کمی دارم و سیستم من هم نیاز به نصب dos داره و dos ویندوز ایکس پی هم نمی خوام لطفا در زمینه نصب اون منو راهنمایی کنید . اگه میشه سریعتر چون فوریه . ممنون
به 98 یا xp ربطی نداره
اگه یه CD داس مصل 667 پیداکنی می تونی نصب کنی
یا یه CD ویندوز 98 پیدا کنی با اون Boot بشی
سلام،ممنون میشم اگه به این سوال من جواب بدید........موقعیکه سیستمم بالا میاد این پنجره برام باز میشه:
can't run 16 bit windows program
این یعنی چی؟ ایا ربطی به انتی ویروسم داره ؟اخه اپدیت نیست...
ممنون
موفق باشید.
برنامه ای که نصب کردید بر پایه 16 بیت نوشته شده
روی run کلیک کنید و msconfig رو تایپ کنید به برگه start up برید تمام تیک ها رو بردارید
به جز برنامه هایی که میخواین هنگام بالا اومدن اجرا بشه مثه انتی ویروس
بعد اوکی زدن سیستم رو ریست کنید

aghaghia7

عضو جدید
سلام .جون مادرتون هر چی راجع به internet information service می دونید برام بفرستید...

elahe.20

عضو جدید
سلام میشه به سوالاتم جواب بدین؟
1.میشه مراحل نصب ویندوزxp sp3رو توضیح بدین؟
2.هروقت کامپیوترم رو روشن میکنم وقتی میخواد ویندوزش بالا بیاد به یه قسمتی که میرسه گیر میکنه و باید ری استارت کنم تا به حالت عادی برگرده .میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟
با تشکر

fjalili

عضو جدید
2.هروقت کامپیوترم رو روشن میکنم وقتی میخواد ویندوزش بالا بیاد به یه قسمتی که میرسه گیر میکنه و باید ری استارت کنم تا به حالت عادی برگرده .میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟
با تشکر

دوست عزیز،
جوابت داده نشد، چون جای اشتباهی پست کردی! باید توی بخش سئوالات و مشکلات مطرحش میکردی.
سرویس پک 3 را یا میشه از روی سایت مایکروسافت دانلود کرد و نصب کرد و یا اینکه از روی cd - البته در مورد سایت مایکروسافت، باید ویندوزت اریجینال باشه تا دچار مشکل نشی. در هر صورت نصبش زیاد سخت نیست و بعد از اینکه اجراش میکنی، خودش کارهاشو انجام میده و بعدش هم کامپیوترت را ریستارت میکنه و نصب شده!
در مورد اون مشکلی که داری باید بگم وقتی ویندوز داره بالا میاد کلید f8 را بزن و توی safe mode بیا بالا ببین ویندوزت کامل اجرا میشه یا نه ... اگر اومد بالا نگاه کن ببین آخرین چیزی را که نصب کردی چیه، سعی کن آن را Uninstall کنی و یا اگر بلدید توی منوی اولیه آخرین مرحله ای که سیستم درست اومده بالا را انتخاب کنید...

اگر هم بگید تا حالا چیکار کردید، بهتر میشه کمکتون کرد.

موفق باشید.

Amirhosein_Malek

عضو جدید
با تشکر

سلام

1 - مرحل نصب ویندوز SP3 XP کاملا مثل همان سری های قبلی می باشد مگر آن که شما از ویندوز اورجینال استفاده نمیکنید یعنی ویندوز شما ادیت شده است به دست یک شرکت خاص
به نظر من ویندوز اورجینال XP SP2 نصب کنید و بعد از سایت ماکروسافت SP3 رو پکیجشو دانلود و نصب کنید اگر به SP3 نیاز دارید.

2- اون قسمت کجاست و چه پیغام خطایی می دهد؟:warn:

mehdi114

عضو جدید
سلام دوستان ،
ببخشید من یک سوال دارم . در یک ویندوز نصب شده در روی سیستم ، از کجا می شود فهمید
که 32 بیتی هست یا 64 بیتی؟
و اصلا اهمیت این موضوع چیه ؟
ممنونم.

hamed1060

عضو جدید
نصب ویندوز xp بر روی هارد ساتا

نصب ویندوز xp بر روی هارد ساتا

چطور میشه ویندوز xp بر روی هارد ساتا لپ تاپ نصب کرد؟

arash_eetemad

عضو جدید
با سلام
لطفا بگید چطور میشه که ویندوز XP رو قانونی کرد که مایکروسافت اینقدر گیر نده؟؟

am.roostam

عضو جدید
ویندوزم ریستارت میشه

ویندوزم ریستارت میشه

سلام دوستان
بعد از ی مدتی که با رایانه کار نکردم بعد اون رو جمع کردم و امروز روشن کردم ولی به محض اینکه Logon میشم ریست میشه
در ضمن آنتی ویروسم آپدیت نیست.
;):surprised:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

aminvo

عضو جدید
سلام دوستان
آیا می شه دو موس همزمان با هم استفاده کرد که یکش com باشه و یکی دیگش usb?:)

neteng

کاربر فعال
سلام دوستان ،
ببخشید من یک سوال دارم . در یک ویندوز نصب شده در روی سیستم ، از کجا می شود فهمید
که 32 بیتی هست یا 64 بیتی؟
و اصلا اهمیت این موضوع چیه ؟
ممنونم.
دستور wwinver رو تو ران بنویس جوابتو بگیر
یا right click -properties on my computer

neteng

کاربر فعال
با سلام
باید lisencepack بگیری اونم از مایکروسافت البته می شه گولش زد و یک license و add کنی ولی مدت کوتاهی جواب می ده

javad123javad

عضو جدید
چطور میشه ویندوز xp بر روی هارد ساتا لپ تاپ نصب کرد؟
بايد بري تو بايوس---يه قسمتي با عنوان SATA AHCI Controller Mode داره اونو بايد از حالت AHCIتغيير بدي به حالت ATA...البته سرعت سيستم خيلي افت مي كنه...
يه راه ديگه هم استفاده ازسيستم عامل XP sata edition هست

smmoosavian

عضو جدید
سلام به بچه های گل مهندسی کامپیوتر
یه سوال تخصصی دارم
من یه پوشه خاص دارم که توش یه فایل EXE به همراه چند تا پوشه دیگه هست ، این فایل EXE وقتی اجرا میشه باید محتویات درون اون پوشه ها رو بخونه
که این محتویات یه تعداد فایل صوتی هستند. من می خوام کاری کنم که هر کاربری که از اون کامپیوتر استفاده می کنه بتونه فایل EXE رو بدون مشکل باز کنه و ازش
استفاده کنه ولی نتونه اون پوشه رو کپی کنه ، به طور خلاصه من می خوام جلوی کپی شدن یک پوشه خاص رو بگیرم. در ضمن نمی خوام USB رو قفل کنم.
با تحقیقاتی که تا الان انجام دادم به این نتیجه رسیدم که با برنامه نویسی میشه این کار رو انجام داد مثلا استفاده از VBScript یا راه های دیگه . ممنون میشم
اگه کسی کمک کنه.

sadegh

عضو جدید
چند تا سوال مختل هستن که یک جا مطرح می کنم:

1. من شنیدم استفاده از send to به بافر سیستم ؟آسیب می رسونه و همین طور ممکنه فایل انتقال داده شده در سیستم دیگه مشکل داشته باشه. ـآیا این موضوع حقیقت داره مخصوصا در مورد بافر؟
2.درایو آخر هاردم به طور ناکهانی RECYCLE BIN اش حذف شده یعنی وقتی روی آیکن سطل کلیک میکنم تو قسمت تنظیمات اسمی از این درایو نیست و وقتی سطل رو باز می کمن پیام میده که که recycle bin for drive e: has corrupted.

آیا با تعویض ویندوز درست میشه ؟ اگه راهی برای درست کردنش بدون تغییر ویندوز دارید که عالیه!

3.آیا باز کردن یک فایل از طرق کلیک کردن روی آن تفاوتی داره با اینکه اول برنامه را اجرا کنیم بعد از داخل برنامه فایل رو oprn کنیم؟ آیا مسیقیم باز کردن برنامه آسیبی به نرم افزار یا سخت افزار میزنه؟

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز

1. من شنیدم استفاده از send to به بافر سیستم ؟آسیب می رسونه و همین طور ممکنه فایل انتقال داده شده در سیستم دیگه مشکل داشته باشه. ـآیا این موضوع حقیقت داره مخصوصا در مورد بافر؟
2.درایو آخر هاردم به طور ناکهانی RECYCLE BIN اش حذف شده یعنی وقتی روی آیکن سطل کلیک میکنم تو قسمت تنظیمات اسمی از این درایو نیست و وقتی سطل رو باز می کمن پیام میده که که recycle bin for drive e: has corrupted.

آیا با تعویض ویندوز درست میشه ؟ اگه راهی برای درست کردنش بدون تغییر ویندوز دارید که عالیه!

3.آیا باز کردن یک فایل از طرق کلیک کردن روی آن تفاوتی داره با اینکه اول برنامه را اجرا کنیم بعد از داخل برنامه فایل رو oprn کنیم؟ آیا مسیقیم باز کردن برنامه آسیبی به نرم افزار یا سخت افزار میزنه؟

1_نه....نمی دونم............:cool:
2_باتعوض ویندوز درست میشه.......احتمال داره موقع تعوض باید درایوو فورمت کنی....:cool:
3_نه.......:cool:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
Windows Geniue

Windows Geniue

با سلام

باسلام،
اغلب ویندوزهای موجود این مشکل رو دارن!
برای قانونی شدن این ابزار رو نصب کنین. البته موقع این کار Connect نباشین و بعد ریست کنین.

پیوست ها

• WGA.rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز

با سلام،
در مورد مشکل دوم این وصله ی رجیستری رو نصب کنید، امیدوارم حل بشه!
اما در مورد دو سؤال دیگه باید بگم که خیلی به این چیزا حساس نباشید، اگه بود که جزو امکانات ویندوز قرار نمی گرفت!

پیوست ها

• Repair Recycle bin.rar
    694 بایت · بازدیدها: 0

sadegh

عضو جدید
چند تا سوال دارم .ممنون میشم اگه چواب بدید.
1آیا باز کردن یک فایل از طرق کلیک کردن روی آن تفاوتی داره با اینکه اول برنامه را اجرا کنیم بعد از داخل برنامه فایل رو oprn کنیم؟ آیا مسیقیم باز کردن برنامه آسیبی به نرم افزار یا سخت افزار میزنه؟

2. من شنیدم استفاده از send to به بافر سیستم ؟آسیب می رسونه و همین طور ممکنه فایل انتقال داده شده در سیستم دیگه مشکل داشته باشه. ـآیا این موضوع حقیقت داره مخصوصا در مورد بافر؟

3.درایو آخر هاردم به طور ناکهانی RECYCLE BIN اش حذف شده یعنی وقتی روی آیکن سطل کلیک میکنم تو قسمت تنظیمات اسمی از این درایو نیست و وقتی سطل رو باز می کمن پیام میده که که recycle bin for drive e: has corrupted.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
چند تا سوال دارم .ممنون میشم اگه چواب بدید.
1آیا باز کردن یک فایل از طرق کلیک کردن روی آن تفاوتی داره با اینکه اول برنامه را اجرا کنیم بعد از داخل برنامه فایل رو oprn کنیم؟ آیا مسیقیم باز کردن برنامه آسیبی به نرم افزار یا سخت افزار میزنه؟

2. من شنیدم استفاده از send to به بافر سیستم ؟آسیب می رسونه و همین طور ممکنه فایل انتقال داده شده در سیستم دیگه مشکل داشته باشه. ـآیا این موضوع حقیقت داره مخصوصا در مورد بافر؟

3.درایو آخر هاردم به طور ناکهانی RECYCLE BIN اش حذف شده یعنی وقتی روی آیکن سطل کلیک میکنم تو قسمت تنظیمات اسمی از این درایو نیست و وقتی سطل رو باز می کمن پیام میده که که recycle bin for drive e: has corrupted.

با سلام،
جوابم در پست قبلی کمکتون نکرد که عیناً سؤالتون رو تکرار کردید؟