ماجرای دختر مخترع ایرانی که با رییس جمهور کره دست نداد!!

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزاده اسدنژاد دانش آموز گلستانی چندی پیش برنده مدال طلای جشنواره مخترعین کشور کره جنوبی به همراه سه تن از دوستان خود شد.
اختراع این دانش آموز که به کمک دو تن دیگر از دوستان دانش آموزخود به ثبت رسانده است نوعی آسفالت است که وظیفه جذب گازهای سمی و تولید اکسیژن و هوای پاک را برعهده دارد.
اسد نژاد در زمینه حضور خود درجشنواره مخترعین کره جنوبی به برنا گفت: خوشحالم که توانستم در این جشنواره با یاری خداوند از میان 600 مخترع از 50 کشور مدال طلا را به همراه دو ایرانی دیگر کسب کنم و پرچم پرافتخار ایران را به اهتزاز درآورم و نماینده خوبی برای ایران باشم.
وی همچنین در خصوص مراسم اهدای جوایز گفت: در مراسم اهداء جوائز رئیس جمهور کره که توزیع مدال طلا را برعهده داشت خواست به من دست بدهد که من از دست دادن خودداری کردم که این مساله بسیار مورد توجه خبرگزاریها قرار گرفت. وی در تشریح این ماجرا می گوید:
روز اهدای جوایز که مصادف با عید غدیر بود، هیچ امیدی نداشتم بین این همه آدم دست بالا، جایزه ویژه را دریافت کنم وقتی صدایم کردند اصلا باورم نمیشد. آن لحظه جملهای از امام سجاد در ذهنم آمد؛ خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری، من چون تویی دارم و تو چون خود نداری. وقتی خواستم بروم جایزه ام را دریافت کنم، از خدا خواستم که ظرفیت همچین موفقیتی را به من بدهد. زمانی که رییس جمهور کره دستش را دراز کرد که به من دست بدهد، شاید شعار گونه باشد، اما حضرت فاطمه در ذهنم آمد که جلوی یک نابینا خودش را پوشاند. من آن لحظه تنها ادای احترام کردم، اما دست ندادم. بعد از مراسم از ایشان معذرت خواهی کردم و گفتم این اعتقاد قلبی من بود. من نمی توانستم خیلی راحت از اعتقاداتم بگذرم.

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
احسنت!
هم بخاطر اعتقاد قوی اش ( که توی اون لحظه جوگیر نشده)
هم بخاطر اختراع اش . اختراع به این با ارزشی چرا تو ایران صداش در نیومد؟:surprised:

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا کار خیلی مهمی کرده که دست نداده؟ خواسته خودی نشون بده فقط:razz:
اما واسه اختراعش باید تحسینش کرد نه برای بی احترامیش به رییس جمهور کره

بی احترامی رو شما میکنید با این طرز حرف زدنتون!
نه این خانومی که بعدش رفته از طرف معذرت خواهی هم کرده.

hitech

عضو جدید
غلط کرد!!!
من 13 سال اروپا زندگی کردم وقتی ایرانیا به خارجی ها دست نمیدادن قشنگ انگار تف انداختن تو صورته طرف! اونقد بهشون بر میخوره که هر جوری واسشون توضیح بدی بازم نمیتونی درستش کنی.
مخصوصا فکر کن جلوی جمع هم باشه که دیگه هیچی!
این کار فقط بی احترامیه نه چیز دیگه ای چون دست دادن واسه اونا (برعکس ما!!!) خیلی عادیه و اینجوری نیست که بگیم باعث گناه میشه.
حتی یه مدت تو سفارت گفتن دستکش دستتون کنین دست بدین اما بعد فهمیدن با دستکش دست دادن هم بی احترامی و بعد از اون با یه سری از مراجع که صحبت کردن گفتن اگه باعث بی احترامی به طرف میشه و باید دست داد. ولی اگه قبل از اینکه دستش رو دراز کنه تونستی براش توضیح بدی باید اینکار رو بکنی.

hitech

عضو جدید
تو غره بدان مشو که می مینخوری
صد لقمه خوری که می غلامست آنرا

البته جای می خوردن دست دادن بزارین!

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
به نظر من هر کسی اعتقاداتش براش مهمه و اگه اعتقادات کسی رو ازش بگیری چیزی ازش نمی مونه
شما دارین چون یکی به اعتقاداتش عمل کرده بهش توهین می کنین؟
من چون هم عقیده باهاش هستم بهش تبریک می گم ولی اگه اعتقادم چیز دیگه ای بود هم اجازه توهین به خودم نمی دادم

kc1590

عضو جدید
حالا خداييش به نظر شما اگر دست مي داد جلب توجهش كمتر نبود؟ مي شد يكي از صد ها زني كه با رئيس جمهور كره دست داده و رئيس جمهور كره هم اصلا يادش مي رفت ولي حالا طرف هي فكر مي كنه يعني چرا دست نداد؟ يعني دست دادن باهاش چه حسي داره؟ و ....
منظورم اينه بعضي وقتا اگه آدم همرنگ جماعت بشه بهتره واس بقيه حساسيت هم ايجاد نمي كنه...

sahragol

عضو جدید
به نظر من خیلی با کلاس رفتار کرده و این طوری اعتقاداتش رو به گوش همه رسونده !
به نظر من خارجی ها هم بیشتر خوششون میاد و می گن چه آدم پاکدامنی چه دین خوبی!
اول منم فک کردم بی احترامیه ولی وقتی عذر خواهی کرده و به طرف احترام گذاشته این یعنی اند کلاس ! تو یه فیلم هندی (ارباب ادویه ها) خانم آشواریا به عنوان یک هندی متعصب با نا محرم دست نمیده (اونم تو کشور آمریکا) و تو فیلم این حالت رو یه حالت روحانی و مقدس برا هنرپیشه نقش اول نشون دادن که اونو با بقیه لاتها و... آمریکایی که همیشه دور و بر پسر (نقش اول مرد) ول بودن متمایز کرده ...

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا كارش اي ول داشته;)
من اگه بودم دست كه نميدادم هيچ يه تيپا هم بهش ميزدم تا ديگه از اين غلطا نكنه:cool:
حقشه .. بايد آبروش جلو اون همه خبرگذاري بره :confused:
آخرش ما اين رئيس جمهور كره رو آدمش ميكنيم:surprised:

kc1590

عضو جدید
اول منم فک کردم بی احترامیه ولی وقتی عذر خواهی کرده و به طرف احترام گذاشته این یعنی اند کلاس ! تو یه فیلم هندی (ارباب ادویه ها) خانم آشواریا به عنوان یک هندی متعصب با نا محرم دست نمیده (اونم تو کشور آمریکا) و تو فیلم این حالت رو یه حالت روحانی و مقدس برا هنرپیشه نقش اول نشون دادن که اونو با بقیه لاتها و... آمریکایی که همیشه دور و بر پسر (نقش اول مرد) ول بودن متمایز کرده ...

هيچم خوششون نمي آد طرف رفته اونجا تويه جمع علمي فكر كرده حالا اگه مثل بقيه رفتار كنه آسمون به زمين مياد.......همين تو ايران اگه شما برين يك كنفرانس علمي ببينيد طرف با پوشيه اومده و موقع حرف زدن انگشتش رو تو دهنش مي كنه كه صداش عوض شه به نظرتون با كلاسه يا نا به جا؟ هرچيزي جايي داره

hitech

عضو جدید

شما نشستی تو خونت فکر میکنی بیشتر خوشش میاد!
به پاکدامنی چه ربطی داره؟ اتفاقا این یعنی طرف انقدر سست بوده که با یه دست دادن تحریک میشده!!!!
زندگی واقعی هم با فیلم و کارتون خیلی فرق داره اصلا مقایسه نکن.
کیه که خوشش بیاد جلو چند هزار نفر دستش تو هوا خشک شه؟!!!؟
البته خانم آشواریا اونجا دست نداده اما در جاهای دیگه خیلی کارهای بدتر کرده!!!!:D

kc1590

عضو جدید
به پاکدامنی چه ربطی داره؟ اتفاقا این یعنی طرف انقدر سست بوده که با یه دست دادن تحریک میشده!!!!
البته خانم آشواریا اونجا دست نداده اما در جاهای دیگه خیلی کارهای بدتر کرده!!!!:D

خوشم اومد خوب گفتي ;)

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کار نه اولین حماقت ماست و نه اخرینش خواهد بود.
دست ندادن ایشان متاسفانه سوژه بدی برای همه ما خواهد شد. چه میتوان گفت. جز اینکه تاسف داشت.
راستی دستکش جفتی چنده ؟

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز

شما که معتقدی دست دادن بده چرا کارش رو تحسین نمی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اتفاقا بسیار کار زیبایی کرده
آدم که نمی تونه به ساز دیگران برقصه
تازه این قدر شعور داشته که رفته دلیل کارش رو هم توضیح داده