قلعه حیوانات / جورج اورول

ivi.honari

عضو جدید
کتاب زیبای قلعه حیوانات اثر زیبای جورج اورول:

خلاصه اي از داستان :
در اين داستان نمادين ، حيوانات مزرعه‌، با رهبري خوک پير با تجربه - عليه بيگاري در زندگي مصيبت ‌بار خود در مزرعه آماده‌ شورش بر ضد صاحبان خود مي‌شوند ، اما پس از پيروزي به گونه‌اي ديگر زير ستم رهبران خود قرار مي‌گيرند و با گرفتاري‌هاي تازه‌اي رو به رو مي‌شوند.

درباره ي نويسنده :
جورج ارول که نام اصليش اريک بلير ( Eric Blair ) است در سال 1903 در هندوستان متولد شد . مدتي در برمه بود ، دو سال در پاريس زندگي کرد و در انگلستان به معلمي و کتابفروشي اشتغال داشت . در 1937 در جنگ هاي اسپانيا شرکت کرد و زخمي شد و در سال 1950 در لندن فوت کرد .
از جمله کتاب هايي که نوشته (( آس و پاس در پاريس و لندن )) ، (( روزهاي برمه )) و (( جاده اي به سمت اسکله ي ويگن )) است . با انتشار (( قلعه ي حيوانات )) در سال 1945 مشهور شد . تا حالا ميليون ها نسخه از اين کتاب به فروش رفته است .
کتاب (( هزار و نهصد و هشتاد و چهار )) او هم که بعد از (( قلعه ي حيوانات )) منتشر شد ، شهرت و محبوبيتي (( نظير قلعه ي حيوانات )) يافت .

منبع : http://ketabodastan.blogfa.com

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی کتاب قشنگیه
قشنگترین کتابیه که خوندم
به همه پیشنهاد می کند
ازت ممنونم که اینو گذاشتی

sisah

عضو جدید
واقعآ کتاب قشنگ و پندآموزیه.
این کتاب و کتاب شازده کوچولو کم حجم و پر محتوا هستند،منم پیشنهاد می کنم حتمآ این کتاب هارو بخونید.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتاب رو من دو سال پیش خوندم و کتاب خیلی جالب و آموزنده ایه.
به شما هم پیشنهاد می کنم بخونید.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی دوم راهنمایی بود یکی از معلمهام اونو به من پیشنهاد کرد
اوایل به چشم یک داستان عادی به اون نگاه می کردم ولی امروز بازخورد اونو دارم می بینم.....

a young Architect

عضو جدید
تشکر بابت گذاشتن این کتاب
بارها و بارها این کتاب رو خوندم. بهترین راه برای مرور تاریخ و دلیل شکست انقلاب هاست. خیلی ساده و سمبلیک اوضاع جوامع رو بعد از انقلاب و پیروزی بر دیکتاتورها نشون میده . فراموش شدن قهرمان های اصلی انقلاب و نابودی انها توسط خود مردم و به دست مدعیان دروغین سپردن ان که در نهایت اکثر این انقلاب هاسرنوشتی غمناک جز پیدایش یک دیکتاتوری جدید نداره.

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
به نظر من، کسي که اين کتاب قشنگ رو تهيه مي‌کنه، بايد سري هم به تفسير نماد‌هاش بزنه، اين‌طوري بهتر و بيشتر حظ مي‌بره!
جالبه! حامد از دوره راهنمايي مي‌گه... ما حتا توي دوره "کارشناسي"، يکي از استادامون اين کتاب رو موضوع کنفرانس درسش کرد.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفسیرش:

آسیاب => انرژی هسته ای

بقیه اش رو خودتون بخونید (العاقل بالاشاره!)

mysoftware

عضو جدید
کتاب 1984 رو هم بذارید

کتاب 1984 رو هم بذارید

سلام عرض شد . خوب هستید که ؟؟
لطفا کتاب 1984 هم بذارید . ;)

hadiadnani

عضو جدید
تفسیرش:

آسیاب => انرژی هسته ای

بقیه اش رو خودتون بخونید (العاقل بالاشاره!)
لطفا کتاب رمان 1984 را بذارید .خیلی وقته دنبالشم.
تا حالا پنج بار این کتاب قلعه حیوانات رو خوندم هر دفعه یه مطلب جدید رو ازش می فهمم.
آدم از خوندنش خسته نمیشه.پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش.

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من، کسي که اين کتاب قشنگ رو تهيه مي‌کنه، بايد سري هم به تفسير نماد‌هاش بزنه، اين‌طوري بهتر و بيشتر حظ مي‌بره!
جالبه! حامد از دوره راهنمايي مي‌گه... ما حتا توي دوره "کارشناسي"، يکي از استادامون اين کتاب رو موضوع کنفرانس درسش کرد.
منم این کتابو خوندم بینظیره
میشه بگین از کجا میشه تفسیر نمادهاش رو پیدا کرد؟

sara85

عضو جدید
یکی از بهترین کتاب هایی که تا حالا تو عمرم خوندم .خوندنشو به همه پیشنهاد می کنم:w10:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتاب فوق العاده ايست !

هيچ وقت تاثير اين كتاب رو وقتي براي اولين بار در زمان نوجواني ام ان را خواندم فراموش نمي كنم .

يادم هست ان موقع اين سئوال در ذهنم شكل گرفت : چرا در ان جامعه از بين ان همه حيوانات مختلف اين خوكها بودند كه به حكومت رسيدند ؟؟!!!

مدتها راجع اين موضوع فكر كردم و فكر ميكنم جوابش را پيدا كردم !

چون خوكها از بقيه حيوانات كثيف ترند !!

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم واقعا جالب بود به خصوص که این دانلود دو زبانه هم هست... بازم ممنون:w10:

alireza behbood

عضو جدید
خیلی کتاب قشنگیه به نظر من توي شرايط فعلي قشنگترین کتابیه که خوندم:thumbsup2::gol:
به همه پیشنهاد می کنم كه تما بخوننش.:victory::w11:
ممنون از شمااااااااااا:w27::w18:

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من این کتاب رو تازه خوندم ...

عالی بود ...

یکی از بهترین کتاب هایی بود که خونده بودم !