لطفا کمکم کنید

Faezeh77

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز
از قراره معلوم من دیگه الان کنکوری به حساب میام و باید بشینم واسه کنکور بخونم و نیاز به یک برنامه ی همه جانبه دارم و قصد دارم در یکی از موسسات برای آزمونها و برنامه ریزی ها ثبت نام کنم
اما الان دچار دوگانگی و سردرگمی شدم و نمیدونم باید کدوم رو انتخاب کنم و وقتمم خیلی کمه تافردا بیشر فرصت ندارم لطفا کمکم کنید

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

برای ازمون ازمایشی من گزینه دو رو پیشنهاد میدم چون سوالاشون استانداره و از سوالات کنکور سالهای قبل میارن

با اینکه من فقط دو سه بار بیشتر شرکت نکردم اما خیلی از سوالات کنکور دقیقا همونایی بود که تو ازمون اورده بودن

موفق باشید :gol:

Faezeh77

عضو جدید
سلام

برای ازمون ازمایشی من گزینه دو رو پیشنهاد میدم چون سوالاشون استانداره و از سوالات کنکور سالهای قبل میارن

با اینکه من فقط دو سه بار بیشتر شرکت نکردم اما خیلی از سوالات کنکور دقیقا همونایی بود که تو ازمون اورده بودن

موفق باشید :gol:

ممنونم دوست عزیز اما یه سوال اینکه مشاوره ندارن بد نیس؟؟؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز اما یه سوال اینکه مشاوره ندارن بد نیس؟؟؟

خواهش میکنم

مشاوره کنکوری منظورته؟ راستش اطلاع ندارم

ولی شما کاری که میتونید انجام بدید اگه رشته ت تجربی هست سعی کن زیست و زمین شناسی رو اولویت قرار بده و بعدش شیمی

بعدش هم بقیه درسای تخصصی اگه رشته ت ریاضیه فیزیک شیمی و ریاضی رو اولویت بذار چون ضریب بالاتری دارن

برای عمومی ها هم ادبیات و دین و زندگی فک کنم ضریب سه باشن و بعدش عربی و زبان
+
اخیرا ی بسته هایی اومده تو نت روش های تست زنی معکوس در کنکور ، من نمیدونم روش اینا چطوریه ولی خو ی نگاهی هم به این

روشها بندازی بد نیس :gol:

Faezeh77

عضو جدید
خواهش میکنم

مشاوره کنکوری منظورته؟ راستش اطلاع ندارم

ولی شما کاری که میتونید انجام بدید اگه رشته ت تجربی هست سعی کن زیست و زمین شناسی رو اولویت قرار بده و بعدش شیمی

بعدش هم بقیه درسای تخصصی اگه رشته ت ریاضیه فیزیک شیمی و ریاضی رو اولویت بذار چون ضریب بالاتری دارن

برای عمومی ها هم ادبیات و دین و زندگی فک کنم ضریب سه باشن و بعدش عربی و زبان
+
اخیرا ی بسته هایی اومده تو نت روش های تست زنی معکوس در کنکور ، من نمیدونم روش اینا چطوریه ولی خو ی نگاهی هم به این

روشها بندازی بد نیس :gol:

ممنونم از راهنمائی سودمندتون:gol:

alias67

عضو جدید
آزمون های سنجش خوبه، چون خود سازمان سنجش طراحیش میکنه. و از طرفی بچه زرنگا بیشتر توش شرکت میکنند.

کتاب هر موسسه ای خواستی بخون ولی خودت رو به یک انتشارات وابسته نکن.

زمان کنکور ، من کتاب های کانون رو میخوندم ولی بعد تو کنکور سوالاتش غافلگیرم کرد.
هر موسسه ای متناسب با آزمونی که میگیره بهت آموزش میده و این ممکنه یکم فریب دهنده باشه.

Faezeh77

عضو جدید
آزمون های سنجش خوبه، چون خود سازمان سنجش طراحیش میکنه. و از طرفی بچه زرنگا بیشتر توش شرکت میکنند.

کتاب هر موسسه ای خواستی بخون ولی خودت رو به یک انتشارات وابسته نکن.

زمان کنکور ، من کتاب های کانون رو میخوندم ولی بعد تو کنکور سوالاتش غافلگیرم کرد.
هر موسسه ای متناسب با آزمونی که میگیره بهت آموزش میده و این ممکنه یکم فریب دهنده باشه.

