كنكور كارداني به كارشناسي مكانيك خودرو

aliasda

عضو جدید
با سلام.
اطلاعاتي در مورد دانشگاه هاي پذيرنده اين رشته و ميخواستم.
ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

H4M3D

عضو جدید
مکانیک خودرو که آینده خوبی نداره ، اما کاردانی به کارشناسی دولتی که تا پارسال حدود 90 نفر اینا بود ،
آزاد هم که بخوای که زیاده ، تهران حدود 200 نفر میگیرن.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
دوست عزيز دنبال اين نباش كه چي بازار كار خوبي داره و چه رشته اي ميتونه درآمد بيشتري داشته باشه ،دنبال علايق خودت باش و با اون پيش برو .

خودرو فن آوري از تمام دست آور هاي مهم بشره
زندگي امروز رو نمي تونيم بدون خودرو تصور كنيم ،حتي براي يك لحظه پس به اهميت موضوع پي ببر

متاسفانه براي تمامي فارق التحصيلان اين رشته در كارخانه هاي خودرو كار نيست ولي بيكار هم نميموني بهت قول ميدم(اگه قراره كاري رو دنبال كني سعي كن از بهترين ها باشي كه هميشه خواستارت باشن)

شما بهتره دفترچه ي سال قبل رو تهيه كني و دانشگاه ها و شهر هاي مربوطه رو شناسايي كني

aminrokh

عضو جدید
با سلام.
اطلاعاتي در مورد دانشگاه هاي پذيرنده اين رشته و ميخواستم.
ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

سلام:

يه راهنمايي ميكنم:

بنظرم اگه علاقت مكانيك خودرو هست و ميخواي مكانيك خودرو ادامه بدي.براي كارشناسي برو آزاد (البته يه دانشگاه معتبر وخوب) چون دانشگاه دولتي فكر كنم تربيت دبير باشن وچيزي ياد نميدن(ولي باز درباره دانشگاه دولتي بيشتر تحقيق كن.سال 84و85 اينجوري بود).بعد از اون براي ارشد دوباره ميتوني بري رشته مكانيك خودرو
براي كارشناسي دانشگاه آزاد اين 3 رشته رو ميدونم داره:(شايد جديدا چيزي اضاف شده باشه)
حرارت و سيالات
جامدات
ساخت وتوليد
و...

يكي از 3 گرايش زير براي كارشناسي ارشد دولتي ميتوني انتخاب كني.:

1.طراحي سيستم هاي تعليق ،ترمز وفرمان

2.سيستم محركه خودرو

3.سازه بدنه خودرو

تصميم با خودته

H4M3D

عضو جدید
ولي از ديد من آينده از آن مكانيك خودروست

مکانیک توی ایران جای پیشترفت نداره ََ، میدونی چرا ؟
چون شرکت های بزرگ خودرو سازی توی ایران ، دارن همین طوری سود خودشون رو میبیرن ،
با همین وضعیت خیلی پایین کیفیت خودروهاشون از سود خوبی دارن بهره میبرن ، دیگه چه نیازی دارن به
استفاده از طرح های بهتر و استاندارد تر ؟
چون اون ها هم میدونن که مردم ما چاره ای به جز خریدن محصولات اونها ندارن.
این رو دارم با دلیل بهتون میگم ، نمنونه بارزش مهندس شعبانی که کتاب های مدرسان شریف رو گردآوری کرده بود
به طرحی که مدت ها وقتش رو براش گذاشته بود شرکت سایپا فقط به عنوان تشکر ، فقط یه پاداش کوچک داد.
چرا؟ چون سایپا بدون طرح های امثال مهندس شعبانی هم داره سود کلانی میبره از فروش محصولاتش.
اما همین طرح رو مهندس شعبانی ترجمه کرد و فرستاد برای شرکت های خودرو سازی دیگه و اون ها هم ،
هم خودشو هم خونوادشو دعوت کردن که بره استرالیا (اگه اشتباه نکنم ) .
به نظر من خودرو توی ایران جای پیشترفت براش نیست.

mortezasarmady

عضو جدید
مکانیک توی ایران جای پیشترفت نداره ََ، میدونی چرا ؟
چون شرکت های بزرگ خودرو سازی توی ایران ، دارن همین طوری سود خودشون رو میبیرن ،
با همین وضعیت خیلی پایین کیفیت خودروهاشون از سود خوبی دارن بهره میبرن ، دیگه چه نیازی دارن به
استفاده از طرح های بهتر و استاندارد تر ؟
چون اون ها هم میدونن که مردم ما چاره ای به جز خریدن محصولات اونها ندارن.
این رو دارم با دلیل بهتون میگم ، نمنونه بارزش مهندس شعبانی که کتاب های مدرسان شریف رو گردآوری کرده بود
به طرحی که مدت ها وقتش رو براش گذاشته بود شرکت سایپا فقط به عنوان تشکر ، فقط یه پاداش کوچک داد.
چرا؟ چون سایپا بدون طرح های امثال مهندس شعبانی هم داره سود کلانی میبره از فروش محصولاتش.
اما همین طرح رو مهندس شعبانی ترجمه کرد و فرستاد برای شرکت های خودرو سازی دیگه و اون ها هم ،
هم خودشو هم خونوادشو دعوت کردن که بره استرالیا (اگه اشتباه نکنم ) .
به نظر من خودرو توی ایران جای پیشترفت براش نیست.

ایشون حرف درستی زدند نمونش هم اینکه بیشتر فارق التحصیل های ارشد مهندسی خودرو علم و صنعت برای ادامه تحصیل به خارج از ایران می روند.

aliasda

عضو جدید
درمورد اين حرف كاملا با شما موافقم.ولي اگر كسي به اون چيزي كه دنبالش هست به غير از نگاه مادي يه كمي هم به علاقه اي كه داره توجه داشته باشه ميتونه يه انسان كاملا موفق باشه تا اينكه كاري انجام بده كه به هيچ عنوان علاقه اي به اون كار نداشته باشه.البته اين نظر من شمارو نميدونم

aliasda

عضو جدید
حالا كسي ميتونه كارنامه پذيرفته شدگان دانشگاه دولتي سال قبل تهيه كنه:cool:

asdesz1

عضو جدید
سلام.
من رشتم مکانیک تاسیساته.امسال تو کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری شرکت کردم.رتبه گرایش اولم که تاسیساته بدون سهمیه شد 109 و تو گرایش دوم که مکانیک خودرو 252 شدم که مجاز هم شدم.
می خواستم بدونم کدوم رشته رو ادامه بدم بهتره و اینکه کجاها شانس قبولی دارم؟
خواهشا جواب بدین.احتیاج دارم

Arminiya

عضو جدید
سلام.
من رشتم مکانیک تاسیساته.امسال تو کنکور کاردانی به کارشناسی سراسری شرکت کردم.رتبه گرایش اولم که تاسیساته بدون سهمیه شد 109 و تو گرایش دوم که مکانیک خودرو 252 شدم که مجاز هم شدم.
می خواستم بدونم کدوم رشته رو ادامه بدم بهتره و اینکه کجاها شانس قبولی دارم؟
خواهشا جواب بدین.احتیاج دارم
سلام
محلی که برای سوال انتخاب کردید منساب نیست

ولی جواب میدم
بازار کار تاسیسات در ایران بهتر از رشته ی خودروست
به نظر من تاسیسات بزن
و اینکه کجا رو بزنی نمیدونم ؟

asdesz1

عضو جدید
سلام
محلی که برای سوال انتخاب کردید منساب نیست

ولی جواب میدم
بازار کار تاسیسات در ایران بهتر از رشته ی خودروست
به نظر من تاسیسات بزن
و اینکه کجا رو بزنی نمیدونم ؟

بابت راهنمایت ممنون.
ولی خودت چی می خونی و دلیلت چیه واسه این حرف؟
و اینکه کجا این سوالو مطرح کنم؟

Arminiya

عضو جدید
بابت راهنمایت ممنون.
ولی خودت چی می خونی و دلیلت چیه واسه این حرف؟
و اینکه کجا این سوالو مطرح کنم؟
شما اگه خودرو بخونی کار شما محدود در خودرو ساز هاست ولی اگه تاسیسات بخونی تمام ایران و تمام مراکزی که تاسیسات نیاز داره کار شما درگیره

soshiantrand

عضو جدید
حرف آقا آرمین رو تایید میکنم ولی آقا امین قیاسی هم حرف خوبی میزنه
اگه واقعا علاقه به مکانیک داری و میخوای تا تهش بری رشته ی خوبیه نهایتش اگه تحصیلاتت هم خوب باشه میتونی بشی استاد دانشگاه اگرم بتونی بری خارج از کشور تحصیل کنی که دیگه عالیه

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به علاقه ات فک کن تا به بازار کار .......به نظرمن اون چیزی که دوس داری رو انتخاب کن وتا تهش برو واینقد خوب باش تا بهت احتیاج داشته باشن

8644611

عضو جدید
ببین دوست عزیز دانشگاهها کلا شدند ازاد وغیر انتفاعی حلا تو بخون که بهترین جا ومکانو قبول بشی در مور کارم خدا بزرگه کاردانی به کارشناسی سال 90حدود 262نفر مجاز به انتخاب رشته در رشته مکانیک خودرو بودند اما فقط 60نفر قبول شدند تاسیسات حرارتی وبرودتی هم نسبتا بهتر بود که حدود3528نفر مجاز به اتخاب رشته شدند که 800نفر قبول شدند اونم به لطف موسسات غیر انتفاعی بود اونم اینکه تنها چند شهر محدود بودند وضع کاردانی به کارشناسی خیلی بده اومیدوارم تونسته باشم به سوالت جواب داده باشم

NoLove#1

عضو جدید
سلام منابع کارادانی به کارشناسی هم دروس عمومی و هم دروس تخصصی را میخواستم  ممنون میشم

نایتروس

عضو جدید
سلام به دوستان
به نظر من عشق وعلاقه به یه کار میتونه باعس پیشرفت بشه و در آمد زایی کنه نه بازار کار
شما میتونید بازار کارو خودتون بدست بیارید
به امید موفقیت

NoLove#1

عضو جدید
یعنی واقعا کسی نیست جواب ما را بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

NoLove#1

عضو جدید
بالا