غیور مردان ایران زمین..........(بیاین تو کارتون دارم)

fahimeh_r

عضو جدید
چیزیز که الان به اسم غیرت رواج پیدا کرده در اصل همون حسادته که اسمشو عوض کردن

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
نخیر
غیرت یعنی اینکه تا هستی نزاری تو دلت ناموست اب تکون بخوره
یعنی نزاری خواهرت پلاستیک میوه رو بلند کنه تو مردی باید حافظش باشی
یعنی اینکه نزاری غم تو چشاش بشینه

متاسفانه پسرا غیرت تو این میبینن که مو ابجیشون بیرون اومده اما غیرت یعنی اینکه نزاری ابجیت و مادرت تا زمانی که تو هیتی کمترین ناراحتی رو بکشن:razz:

منم با غیرت بیجا مخالفم!

ولی شما آبجی خانوما انگار داداش نمی خواین.یه بادیگارد با یه کلفت که بهشون دستور بدین براتون بسه!:cool: + :confused: = :( داداش بیچاره

ولی من به عنوان یه داداش میگم .ما شما رو خیلی دوست داریم :gol:.اما بلد نیستیم باید چیکار کنیم.که هم مشکلی پیش نیاد هم شما راحت باشید. ( یکی میگه: :mad:این دوتا باهم نمیشه ما جنس خودمونو خوب میشناسیم :))

مثال :یارو خودش اینکارس یا از اطرافیان میشنوه که مثلا با رفقا رفتیم یه دختر بود چنین و چنان .
طرف میاد خونه میبینه خواهرشم چنین و چنانه :eek:.هرچی به مغز کوچیکش فشار میاره میبینه کاری نمیتونه بکنه :confused:درگیر میشه.:mad:میره تو اتاقش بعدشم تا چن وقت افسردس:(

(فقط یه هشدار بدم کاری نکنید .اون روزی بیاد که پسره با خودش بگه به درک:cool:
بعدشم از ته دل بخنده :biggrin: لباس بپوشه با خیال راحت بره دنبال خواهر دیگران)

...............و بدین سان سلسله برادران منقرض شد.:gol::cry:

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز

مخالفم
در بدترین حالت همون غیرت نابجا درسته.؟

حسادت یعنی: چیزی که مال دیگرانه ؛بخوای مال تو هم باشه. یا ،فقط مال تو باشه:razz:
یه جور تجاوز فکری به مالکیت دیگران .که ممکنه به تجاوز عملی بیانجامه:)

چیزی که به خاطر ازدواج در اختیار زن یا مرد قرار میگیره (عشق و زیبایی همسر) دلیلی نداره که اونو با دیگران (others) تقسیم کنه ;)
اگر کسی داره دارایی منو میگیره .من جلوشو بگیرم .کسی نمیگه چقدر تو حسودی;):biggrin:

مثل اینکه یه جعبه شکلات بدن , بگن مال شما باشه :redface:
بعد بگن قربون دستت .یه دور بین بچه ها پخش کن.:eek:
هرکی یه مشت برداره .جعبه خالی میمونه دست طرف:cry:
من اگه باشم . میگم داداش مال خودت. دو مشت برمیدارم:biggrin::gol:

در کل کلمه حسادت از طرف others مطرح میشه .چون شکلات از دست شما خوردن .به اونا خیلی میچسبه:w12:

البته منظورم فهیمه خانوم نبود.:gol:
با اون دیگران نامرد بودم.

