ماشين هاي ريسندگي

komeili_zahra

عضو جدید
:)با سلام اطلاعاتي راجع به ماشين هاي ريسندگي و نحوه چيدمان عدل ها در خط ريسندگي مي خواستم
با تشكر:gol:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام
اول از همه نوع سیستم ریسندگی رو مشخص کنید
دوم اطلاعات تا چه حدی باشد
باز هم اگر منظورتان اطلاعات خاصی است با من تماس بگیرید

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت دوستان عزیز :gol:
تشکر از آقای محبتی که به جمع ما اومدند.
من هم به سهم خودم این کتاب ها رو خدمتتون معرفی میکنم ..

اصول و تكنولوژي ماشين ريسندگي رينگ
تيراژ : 1500
سال انتشار : 1384 چاپ دوم
شابك : 964-463-137-7
صفحات : 280
قيمت به ريال : 22000

فهرست كتاب:
فصل 1: ماشين ريسندگي رينگ (تمام تاب)
فصل 2: وظايف و نحوة عملكرد ماشين ريسندگي رينگ
فصل 3: خصوصيات طراحي ماشين ريسندگي رينگ
فصل 4: حركت ماشين
فصل 5: ساختمان ماسوره
فصل 6: عمليات تعويض ماسوره
فصل 7: اتوماسيون و تجهيزات كمكي
فصل 8: تكنولوژي تكميلي
فصل 9: اطلاعات فني
پيوستها

تكنولوژي ريسندگي چرخانه‌اي

تيراژ : 1500
سال انتشار : 1381 چاپ دوم
شابك : 964-463-044-0
صفحات : 208
قيمت به ريال : 11500

فهرست كتاب:
فصل اول: مقدمه و تاريخچه تكامل و توسعه
فصل دوم: فرآيند ريسندگي چرخانهاي
فصل سوم: نخ چرخانهاي
فصل چهارم:ماشين ريسندگي چرخانهاي
فصل پنجم: استانداردهاي تكنولوژيكي و نكات مطرح در ريسندگي چرخانهاي
فصل ششم: ضمائم
فصل هفتم: ليست علائم بكاررفته در كتاب
فصل هشتم: فهرست مراجع

سيستمهاي ريسندگي مدرن
تيراژ : 500
سال انتشار : 1386 چاپ دوم
شابك : 964-463-147-1
صفحات : 176
قيمت به ريال : 18000

فهرست كتاب:
فصل 1: 1-1 خلاصه
1-2 فرآيندهاي ريسندگي الياف آزاد
1-3 ريس ـ تابي
1-4 تكنيكهاي مالشي (خودتاب)
1-5 ريسندگي دورپيچ
1-6 فرآيند تاب مجازي
1-7 فرآيندهاي چسبي
1-8 شرح حال: مقايسه سيستمهاي ريسندگي
فصل 2: 2-1 مرور اجمالي
2-2 مشخصات مواد اوليه و مقدماتي ريسندگي
2-3 واحد بازكننده
2-4 تشكيل نخ
2-5 چرخانه
2-6 برداشت و پيچش نخ
2-7 اتوماسيون
2-8 اطلاعات فني و تكنولوژيكي

reza7475

عضو جدید
;)با سلام در مورد چيدمان عدلها بايد به شما بگويم كه هر كارخانه با توجه به نوع سيستم برداشت عدل (بلندومات ) و همچنين درصد مخلوط مورد نياز و با توجه به وزن هر عدل اقدام به چيدن عدلها روي خط حلاجي مينمايد باتشكر
:)با سلام اطلاعاتي راجع به ماشين هاي ريسندگي و نحوه چيدمان عدل ها در خط ريسندگي مي خواستم
با تشكر:gol:

ehsan-kazem

عضو جدید
ريسندگي رينگ

ريسندگي رينگ

اگر ميشود اطلاعاتي مربوط به clipsياspacerدر ماشين رينگ مي خواستم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام دوست عزیز
کلیپس قطعه ای است برای تنظیم فاصله بین دو اپرون ( و متعاقب ان تنظیم فشار غلطکها) در منطقه کشش رینگ
و انواع مختلفی دارد و با توجه به ارتفاع پایه های ان رنگهای مختلفی دارد
یعنی برای هر میزان فاصله ی مشخص دو اپرون رنگ مشخصی دارد .
کافیه دوست عزیز ؟

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
جواب

جواب

باسلام اگر مي شود اطلاعات بيشتري در مورد تاثير كليپس بر نخ رينگ برام بفرستيد

سلام

کلیپس بروی رینگ هم از نظر تولیدی ( نداشتن کلیپس ) و هم از نظر کیفی ( مناسب نبودن کلیپس ) تاثیر دارد
اگر کلیپس نباشد در بیشتر مواقع با توجه به بالا رفتن تماس آپرونها پیچیدگی الیاف بوجود می آید .
به طور کل اندازه کلیپس در یک الیاف ثابت با توجه به نمره نیمچه نخ و نخ تغییر می کند این اندازه ها در جدول مربوط به نمرات آن وجود دارد.
این جدول پس از آزمایش CV% توسط اوستر بدست می آید و اپتیموم CV% که از اندازه کلیپس گرفته می شود در جدول ثبت می گردد.
کلیپس با توجه به اینکه فاصله بین دو آپرونها را کنترل می کند الیاف شناور را بین دو نیپ گیج منطقه کشش تحت پوشش می گیرذ و تاثیر مستقیم در یکنواختی نخ CV% دارد.

امیدوارم که کافی باشد :)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ehsan-kazem

عضو جدید
براي پروژه

براي پروژه

.اگر مطلب بيشتري داري برام ميل بزن براي پروژه ام ميخوام.ممنون

امام

عضو جدید
سلام
اطلاعات و طرح هایی برای اجرا درکارخنه می خواستم در مورد ریسندگی چرخانه

sia0000

عضو جدید
سلام به آقاي مهندس ديلميان عزيز
مهندس جان من ميخوام يه سري مطالب از دستگاههاي توليد نخ پلي استر داشته باشم نمره 150
همان نخي كه براي كشبافي جوراب بافي و بند بافي استفاده ميشود
خوب من ميخوام بدانم كه آيا ميشه همچين نخي رو در سطح كارگاهي هم راه اندازي كرد يا نه ؟
من بيشترين نيازم در روز 100 كيلو ميباشد و ميخواهم بدانم اگر در سطح كارگاهي ميشود راه اندازي كرد
به چه مقدار سرمايه اوليه نياز است
پيشاپيش از راهنمايي شما تشكر ميكنم

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام دوست گرامی.ممنونم همون خانم دیلمیان.:)
منظورتون از دستگاه های تولید پلی استر مرحله ی ریسندگی اون هست یا تکسچرازینگ اون .
خط تولیدتون در حال حاضر چی هست ؟

sia0000

عضو جدید
سلام دوست گرامی.ممنونم همون خانم دیلمیان.:)
منظورتون از دستگاه های تولید پلی استر مرحله ی ریسندگی اون هست یا تکسچرازینگ اون .
خط تولیدتون در حال حاضر چی هست ؟
شرمنده فكر ميكردم آقا باشيد
loooooooooooooooool
خوب من توليد كننده بند كتاني يا كفش هستم كه ميخوام نخ مصرفي خودم را توليد كنم
تنها اطلاعاتي كه از نخ مصرفيم ميدنم اينه كه نخ پلي استر 150 ميباشد
در بازار كه بودم يه اطلاع خيلي كوچكي بدست آوردم از كسي كه نخ ميخرم
گفت براي يه كارخانه نخ خوب 1 ميليارد رو ميخواد ولي اگر روزي 3 4 تن بخواي با 250 ميليون هم ميشه راه اندازي كرد
من تازه 1 هفته هست كه لابه لاي كار هام پيگير اين مطلب هستم
و هنوز هيچ اطلاعي از كيفيت و كميت كار نميدونم
خيلي ممنون ميشم از شما اطلاعات جامعي بگيرم
روز خوبي داشته باشيد:gol:

sia0000

عضو جدید
سلام
دوستان عزيزي هم كه اطلاعاتي نسبت به تايپيك هاي بالا دارن هم ميتونن ابراز كنند
از همه دوستان ممنون

sia0000

عضو جدید
salam dooste aziz.
ketabe risandegiye aliyafe panbe neveshteye kasaiyan shayad betoone behet komak kone:smile:
سلام ممنونم كه كمكم كرديد
از دوستانه عزيزي كه مايل به كمك هستند، هم خوشحال مي شم ياري كنند
راستي اين حركتي هست كه شما درس اونو خوانديد شايد بتونيم با نكته هاي كه از هم ياد ميگيريم بتونيم بصورت عملي هم اجراش كنيم .
هدف توليد نخ پلي استر در سطح كارگاهي .... !

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
طراحی و مهندسی کارخانه های تولید پلی استر

طراحی و مهندسی کارخانه های تولید پلی استر

.....

پیوست ها

• tarahi va mohandesi karkhane from no 18.pdf
    231.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1

sia0000

عضو جدید
سلام به همه دوستان
با توجه به پيرو پست 16
توليد نخ پلي استر در حجم پايين تر

صنعت كهن: لطفاً توضیحاتی راجع به تمرکز فعالیت های شرکت دی تی بفرمايید.
- گروه تجاری "دی- تی" از سال 1364 فعالیت خود را در عرصه صنعت با واردات ماشین آلات صنعتی آغاز کرد. در سال 1370 همزمان با معرفی و واردات الیاف کوتاه پلی استر محصول کشورهای چین و کره جنوبی نسبت به واردات خطوط تولید الیاف پلی استر از کشورهای نامبرده نیز تلاش خود را آغاز نمود.
این شرکت به عنوان نماینده انحصاری شرکت Shanghai Pacific، در حال حاضر یکی از معتبرترین سازندگان خطوط تولید الیاف کوتاه پلی استر و ماشین آلات مربوطه در کشورهای ایران و دبی می باشد.
قابل ذکر است که کلیه ماشین آلات با یک سال ضمانت بفروش رسیده و خدمات پس از فروش به صورت مادام العمر ارائه می گردد.
انواع الیافی که با استفاده از مواد اولیه چیپس ویرجین و همچنین پرک بطری (پت بازیافتی) توسط این خطوط قابل تولید می باشد عبارتند از:
- الیاف 2/1 تا 5/1 دنیر پنبه ای با مقاومت بالا (Cotton Type / high Tenasity )
- الیاف 2 تا 40 دنیر توپر معمولی ( Solid Regular)
- الیاف 7 و 15 دنیر هالو کانجاگیتد Hollow Conjugated
صنعت كهن: در مورد قابلیت های ماشین ساخت کمپانی دی تی در مورد تولید الیاف پلی استر cotton type (در حجم های تولید کم - 20 تا 30 تن) توضیحاتی بفرمايید.
یکی ازبرجسته ترین قابلیت های ماشین آلات ساخت این شرکت در خصوص الیاف پلی استر Cotton Type وجود دستگاه تثبیت کننده حرارتی الیاف یا Annealer می باشد که امکان تولید الیاف پنبه ای با مقاومت بالا Cotton Type / high Tenasity را مهیا می کند.
هم چنین ظرفیت پایین 25 تن در روز برای تولید الیاف Cotton Type / high Tenasity دیگر قابلیت خطوط تولید این شرکت می باشد که امکان سرمایه گذاری پایین برای تولید این نوع الیاف را فراهم نموده است

صنعت كهن: این مورد که تولید کننده بتواند با حجم سرمایه گذاری کم در قیاس با خطوط کمپانی های اروپایی الیاف cotton type تولید کند، مساله جذابی است. آیا کیفیت cotton type تولیدی نیز می تواند نیاز تولید کنندگان را مرتفع سازد؟
بله، تاکید می کنم که تولید الیاف کوتاه پلی استر مطابق با استانداردهای جهانی توسط خطوط تولید این شرکت می تواند نیاز تولیدکنندگان داخلی و خارجی را مرتفع سازد.
شرکت Shanghai Pacific با سابقه 40 ساله در ساخت ماشین آلات تولید الیاف پلی استر تولید ماشین آلات خود را تحت لیسانس شرکت Barmag آغاز نمود و در حال حاضر کلیه قطعات و تجهیزات ماشین آلات خود را از بهترین و با کیفیت ترین انواع موجود در چین و کشورهای دیگر انتخاب می نماید.
به عنوان مثال کلیه اینورترها و تجهیزات الکترونیکی ماشین آلات از شرکت Siemens و پمپ های اسپیم بین از شرکت Huaxi که تحت لیسانس Barmag می باشد و یا بلبرینگ ها از شرکت SKF انتخاب گردیده است. لذا با توجه به دانش فنی که از شرکت Barmag گرفته شده و انتخاب قطعاتی که اشاره گردید، کیفیت بالای ماشین آلات این شرکت را ثابت خواهد نمود از طرفی فروش بیش از 150 خط تولید در کشور چین و فروش بیش از 20 خط تولید 100 تن در روز با سیستم ) CP مذاب) کمتر از 2 سال در کشور چین و هم چنین فروش در بازارهای استرالیا، کره جنوبی، مالزی، هند، پاکستان نیز اثبات کننده کیفیت بالای خطوط تولید این شرکت می باشد. لذا با سرمایه گذاری یک سوم تا یک پنجم نسبت به تولید کنندگان ماشین آلات اروپایی الیاف کوتاه پلی استر مطابق با استانداردهای جهانی می تواند نیاز تولید کنندگان داخلی و خارجی را مرتفع سازد.
البته لازم به ذکر است که چند سالی است که قرارداد این شرکت با شرکت Barmag به اتمام رسیده و در مقابل تعهدات و قوانین که به طور معمول در این گونه قراردادها وضع می گردد، آزاد می باشد.​

راستي اميدوارم تبليغ يك شركت خارجي رو نكرده باشم​

به اميد توفيق بيشتر هر ايراني​

آخرین ویرایش:

habib_eshraghi

عضو جدید
بهبود کیفیت نخ اپن اند؟

بهبود کیفیت نخ اپن اند؟

سلام
چطوری میشه کیفیت نخ اپن اند ( روتور ) بالا برد؟:que::warn:
چه نوعی از ناول برای نخ 20 انگلیسی بهتره؟
یا هر کاره دیگه ای...:redface:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

naserkazemi

عضو جدید
سلام جناب مهندس سید جلیل محبتی این جانب ناصر کاظمی ساکن اصفهان شهرستان نجف اباد هستم و الان هم در یک شرکت نساجی مشغول به کار هستم اگه ممکنه یه شماره تماسی به من بدید که بتونم باهاتون در تماس باشم چون من سوالات زیاد ی درمورد دستگاه ها دارم که اگه بهم کمک کنید خیلی لطف بزرگی انجام دادید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

علی وفسی

عضو جدید
سلام به همه دوستان
در مورد کنترل ضایعات در ریسندگی اطلاعاتی دارین؟؟؟ ممنون:gol:

mtn67

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه مقاله انگلیسی یا فارسی در حد 7 الی 10 صفحه درباره سیستم های ریسندگی نساجی به ویژه ring میخواستم. لطفا در صورت امکان ارائه فرمائید. با تشکر

__mehi__

عضو جدید
سلام
اطلاعاتی مختصر در مورد ماشین هیت ست می خواستم ...
می تونید کمکم کنید؟

todaytextile

عضو جدید
سلام
اطلاعاتی مختصر در مورد ماشین هیت ست می خواستم ...
می تونید کمکم کنید؟

سلام

ماشین آلات هیت ست رو میشه از یک نگاه به دو گروه تقسیم کرد:

1 - مداوم 2 - غیر مداوم

در حالت غیر مداوم سیستمهایی نظیر اتوکلاو رو میتونید تصور کنید. بوبین ها به داخل محفظه بخار هدایت میشوند و با افزایش فشار کنترل شما بر روی دما نیز محقق میشود.

در حالت مداوم ، نخ از روی بوبین باز شده و بسته به نوع تکنولوژی وارد محفظه حاوی بخار و یا بخار همراه با هوای گرم میشود و پس از عبور از آن مجددا بر روی بوبین پیچیده میشود

البته انواع دیگری هم وجود داره نظیر سیستمی که دوک ها بصورت مداوم هیت ست شده (باز نمیشوند) و پشت ماشین بافت میروند

عملیات هیت ست و انتخاب گزینه مناسب به نوع هدف شما بستگی داره !

بالا