عدم نصب xp بر روی لپ تاپم!!!!!

reza_moshk

عضو جدید
سلام دوستان.وقت بخیر.
من لپ تاپ dell مدل vostro 1510 دارم.میندوز اصلی لپ تابم vista هست.حالا میخوام xp هم در کنارش نصب کنم.اول vista رو پاک کردم و بعد خواستم که xp رو نصب کنم،نمیشه.هم service pack 1،هم service pack 2،هم service pack 3 رو امتحان کردم،اما نمیشه!!
آیا تاحالا به یه همچین مشکلی بر خوردید؟
برای رفع این مشکل چیکار کنم؟
با سپاس فراوان.
محمد رضا :cool:

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر hdd تون sata هست نمی توانید xp معمولی نصب کنید به خدمات پس از فروش لپ تاپتون مراجعه کنید

raika

عضو جدید
سلام
البته من مثل (احتمالا خانم) VRWH متخصص نيستم ولي رضاي عزيز نگران نشو منم با استوديوم همين مشكلو داشتم اين كار رو انجام بده ان شاء الله مشكلت حل ميشه:
توي تنظيمات بايوس و نوع هاردتو ide انتخاب كن بعد ميتوني xp رو نصب كني .
اگه بايوست امكان تبديل نداشت مي توني با دانلود ورژن جديدتر از سايت دل اين كار و انجام بدي.
موفق باشي :gol:

آخرین ویرایش:

raika

عضو جدید
راستي driers of xp رو براي 1510 داري ؟
اونم توي اينترنت پيدا ميشه ولي اگه نشد بگو تا برات يه كپي از دوستام بگيرم
بازم موفق باشي...

sara85

عضو جدید
سلام
يه روش ديگه استفاده از يه نرم افزار ماشين مجازي مثل vmware workstation که مي توني به راحتي مي توني هر سيستم عاملي رو روي ماشين مجازي نصب کني

majid421

عضو جدید
نصب ویستا و ایکس پی در کنارهم

نصب ویستا و ایکس پی در کنارهم

سلام به همه دوستان گرامی

اصلا چرا ویستا رو پاک کردی می اوردی پیش خودم ایکس پی هم در کنارش برات نصب میکردم :D

البته هزینش هم می گرفتم 30 تومن :biggrin:

حالا دیگه کار از کار گذشت لب تابت بفروش یکی دیگه بخر :biggrin:

می تونی از سی دی هایی که درایور ساتا رو در کنار ایکس پی دارن استفاده کنی و بهراحتی ویندوزت رو نصب کنی :)

kerberos2023

عضو جدید
سلام دوستان.وقت بخیر.
من لپ تاپ dell مدل vostro 1510 دارم.میندوز اصلی لپ تابم vista هست.حالا میخوام xp هم در کنارش نصب کنم.اول vista رو پاک کردم و بعد خواستم که xp رو نصب کنم،نمیشه.هم service pack 1،هم service pack 2،هم service pack 3 رو امتحان کردم،اما نمیشه!!
آیا تاحالا به یه همچین مشکلی بر خوردید؟
برای رفع این مشکل چیکار کنم؟
با سپاس فراوان.
محمد رضا :cool:
سلام
خودتو اذیت نکن بیا این آموزش کامل نصب
برو حالشو ببر

پیوست ها

• آموزش نصب ایکس پی روی لپ تاپ.rar
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0

Errick

عضو
دوست عزیز اول برو توی سایت دل مدل لپ تاپت روببین ببین XP Base هستش یا Vista Base که ببینی اصلا ساپورت xp داره یا نه بعد از اون اگر ساپورت میکنه یک پچ هستش برای هاردهای sata برای لپ تاپ که مخصوص xp هستش و مشکلتون رو حل میکنه

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عرض کنم نیازی به خرج اضافی نیست. شما باید وارد بایاس سیستمتون بشین و تنظیمات هاردتونو عوض کنین.

Amirhosein_Malek

عضو جدید
سلام

اگر لپ تاپ شما ویندوز اکس پی ساپورت کنه که فکر کنم 1510 اکس پی ساپورت هست به احتمال زیاد شما بهترین را و ساده ترین راه اینه که وارد تنظیمات بایوس شده و دقیقا در ذهنم نیست ولی در قسمت boot... شما 3 گزینه داری که که باید روی گزینه ATAH باشه شما انو بذارید رو ATA و هارد خود را یک مودل قدیمی تر معرفی کنید که اکس پی بتونه ان را شناسایی کند