ممنوووووون از راهنمائی خوبتون:gol:

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه همش اينجا نباشي و بجاش بشيني بخوني قبولي
همين

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=2]در این مطلب بهترین منابع و کتاب های کمک آموزشی و تستی رشته تجربی بر اساس دیدگاه اساتید کنکوری و داوطلبان پیشین گرداوری شده تا از بین تعداد بیشماری کتاب های تست و کمک آموزشی و جزوات و دی وی دی های آموزشی کنکور از سردرگمی بیرون بیایید و مطمئن باشید که منابع معرفی شده بهترین و فوق العاده ترین منابع موجود در بازار هستند.[/h]
[h=2]دروس عمومی:[/h] [h=3]بهترین کتاب های کمک آموزشی و تستی درس ادبیات و زبان فارسی:[/h] برای ادبیات کتب جداگانه ای باید تهیه کنید، چراکه هریک از منابع در مبحث خاصی قدرتمند عمل کرده اند:
برای لغت، املا و واژگان: نشر الگو ، زبان فارسی و آرایه نشر الگو و تخته سیاه
برای تاریخ ادبیات: کتاب کافی است(+اعلام)، اگر میخواهید تمام تاریخ ادبیات ها را یکجا داشته باشید: کتاب تخته سیاه
برای قرابت: قرابت هامون سبطی (نشر دریافت)
پیشنهاد می کنیم پس از پایان هر مبحث از کتاب های فوق تست ها را از کتاب ادبیات موضوعی گاج بزنید.
از پراکندگی مباحث در کتب مختلف نترسید! با تهیه بهترین منابع شما یک گام از بقیه داوطلبان جلوترید!

[h=3]بهترین کتاب های کمک آموزشی و تست عربی:[/h] کتاب های درس عربی را با توجه به سطح خود انتخاب کنید. برای درس عربی اگر پایه ی ضعیفی دارید و عربی را در آزمون های آزمایشی زیر 45درصد میزنید پیشنهاد میکنیم از لوح فشرده عربی کنکور گاج استفاده کنید. فوق العاده به شما کمک خواهد کرد مطمئن باشید. درصورتی که سطح قابل قبولی دارید
میکرو گاج (طوسی: تالیف علی فیلی) ،
خیلی سبز( فوت و فن عربی ) استفاده کنید.

کتاب ایاد فیلی نیز یکی از منابع خوب سابق که بسیار شناخته شده است در سال های اخیر به دلیل استاندارد نبودن کامل تست ها بیشتر جنبه آموزشی دارد.
[h=3]بهترین کتاب های کمک درسی و تست دین و زندگی:[/h] برای درس دین و زندگی کتاب درسی، کتاب درسی، کتاب درسی!! باید آیات کتاب های دین و زندگی 2و3و4 را قورت بدهید. طوری که اگر آیه ای پرسیدند آیات قبل و بعد آن را بدانید و به سرعت تشخیص دهید که مربوط به کدام سرتیتر یا تییتر از متن درس است. پس از کتاب درسی کتاب گاج (جامع و آیات و نکات) پس از آن اگر به دنبال یک کتاب خلاصه تر هستید خیلی سبز پیشنهاد میکنیم.

[h=3]بهترین کتاب های تستی و کمک آموزشی زبان انگلیسی:[/h] برای زبان انگلیسی خیلی سبز جامع، reading خیلی سبز ، همچنین کتاب مبتکران (دکتر اناری) می توانید استفاده کنید

[h=2]دروس اختصاصی:[/h] [h=3]موثرترین کتب های تستی و کمک درسی زمین شناسی: [/h] اولین، بهترین و قدرتمند ترین کتاب در زمین شناسی به لحاظ حجم مطلب و تاثیر خارق العاده آن برای کنکور کتاب زمین شناسی خیلی سبز.
[h=3]کتاب های تستی و کمک آموزشی زیست شناسی:[/h] بهترین کتاب ها برای زیست در کنکور تجربی زیست شناسی خیلی سبز . توجه: از خرید کتاب گربه به دلیل نداشتن تست های استاندارد خودداری کنید! تست های کتاب گربه صرفا برای سنجش میزان یادگیری شما می تواند به کار رود و ارزش تستی به لحاظ نداشتن استاندارد های لازم را ندارد.
[h=3]بهترین کتب پیشنهادی درس ریاضیات رشته تجربی:[/h] درصورتی که مهارت بالایی در درس ریاضی ندارید ابتدا از کتاب آبی کانون (سطح ساده) استفاده کنید و برای مرحله بعد از کتاب خیلی سبز (سطح پیشرفته)