kar20

عضو جدید
قابل توجه دوستانی که فکر میکنن اگه کسی نگاه ناموسشون کنه باید پخ پخش کنن
نه اینطور نیست خداوند چشم انسان رو مثه کره درست کرده که قابلیت چرخش داشته باشه و ببینه و اون نگاه بد رو هم خود خدا جوابشو میده
و اما وظیفه ما به عنوان مرد برای خواهرمون چنان دوست و برادر خوبی باشیم که .... بقیش رو خودتون میدونید ( هرچند خواهر های ما هم به عنوان یه انسان اختیار خودشون رو دارن،من دوتا خواهر دارم که هر دو ازدواج کردن میتونم اینو به جرات بگم بهترین دوست بودم براشون هرجا که دوست داشتن میبردمشون اونقدر بهشون محبت میکردم که با نگاه یه پسر دیگه نخوان به سمت اون تمایل پیدا کنن و اگر پیدا کردن حتما اون از من بهتر بوده و همین بهتر از من بودنشون ملاک انتخاب همسر شد برای خواهرام پس بیایم با خواهرامون دوست باشیم که به خدا بهترین و دلسوزترین دوستن.)
و برای شریک زندگیتون (من تجربش رو ندارم اما خوندم) چنان تکیه گاه محکمی باشید و از هر نظر تامینش کنید و هزاز تا چیز دیگه که مردای دیگه براش بی بها باشن
این رو بدونید زن ها شامه ی خوبی برای فهمیدن عشق و محبت دارن و قدرش رو خوب میدونن (زنها اگه کسی رو دوست داشته باشن وفادارن) چنان صادقانه عشق بورزید و برای زندگیتون تلاش کنید که برای خانوادتون بهترین باشید.
اگر ما بهترین باشیم کسی هم به ناموسمون نگاه کنه اون میدونه چطور از حریم ما دفاع کنه حتی در نبودن ما آخه ما که نمیتونیم همیشه همراهشون باشیم

معذرت برای پر حرفیم

آخرین ویرایش:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با غیرت بیجا مخالفم!

ولی شما آبجی خانوما انگار داداش نمی خواین.یه بادیگارد با یه کلفت که بهشون دستور بدین براتون بسه!:cool: + :confused: = :( داداش بیچاره

ولی من به عنوان یه داداش میگم .ما شما رو خیلی دوست داریم :gol:.اما بلد نیستیم باید چیکار کنیم.که هم مشکلی پیش نیاد هم شما راحت باشید. ( یکی میگه: :mad:این دوتا باهم نمیشه ما جنس خودمونو خوب میشناسیم :))

مثال :یارو خودش اینکارس یا از اطرافیان میشنوه که مثلا با رفقا رفتیم یه دختر بود چنین و چنان .
طرف میاد خونه میبینه خواهرشم چنین و چنانه :eek:.هرچی به مغز کوچیکش فشار میاره میبینه کاری نمیتونه بکنه :confused:درگیر میشه.:mad:میره تو اتاقش بعدشم تا چن وقت افسردس:(

مطمین باش که برادرا یه خوبی در حق خواهرشون کنن خواهرا 2 تا میکنن خدا رو شکر مردای اطراف من مخصوصا داداش بزرگم خیلی فهمیدن:redface:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به اون چيزي كه تو از غيرت گفتي فكر ميكنم تو هم ((به معناي عام)) با غيرتي!!!

آره اون طوری که من گفتم شاید اینجوری به نظر بیاد . اما من دقیقا تعریف شما از غیرت رو سعی می کنم عمل کنم ....
اما من کلا به تعرض به ناموس خیلی حساسم ... در مورد آشنایان خودمم نیست ...
یه روز دو تا پسر لات و گنده مزاحم یه دختره شده بودن و سعی می کردن بهش دست بزنن و دختره داشت از ترس میمرد .... مردم هم فقط نگاه میکردن .... من اونقدر عصبانی شدم(به طور ناخودآگاه ) که ریختم سر اون دوتا پسر ..... اونا از دیدن حالت عصبانی من که مثل دیوونه ها شده بودم :surprised: ترسیدن و فرار کردن ...... خوب چی کار کنم در این زمینه تحملم کمه

B A H R A M

عضو جدید
راستی یه سوال از کسایی که کشورهای دیگم سفر کردن و با مردمش دم خور بودن:
خارجیام غیرت دارن؟:w42:

خواهرم
وقتی یه مرد با خانوادش هست اگه قراره کسی مزاحم بشه اون دفاع میکنه از خانوادش یعنی چی خارجیا غیرت دارن
خوب معلومه که دارن
هر انسانی که به حدودش تعرض بشه دفاع میکنه از خودش و از متعلقانش تفاوت فقط تو حدودیه که در عرف و فرهنگهای مختلف ، تفاوت میکنه

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیا بالا:D
سلام من اومدم:gol:
ممنون از تموم کسانی که اظهار نظر کردن:w27:

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه به این که نمیگن حسادت!!!!
البته از دید خیلیا بد معنی شده
:gol:
من کلا کلمه غیرت را مخصوصا در قضیه ناموس اینها ها قبول ندارم.
من خودم اگر در ایران ازدواج کنم.برام مهمه که زنم باکره باشه و به قول معروف دست نخورده باشه.
ولی اگر در اروپا بخوام ازدواج کنم .اصلا برام مهم نیست.
من اگر در اورپا اینکار را کنم.انگشت نما نمیشم و کسی نمیگه که فلانی زنش رفلانه.
ولی تو ایران متفاوت هست.
منظور من فقط باکره بودن یا نبودن نیست:gol:خیلی مسائل دیگست:D
در ضمن دیگه این مسئله باکرگی داره فرهنگ سازی میشه تو کشورمون:gol:

منم با غیرت بیجا مخالفم!

خدا نکنه چنین روزی برسه،اینطوری ته دل ما دخترام خالی میشه:cry:
من داداشام همه افتخارم هستن!!اما یه چیزی رو هم در نظر بگیر ÷سرا خودشونم از این تیپ دخترا بیشتر خوششون میاد:razz:

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخالفم

حسادت یعنی: چیزی که مال دیگرانه ؛بخوای مال تو هم باشه. یا ،فقط مال تو باشه:razz:

چیزی که به خاطر ازدواج در اختیار زن یا مرد قرار میگیره (عشق و زیبایی همسر) دلیلی نداره که اونو با دیگران (others) تقسیم کنه ;)
اگر کسی داره دارایی منو میگیره .من جلوشو بگیرم .کسی نمیگه چقدر تو حسودی;):biggrin:

در کل کلمه حسادت از طرف others مطرح میشه .چون شکلات از دست شما خوردن .به اونا خیلی میچسبه:w12:

:gol:
این مثال زدنای جالبت منو کشته:wallbash::D
خوب حرف دل منو بیان کردی:w42:

قابل توجه دوستانی که فکر میکنن اگه کسی نگاه ناموسشون کنه باید پخ پخش کنن

نه اینطور نیست خداوند چشم انسان رو مثه کره درست کرده که قابلیت چرخش داشته باشه و ببینه و اون نگاه بد رو هم خود خدا جوابشو میده
و اما وظیفه ما به عنوان مرد برای خواهرمون چنان دوست و برادر خوبی باشیم که .... بقیش رو خودتون میدونید ( هرچند خواهر های ما هم به عنوان یه انسان اختیار خودشون رو دارن،من دوتا خواهر دارم که هر دو ازدواج کردن میتونم اینو به جرات بگم بهترین دوست بودم براشون هرجا که دوست داشتن میبردمشون اونقدر بهشون محبت میکردم که با نگاه یه پسر دیگه نخوان به سمت اون تمایل پیدا کنن و اگر پیدا کردن حتما اون از من بهتر بوده و همین بهتر از من بودنشون ملاک انتخاب همسر شد برای خواهرام پس بیایم با خواهرامون دوست باشیم که به خدا بهترین و دلسوزترین دوستن.)
و برای شریک زندگیتون (من تجربش رو ندارم اما خوندم) چنان تکیه گاه محکمی باشید و از هر نظر تامینش کنید و هزاز تا چیز دیگه که مردای دیگه براش بی بها باشن
این رو بدونید زن ها شامه ی خوبی برای فهمیدن عشق و محبت دارن و قدرش رو خوب میدونن (زنها اگه کسی رو دوست داشته باشن وفادارن) چنان صادقانه عشق بورزید و برای زندگیتون تلاش کنید که برای خانوادتون بهترین باشید.
اگر ما بهترین باشیم کسی هم به ناموسمون نگاه کنه اون میدونه چطور از حریم ما دفاع کنه حتی در نبودن ما آخه ما که نمیتونیم همیشه همراهشون باشیم

