فقط دوستان کرد جواب دهند.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام، خدمت دوستان گرامی، چند سوال در رابطه با کردستان بخش عراق داشتم که از دوستان کرد زبان آشنا به عراق تقاضای راهنمایی داشتم.

1) وضعیت دسترسی مردم کردستان عراق به اینترنت چطور است؟ به عبارتی آیا اینترنت در عراق مثل ایران فراگیر شده است؟
2) مردم کردستان عراق زمانی که در اینترنت سرچ می کنند در سرچ از چه زبانی استفاده می کنند؟
3) پیشنهاد شما برای یک سایت تبلیغاتی به منظور دسترسی مردم کردستان عراق به آن استفاده از چه زبانی است؟

دوستان انصافاً جواب الکی ندین و به استفاده دانسته هاتون جواب بدین.

با تشکر.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام خدمت هم تالاری عزیز
تابستون سال قبل به اونجا سر زدم. در جواب سوال هات
1- تقریبا دسترسی مردم به اینترنت فراگیره و قالب مردم از اینترنت پر سرعت استفاده یکنن مگر کسانی که بیشتر با گوشی کار میکنن که اونها هم باز از اینترنت گوشیشون استفاده میکنن.
2- اکثر مردم از سرچ زبان کردی و عربی استفاده میکنن البته هستن کسانی که به واسطه آشنا بودن با زبان فارسی( یه زمانی توو ایران آواره بودن) از فارسی هم استفاده میکنن.
اما بیشتر سرچشون کردیه و اینکه زبان پیش فرض گوگل و سایر سایتها براشون عربیه واسه همین با عربی هم سرچ میکنن.
3- استفاده از زبان کردی سورانی که تمامی مردم باهاش آشنا هستن و اگه بتونید هم عربی یا فارسی (حتی انگلیسی) هم مثمر ثمره. اما چون مردم اونجا دستور زبانشون کردیه و در مدارسشون کردی تدریس میشه استفاده از زبان کردی برای اونها تقریبا اجباریه چون تا جایی که من دیدم حتی مردم کردستان عراق به زبان عربی مسلط هم نیستن
سوال دیگه ای هم داشتی در خدمتم

Negar architect

عضو جدید
سلام اونجوری که من شنیدم از زبان کردی و عربی برای سرچ استفاده میکنن.سرعت اینترنتشونم که صددر صد از مال ایران بیشتره.

CMOS Layout

عضو جدید
باسلام، خدمت دوستان گرامی، چند سوال در رابطه با کردستان بخش عراق داشتم که از دوستان کرد زبان آشنا به عراق تقاضای راهنمایی داشتم.

1) وضعیت دسترسی مردم کردستان عراق به اینترنت چطور است؟ به عبارتی آیا اینترنت در عراق مثل ایران فراگیر شده است؟
2) مردم کردستان عراق زمانی که در اینترنت سرچ می کنند در سرچ از چه زبانی استفاده می کنند؟
3) پیشنهاد شما برای یک سایت تبلیغاتی به منظور دسترسی مردم کردستان عراق به آن استفاده از چه زبانی است؟

دوستان انصافاً جواب الکی ندین و به استفاده دانسته هاتون جواب بدین.

با تشکر.

سلام
1 - وضع اینترنت شون از ایران خیلی بهتر است از یک طرف بحث فیلتر سایت ها رو ندارند و دو خیلی از مردمان کرد عراق کار بخصوصی انجام نمی دن بیشترشون از کارگر و مهندسان و ... ایرانی و ترکیه است می کنند
2 - 90 در صد کردی ( بصورت لاتین و عربی) مثلا لباس کردی (JLi Kurdi ، جـــلـي كــوردي)
3- طبعا کردی بهتر است گرچه چند زبانه باشد داری اهمیت بیشتری می شود مثلا کردی سورانی ، کرمانجی ، انگلیسی ، عربی ، فارسی

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منم هم تابستون پارسال سر زدم و با حرف های دوستان موافقم

شهلای تنها

عضو جدید
دقیقا حرفای دوستان درست بود.
منم صدق میکنم حرفاشونو زود به زود میرم سلیمانیه در هر رابطه ایی خواستین بگین من در خدمتم