[h=3]بهترین کتب کمک درسی فیزیک:[/h] کتاب های برتر درس فیزیک نیز همانند درس ریاضی، برای کار ساده از کتاب آبی کانون و برای سطح حرفه ای کتاب خیلی سبز همچنین کتب طلایی و نقره ای گاج
[h=3] کتب تستی و آموزشی شیمی:[/h] برای درس شیمی موثر ترین کتاب ها کتب مبتکران بهمن بازرگانی است. توجه: برای سال چهارم درصورتی که وقت زیادی ندارید بهتر است از خیلی سبز استفاده کنید چراکه کتاب های مبتکران سال چهارم حاوی توضیحات اضافی بسیاری است که در کنکور مورد سوال قرار نمیگیرد. اگز زمان کافی برای مطالعه آنها ندارید بهترین منبع خیلی سبز است.

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
والا من راهنماییت کنم دو دستی خودتو بدبخت کردی :دی
من اگه راهنما بودم خودم الان یه کاره ای میشدم :دی

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

به نظر من بهتره برای امتحان آزمایشی، آزمونای خود سازمان سنجش رو ثبت نام کنی، سوالاش نسبت به سوالات موسسات خیلی استانداردتره

برای کتاب هم، از کتابایی که الان تو بازار هست خبر ندارم
اما یادمه زمان ما برای ادبیات "کلک معلم" رو می خوندم خیلی خوب بود
برای شیمی حتما و حتما مبتکران دکتر بازرگان رو که دوستمون بهش اشاره کردند رو بخون، فوق العادست کتابش، با این کتاب دیگه نیازی به کلاس رفتن هم نداری

امیدوارم موفق باشی :gol:

Sonrisa

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندسان عزیز
از قراره معلوم من دیگه الان کنکوری به حساب میام و باید بشینم واسه کنکور بخونم و نیاز به یک برنامه ی همه جانبه دارم و قصد دارم در یکی از موسسات برای آزمونها و برنامه ریزی ها ثبت نام کنم
اما الان دچار دوگانگی و سردرگمی شدم و نمیدونم باید کدوم رو انتخاب کنم و وقتمم خیلی کمه تافردا بیشر فرصت ندارم لطفا کمکم کنید
سلام عزيزم
اولاً اينكه واسه مدرسه اي كه ميخواي واسه امسالت بري خيلييي دقت كن سعي كن اگه ميتوني غيرانتفايي بري كه وقتت گرفته نشه .از همين الانم كه امتحان نهاييتو دادي هنوز درسات يادت نرفته شروع كن درساتو تست بزن . اگه يه مدرسه ي خوب ثبت نام كرده باشي خود مشاور مدرسه واسه تابستونتو ازمونات راهنماييت ميكنه اصلاً اكثر مدارس خودشون ازمون ميذارن برات . و تا اونجايي كه من اطلاع دارم بيشتر مدارس ازمون قلم چي رو انتخاب ميكنن درسته ازمونش سخت تر از كنكوره اما خيلي خوبه چون جامعه اماريش بالاست و تقريبا رتبه ي دانشگاهت مثل ازموناي اخر قلم چي ميشه. من خودمم كه ازمون قلم چي ميدادم كلافه شده بودم از سخت بودنش ولي اخر سر رتبه ي منطقه ي كنكورم با رتبه ي كشوري قلم چي م يكي شده بود نظر من قلم چي هستش اما بازم ميگم بايد به حرف مشاور مدرسه اي كه ميخواي سال پيش دانشگاهيت بري گوش بدي
موفق باشي فائزه خانوم

من!

عضو جدید
بنده تازه فارغ شدم از بحث داغ کنکور!
کانون ازموناش خوبه....گزینه خیلی سطحش بالاتره،البته کانونم دست کمی نداره!سنجش و که اصن ولش کن!فقط همون جامعا!
راستی نگا کن به برنامه ی ازمونا ببین کدومش خوب پوشش داده من دوستم سال اولش کانون بود سال دوم رف گزینه ولی گف کانون خیلی بهتر بود چن بار دوره میشد لااقل اگه جامونده باشی!
بازم به خودت ربط دااره!من سال اول هم کانون بودم بعدش گفتم کانون به هیچ دردی نخورد درصورتی که من درس نخونده بودم سال دوم هم رفتم کانون؛اگه واقعا باهاش پیش میرفتم خیلی بهتر نتیجه میگرفتم!!!:)
کتاب هم که هر درسی فرق میکنه خب!
اگه سوالی داشتی بتونم کمکت میکنم!
البته اگه به درد بخور باشه!
موفق باشی....

Faezeh77

عضو جدید
سلام

به نظر من بهتره برای امتحان آزمایشی، آزمونای خود سازمان سنجش رو ثبت نام کنی، سوالاش نسبت به سوالات موسسات خیلی استانداردتره

برای کتاب هم، از کتابایی که الان تو بازار هست خبر ندارم
اما یادمه زمان ما برای ادبیات "کلک معلم" رو می خوندم خیلی خوب بود
برای شیمی حتما و حتما مبتکران دکتر بازرگان رو که دوستمون بهش اشاره کردند رو بخون، فوق العادست کتابش، با این کتاب دیگه نیازی به کلاس رفتن هم نداری

امیدوارم موفق باشی :gol:

میسی آبجی گلم بابت حضورت و راهنمائی سودمندت

Faezeh77

عضو جدید
سلام عزيزم
اولاً اينكه واسه مدرسه اي كه ميخواي واسه امسالت بري خيلييي دقت كن سعي كن اگه ميتوني غيرانتفايي بري كه وقتت گرفته نشه .از همين الانم كه امتحان نهاييتو دادي هنوز درسات يادت نرفته شروع كن درساتو تست بزن . اگه يه مدرسه ي خوب ثبت نام كرده باشي خود مشاور مدرسه واسه تابستونتو ازمونات راهنماييت ميكنه اصلاً اكثر مدارس خودشون ازمون ميذارن برات . و تا اونجايي كه من اطلاع دارم بيشتر مدارس ازمون قلم چي رو انتخاب ميكنن درسته ازمونش سخت تر از كنكوره اما خيلي خوبه چون جامعه اماريش بالاست و تقريبا رتبه ي دانشگاهت مثل ازموناي اخر قلم چي ميشه. من خودمم كه ازمون قلم چي ميدادم كلافه شده بودم از سخت بودنش ولي اخر سر رتبه ي منطقه ي كنكورم با رتبه ي كشوري قلم چي م يكي شده بود نظر من قلم چي هستش اما بازم ميگم بايد به حرف مشاور مدرسه اي كه ميخواي سال پيش دانشگاهيت بري گوش بدي
موفق باشي فائزه خانوم

میسی فدات آبجی گلم هم بابت حضورت هم راهنمائی سودمندت

Faezeh77

عضو جدید
بنده تازه فارغ شدم از بحث داغ کنکور!
کانون ازموناش خوبه....گزینه خیلی سطحش بالاتره،البته کانونم دست کمی نداره!سنجش و که اصن ولش کن!فقط همون جامعا!
راستی نگا کن به برنامه ی ازمونا ببین کدومش خوب پوشش داده من دوستم سال اولش کانون بود سال دوم رف گزینه ولی گف کانون خیلی بهتر بود چن بار دوره میشد لااقل اگه جامونده باشی!
بازم به خودت ربط دااره!من سال اول هم کانون بودم بعدش گفتم کانون به هیچ دردی نخورد درصورتی که من درس نخونده بودم سال دوم هم رفتم کانون؛اگه واقعا باهاش پیش میرفتم خیلی بهتر نتیجه میگرفتم!!!:)
کتاب هم که هر درسی فرق میکنه خب!
اگه سوالی داشتی بتونم کمکت میکنم!
البته اگه به درد بخور باشه!
موفق باشی....

ممنووووووووووووووووووون از راهنمائیتون

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بنظرم جامع های سنجش خوبه!
کانونم بد نیس!!ولی ی بدی داره ک هرجمعه ازمون داره و این وقتتو میگیره!سعی اون ازمونی ازشو انتخاب کنی ک فاصله ازموناش کم نباشه!!(قرار نباشه هرهفته پاشی بری امتحان بدی!)
گزینه ۲هم خوبه ولی سطح سوالاش خیلییییییییی بالاست ممکنه ناامیدت کنه!

موفق باشید

Faezeh77

عضو جدید
منم بنظرم جامع های سنجش خوبه!
کانونم بد نیس!!ولی ی بدی داره ک هرجمعه ازمون داره و این وقتتو میگیره!سعی اون ازمونی ازشو انتخاب کنی ک فاصله ازموناش کم نباشه!!(قرار نباشه هرهفته پاشی بری امتحان بدی!)
گزینه ۲هم خوبه ولی سطح سوالاش خیلییییییییی بالاست ممکنه ناامیدت کنه!

موفق باشید

مسی آبجی گلم بابت حضورت و راهنمائی های سودمندت

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام مهندسان عزیز

سلام
بااحترام به نظر سایر دوستان واینکه تو ازمونای همه موسسات تاحالا شرکت کردم بایدبگم
به احتمال زیاد شماتاحالا برنامه درسی ننوشتی ودرشروع براهرکسی سخته برنامه ای جامع و بلندمدت بنویسه
توی طرح گام اول گزینه دو که فقط شامل سه ماه تابستان میشه
به شما هم برنامه بلندمدت وهم کوتاه مدت داده میشه
وخیلی خوبه برای شروع.
اما ازاول مهر توصیه میکنم سنجش ثبت نام کنین چون برنامه هایی نداره که مثل کانون یا گزینه دو مزاحم درسای پیش بشه یا خلاف برنامه ی خودتون باشه وماهی یبار ازمون میدید

Faezeh77

عضو جدید
سلام
بااحترام به نظر سایر دوستان واینکه تو ازمونای همه موسسات تاحالا شرکت کردم بایدبگم
به احتمال زیاد شماتاحالا برنامه درسی ننوشتی ودرشروع براهرکسی سخته برنامه ای جامع و بلندمدت بنویسه
توی طرح گام اول گزینه دو که فقط شامل سه ماه تابستان میشه
به شما هم برنامه بلندمدت وهم کوتاه مدت داده میشه
وخیلی خوبه برای شروع.
اما ازاول مهر توصیه میکنم سنجش ثبت نام کنین چون برنامه هایی نداره که مثل کانون یا گزینه دو مزاحم درسای پیش بشه یا خلاف برنامه ی خودتون باشه وماهی یبار ازمون میدید

میسی آبجی گلم هم بابت حضورت هم راهنمائی سودمندت

• Like
واکنش ها: Sima

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندسان عزیز

سلام عزیز دلم
هم تبریک میگم که بزرگ شدی رسیدی به این مرحله هم تسلیت که بدبخت شدی از الان کلی مسئولیتت رو دوشته ...
من خودم کانونی بودم و در پایان سه آزمون جامع سنجشو هم دادم ...
به نظرم کانون برای اونایی پیش دانشگاهین و همزمان مدرسه هم میرن اسون نیست مگر اینکه از تابستون شروع کنه
ولی سوالاش و تخمین رتبه ش به نظرم غیر استاندارد نیست سوالای کنکور به نظرم اسونتر و غیر استانداردتر و دارای غلط بیشتریه:D
خب بگذریم
رشتت چیه؟؟
ریاضی تجربی انسانی؟؟

Faezeh77

عضو جدید
سلام عزیز دلم
هم تبریک میگم که بزرگ شدی رسیدی به این مرحله هم تسلیت که بدبخت شدی از الان کلی مسئولیتت رو دوشته ...
من خودم کانونی بودم و در پایان سه آزمون جامع سنجشو هم دادم ...
به نظرم کانون برای اونایی پیش دانشگاهین و همزمان مدرسه هم میرن اسون نیست مگر اینکه از تابستون شروع کنه
ولی سوالاش و تخمین رتبه ش به نظرم غیر استاندارد نیست سوالای کنکور به نظرم اسونتر و غیر استانداردتر و دارای غلط بیشتریه:D
خب بگذریم
رشتت چیه؟؟
ریاضی تجربی انسانی؟؟

میسی بابت حضورت و راهنمائی سودمندت آبجی گلم

بالا