فتوای مراجع درباره اختلاط دختران و پسران

وضعیت
موضوع بسته شده است.

A&S

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من با این کار باعث میشه تا فساد زیادتر از قبل بشه
دلیلش هم واضحه
وقتی چیزی رو از آدم دور میکنن و پنهان میکنن ، انسان خود به خود به سمت اون کشیده میشه
چه جدا کنن و چه نکنن ، اونهایی که واقعا به خاطر تحصیل میرن دانشگاه و سالمن و اونهایی که از درون لغزش دارن در هر صورت کار خودشون رو میکنن
مهم پاک بودن ذات آدمهاست...

ELAHE.R

عضو جدید
عملا داره این کار انجام میشه . الان تو یکی از درسای ما پسرا رو با یه استاد و دخترا رو با یه استاد دیگه انداختن . سایت ها رو از هم جدا کردن و بحث برای نظرسنجی جداکردن دخترا و پسرا توی کتابخونه ها و کارگاه ها هم وجود داره

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مجموعه مدرسه هندی بی بی سی فارسی را ببینید.
میزنید به سرتون که چقدر بدبخت بودیم.

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفکیک جنسیتی بیشتر ازاینی که الان هست توهین مستقیمه به شعور دانشجوها.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون قضیه ای که شما می گی اصلش اینه دوست عزیز
اگر چیزی رو از دست رس انسان دور کنید و مدام آن را تا نزدیکی آن ببرید و به آن نرسید (چه فکری چه جسمس)، آنگاه حریص تر می شود
پس راه حل شما برای بهتر شدن وضعیت اینه که علاوه بر اختلاط، آزادی بیشتری باید به دانشجو ها در ارتباط با هم داشته باشند

مگر رقابت تحصیلی را نمی توان در دانشگاه های الزهرا و امام حسین دید(مگر رقابت را نمی توان در دبیرستان ها وپیش دانشگاهی ها دید، مگر برای رقابت باید حتما جنس مخالف باشد)

به نظر چند درصد ازدواج هایی که در دانشگاه ها انجام شده موفق بوده (هر دو در دانشگاه) و اصولا چه رابطه ای بین این دو مقوله وجود دارد
مگر در قدیم این چنین اتفاقی نمی افتاد و کلمه عشق تازه معنی پیدا کرده است!

بنده دلیلی برای مختلط بودن دانشگاه ها نمی بینم و چون چیزی پیدا نمی کنم نمی توانم این را قبول کنم البته در پست بعدی ام نظرات کامل تری می دم

آیا نمی توان با تحصیل و ازدواجی (توام با آگاهی) مناسب روحیات همسر آینده خود را بشناسیم

آیا حتما باید از دانشگاه ازدواج کرد و آیا لزوما این چنین محیطی این تضمین را به شما می دهد که آگاهی کاملی داشته باشیم (آیا برای شما اتفاق نیفتاد که دختر یا پسر دانشجویی بعد از مدتی رابطه بفهمد که طرف مقابل مورد دار بوده است (این را دلیل بر شناخت نزارید لطفا دلیل بر عدم شناخت ببینید) که نتوانسته تا بحال از او شناخت کاملی پیدا کند) و اصولا ایا زن و مرد قبل از ازدواج می توانند شناخت کامل پیدا کنند!

مگر زن و مرد با هم برابر نیستند که ما بخواهیم این کار را بکنیم دوست عزیز
در ضمن بر فرض صحت صحبتهای من آیا این عقلانی است که چنین فاجعه هایی به بار بیاید و بعد بخواهیم در توجیح آن بگوییم که هدف از این کار، اثبات برابری زن و مرد بود
و اینکه اگر کسی بخواهد قبول کند با همین دلایل عقلی که وجود دارد قبول می کند
وگر نه اولین حرفی که زده می شود این است که چرا دختر ها باید خود را بپوشانند و بسر ها نه!

آیا دو دانشگاه را که نصف پسر و نصف دوختر هستند را یکی فقط دوختر و یکی فقط پسر کنیم این مشکل حل نمی شود

آیا این عملی که شما گفتید در دانشگاه های علمی کاربردی (که فقط پسرها و یا فقط دختر ها هستند) و یا دانشگاه های الزهرا یا امام حسین یا امام جعقر صادق وجود ندارد!
[/QUOTE]

اگه بخوایم دختر و پسرا را از هم جدا کنیم چند راه وجود داره
1- دانشگاهارو 2 شیفته کنیم .دخترا صبحا برن پسرا بعد الظهر .!!!!:D
2-تعداد دانشگاهارو باید 2 برابر کنیم.(البته باید ذکر بکنم که تعداد دانشگاها نسبت به قبلنا که کمتر دانشجو میگرفتند و الان چندین برابر شده و هرکسی امتحان میده قبول میشه هیچ افزایش بخصوصی نداشته!!!)
و....
ما که خیر سرمون تو مملکت اسلامی زندگی میکنیم و 90% مردم کشورمون موافق نظام و ولایت فقیه هستند همشون از دم یکسری انسان فرهیخته هستند که مبری از گناهم میباشند!!!یه چند درصد خس وخاشاک وجود داره که تعدادشون کمه و قابل دیدن نیست!!!پس این قضیه که مختلط باشه یا نباشه برای مردم ما هیچ فرقی نداره!!!:biggrin::biggrin:
در اکثر کشورای پیشرفته حتی از دوران ابتدایی کلاسا مختلط هستش.و این باعث میشه که چندین سال تا سال ورود به دانشگاه دیدشون نسبت به جنس مخالفشون عوض بشه و عادت بشه و براشون فرقی نداشته باشه که همکلاسیش دختره یا پسر
در مورد دانشگاه امام حسینم اینو بگم که بهتره یه آمار از دانشگاه امام صادق بگیرید و ببینید که توش چی میگذره!!! متاسفانه دانشگاههش دقیقا مثل دوران دبیرستانه!!!میدونید که چی میگم!!!!
پس بنظر من بهتره به جای اینکه بحث جدا سازی رو مطرح کنند بهتره فرهنگ سازی رو شروع بکنند.که البته اصرار بیجایی هستش!!!!!

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه امام حسین و الزهرا و ....... مگه چی میخونند که بخواهند رقابت تحصیلی هم بکنند.
یاد میگیرند چه جوری پاچه خواری ولی امرشان را بکنند یا ابزار واسه سپـــاه بسازند حالا یا از راه علمی یا از هر راه دیگری!!!!!!

دوست عزیز دیدی به بیراهه زدی
بحث من اصلا سیاسی نیست
شما ببین اون پیشرفتی که باید در دانشگاه انجام بشه می شه یا نه
حالا چه برای این طرف چه برای اون طرف!
مهم پیشرفته،;)
یا نظرت در مورد حوزه ها بده
آیا در حوزه ها هم رقابت نیست و آیا در حوزه ها هم پیشرفت وجود ندارد
لطفا توهین نکن و نظرت را در مورد درس خواندن و یا پیشرفت علمی از نظر خود حوزوی ها بده

منظور از قدیم را واضح تر بگید ، بهتره.
اگه منظورتان اسلامه،که 10 تا 15 زن داشتند و کنیز و........ هم بهش اضافه کنید.
عشق سیخی چند بوده به جز تعدادی محدودی عشق همچون لیلی و مجنون.

در گذشته مرد و زن اصلا همدیگر را نمیشناختند،تازه موقع عروسی آقا روبنده را میزده کنار و ادامه ماجرا............
اینکه مرد و زن همدیگر رو نمی دیدند هیچ جا مورد قبول نیست!(حتی در اسلام و این برداشت نادرستی از اسلام می باشد- که امیدوارم از روی عمد نبوده باشد)
یعنی شما قبول نداری در قدیم بعد از اسلام در خود ایران، عشقی وجود نداشته است
و یا بعبارتی بهتر بگویم
آیا قبول داری که پدرها و مادر های ما و شما بدون عشق ازدواج و زندگی کردند
گفتم قبول دارم که یک سری رسم و رسوم اشتباه بوده و هست ولی دلیل بر اختلاط نمی باشد

باز هم تکرار میکنم،اگر در دانشگاه ما امروز یک سری مشکل هست، به خاطر اختلاط نیست،بلکه به خاطر عدم آموزش راه های مناسب اختلاط است.

عدم آموزش را تا حدودی زیاد قبول دارم
ولی هر چند آموزش باشد ولی بستر محیا نباشد نمی توان آن نتیجه مطلوب را گرفت

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بخوایم دختر و پسرا را از هم جدا کنیم چند راه وجود داره
1- دانشگاهارو 2 شیفته کنیم .دخترا صبحا برن پسرا بعد الظهر .!!!!:D
2-تعداد دانشگاهارو باید 2 برابر کنیم.(البته باید ذکر بکنم که تعداد دانشگاها نسبت به قبلنا که کمتر دانشجو میگرفتند و الان چندین برابر شده و هرکسی امتحان میده قبول میشه هیچ افزایش بخصوصی نداشته!!!)
و....
ما که خیر سرمون تو مملکت اسلامی زندگی میکنیم و 90% مردم کشورمون موافق نظام و ولایت فقیه هستند همشون از دم یکسری انسان فرهیخته هستند که مبری از گناهم میباشند!!!یه چند درصد خس وخاشاک وجود داره که تعدادشون کمه و قابل دیدن نیست!!!پس این قضیه که مختلط باشه یا نباشه برای مردم ما هیچ فرقی نداره!!!:biggrin::biggrin:
در اکثر کشورای پیشرفته حتی از دوران ابتدایی کلاسا مختلط هستش.و این باعث میشه که چندین سال تا سال ورود به دانشگاه دیدشون نسبت به جنس مخالفشون عوض بشه و عادت بشه و براشون فرقی نداشته باشه که همکلاسیش دختره یا پسر
در مورد دانشگاه امام حسینم اینو بگم که بهتره یه آمار از دانشگاه امام صادق بگیرید و ببینید که توش چی میگذره!!! متاسفانه دانشگاههش دقیقا مثل دوران دبیرستانه!!!میدونید که چی میگم!!!!
پس بنظر من بهتره به جای اینکه بحث جدا سازی رو مطرح کنند بهتره فرهنگ سازی رو شروع بکنند.که البته اصرار بیجایی هستش

دوست عزیز شما هم به بیراهه رفتید
در همه جا مشکل وجود دارد
حالا چون دانشگاه امام صادق اگر (به گفته شما) موردی باشه دلیل بر اشتباه بودن آن نیست
آنجا است که می گوییم باید فرهنگ سازی هم بشود
ولی در دانشگاه های دیگر علاوه بر فقدان فرهنگ مناسب، بستر مناسب هم نداریم
در چنین بستر هایی، هرچند هم (همانطور که در پست بالایی توضیح دادم) فرهنگ سازی مناسبی داشته باشیم
ولی چون بستر مناسبی نداریم نمی توان آن نتیجه مطلوب را گرفت
در ضمن هنوز سوالات من رو پاسخ ندادید
لطفا به بیراهه نروید و پاسخ بدید (این اتفاق په ربطی به خس و خاشاک داره و سیاست)

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
1. اصولا محیط دانشگاه را چه تعریف می کنید و دانشجو را چه!
2. دانشگاه را برای چه کاری می دانید(آیا غیر از محلی برای کسب علم و انجام پژوهش!)

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون قضیه ای که شما می گی اصلش اینه دوست عزیز
اگر چیزی رو از دست رس انسان دور کنید و مدام آن را تا نزدیکی آن ببرید و به آن نرسید (چه فکری چه جسمس)، آنگاه حریص تر می شود
پس راه حل شما برای بهتر شدن وضعیت اینه که علاوه بر اختلاط، آزادی بیشتری باید به دانشجو ها در ارتباط با هم داشته باشند
[/QUOTE]

شما انگار خودتون دلتون میخواداااا
من کی گفتم ؟

ضمنا اون قضیه ی ازدواج بشترجالت شوخی بود چون دیدیم این ازدواج دیمی ها که دارند میکنند یه ۱۴۶ هزار نفر با هم ازدواج مینند ۱۴۴ هزار نفر از هم جدمیشند چون ازدواج دانشجویی کاریست بسیار مزف که تازه شنیدم میخوان ازدواج دبیرستانیشم بکنند البته شنیدماااا ولی بعیدنی

ضمنا حالا شما بی جدا کن ُ فر کردید میتونیدجلوی نیاز افراد رو بگیرید صد برابر بد تر میشه

0( من خودم طرفدار اینم که هر فرد خودش برای خودش تصمیم بگیره و باید ازادی باشه و هر کی راه خودش رو بره تازه این طوری فساد کمترمیشه ُ هین زمان شاه ملعون ُ میدونم میدونید و لی ب نمیخواید بدونید ف اون موقع که به اطلاح همه ی خیابان ها با کاواره ها پربوده مردم صد برابر ادم تر از الان بودند )

*Essi*

اخراجی موقت
2. دانشگاه را برای چه کاری می دانید(آیا غیر از محلی برای کسب علم و انجام پژوهش!)

تا الان شما فقط سوال پرسیدی،حالا من یک سوال میپرسم؟

شما انسان را چه تعریف میکنی؟

یک موجود ضعیف النفس که با کوچکترین تحریکی از پای در میاد،یا موجودی که از هر چیزی برای خودش وسوسه درست نمیکند؟

• Like
واکنش ها: Sarp

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما هم به بیراهه رفتید
در همه جا مشکل وجود دارد
حالا چون دانشگاه امام صادق اگر (به گفته شما) موردی باشه دلیل بر اشتباه بودن آن نیست
آنجا است که می گوییم باید فرهنگ سازی هم بشود
ولی در دانشگاه های دیگر علاوه بر فقدان فرهنگ مناسب، بستر مناسب هم نداریم
در چنین بستر هایی، هرچند هم (همانطور که در پست بالایی توضیح دادم) فرهنگ سازی مناسبی داشته باشیم
ولی چون بستر مناسبی نداریم نمی توان آن نتیجه مطلوب را گرفت
در ضمن هنوز سوالات من رو پاسخ ندادید
لطفا به بیراهه نروید و پاسخ بدید (این اتفاق په ربطی به خس و خاشاک داره و سیاست)

اولا اینکه هرکی مخالف نظر شما باشه حتما به بی راهه رفته!!!
برای من خیلی جالبه که با وجود اینهمه مشکل در دانشگاها شما به یه مسئله که نمیتونه مهم باشه تمرکز کردی!!!اگه کمی به این موضوع فکر میکردید که چرا دانشجوهای ما اگه موقعیت رفتن از ایران براشون مهیا بشه از ایران میرند!!چرا همیشه قضیه فرار مغزها تو کشورمون وجود داره؟؟!!!!
مشکل دانشگاهای ما نه اینه که کلاساش مختلط برگزار میشه ونه اینه که سواد دانشجوهاش کمه!!!شاید در مقایسه با کشورای پیشرفته سطح دانشجوهای ما خیلی بالاتره!!!ولی خب مشکل چیه؟؟؟آیا مشکل این نیست که به آینده سازان آینده تو کشور بها داده نمیشه!!!!
پس سعی کنید اصل موضوع رو بچسبید نه اینکه دنبال حاشیه باشید!!!
در مورد سوالاتتون اینو بگم که
1-دانشگاه و دانشجو نیازی به تعریف ندارند و محیط دانشگاه هم مشخصه برای چی استفاده میشه!!!
دانشگاه در ایران فقط محل کسب علم و پژوهش نیست .الان مثلا دفتر بسیج دانشجویی تو دانشگاه برای کسب علم و انجام پژوهش تاسیس شده؟؟!!!!
یا اینکه مثلا مسجد تو دانشگاها برای چی درست میشه.؟؟؟فکر نکنید من با مقدسات مخالفم ولی اینکه کلی بودجه تو دانشگاها میزارند که مسجد درست بشه درسته!!!؟؟؟ آیا حتما تا مسجدی نباشه نمیشه نماز خوند؟؟!!!
آیا مراسم های مذهبی حتما باید تو دانشگاه انجام بشه؟؟!!!

من تو پست قبلیم گفتم که ما به جای اینکه به زور متوسل بشیم باید فکر فرهنگ سازی باشیم تا برای همیشه به مشکلی تو زمینه های خاص برنخوریم.البته فرهنگ سازی باید از بالادستیا باید شروع بشه تا به پایین دستیا هم برسه که من اینو تو نظام فعلی امری محال میبینم!!!

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز دیدی به بیراهه زدی
بحث من اصلا سیاسی نیست
شما ببین اون پیشرفتی که باید در دانشگاه انجام بشه می شه یا نه
حالا چه برای این طرف چه برای اون طرف!
مهم پیشرفته،;)
یا نظرت در مورد حوزه ها بده
آیا در حوزه ها هم رقابت نیست و آیا در حوزه ها هم پیشرفت وجود ندارد
لطفا توهین نکن و نظرت را در مورد درس خواندن و یا پیشرفت علمی از نظر خود حوزوی ها بده

اینکه مرد و زن همدیگر رو نمی دیدند هیچ جا مورد قبول نیست!(حتی در اسلام و این برداشت نادرستی از اسلام می باشد- که امیدوارم از روی عمد نبوده باشد)
یعنی شما قبول نداری در قدیم بعد از اسلام در خود ایران، عشقی وجود نداشته است
و یا بعبارتی بهتر بگویم
آیا قبول داری که پدرها و مادر های ما و شما بدون عشق ازدواج و زندگی کردند
گفتم قبول دارم که یک سری رسم و رسوم اشتباه بوده و هست ولی دلیل بر اختلاط نمی باشد

عدم آموزش را تا حدودی زیاد قبول دارم
ولی هر چند آموزش باشد ولی بستر محیا نباشد نمی توان آن نتیجه مطلوب را گرفت

در کل نمیدونم که شما و بعضی مراجعتون اینهمه مشکل و گرونی تو کشور و...رو به خاطر مختلط بودن دانشگاه ها دیدید!!!!
البته امتحانش ضرری نداره و با این کار شاید همه مشکلات مملکت درست شد.خدا رو چه دیدی!!!!!:biggrin:

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

یک موجود ضعیف النفس که با کوچکترین تحریکی از پای در میاد،یا موجودی که از هر چیزی برای خودش وسوسه درست نمیکند؟

دوست عزیز ابتدا شما پاسخ من رو می دادید، من هم جواب می دادم!

انسان موجودی است که با کسب علم و تحصیل مناسب می تواند بر برخی از غرایض خود کنترل کند!
منظور از من از برخی این است که انسان هیچ وقت نمی تواند بر روی غذا خوردن یا خوابیدن کنترل کند، اما می تواند بر دیدن و حس جنسی خود کنترل کند

این پاسخ شما
اما پاسخ من........!

اولا اینکه هرکی مخالف نظر شما باشه حتما به بی راهه رفته!!!
برای من خیلی جالبه که با وجود اینهمه مشکل در دانشگاها شما به یه مسئله که نمیتونه مهم باشه تمرکز کردی!!!اگه کمی به این موضوع فکر میکردید که چرا دانشجوهای ما اگه موقعیت رفتن از ایران براشون مهیا بشه از ایران میرند!!چرا همیشه قضیه فرار مغزها تو کشورمون وجود داره؟؟!!!!
مشکل دانشگاهای ما نه اینه که کلاساش مختلط برگزار میشه ونه اینه که سواد دانشجوهاش کمه!!!شاید در مقایسه با کشورای پیشرفته سطح دانشجوهای ما خیلی بالاتره!!!ولی خب مشکل چیه؟؟؟آیا مشکل این نیست که به آینده سازان آینده تو کشور بها داده نمیشه!!!!
پس سعی کنید اصل موضوع رو بچسبید نه اینکه دنبال حاشیه باشید!!!

دوست عزیز
استارتر این تاپبک که خود شما باشید
موضوع رو چیزه دیگه ای قرار دادید
اختلاط در دانشگاه!
نه چیزه دیگری!

در مورد سوالاتتون اینو بگم که
1-دانشگاه و دانشجو نیازی به تعریف ندارند و محیط دانشگاه هم مشخصه برای چی استفاده میشه!!!
دانشگاه در ایران فقط محل کسب علم و پژوهش نیست .الان مثلا دفتر بسیج دانشجویی تو دانشگاه برای کسب علم و انجام پژوهش تاسیس شده؟؟!!!!
یا اینکه مثلا مسجد تو دانشگاها برای چی درست میشه.؟؟؟فکر نکنید من با مقدسات مخالفم ولی اینکه کلی بودجه تو دانشگاها میزارند که مسجد درست بشه درسته!!!؟؟؟ آیا حتما تا مسجدی نباشه نمیشه نماز خوند؟؟!!!
آیا مراسم های مذهبی حتما باید تو دانشگاه انجام بشه؟؟!!!

چرا نیازی به تعریف نیست؛
این مطالبی رو که گفتید چه ربطی به کسب علم و دانش دارد
در ضمن این ها همه اختیاری است
نه مثل بستر مختلط که همه جا در فکر و ذهن انسان باشه

من تو پست قبلیم گفتم که ما به جای اینکه به زور متوسل بشیم باید فکر فرهنگ سازی باشیم تا برای همیشه به مشکلی تو زمینه های خاص برنخوریم.البته فرهنگ سازی باید از بالادستیا باید شروع بشه تا به پایین دستیا هم برسه که من اینو تو نظام فعلی امری محال میبینم!!!

فرهنگ سازی رو گفتم که قبول دارم ولی اگر بهترین فرهنگ رو ایجاد کنیم اگر بستر منابی نباشه
باز تاثیر چشم گیری نخواهد داد
فرهنگ یک امر اجتماعی و شخصی است

بگزیرم نفرمودید با وجود این تعریف که دانشجو هدفی جز کسب علم و انجام پژوهش ندارد
دیگر چه لزومی وجود دارد که محیط مختلط باشه
لطفا لزومیتش رو بگید!

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان نظرات مختلفی دادند
پیشنهاد می کنم به این چند نکته دقت کنید

دوستان خواهشا به این دو تا سوال پاسخ بدید و بعد از پاسخ در مورد جواب ها و سوالات شما در پست بالایی بیشتر دقت کنید
1.دانشگاه از نظر من محیطیه برای رشد فکری یه آدم در همه زمینه ها (علمی فرهنگی اخلاقی و...)که البته رشد علمی اولویت اول رو داره! دانشجو هم قاعدتا کسیه که میخواد همچین رشدی داشته باشه! :)
2. علاوه بر محلی برای کسب علم و.... محلی برای رشد شخصیت یه انسان در همه زمینه ها
این از جواب سوالای شما......
من فک میکنم تا وقتی اینقد سطحی به مسائل نگاه کنیم وبه جای اینکه مسئله رو حل کنیم صورت مسئله رو پاک کنیم اوضاعمون روز به رزو بدتر میشه!
آخه یکی نیست بگه مگه الان مدارس ما ازهم جدا نیست؟؟؟ واقعا آمار دوستی های بین دو جنس توی مدارس کمه؟؟؟ اعتیاد کمه؟؟؟
نتیجه این نگاههای حقیرانه و جداسازی و این رفتار رو میشه در نسل جدید به خوبی دید!!!
واقعا ماها از نظر اخلاقی از پدران ومادرانمون که قبل از انقلاب تربیت شدن و در یه جامعه مختلط بهتر و پاک تریم؟؟؟
واقعا فساد اخلاقی الان کمتره؟؟؟
آمار اعتیاد طلاق خیانت به همسر و...کمتر شده؟؟؟
واقع بین باشیم!
.
.
.
(چقدر آیت ا... سیستانی رو دوست داشتم :redface:...تو همه زمینه ها اینجورین؟؟!!:surprised:)

alismartset

کاربر بیش فعال
بابا فقر فحشا از امثال بوشه!
همه چی درسته فقط دست اجنبی توشه!

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.دانشگاه از نظر من محیطیه برای رشد فکری یه آدم در همه زمینه ها (علمی فرهنگی اخلاقی و...)که البته رشد علمی اولویت اول رو داره! دانشجو هم قاعدتا کسیه که میخواد همچین رشدی داشته باشه! :)
2. علاوه بر محلی برای کسب علم و.... محلی برای رشد شخصیت یه انسان در همه زمینه ها
این از جواب سوالای شما......
من فک میکنم تا وقتی اینقد سطحی به مسائل نگاه کنیم وبه جای اینکه مسئله رو حل کنیم صورت مسئله رو پاک کنیم اوضاعمون روز به رزو بدتر میشه!
آخه یکی نیست بگه مگه الان مدارس ما ازهم جدا نیست؟؟؟ واقعا آمار دوستی های بین دو جنس توی مدارس کمه؟؟؟ اعتیاد کمه؟؟؟
نتیجه این نگاههای حقیرانه و جداسازی و این رفتار رو میشه در نسل جدید به خوبی دید!!!
واقعا ماها از نظر اخلاقی از پدران ومادرانمون که قبل از انقلاب تربیت شدن و در یه جامعه مختلط بهتر و پاک تریم؟؟؟
واقعا فساد اخلاقی الان کمتره؟؟؟
آمار اعتیاد طلاق خیانت به همسر و...کمتر شده؟؟؟
واقع بین باشیم!
.
.
.
(چقدر آیت ا... سیستانی رو دوست داشتم :redface:...تو همه زمینه ها اینجورین؟؟!!:surprised:)

خوب شما پاسخ های مناسبی دادید
اگر این فکر شما را پیش بگیریم آیا برای ترقی این فکر نیازی به مختلط بودن هست
آیا با مختلط بودن رشد بیشتری در این زمینه هایی که گفتید داریم
آیا با نبود آقایان و خانم ها کنار هم در رشد این حرکت اختلالی پیش می آید

در مورد تربیت ما و مدارس امروز ما هم
باید بگم که ما فرزندان پدران ومادرانمان هستیم و دست پرورده ی آنان
و اینکه هدف از دانشگاه و مدارس نبودن دوست دختر و دوست پسر نیست
مگر شما نگفتید که دانشگاه چه اهدافی داره
و مدارس هم!
خوب باید ببینیم که آیا به اونجا رسیدیم یا نه
دقت کنید موضوع ها رو با هم قاطی نکنیم
موضوع پیشرفت علمی و اخلاقیه
که مختلط بودن تاثیر منفی می گزاره و نبودن تاثیر مثبت
البته هستند کسانی که در صورت مختلط نبودن هم به مراد خود، می رسند
:gol:

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما انگار خودتون دلتون میخواداااا
من کی گفتم ؟

ضمنا اون قضیه ی ازدواج بشترجالت شوخی بود چون دیدیم این ازدواج دیمی ها که دارند میکنند یه ۱۴۶ هزار نفر با هم ازدواج مینند ۱۴۴ هزار نفر از هم جدمیشند چون ازدواج دانشجویی کاریست بسیار مزف که تازه شنیدم میخوان ازدواج دبیرستانیشم بکنند البته شنیدماااا ولی بعیدنی

ضمنا حالا شما بی جدا کن ُ فر کردید میتونیدجلوی نیاز افراد رو بگیرید صد برابر بد تر میشه

0( من خودم طرفدار اینم که هر فرد خودش برای خودش تصمیم بگیره و باید ازادی باشه و هر کی راه خودش رو بره تازه این طوری فساد کمترمیشه ُ هین زمان شاه ملعون ُ میدونم میدونید و لی ب نمیخواید بدونید ف اون موقع که به اطلاح همه ی خیابان ها با کاواره ها پربوده مردم صد برابر ادم تر از الان بودند )[/QUOTE]

دوست عزیز من نمی گم نباید نیاز های انسان برطرف نشه ولی جای خودش و در محیط خودش
دانشگاه محیطی نیست که پسرها و دخترها به نیازهای روحی و جسمی خودشون برسند دوست عزیز
حالا ............

civil.7

عضو جدید
مشکل از اینجا شروع میشه که ما دختر و پسر رو از همون اول( دبستان ) از هم جدا نگه میداریم
این دو جنس رو باهم آشنا نمیکنیم و جنس مخالف میشه یه معما که هیچی ازش نمیدونن
بعد از یه دوره طولانی 12 ساله تازه میان مختلط میکنن اونم در بدترین شرایط سنی
یه دفعه تازه میفهمن ااا جنس مخالف اینه پس .... حتی طرز رفتار با همدیگرو بلد نیستن
یه عده جوگیر میشن و یه عده همچنان نسبت هم گارد میگیرن
خب اینا طبیعیه ...
حالا بجای اینکه بیان اینا رو بهم نزدیکتر و آشناتر کنن باز میخوان از هم دور نگه دارن؟؟!!!
اینجوری نه تنها مشکلی حل نمیشه بلکه بدتر ویشه ( در مراحل بالاتر )
خدا زن و مرد رو باهم آفرید نه جدا ...

Sarp

مدیر بازنشسته
انسان موجودی است که با کسب علم و تحصیل مناسب می تواند بر برخی از غرایض خود کنترل کند!
تعریف شما فقط نشات گرفته از افکار شماست . اون هم فقط اون افکاری که دارید تو این تایپیک پیاده سازی میکنید
ممکنه اگه تو یه تایپیک دیگه ازتون تعریف بخوان با این تعریفتون زمین تا آسمان تفاوت داشته باشه !
تعریفتون نه با تعریف جامعه شناختی مطابقت داره
و نه با تعریف اسلام
و نه هیچ عقل سلیم دیگه ای !
لطفا لزومیتش رو بگید!
آیا با مختلط بودن رشد بیشتری در این زمینه هایی که گفتید داریم
آیا با نبود آقایان و خانم ها کنار هم در رشد این حرکت اختلالی پیش می آید
حالا که مختلط هست چه لزومی به جداسازی هست ؟
هزینه جداسازی رو بدن من خرج نشریه کنم !

طوری در مقابل این اتفاق جبهه گرفته ای که انگار الان محیط دانشگاه جداست و عده ای میخوان مختلطش کنن !

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

دانشگاه از اسمش معلومه واسه کسب دانش هست. خب این دانش تنها علم مربوط به رشته تخصصی فرد نیست که اگر چنین بود پس چرا در دانشگاهها درسهای عمومی و معارف تدریس میشود؟ دانشگاه از اون جهت مختلط شده که تعامل سالم بین دختر و پسر انجام بگیره, غریزه جنسی غریزه ی خیلی قوی هست, خود بنده از همین جا اعتراف میکنم تو بعضی کارهای گروهی متشکل از دختر و پسر که تو کارگاه داشتیم دچار نوعی شهوت شدم -اونم مربوط میشه به ترم 3 دانشگاه-اما در عوض چون محیط دانشگاه یک محیط سالم و امن و ایمن هست و کلا قانون توش حاکم هست بنده این رو یاد گرفتم که خودم رو کنترل کنم تا جایی که الان که ترم 7 هستم ابدا نسبت به دختر همکلاسی و یا هر دختر دیگه چنین دیدگاهی ندارم.یکی از فرقهای من دانشجو با کسی که بیرون از دانشگاه هست در همینه که من جنس مخالفم رو درست مثل یه انسانی با جنس خودم میشناسم براش قدرت تفکر و اختیار قایلم, اون رو در درجه اول انسان میدونم تا دختر یا پسر. این رویه هم امری نیست که شما بخوای با کتاب خوندن یاد بگیری, تو باید به مرور زمان - نزدیک به سه یا چهار سال - در شرایط قرار بگیری تمرین داشته باشی تا قدرت کنترل غریزه رو یاد بگیری. دانشگاه که میری کل شخصیتت , تیپت و علمت باید آکادمیک و فرهنگی بشه.
البته دانشگاه محل دفن شهید نیز می باشد!:D

اینجا لازمه یه حکایت معروف رو نقل کنم:

دو تا دوست بودند که تو ایام جوونی تصمیم میگیرند در راه نزدیک شدن به خدا با هم رقابت کنند. برای همین یکی از اونا میره به کوهستان و به تنهایی مشغول چوپانی و عبادت میشه در عوض دومی میره به شهر و به شغل اجدادی خودش که خیاطی بود مشغول میشه و عبادت نیز میکرد. بعد از سالها دوست اول که در کوهستان بود برای اینکه احترام خودش رو نزد خداوند به دوست خیاطش نشون بده با عنایت خداوند آبکشی رو پر از آب میکنه -بدون اینکه آب درون آبکش خالی بشه- و برای دوستش تو شهر میفرسته و تو نامه براش مینوسه که ببین دوست عزیز که من چقدر به خدا نزدیک شدم و چه مقامی نزد خداوند دارم.
دوست خیاط که بسته دوست چوپانش رو میبینه تکه ای ذغال رو که از شدت گرما قرمز شده رو درون پنبه ای میپیچه و برای دوستش میفرسته بدون اینکه نه پنبه ذره ای بسوزه و نه ذغال خاموش بشه.
چوپان که این بسته رو میبینه تعجب میکنه و تصمیم میگیره که به شهر بیاد تا بفهمه چطور دوست خیاطش تونسته همچین مقامی رو پیش خداوند کسب کنه و به این درجه رسیده که میتونه همچین کاری بکنه.
خلاصه وقتی وارد خیاطی میشه بعد از سلام و احوالپرسی, دوستش میگه بفرما بشین تا من کار این خانوم رو که واسه خیاطی اومده انجام بدم , چوپان میشینه تا کار دوستش تموم بشه. تو این مدت زنهای زیادی به مغازه میومدن و میرفتن و چوپان دیگه نمیتونست خودش رو کنترل کنه و هی یه نگاه کوچیک میکرد باز سرش رو مینداخت پایین. تا اینکه یه دفعه که سرش رو بالا کرد تا مشتری تازه وارد رو که یه زن بود دید بزنه, ییهو آب تو آبکشی که خودش فرستاده بود و رو طاقچه بود از آبکش خالی میشه و میریزه!!
دوست خیاطش تو این لحظه بر میگرده و میگه : بله دوست من تفاوت من و تو در اینه که تو رفتی تو کوهستان که بستر هیچگونه خطایی نیست عبادت کردی و من در این محیط که بستر گناه هست آبدیده شدم و یاد گرفتم خودم رو کنترل کنم و درعین حال از یاد خدا غافل نشم و اینه که مقام من نزد خدا از تو بیشتره.

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام جواب IT developer رو زیر حرفاش دادم.:smile:

1- شناخت روحیات جنس مخالف در فضای اسلامی تربیتی
2- موقعیت مناسب جهت آشنایی و ازدواج که با توجه به بسته بودن محیط کشور امری قابل توجه است.
3- القای این مطلب که زن و مرد از نظر استعداد و تفکر و تعقل با هم برابرند به صورت کاملا آشکارا که بر کسی بهانه برای ردش نباشد.
4- عدم فضای آموزشی و استاید مجرب کافی برای جداسازی دانشجویان با جنس متفاوت مخصوصا الان که با تدابیر مسخره دولت برای ارایه آمار و ارقام توخالی و پوشالی تعداد دانشجویان سر به فلک زده.
5- ترغیب بیشتر برای شکوفا سازی استعدادها و به دنبال آن تشویق و افزایش اعتماد بنفس اجتماعی

درضمن اگر قرار باشه دانشگاه جدا باشه پس محیط کار هم باید جدا باشه, اصلا پیاده رو ها هم باید جدا باشه پارکها و کلا هرگونه مکانهای عمومی باید جدا باشه ( کما اینکه تقریبا الان هم هست) مغازه ها و فروشگاهها و مراکز درمانی هم باید کاملا جدا باشند هم پرسنل و هم مشتریان, چرا؟ تا یه عده به هوس نیوفتند و غسل بر اونا واجب نشه و شب دچار احتلام نشوند.

آقا جنبه نداری نرو دانشگاه مختلط برو به قول دوستان دانشگاه امام صادق.

آیا نمی توان با تحصیل و ازدواجی (توام با آگاهی) مناسب روحیات همسر آینده خود را بشناسیم

البته با مطالعه تا حدودی میشه اما در کل این چیزی که شما میگی مثله نوش دارو بعد از مرگه , شما اومدی گفتی توام با آگاهی, شما صد جلد کتاب هم که بخونی در مقایسه با کسی که تعاملی هر چند مختصر با جنس مخالف داشته نا آگاه محسوب میشی. شناخت نباید با رابطه اشتباه بشه. بنده میدونم خواهرم یا بغال سر کوچه ما یا ... چنین مشخصه های شخصیتی داره دلیل نمیشه باهاش رابطه غیر متعارف داشته باشم.

آیا حتما باید از دانشگاه ازدواج کرد و آیا لزوما این چنین محیطی این تضمین را به شما می دهد که آگاهی کاملی داشته باشیم (آیا برای شما اتفاق نیفتاد که دختر یا پسر دانشجویی بعد از مدتی رابطه بفهمد که طرف مقابل مورد دار بوده است (این را دلیل بر شناخت نزارید لطفا دلیل بر عدم شناخت ببینید) که نتوانسته تا بحال از او شناخت کاملی پیدا کند) و اصولا ایا زن و مرد قبل از ازدواج می توانند شناخت کامل پیدا کنند!

حتما در کار نیست, اما دختر و پسر غیر از دانشگاه در چه مکانهای دیگه ای همدیگر و میبینن؟ اونهم در فضای قانونی؟
در مورد تضمین آگاهی کامل که گفتی , همواره همینطور بوده که زن و شوهر قبل از ازدواج از هم شناخت کامل نداشته و بعد از ازدواج و به اصطلاح زیر یک سقف رفتن خود واقعی طرف مقابل رو میشناسند, این ربطی به ازدواج دانشجویی نداره.

مگر زن و مرد با هم برابر نیستند که ما بخواهیم این کار را بکنیم دوست عزیز
در ضمن بر فرض صحت صحبتهای من آیا این عقلانی است که چنین فاجعه هایی به بار بیاید و بعد بخواهیم در توجیح آن بگوییم که هدف از این کار، اثبات برابری زن و مرد بود
و اینکه اگر کسی بخواهد قبول کند با همین دلایل عقلی که وجود دارد قبول می کند
وگر نه اولین حرفی که زده می شود این است که چرا دختر ها باید خود را بپوشانند و بسر ها نه!

اینکه بگوییم زن و مرد با هم برابرند با اینکه بگذاریم زن و مرد تو یک محیط آموزشی سالم با هم رقابت کنند زمین تا آسمون فرق میکنه. تو مورد دوم برابری عینی دیده میشه و توسط افراد احساس میشه. اصلا یکی از دلایلی دید نسبت به زنها در امروز نسبت به گذشته تغییر کرده همین فعالیت پا به پا با مردان بوده. چطور با افتخار اعلام میشه که زنهای امدادگر پا به پای رزمندگان جبهه در دفاع مقدس شرکت داشتند , به همون نسبت یه خانوم از اینکه میبینه در یک محیط آموزشی هیچ تبعیذ در سطح تفکر اون با یک آقا وجود نداره احساس غرور و اعتماد بنفس میکنه.
در مورد مثال پوشاندن سر که تو گفتی بحث های زیادی شده که ربطی به این مساله مطروحه نداره.

آیا دو دانشگاه را که نصف پسر و نصف دوختر هستند را یکی فقط دوختر و یکی فقط پسر کنیم این مشکل حل نمی شود

نه, امکانش نیست, چون تعداد دختران و پسران در یک رشته خاص عینا با هم برابر نیست مثلا در رشته ای 30% دختر و 70% پسر هستند و نمیتوان برای 30% دختر فضای آموزش جدا فراهم نمود. مورد بعدی هم این که فرض کنید فردا دانشگاهها جدا ازهم شد. تکلیف دانشگاهها معروف مثله دانشگاه شریف چه میشود؟ آیا آون دختر یا پسری که میخواهد به دانشگاه شریف راه یابد ما میتونیم با اختصاص دادن دانشگاه تنها به یک جنس حق تحصیل در این دانشگاه معتبر رو از جنس مقابل بگیریم؟

آیا این عملی که شما گفتید در دانشگاه های علمی کاربردی (که فقط پسرها و یا فقط دختر ها هستند) و یا دانشگاه های الزهرا یا امام حسین یا امام جعقر صادق وجود ندارد!

در این دانشگاهها وجود دارد اما در دانشگاههای مختلط محسوس تر است. این یک استفاده مثبت از نیروی غریزه جنسی میتونه تلقی بشه که فرد برای نشون دادن توانایی هاش به جنس مخالف در جهت پیشرفت حرکت کنه.
[/QUOTE]

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ابتدا شما پاسخ من رو می دادید، من هم جواب می دادم!

منظور از من از برخی این است که انسان هیچ وقت نمی تواند بر روی غذا خوردن یا خوابیدن کنترل کند، اما می تواند بر دیدن و حس جنسی خود کنترل کند

این پاسخ شما
اما پاسخ من........!

دوست عزیز
استارتر این تاپبک که خود شما باشید
موضوع رو چیزه دیگه ای قرار دادید
اختلاط در دانشگاه!
نه چیزه دیگری!

چرا نیازی به تعریف نیست؛
این مطالبی رو که گفتید چه ربطی به کسب علم و دانش دارد
در ضمن این ها همه اختیاری است
نه مثل بستر مختلط که همه جا در فکر و ذهن انسان باشه

فرهنگ سازی رو گفتم که قبول دارم ولی اگر بهترین فرهنگ رو ایجاد کنیم اگر بستر منابی نباشه
باز تاثیر چشم گیری نخواهد داد
فرهنگ یک امر اجتماعی و شخصی است

لطفا لزومیتش رو بگید!

با این تعریف هدفمون از کسب علم و دانش رو فهمیدیم که چی میتونه باشه!!!

درسته بنده استارتر این تاپیک بودم . ولی این من نیستم که جواب پس بدم.
بنده اومدم صحبت یه امام جمعه رو گذاشتم .که یه جور حالت انتقادی به حرفای این آقا بود.
شما بجای اینکه از من سوال کنی باید بیای از صحبتای هم کیش خودت دفاع کنی!!!
هدف اصلی من از گذاشتن این تاپیک مشخصه.و اکثرا میدونن .اگه شما نمیدونی توضیح میدم.

برای من جالبه که با وجود اینهمه مشکل ریز و درشت تو مملکتمون .این مشکل اینقدر مهم بوده که یه آخوند میاد از این همه مشکلات تو کشور چیزی نمیگه و مستقیما میره تو قضیه اختلاط پسر و دختر تو دانشگاهها!!!!

یادش بخیر احمدی نژادم یه زمانی هم گفتش که مشکل ما بحث حجاب و .. نیستش ولی بعدش دیدیم چی شد!!!و این بزرگترین مشکل محسوب میشد!!!

راستی مثل اینکه شما فراموش کردید که تنها دانشگاه نیست که محیطش مختلطه .ادارات و بانک ها و شرکت ها و...هم مختلطه .ولی چرا شما به دانشگاه گیر دادید.!!!
من بازم میگم که چرا محیط دانشگاه نباید مختلط نباشه؟؟نمیدونم شما دانشجو هستید یا نه ولی این سوال رو دارم ازتون که آیا شما با دیدن جنس مخالف از خود بیخود میشید که این رو مطرح کردید!!!

الان بانک ها هم مختلط هستند و کارمند زن و مرد وجود داره!!!
کار بانکی هدفی جز گرفتن و دادن حساب و یه سری تو همین زمینه کارا نداره پس چه لزومی داره محیطش مختلط باشه!!!!
کارمندا هم همینطور .هدفشون رسیدگی به کارای مردمه .پس چه لزومی داره که محیطش مختلط باشه
و همینطور شرکتا.کارشون گرفتن پروژه ها و انجام اونه چه لزومی داره مختلط باشه!!!!

این نشون میده سوال شما سوال غیر منطقی هستش و اینکه چطور به ذهنتون خطور کرده جالب میتونه باشه!!!!

در ضمن من با حرفای lars_manson2002 کاملا موافقم .میتونی به اونا هم مراجعه کنی!!!

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

تعریف شما فقط نشات گرفته از افکار شماست . اون هم فقط اون افکاری که دارید تو این تایپیک پیاده سازی میکنید
ممکنه اگه تو یه تایپیک دیگه ازتون تعریف بخوان با این تعریفتون زمین تا آسمان تفاوت داشته باشه !
تعریفتون نه با تعریف جامعه شناختی مطابقت داره
و نه با تعریف اسلام
و نه هیچ عقل سلیم دیگه ای !

دوست عزیز من در جواب سوال آقای essi این مطلب را نوشتم
بعبارتی همون چیزی که این اقا می خواست!
بعبارتی دیگر ایشون سوالی رو مطرح کردند و جوابی هم...!
و من هم در راستای جواب ایشون جواب خودمو دادم!
حالا اینکه با اسلام مخالفه یا نه رو ......
جامعه شناختی هم خیلی مهم نیست..!:eek:;)

حالا که مختلط هست چه لزومی به جداسازی هست ؟
هزینه جداسازی رو بدن من خرج نشریه کنم !
طوری در مقابل این اتفاق جبهه گرفته ای که انگار الان محیط دانشگاه جداست و عده ای میخوان مختلطش کنن

می خواد باشه یا نباشه
به من ربطی نداره من که مسئولش نیستم که...
ولی از نظر من نباید مختلط باشه!

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این تعریف هدفمون از کسب علم و دانش رو فهمیدیم که چی میتونه باشه!!!

درسته بنده استارتر این تاپیک بودم . ولی این من نیستم که جواب پس بدم.
بنده اومدم صحبت یه امام جمعه رو گذاشتم .که یه جور حالت انتقادی به حرفای این آقا بود.
شما بجای اینکه از من سوال کنی باید بیای از صحبتای هم کیش خودت دفاع کنی!!!
هدف اصلی من از گذاشتن این تاپیک مشخصه.و اکثرا میدونن .اگه شما نمیدونی توضیح میدم.

برای من جالبه که با وجود اینهمه مشکل ریز و درشت تو مملکتمون .این مشکل اینقدر مهم بوده که یه آخوند میاد از این همه مشکلات تو کشور چیزی نمیگه و مستقیما میره تو قضیه اختلاط پسر و دختر تو دانشگاهها!!!!

یادش بخیر احمدی نژادم یه زمانی هم گفتش که مشکل ما بحث حجاب و .. نیستش ولی بعدش دیدیم چی شد!!!و این بزرگترین مشکل محسوب میشد!!!

راستی مثل اینکه شما فراموش کردید که تنها دانشگاه نیست که محیطش مختلطه .ادارات و بانک ها و شرکت ها و...هم مختلطه .ولی چرا شما به دانشگاه گیر دادید.!!!
من بازم میگم که چرا محیط دانشگاه نباید مختلط نباشه؟؟نمیدونم شما دانشجو هستید یا نه ولی این سوال رو دارم ازتون که آیا شما با دیدن جنس مخالف از خود بیخود میشید که این رو مطرح کردید!!!

الان بانک ها هم مختلط هستند و کارمند زن و مرد وجود داره!!!
کار بانکی هدفی جز گرفتن و دادن حساب و یه سری تو همین زمینه کارا نداره پس چه لزومی داره محیطش مختلط باشه!!!!
کارمندا هم همینطور .هدفشون رسیدگی به کارای مردمه .پس چه لزومی داره که محیطش مختلط باشه
و همینطور شرکتا.کارشون گرفتن پروژه ها و انجام اونه چه لزومی داره مختلط باشه!!!!

این نشون میده سوال شما سوال غیر منطقی هستش و اینکه چطور به ذهنتون خطور کرده جالب میتونه باشه!!!!

در ضمن من با حرفای lars_manson2002 کاملا موافقم .میتونی به اونا هم مراجعه کنی!!!

دوست من، من از منظور شما از زدن این تاپیک مطلعم
مراجع تقلید هم نیازی به توجیه بنده ندارند

من فقط نظر خودمو می گم و شما بجای اینکه جواب من رو بدی داری از زیر کار در می ری
البته توهین نباشه ها شاید نخواهی و یا حال نداری جواب منو بدی

من گفتم با توجه به هدف دانشجو و دانشگاه
چه نیازیه که مختلط باشه
و آیا مختلط بودن و یا نبودن تاثیری در روند رشد دانشجو یا دانشگاه چه برای دختر و چه برای پسر داره یا نه
همین دوست عزیز
اگه نمی خواهی یا وقت نداری خدا به همرات
پیروز باشی

Sarp

مدیر بازنشسته
می خواد باشه یا نباشه
به من ربطی نداره من که مسئولش نیستم که...
ولی از نظر من نباید مختلط باشه!
تا حالا که میگفتی لزومی نیست مختلط باشن
حالا میگی نباید مختلط باشه
لابد چند پست بعد هم میخوای بگی مرگ بر مخالف تفکیک جنسیتی !

حالا چن تا دلیل مختصر بیار که چرا نباید مختلط باشه !
فقط اینو مد نظر قرار بده که الان مختلط هست . نه اینکه میخوان مختلطشون کنند

civil.7

عضو جدید
چه نیازیه که مختلط باشه
و آیا مختلط بودن و یا نبودن تاثیری در روند رشد دانشجو یا دانشگاه چه برای دختر و چه برای پسر داره یا نه
پیروز باشی[/QUOTE

آیا اینها بعد از اتمام درس مجبور نمیشن باهم کار کنن؟
آیا باید یاد بگیرن که چجوری باهم همکاری کنن؟ یا نه پس فردا میخواین اعلام کنین که محل کار خانمها و آقایون از هم جدا شه؟
این چه کاریه ؟؟ کشور رو دو قسمت کنیم یه طرف خانم یه طرف آقا ... تا الانشم زیادی مختلط بوده

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من، من از منظور شما از زدن این تاپیک مطلعم
مراجع تقلید هم نیازی به توجیه بنده ندارند

من فقط نظر خودمو می گم و شما بجای اینکه جواب من رو بدی داری از زیر کار در می ری
البته توهین نباشه ها شاید نخواهی و یا حال نداری جواب منو بدی

چه نیازیه که مختلط باشه
همین دوست عزیز
اگه نمی خواهی یا وقت نداری خدا به همرات
پیروز باشی
مثل اینکه شما توضیخات بنده رو اصلا نخوندی و منتظر جواب یه سوال غیر اصولی میگردی.
متاسفانه من چنتا تاپیک با توضیح دادم ولی شما میگی من از زیر کار در میرم!!!!
اگه شما لطف کنی و سوالاتو تو تاپیک دیگه ای مطرح کنی ممنونت میشم چون من از جواب دادن خسته شدم.و سوالای شما این تاپیک رو کمی خسته کننده کرده!!!!پس خواهشا برو یه تاپیک بزن تا هرکی دوست داشت بیاد جواب بده
متاسفانه شما دنبال این هستی که حرفتو به کرسی بشونی.البته بدون منطق.و به یه چیز الکی گیر دادی و اگه ما جواب ندیم شما به حساب موفقیت خودتون ثبتش میکنید.ولی بنده بازم میگم جواب های من و دوستان بنظرم کافی بود واگه بازم نظر بدی که من دارم از زیر کار در میرم برو تو یه تاپیک دیگه!!!

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا که میگفتی لزومی نیست مختلط باشن
حالا میگی نباید مختلط باشه
لابد چند پست بعد هم میخوای بگی مرگ بر مخالف تفکیک جنسیتی !

حالا چن تا دلیل مختصر بیار که چرا نباید مختلط باشه !
فقط اینو مد نظر قرار بده که الان مختلط هست . نه اینکه میخوان مختلطشون کنند

دوست عزیز آقای بابک خان
وقتی از نظر یک نفر لزومی نیست
یعنی چی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا