[ فرهنگی ] دیوار غشایی برای سالن تئاتر آر-کی-او کیت

designer.Ali

عضو جدید
دیوار غشایی برای سالن تئاتر آر-کی-او کیت

مـنـــــــبـع : http://www.archpaper.com

گروچو مارکس Groucho Marx گفت: " آن از اصول من است، و اگر شما آنها را دوست ندارید،...خوب، من اصول دیگری هم دارم." این ممکن است یک گفته ی مناسب برای معماران باشد که برای خواسته های مشتری،نیازهای جامعه، محدودیت های بودجه و محدودیتهای سایت رقابت کنند . قاعده ی کلی استودیو ی معماری وی STUDIO V Architecture برای جی ولگرا Jay Valgora ،یک پروژه در فلاشینگ Flushing ،کویینز Queens است، که او در رقابت ارائه داده است: هدف معمار حفظ فضای داخلی این مکان برجسته ی تاریخی مربوط به سال 1929 ،سالن تئاتر آر کی او کیت RKO Keith’s Theater ،سینمای سابق و خانه ی نمایش ،جایی که مارکس ایفا کننده ی آن است،می باشد. در صورتیکه هیئت مدیره انجمن، طرح را تصویب نمایند، ولگرا شاید با بیشترین رقابتها برخورد کند و اصل طراحی خود را دست نخورده حفظ نماید. ولگرا درباره ی ساختمان جدیدش گفت: "ما به فرمی معاصر که زمینه ای تاریخی داشته باشد،علاقمندیم ." در این حالت، زمینه ی تاریخی برای فضای داخلی تئاتر مناسب تر است چنان که ساختمان های اطراف ،ساختمان های محروم از انواع بازارهای قرن بیستم هستند. با این حال، ولگرا به محل ساختمان اشاره کرد، جایی که خیابان اصلی با بلوار شمالی تقاطع پیدا میکند، که این تقاطع از قرن هفدهم ، تجاری شده است . ساختمان چند منظوره هفده طبقه به نظر می رسدکه این مناسب خانه در خیابان شمالی خیابان کالینز Collins در ساحل میامی Miami Beach باشد. لابی بزرگ خانه فیلم ، از طریق یک آتریوم شیشه ای دو طبقه ، مشرف بر خیابان قرار گرفته است. همچون پاویون بروکلین Brooklyn یا بهشت لوئوس Loews Paradise در برانکس Bronx ، آر کی او کیت RKO Keith یک ترکیب سینمایی بزرگ است که در نهایت در برابر به شراکت گذاشته شدن، سر فرود آورد.طراح تئاتر افسانه ای توماس لمب Thomas Lamb فضای داخلی خیالی را ایجاد کرده است که شامل دو و سه طبقه فضای متصل شده به پلکان بزرگ است. بخش عمده ای از تئاتر که تخریب شده ،نیاز به تعمیر دارد،اما لابی مجلل آن به طور شگفت آوری صدمه ندیده باقی مانده است. انجمن برای نجات آر کی او کیت گفته است: برای قرار دادن منابع تزیینی از دست رفته که در دفتر دندان پزشکی در نیوجرسی هستند ، امید است که به جای خودشان برگردند، هرچند این بخشهای جذاب در آینده نمیتوانند تایید گردند. توسعه دهنده پاتریک تامپسون Patrick Thompson به نیویورک پست گفت که هزینه ی پروژه 160 میلیون دلار خواهد شد. حفظ ساختار اصلی در حالیکه تا 31400 فوت مربع قطع مربع را گرد هم آورده است ،یک رقابت بزرگ را ارائه می دهد. طراحان برای ساخت قفسی فولادی گرداگرد ساختمان اصلی طرح ریختن و بعد از آن محافظ پوسته را داخل نمودن. سپس نمای اصلی برای معلوم کردن فضای داخلی برای سرتاسر خیابان اصلی برای دیدن حذف خواهد شد ،ساختمان لابی قدیمی می درخشد. سپس قفس ، سازه ی جدید را حمایت خواهد کرد و سپس پایه ی برج قوس جلوی صحنه را جور خواهد ساخت. شیشه ی مواج آتریوم جدید معنای کاملا جدیدی خواهد داد که به اصطلاح دیوار غشایی گفته میشود. ولگرا گفت : ایده ی اصلی بازسازی و ایجاد چیز جدیدی از زمان ماست. واکنش جامعه بطور کلی مثبت بوده است هر چند در برخی مسائل مقاومت وجود دارد. مرکز قدیمی تر راهی به سوی فضا پیدا خواهد کرد ،و ولگرا امید وار است که ببیند جمعیت درون رستوران و بار به لابی روح می بخشد. چاک اپلین Chuck Apelian ، رئیس هیئت مدیره انجمن گفت:"ما هنوز برخی کار برای انجام دادن داریم". "من درمورد تعداد واحدها و پارکینگ دلواپس بودم. که از 200 واحد به 357 واحد رسید." اپلین گفت جامعه از دیدن تلفیق مرکز قدیمی خشنود است و به نظر نمیرسد که درباره ی نداشتن مسکن مناسب نگران باشند . او گفت: "این هرگز در نظر گرفته نشده بود "."در اینجا مقداری مسائل اقتصادی به دلیل وضعیت تاریخی وجود دارد. ما میخواهیم که این نقطه ی تحول تاریخی حفظ شود و تنها مقدار زیادی دلار نیاز دارد.

نمای سراسر بلوار شمالی

آرکی او کیت نقطه تحول تاریخ فضاهای داخلی است.

رندری از ساختمان در خیابان اصلی. پس از اتمام،ترمیم فضای داخلی لابی قابل دیدن خواهد بود.

رندر ایزومتریک منظره ای از خیابان اصلی که با بلوار شمالی متقاطع شده است را نشان میدهد.

بالا