لوله کشی اسپليت

mahiarmm

عضو جدید
سلام خدمت دوستان

راجب سايز لوله کشی اسپليت تو کار يه سری مطلب نياز دارم.

مدل اسپليت 2400 هست.

بهترين سايز برای کار اجريی چه سايزی هست؟

مرسی

mahdip

عضو جدید
سلام خدمت دوستان

راجب سايز لوله کشی اسپليت تو کار يه سری مطلب نياز دارم.

مدل اسپليت 2400 هست.

بهترين سايز برای کار اجريی چه سايزی هست؟

سلام
اگه يه سري به سايت شركت هاي سازنده بزني هر كدوم استاندارد خاص خودشونو دارند مثل شركت o-general
سامسونگ كرير تراست و ....
اما سايز درين حتما 3/4 است (طبق استاندارد capitolin صفحه 286)

hamed_eng198

عضو جدید
کسی میدونه آیا نیازی به لوله کشی اسپیلت در ساختمان های مسکونی هست؟
آیا می توان آب خروجی اسپیلت رو به لوله فاضلاب ریخت یا باید جدا باشد؟

mahdip

عضو جدید
کسی میدونه آیا نیازی به لوله کشی اسپیلت در ساختمان های مسکونی هست؟
آیا می توان آب خروجی اسپیلت رو به لوله فاضلاب ریخت یا باید جدا باشد؟

سلام دوست من
منظور از لوله كشي اسپليت (اسپليت درست است) يعني چي؟يه توضيح كوچيك برات ميدم اگه سوال داشتي بپرس
اولا خروجي آب اسپليت درين است و اتصال آن به فاضلاب صد در صد اشتباه است چون زماني كه اسپليت خاموش است بو برگشت ميكند داخل اتاق اما ميتواني به آب باران وصل كني
ثانيا اگر قصد اجراي اسپليت داري بايد از قبل لوله كشي ها (لوله مسي كه مربوط به گاز است و لوله درين مربوط به آب) انجام شود.وگرنه بعدا مجبوري تخريب كني يا روكار كار كني كه زشت ميشه.قبل از اجرا بايد با يك فروشنده مشورت كني تا سايز لوله هاي مسي را به شما بگويد و معمولا خودش اجرا ميكند.
موفق باشي.

hamed_eng198

عضو جدید
سلام دوست من
منظور از لوله كشي اسپليت (اسپليت درست است) يعني چي؟يه توضيح كوچيك برات ميدم اگه سوال داشتي بپرس
اولا خروجي آب اسپليت درين است و اتصال آن به فاضلاب صد در صد اشتباه است چون زماني كه اسپليت خاموش است بو برگشت ميكند داخل اتاق اما ميتواني به آب باران وصل كني
ثانيا اگر قصد اجراي اسپليت داري بايد از قبل لوله كشي ها (لوله مسي كه مربوط به گاز است و لوله درين مربوط به آب) انجام شود.وگرنه بعدا مجبوري تخريب كني يا روكار كار كني كه زشت ميشه.قبل از اجرا بايد با يك فروشنده مشورت كني تا سايز لوله هاي مسي را به شما بگويد و معمولا خودش اجرا ميكند.
موفق باشي.

مرسی
بابت اشتباه تایپی هم عذر می خوام :D

محمدباوی

عضو جدید
سلام دوست من
موفق باشي.

باسلام.
هیچ فروشنده ای قادر به انتخاب دقیق قطر لوله ها نمیباشد.
فرمودید که کولر24000 هست،درسته؟
معمولا مارک های مختلف کولرها سایزهای مختلفی رو طراحی میکنن.اگر بدونید چه مارکی از کولر رو قرار است نصب شود به راحتی میتونید بامراجعه به فروشگاه و بازدید از دستگاه سایز رو مشاهده کنید.
تا اونجایی که من اطلاع دارم(من تکنسین کولرگازی هستم) برای مارک تراست مدل 24000 از دو سایز 5/8 و 3/8 اینچ استفاده میشد.بازهم بازدید حضوری از دستگاه بهتر و دقیق تر هست.... http://mbtasisat.blogfa.com

شدنش که میشه ،ولی اگر جدا کشیده بشه بهتره چون اگر به فاضلاب وصل بشه بوی فاضلاب توی محیط پخش میشه

kianfarn

عضو جدید
سلام
هر مارکی سایز مربوط به خودشو داره من چندتاش رو برات مینویسم
اجنرال 3/8 و 5/8
هیتاچی 1/4 و 5/8
ال جی و سامسونگ غیر اینورتر 3/8 و 5/8 -اینورترش 1/4 و5/8
تراست 3/8 و5/8