معذرت برای پر حرفیم
دقیقا;)
منم فک می کنم دختر ها و پسرایی که بیرون از خونه دنبال محبت می گردن و اونو گدایی می کنن و یا با محبت کمی جذب طرف میشن دلیلش نداشتن به اندازه کافی مهر و محبت تو خونشونه:)اگه باباشون یا داداششون به اندازه کافی پشتیبان ویارشون باشن با دو بار دوست دارم گفتن یه پسر(یا دختر )به سمتش کشیده نمیشن و این همه تو تاپیک روزگار چه چیزی بهتون یاد داده نمی نویسن که یاد گرفتم به همه بی اعتماد باشم!!!!:cry:
ولی آبجی های گلم غیرت فقط واسه آقایون نیست خانمام باید غیرت داشته باشن نسبت به برادراشون تا اونام تو زندگیشون ضربه نخورن:w42:

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمین باش که برادرا یه خوبی در حق خواهرشون کنن خواهرا 2 تا میکنن خدا رو شکر مردای اطراف من مخصوصا داداش بزرگم خیلی فهمیدن:redface:
آخییییی!!داداشای بزرگتر که گلن:gol:هر چی ازشون تعریف کنی کمه:D
داداش بزرگه منم ای ول داره:)

آره اون طوری که من گفتم شاید اینجوری به نظر بیاد . اما من دقیقا تعریف شما از غیرت رو سعی می کنم عمل کنم ....
یه روز دو تا پسر لات و گنده مزاحم یه دختره شده بودن و سعی می کردن بهش دست بزنن و دختره داشت از ترس میمرد .... مردم هم فقط نگاه میکردن .... من اونقدر عصبانی شدم(به طور ناخودآگاه ) که ریختم سر اون دوتا پسر ..... اونا از دیدن حالت عصبانی من که مثل دیوونه ها شده بودم :surprised: ترسیدن و فرار کردن ...... خوب چی کار کنم در این زمینه تحملم کمه
:surprised::surprised::surprised:
آفرین:gol::gol::gol:
غیرت تنها واسه خواهر و مامان خود آدم که نیست!!!
طفلی دختره:cry:(اونم جلو همه:cry:)
الهی که او پسرا...........:razz:
باریک باریک pmehdiq :gol::gol::w42:

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهرم
وقتی یه مرد با خانوادش هست اگه قراره کسی مزاحم بشه اون دفاع میکنه از خانوادش یعنی چی خارجیا غیرت دارن
خوب معلومه که دارن
هر انسانی که به حدودش تعرض بشه دفاع میکنه از خودش و از متعلقانش تفاوت فقط تو حدودیه که در عرف و فرهنگهای مختلف ، تفاوت میکنه
آخه من که نمیدونم و نرفتم:)ولی فک می کنم چیزی که مردای ایرانی رو خیلی متمایز می کنه همین غیرتشونه:gol:
مشخصا هر انسانی که به حدودش تعرض بشه دفاع میکنه ولی طریق دفاع کردنشو می خوام بدونم:)

غیرت؟؟؟!!!
همون حسادته + جلب توجه:razz:
:surprised:

حیف که آبجی من نیستی وگرنه نشونت میدادم
:surprised::surprised:
چطوری؟

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماجراهایی که دیدین که مربوط به غیرت درست و بجا بوده یا تعصب الکی تعریف کنین تا با هم در موردشون بحث کنیم:w13::)
:w27:

qasedak7007

عضو جدید
سلام
منم موافقم
مردی که غیرت رو تو محدود کردن خانوم ها میبینه مرد نیست
غیرت به معنای محافظت با غیرت به معنای محدود کردن و دائم نه گفتن خیلی متفاوته
کاشکی یه روزی بیاد که اینو درک کنیم که زنها هم مثل مرد ها در تصمیم گیری ازادند و اگر کسی اصرار در اشتباه کردن داره (چه زن چه مرد) این تنها قانونه که میتونه جلوشو بگیره نه یه زن یا یه مرد دیگه
گاهی اوقات خیلی از خانوم ها حتی برای انجام بعضی از کاراشون که کار اشتباهی هم نیست با محدودیت از جانب پدر برادر یا همسر مواجه میشن که خیلی درد ناکه اسمشم غیرته!!!!!!!!!!!!!!!!!

fahimeh_r

عضو جدید
مخالفم

خب حرفت قبول ولی تا زمانی که غیرت زن به مرد اسمش عوض نشه .اونو صدا کنن حسادت زنانه ولی این یکی بشه غیرت مرد:mad:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به تو افتخار میکنم مهدی

saghar 64

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم موافقم
مردی که غیرت رو تو محدود کردن خانوم ها میبینه مرد نیست
غیرت به معنای محافظت با غیرت به معنای محدود کردن و دائم نه گفتن خیلی متفاوته
کاشکی یه روزی بیاد که اینو درک کنیم که زنها هم مثل مرد ها در تصمیم گیری ازادند و اگر کسی اصرار در اشتباه کردن داره (چه زن چه مرد) این تنها قانونه که میتونه جلوشو بگیره نه یه زن یا یه مرد دیگه
گاهی اوقات خیلی از خانوم ها حتی برای انجام بعضی از کاراشون که کار اشتباهی هم نیست با محدودیت از جانب پدر برادر یا همسر مواجه میشن که خیلی درد ناکه اسمشم غیرته!!!!!!!!!!!!!!!!!
:cry:
راست میگی منم از همین تعصبای الکی بدم میاد:mad:
ببخشید تنکس ندارم:gol::gol:

خب حرفت قبول ولی تا زمانی که غیرت زن به مرد اسمش عوض نشه .اونو صدا کنن حسادت زنانه ولی این یکی بشه غیرت مرد:mad:
:)

من به تو افتخار میکنم مهدی
:gol::gol::gol:
واقعا کارش باریک داشته:gol:

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیرتم میگه اسباب راحتی خانوادم رو فراهم کنم

و اگه کسی چپ نگاه کرد پوستش رو بکنم.... می خواد آدم باشه یا بسیجی فرقی نداره:surprised::razz::razz::razz:

;)

کسی که به اسم غیرت(از ترس آبروی خودش و به اسم غیرت) دست رویه ناموسش بلند میکنه از ..... هم کمتره !!

;)

Hazhir.

عضو جدید
«غیرت» در لغت؛ به معنای رشک بردن، تعصب و حفظ کردن ناموس است و در اصطلاح عبارت است از «تأثیر پذیری همراه با بغض و کینه و تیرگی دل، که انسان معمولاً زمانی درکش می کند که احساس کند فرد محبوب وی، توجه یا محبتش را معطوف شخص دیگری کرده است».

زیاده روی در غیرت افزون بر آن که موجب بدگمانی شخص نسبت به ناموس او می شود، احساس شخصیت را نیز از ناموسش می ستاند

غیرت، به مفهوم حفظ کردن ناموس و نگاهبانی از حریم خانواده است.

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
جسارتی نباشه اینو که میگم ولی خیلی از آقایون غیرت رو با زورگویی اشتباه گرفتن و به اسم غیرت هر کاری که دلشون بخواد میکنن

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیرت به اندازه خوفه هم برا مردا هم برا زنا

اما کوووووووووووووووووووووووووو غیرت :child: