فراخوان فعالیت تو بخش مخابرات فروم

Aros.kabir

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز

دوستان بخش مخابرات چرا اینقدر کم فعالیت می کنید ... بابا یکم از اطلاعات هم استفاده کنیم ...

یکم بیشتر تو فروم مخابرات فعالیت کنیم تا تو بخش آزاد یا سرگرمی فروم ...

ما اومدیم اینجا تا به اطلاعاتمون زیاد کنیم و از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم ...

بیایید تو این تابستون اینجا رو به قوی ترین مرجع مخابرات فارسی کنیم ...

یکم غیرت برق رو نشون بدید ...

ازتون خواهش می کنم تا همکاری کنید ... چون فقط داریم به خودمون کمک می کنیم و خودمون هر روز پیشرفت می کنیم ...

اونایی که دوست دارن فعالیت کنن بیان خودشون معرفی کنن ... تا هر کس تو هر بخشی بیشتر اطلاعات داره فعالیتهای اون رو بسپریم به اون شخص و اینطوری با هم هماهنگ تو همه ی زمینه های مخابرات مطلب می ذاریم ...

منتظرتون هستم ...

موفق و پیروز باشید

masoudTR

عضو جدید
بعضی ها اینقدر نامردند که اگر از اطلاعاتت استفاده کنند یک تشکر هم نمی کنند .برا همین که انگیزه ها کم شده.

Aros.kabir

عضو جدید
بعضی ها اینقدر نامردند که اگر از اطلاعاتت استفاده کنند یک تشکر هم نمی کنند .برا همین که انگیزه ها کم شده.

دوست عزیز سلام

ببین عذر خواهی می کنم اگه یکم رک حرف می زنم ... اگه قراره برای تشکر کار و فعالیت کنی تو این فروم همون بهتر که ...

یه سخن از یکی از بزرگان :

دو چیز رو همیشه فراموش کن ... 1) بدی که از دیگران می بینی 2) خوبی که به دیگران می کنی .

موفق باشی

در ضمن مثل اینکه اینجا کسی نیست بخواد به ما کمک کنه ...:cry:

masoudTR

عضو جدید
دوست عزیز سلام

ببین عذر خواهی می کنم اگه یکم رک حرف می زنم ... اگه قراره برای تشکر کار و فعالیت کنی تو این فروم همون بهتر که ...

یه سخن از یکی از بزرگان :

دو چیز رو همیشه فراموش کن ... 1) بدی که از دیگران می بینی 2) خوبی که به دیگران می کنی .

موفق باشی

در ضمن مثل اینکه اینجا کسی نیست بخواد به ما کمک کنه ...:cry:
خوبه اقلا یکی جواب منو داد
اصلا نارا حت نشدم چون می دونستم که همچین چیزی میشنوم
منم نگفتم که عقده تشکر دارم.
فقط منظورم اینه این سایت به جای آنکه محل تبادل اطلاعات باشه شده اتوبان یک طرفه(مثل رفاقت علی پروین:D)
یک عده در بخش های علمی زحمت میکشن چیزی میزارن(منظورم خودم نیست)
بعد یک عده هر روز 2 دقیقه تو سایت نگاه میکنن (تو بخش های علمی)
وزحمات چند هفته ای یا چند ماهه طرف را میگیرن .
کمترین کاری هم که می تونن بکنن مثل نظر دادن برای بهبود کار یا تشکر انجام نمیدن
میرن تا چند روز بد که سربزنن
ببین چقدر با اینکه انجمن مهندسان مثلا است فورم های علمیش خالیه.

در هر صورت من مخابراتم و پایت هستم فقط چه کار باید کرد

Aros.kabir

عضو جدید
خوبه اقلا یکی جواب منو داد
اصلا نارا حت نشدم چون می دونستم که همچین چیزی میشنوم
منم نگفتم که عقده تشکر دارم.
فقط منظورم اینه این سایت به جای آنکه محل تبادل اطلاعات باشه شده اتوبان یک طرفه(مثل رفاقت علی پروین:D)
یک عده در بخش های علمی زحمت میکشن چیزی میزارن(منظورم خودم نیست)
بعد یک عده هر روز 2 دقیقه تو سایت نگاه میکنن (تو بخش های علمی)
وزحمات چند هفته ای یا چند ماهه طرف را میگیرن .
کمترین کاری هم که می تونن بکنن مثل نظر دادن برای بهبود کار یا تشکر انجام نمیدن
میرن تا چند روز بد که سربزنن
ببین چقدر با اینکه انجمن مهندسان مثلا است فورم های علمیش خالیه.

در هر صورت من مخابراتم و پایت هستم فقط چه کار باید کرد

سلام دوست عزیز مسعود جان

من هم هدفم از ایجاد این تاپیک همین بود تا دوستان هم کمی احساس تعهد کنن نسبت به این فروم و فقط مصرف کننده نباشن ...

دقیقاً با این حرفت که جای بحث علمی خالی تو این فروم کاملاً موافقم ... چون بیشتر دوستان تو بخش گفتگوی آزاد یا زنگ تفریح فعالیت دارن ...

ببین من خودم کاردانیم یعنی هنوز به مرحله انتخاب گرایش برای کارشناسی نرسیدم ... ولی خب از اون جایی که به مخابرات خیلی علاقه دارم ... دوست دارم هم تو این بخش اطلاعاتم رو افزایش بدم ... و هم اینکه هر چی که بدست آوردم در اختیار سایر دوستان بدارم ...

به گفته ی یکی از بزرگان :

ذکات علم یاد دادن آن هست ( آموزش دادن )

ببین صبر کن ببینیم دوستان دیگه ای هستن که بخوان فعالیت کنن ... بعد شروع کنیم :)

مسعود جان خودت دوست داری تو کدوم بخش مخابرات فعالیت کنید ... ؟

اصلاً از شما که تجربه بیشتری داری می خوام تا همه بخش های موجود در بحث مخابرات رو به ترتیب بگید تا دوستان انتخاب کنن ... ;)

بعد که دوستان اعلام آمادگی کردن تقسیم بندی می کنیم و می ریم به سمت یک مرجع کامل و بزرگ مخابرات در ایران ... ;)

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
ببین من خودم کاردانیم یعنی هنوز به مرحله انتخاب گرایش برای کارشناسی نرسیدم ... ولی خب از اون جایی که به مخابرات خیلی علاقه دارم ... دوست دارم هم تو این بخش اطلاعاتم رو افزایش بدم ... و هم اینکه هر چی که بدست آوردم در اختیار سایر دوستان بدارم ...

سلام به دوستان ....:smile:

دلیل علاقت به مخابرات چیه ؟؟؟؟

کارشناسی می خونی یا کاردانی ؟؟

ترم چندی .....؟؟

Aros.kabir

عضو جدید
سلام به دوستان ....:smile:

دلیل علاقت به مخابرات چیه ؟؟؟؟

کارشناسی می خونی یا کاردانی ؟؟

ترم چندی .....؟؟

من ترم 4 کاردانیم ...

احتمالاً تو کنکور کاردانی به کارشناسی هم شرکت نمی کنم ... چون می خوام برم آلمان ادامه تحصیل بدم ... و اونجا مخابرات بخونم ...

دلیل علاقه ام به مخابرات اینه که من کامپیوتر هم یکی از علاقه هام هستش ... البته بیش از علاقه ... و دوم اینکه اینترنت من وایرلس هست و و به مخابرات ربط داره و به این علم هم علاقه مند شدم و هم این که به مباحث مخابراتی و امواج رادیویی علاقه وافر دارم ...
و ...

چی شد چرا کس دیگه ای نیومد ...

3 روز دیگه صبر می کنیم اگه کسی نیومد همین 3 نفر شروع می کنیم ... بعد ان شا ا... دوستان به کمکمون میان

موفق باشید

masoudTR

عضو جدید
اگه تا روز قیامت هم صبر کنی کسی نمی یا د
ولی کافییه بنویسی عکس های ل خ ت ی بازیگران تا همه بریزن تو تاپیک
اینم از بدبختی ما ایرانی هاست که برا علم از همه چیز کمتر ارزش قائلیم
من میگم شروع کنیم
من با اینکه مخابراتی هستم اطلا عات الکترونیکیم خیلی بیشتر است که اونم بر میگرده به اینکه مخابرات تو ایران یک علم نو ظهور والبته سکرت است
ولی خوشحال میشم که هم تحقیق کنم و هم از اطلاعات دوستان استفاده کنم
چه چیزی بیشتر مد نظرتونه
وایرلس
آنتن
ماهواره
مایکروویو
........؟؟

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
مخابرات تو ایران نوظهور نیست ....یه علمیه که از گردونه رقابت جهانی دور افتاده ....

میشه گفت در زمینه مخابرات .....تقریبا پیشرفتی نداشتیم و هر چی که داریم استفاده می کنیم ....

نتیجه تکنولوژی کشورهای دیگه است ....

صدا و سیما ....موبایل ....تلفن بی سیم .....واکی تاکی ....بی سیم دستی ....وایرلس ....مایکرو ویو :cry:

efa_67

عضو جدید
سلام دوستان
كي مي گه كه كسي نيست !!!!1
من حاضرم در اين زمينه كمكي براي دوستان باشم
منم هستم:smile:

Aros.kabir

عضو جدید
سلام دوستان

خب فکر کنم دیگه یواش یواش باید شروع کنیم ...

موافقید ... >>>> ؟

ببینید دوستان اینجا ما باید یه جورایی فرهنگ مخابرات رو هم جا بندازیم ... منظورم اینه که یعنی یه جورایی از صفر شروع تا کسی هم که از مخابرات اصلاً نمی دونه ... یکم اطلاعاتش زیاد بشه ... شاید علاقه پیدا کرد تو این راه ما رو هم کمک کرد ///

و بعد کم کم یه جورایی بحث ها رو تخصصی کنیم ... و هر کس تو هر بخشی که تخصص بشتری داره شروع کنه و یه یا علی بگید تا با هم پیش بریم ...

گرایش میدان و سیستم و شبکه و کدینگ(رمز)

هر کدوم که تخصصتون بود شروع کنید

موفق باشید

یا علی

amirhomayon24

عضو جدید
معرفی مخابرات

معرفی مخابرات

سلام
هر دانشجو برای تحصیل در مهندسی برق با گرایش مخابرات، پس از پاس کردن دروس پیش نیاز با دو دسته دروس روبرو خواهد شد:

*دروسی که بیشتر به ریاضیات وابسته اند تا به فیزیک2 ،شامل:
ریاضی مهندسی، مدارالکتریکی1، مدارالکتریکی2، سیگنال سیستم، الکترونیک1،
الکترونیک2، الکترونیک3، مدارهای منطقی، مخابرات1، مخابرات2، *****وسنتز،
مدارهای مخابراتی، معماری کامپیوتر، میکرو پروسسور، سیستمهای کنترل خطی،

*دروسی که بیشتر به فیزیک2 وابسته اند تا به ریاضیات ،شامل:
الکترومغناطیس، میدان و امواج، آنتن، ماشین الکتریکی1، ماشین الکتریکی2، مایکروویو،
برسی سیستمهای قدرت،

*دروسی که به هر دو درس وابسته اند ،شامل:
که بهتر است دروس الکترونیک1، الکترونیک2، ماشین الکتریکی1، ماشین الکتریکی2،
برسی سیستمهای قدرت، سیستمهای کنترل خطی، را در این دسته قرار دهیم.

در نهایت بهتر است بگوییم مهندسی برق با گرایش مخابرات نیازمند قدرت تحلیل بسیار خوب
ریاضیات است و اگر دانشجویی ریاضیات ضعیفی داشته باشد این رشته برای او جهنم است.:confused:

در ضمن نباید فراموش کرد مهندسی برق با گرایش مخابرات بهترین وپیچیده ترین رشته
مهندسی است. ;):smile:

shabby

عضو جدید
سلام

سلام

آقایون ما نیز هستیم فقط جون بچه هاتون تعارف اینها رو بگذاریم کنار و شروع کنیم در ضمن آقا تصمیم گرفتین یه email به ما بندازین--> shahab_aghai@yahoo.com

nima_k700

عضو جدید
بعد از یه هفته کسی نمیخواد یه تکونی به این تاپیک بده!!!!!:cool:

massom

عضو جدید
من مهندس برق مخابرات هستم سال 82 فارغ التحصيل شدم چهارسال بود كار مي كردم در زمينه روشنايي . حالا بي كارم كاري نيست در زمينه مخابرات اين همه زحمت كشيديم بي فايده بود توصيه مي كنم رشته مخابرات را هيچوقت جهت تحصيل و كار انتخاب نكنيد چرا كه در ايران ما جاي فعاليت براي اين رشته وجود ندارد بهتر است برويد سراغ الكترونيك و قدرت در مخابرات ناني وجود ندارد

Aros.kabir

عضو جدید
من مهندس برق مخابرات هستم سال 82 فارغ التحصيل شدم چهارسال بود كار مي كردم در زمينه روشنايي . حالا بي كارم كاري نيست در زمينه مخابرات اين همه زحمت كشيديم بي فايده بود توصيه مي كنم رشته مخابرات را هيچوقت جهت تحصيل و كار انتخاب نكنيد چرا كه در ايران ما جاي فعاليت براي اين رشته وجود ندارد بهتر است برويد سراغ الكترونيك و قدرت در مخابرات ناني وجود ندارد

سلام دوست عزیز ...

خیلی خوبه ... از اینکه شما تو رشته موفق نبودی و پیشنهاد می کنی که کسی سراغ این رشته نره ... می دونی مثل چی می مونه ... ؟ مثل این می مونه که یکی دستشو با چاقو می بره بعد به همه می گه که از چاقو استفاده نکنن چون من یه بار دستمو بریدم ... ;)

اگه هم با نظرم مخالفی بگو تا تک تک کارها و شغلهایی که با مدرک مخابرات می شه انجام داد و پول خوبی هم توشه نام ببرم ...

در ضمن من مخابرات رو بخاطر علمش می خونم نه پولش ...

موفق باشی دوست عزیز ...
:gol:

massom

عضو جدید
سلام
یادش به خیر من هم زمانی مثل شما فکر می کردم و اصلا" به مادیات فکر نمی کردم و در زمینه مخابرات جزو دانشجویان ممتاز بودم . ولی انسان در هر زمینه ای باید شکوفا شود پشنهاد می کنم به فرصتهای شغلی موجود در روزنامه بازار کار برای مهندسین الکترونیک و مخابرات و قدرت توجه کنید و ببینید کدام درخواست بیشتری دارد و اگه چاره ای جز ماندن در این رشته را ندارید حتما" از حالا فکر ادامه تحصیل و گرفتن دکترا باشید . اگه پول و امکانات نباشه علمی هم به وجود نمی یاد . اگر نیازهای اولیه انسان برآورده نشه ، زمینه رشد و شکوفایی سایر استعدادها نیز برای انسان پیش نمی آید . بگذریم اگر کاری سراغ داری بگو و ما را نیز راهنمایی کن چون تعداد زیادی از کارشناسان این رشته فارغ التحصیل از دانشگاههای سراسری ( حتی نه آزاد )با حقوق بسیار کم (کارگری )الان کار می کنند .(بله حرف شما درست است )ولی از سال 76 به بعد با توجه به آمارموجود وضعیت کاری این رشته اصلا" خوب نیست و هنوز هم این وضعیت ادامه دارد .
از همه این حرفها گذشته امیدوارم همیشه موفق باشید و اینطوری فکر کنید و خدا بزرگ است شاید تا زمان فارغ التحصیل شدن شما وضعیت کار در این رشته نیز خوب شد.

Aros.kabir

عضو جدید
سلام
یادش به خیر من هم زمانی مثل شما فکر می کردم و اصلا" به مادیات فکر نمی کردم و در زمینه مخابرات جزو دانشجویان ممتاز بودم . ولی انسان در هر زمینه ای باید شکوفا شود پشنهاد می کنم به فرصتهای شغلی موجود در روزنامه بازار کار برای مهندسین الکترونیک و مخابرات و قدرت توجه کنید و ببینید کدام درخواست بیشتری دارد و اگه چاره ای جز ماندن در این رشته را ندارید حتما" از حالا فکر ادامه تحصیل و گرفتن دکترا باشید . اگه پول و امکانات نباشه علمی هم به وجود نمی یاد . اگر نیازهای اولیه انسان برآورده نشه ، زمینه رشد و شکوفایی سایر استعدادها نیز برای انسان پیش نمی آید . بگذریم اگر کاری سراغ داری بگو و ما را نیز راهنمایی کن چون تعداد زیادی از کارشناسان این رشته فارغ التحصیل از دانشگاههای سراسری ( حتی نه آزاد )با حقوق بسیار کم (کارگری )الان کار می کنند .(بله حرف شما درست است )ولی از سال 76 به بعد با توجه به آمارموجود وضعیت کاری این رشته اصلا" خوب نیست و هنوز هم این وضعیت ادامه دارد .
از همه این حرفها گذشته امیدوارم همیشه موفق باشید و اینطوری فکر کنید و خدا بزرگ است شاید تا زمان فارغ التحصیل شدن شما وضعیت کار در این رشته نیز خوب شد.

بازم سلام
راجع به خودم بگم که من وقتی می گم بخاطر علمش مخابرات رو دوست دارم ... بخاطر اینه که فقط دنبال علمش هستم نه اینکه توش تحصیل کنم به بهونه اون به اصطلاح پولدار بشم ... چون من پول رو از جای دیگه در میارم ...

و این رو هم می دونم که تو یه بازار خاصی یا یه شغل خاصی همیشه یه مغازه بیشتر از اون یکی دخل می زنه و یا یه مهندس یا کارمند همیشه بهتر از سایرین کار می کنه و پول درمیاره ...

پس همه چیز به خود شخص بستگی داره

واسه فرصت شغلی هم تو سایت زیر عضو شو :

www.IrExpert.ir

هر روز کلی فرصت شغلی بهت ایمیل می کنه ...

در ضمن برو تو سایت ایرانسل کمبود پرسنل داره ... یک رزومه شغلی پر می کنی و ...

موفق باشی

آخرین ویرایش:

NAVIDYAZDAN

عضو جدید
سلام منم میتونم تو این بخش شرکت کنم ؟ اطلاعاتی در رابطه با RFID دارم .به عنوان عضو کوچکی از این باشگاه مرا بپذیرید.;)

hsnkhaki

عضو جدید
من چند تا مقاله در مورد پردازش صدا دارم.
مشاهده پیوست 17165
این یکیشه.
در مورد پردازش سیگنال در matlab
مطمئن نیستم به درد این تاپیک می خوره یا نه!
اگه به درد می خوره بگین ، بازم بذارم.
آقا حتما یه تاپیک بزن و قرارشون بده. من که از همین یکی هم استفاده کردم.
دستت درد نکنه;)

nima_k700

عضو جدید
پردازش صدا

پردازش صدا

من خودم ترجیح میدم تو همین تاپیک قرار داده بشه این مطلب.
البته اگه امکانش باشه و مسئولان تاپیک اجازه بدن!
پس چند تا دیگه هم قرار میدم....با اجازه!

اولی انگلیسیه. در مورد پردازش سیگنال صوتیه. 4 صفحه. در واقع یه گزارش سالیانه است در همین رابطه و مربوط به سال 2002. شبیه گزارش های مجله ی Nature.
مشاهده پیوست 13-16tsb(Speech Signal Processing).pdf

دومی که اونم انگلیسیه در مورد اینه که چه جوری پردازش صدا روی توجه ما به چیزهایی که از لحاظ ظاهری به هم شبیهند تاثیر میذاره.
مشاهده پیوست paper168(speech processing).pdf

آخرین ویرایش:

....

عضو جدید
سلام
اجاز هست منم کمک کنم ؟
من ترم 3 ( دارم میشم 4 ) مخابراتم .تهران . اطلاعاتم بد نیست . علاوه بر مخابرات از الکترونیک هم مطالبی می دونم . هرجا لازم شد میتونم کمک کنم .

بابا ! هنوزم اگه خوب نگاه کنید هستن آدمایی که زندگی ، خدا و موفقیتشون رو از علم دارن ....
اگه هستین بسم ا..

بالا