فرق بین protel 99se و protel DXP

baba_barghi

عضو جدید
سلام به همه ی رفقای مهندس
یه سوال فنی دارم و یه راهنمایی فنی میخوام.

سوال :
فرق بین protel 99se و protel DXP چیه ؟
مزیتشون نسبت به هم ومعایبشون؟
بهتره کدومو یاد بگیریم؟

راهنمایی کنید:
چندتا کتاب آموزشی و مقاله وجزوه اگه میتونید معرفی کنید؟

مرسی.مرC.مر30
:gol:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

نرم افزار Protel DXP ورژن جدیدتر نرم افزار Protel 99 هستش، مطمئناً مزایای DXP بسیار بیشتر از 99 هست چراکه ورژن به روز این نرم افزار هست، ولی تو بازار ما ورژن 99 بیشتر استقبال میشه، چون ما عادت به تغییر نداریم.

baba_barghi

عضو جدید
سلام دوست عزیز

نرم افزار Protel DXP ورژن جدیدتر نرم افزار Protel 99 هستش، مطمئناً مزایای DXP بسیار بیشتر از 99 هست چراکه ورژن به روز این نرم افزار هست، ولی تو بازار ما ورژن 99 بیشتر استقبال میشه، چون ما عادت به تغییر نداریم.

راهنمایی کنید:
چندتا کتاب آموزشی و مقاله وجزوه اگه میتونید برای هر کدوم معرفی کنید؟

amir pazoki

عضو جدید
سلام با با برقیعزیز
همونطور که دوستمون فرمودند dxp ورژن بالاتر 99se هستش
البته جدیدترینشون altumdisner که تو فروشگاههای نرم افزار موجوده
اگه در مورد نسبش کمکی خواستید در خدمتتون هستم:)

navidkhob

عضو جدید
تفاوت از دیدگاه عمومی

تفاوت از دیدگاه عمومی

اصلی ترین کار در طراحی برد مدار چاپی (pcb) روتوش کردن خطوط مرتبط هستش.که همانند استفاده از آدم آهنی هستش که تازگی ها مهندسان پزشکی کار با اون رو عملی کردن و معتقدند که بسیار بسیار در جراحی های حساس می تونه کمک کننده باشه اما باز نمی تونه مثل انسان رفتار کنه و درک یک سری چیزها براش مقدور نیست پس در اینجا هم طراحان برد اعتقاد دارند که این مرحله از کار باید انسان دخالت کنه و نتیجه رو بهتر کنه.پس با این فرایند کمی از تفاوت dxp با 99se کم می شه.اما امکانات بسیار عالی altum رو دست کم نگیرید از قبیل کتابخانه بسیار متحول شده نسبت به ورژن های قبل و کیفیت و design جدیدش رو .
اما تازه کارها باید بدونند که که سیم ها رو از رو هم رد نمی کنه و جامپر هم می زنه اما چون حالت پیش فرضش رو طراحی 2 لایه هستش سیم ها رو از رو هم (به ظاهر) رد می کنه.
ضمنا به خاطر محیط گرافیکی بالا به کامپیوتر های با configuration بالا نیاز داره.اما کسانی که به کتابخانه قدیمی و محیط سبک(در کامپیوتر) وراحت نیاز دارن، من 99se رو پیشنهاد می کنم.
اما شما مهندسا باید به روز باشید و از کار و آشنایی با dxp رو برنگردانید.

بالا