عجیب‌ترین اسامی در شناسنامه‌های ایرانی O_o

m@hboubeh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به گزارش صبحانه، : انتخاب نام با اعلام کننده است و به موجب ماده ۲۰ قانون ثبت احوال و تبصره‌های آن انتخاب نامهایی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی بوده و همچنین عناوین و القاب و نامهای زننده و یا نا‌متناسب با جنس ممنوع است.

به گزارش باشگاه خبرنگارانمدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به ممنوعیت برخی اسامی برای نامگذاری افراد گفت

بخشی از اسامی باور نکردنی افراد که طی سالهای گذشته در ثبت احوال به ثبت رسیده اشاره کرد و گفت: نامهایی از قبیل آفت، عذاب، نوشابه، گشنه، پرتقال، حیاط، پیرزن، قابلمه، پشه، گلابی، بستنی، میر خدا، میرزا، میش، یهودی و....... از جمله مواردی بوده که طی سالهای گذشته به ثبت رسیده و در حال حاضر در ثبت احوال جمع آوری شده و افراد با این نام می‌توانند اسم خود را تغییر دهند.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: اسامی از قبیل جرج، رزالین، رابرت و...... که ریشه خارجی داشته نیز مورد قبول ثبت احوال نیست و جزء اسامی ممنوعه محسوب می‌شود.

وحيد اسماعيلي

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به گزارش صبحانه، : انتخاب نام با اعلام کننده است و به موجب ماده ۲۰ قانون ثبت احوال و تبصره‌های آن انتخاب نامهایی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی بوده و همچنین عناوین و القاب و نامهای زننده و یا نا‌متناسب با جنس ممنوع است.

به گزارش باشگاه خبرنگارانمدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به ممنوعیت برخی اسامی برای نامگذاری افراد گفت

بخشی از اسامی باور نکردنی افراد که طی سالهای گذشته در ثبت احوال به ثبت رسیده اشاره کرد و گفت: نامهایی از قبیل آفت، عذاب، نوشابه، گشنه، پرتقال، حیاط، پیرزن، قابلمه، پشه، گلابی، بستنی، میر خدا، میرزا، میش، یهودی و....... از جمله مواردی بوده که طی سالهای گذشته به ثبت رسیده و در حال حاضر در ثبت احوال جمع آوری شده و افراد با این نام می‌توانند اسم خود را تغییر دهند.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: اسامی از قبیل جرج، رزالین، رابرت و...... که ریشه خارجی داشته نیز مورد قبول ثبت احوال نیست و جزء اسامی ممنوعه محسوب می‌شود.

من همچین چیزی نگفتم ...

هر اسمی دوس داشتین بذاریم ...

:biggrin:

sfk123

اخراجی موقت
ادامه:

پشه، مرد، سركان
تيله گرگ، مرد، ياسوج
سيدگرگ الله، مرد، ممسني
ساس، مرد، شيراز
بزعلي، مرد، درگز
كلاغ، مرد، كهنوج
انگور، مرد، ايرانشهر
ترياك، مرد، رامهرمز
زردآلو، مرد، خرم آباد
فلفل، مرد، ممسني
گيلاس، زن، اردبيل
نخود، زن، ميناب
روسپي، زن، مرودشت
قيمتي، زن، سنقر
سوخته، مرد، فارسان
فقير، مرد، لنجان
فتنه، زن، سيرجان
قاچاق، مرد، الشتر
مهين رضا، زن، زاهدان
سينا، زن، آمل
پري تك، مرد، ميناب
ولي بانو، مرد، تهران
پريا، مرد، زابل
ياسمين خان، مرد، ميانه

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادامه:

پشه، مرد، سركان
تيله گرگ، مرد، ياسوج
سيدگرگ الله، مرد، ممسني
ساس، مرد، شيراز
بزعلي، مرد، درگز
كلاغ، مرد، كهنوج
انگور، مرد، ايرانشهر
ترياك، مرد، رامهرمز
زردآلو، مرد، خرم آباد
فلفل، مرد، ممسني
گيلاس، زن، اردبيل
نخود، زن، ميناب
روسپي، زن، مرودشت
قيمتي، زن، سنقر
سوخته، مرد، فارسان
فقير، مرد، لنجان
فتنه، زن، سيرجان
قاچاق، مرد، الشتر
مهين رضا، زن، زاهدان
سينا، زن، آمل
پري تك، مرد، ميناب
ولي بانو، مرد، تهران
پريا، مرد، زابل
ياسمين خان، مرد، ميانه

اون کسی که اسم بچه شو گذاشته روسپی خدایی هدفش چی بوده؟:biggrin:

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادامه:

بزعلي، مرد،

فک کنین یکی بهتون بگه من با بزعلی رفیقم:biggrin:

ادامه:

ترياك، مرد،
اینی که میگن طرف قیافش شش ماه حبس داره رو دیده بودیم ولی کسی که اسمش ابد بخوره رو نه:biggrin:

ادامه:

روسپي، زن،

اصلنم فک نمی کنم مروج فرهنگ ... گیری ، شخص بوده :ی

ادامه:

قيمتي، زن،

مادر بزرگ گرامی خودمم اسمش قیمتی خانومه :w23:

ادامه:

قاچاق، مرد،

:w22:

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
آقایی رو میشناختم که اسمش فروزان بود. خیلی هم اسمش رو دوست داشت. خوب هم که فکر کنی میبینی فوروزان مرد و زن نداره که!

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

احتمالا برای ثبت این اسامی تو ثبت احوال دعوا زیادی شده تا قبول کردن...
من تو دانشگاه ی دوستی داشتم اسمش " فرهنگ اسلامی " بود !!!

هر وقت میومد بچه ها میگفتن " دین و زندگی" آمد :w25:

واقعا؟؟...:eek:
آها اسمش فرهنگ بود فامیلیش اسلامی....:biggrin:

دیاکو95

عضو جدید
اون کسی که اسم بچه شو گذاشته روسپی خدایی هدفش چی بوده؟:biggrin:

در زبان کردی "سپی" به معنی رنگ سفید است. و "رو" هم به معنی چهره و صورت هست. که کلمه " روسپی" در زبان کردی به معنای کسی هستش که چهره ی سفیدی داشته باشه و البته سفیدی معنوی بیشتر منظوره. ولی این کلمه در زبان کردی اصلا مرسوم نیست که به عنوان اسم افراد به کار برود.
این صرفا نظر خودم بود.

Masoud_petrolum

عضو جدید
اقا ادم میشناسم اسمش ابوطالب نصر هست .چی میگی شما . تازه با اسمش مشکلی نداره نگران فامیلیشه :biggrin:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه بار رفته بودم دکتر.
یه خانوم روستایی با شوهرش هم اومده بودن.
دکتر وقتی خواست نسخه بنویسه اسمش رو پرسید. خانوم روش نشد اسمش رو بگه. شوهرش برگشت گفت سیاه دل. دکتر با تعجب پرسید چی؟ اونم گفت سیاه دل. دکتر خیلی تاسف خورد. من خودم خیلی خجالت کشیدم اونجا.
حالا کسانی که اینجا البته بدون منظور و صرفابرای خنده به این اسامی میخندن میدونم که خیلی ناراحت ممیشن. واقعا نشون دهنده ی اینه که جامعه ی ما در بعضی جاها از فرهنگ پایین رنج میبره. من که خیلی ناراحت شدم از این اسما.

در ضمن استارتر اسم میرزا رو هم جز اینا آورده بود که به نظر من اسم بدی نیست (نظر خودم که قشنگ هم هست، ولی مطمئنم به نظر بقیه بدم نیست) و همچنین یکی از دوستان به اسم ابوطالب هم اعتراض کرده بودند که به نظرم ابوطالب اولا اسم پدر امام علی علیه السلام و همچنین از نظر لغوی و فرهنگی هم خوبه و اسم نامانوسی هم نیست برای ما ایرانیا.

Vahidrezaii

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
خداوکیلی جنایت در حق انسان فقط قتل نفس و..... نیست.پدر و مادرانی که از روی ناآگاهی و غفلت اسامی برای فرزندان خودشوت انتخاب میکنند که بعدها موجب سرشکسته گی اونها در اجتماع میشه.

آخه چرا اسم فرزندت رو میذاری نوشابه؟
نکبت؟
حیاط؟
سیاه دل؟
سمنو؟
.
.
.
............... .
این همه اسم.چه واژگان زیادی هست برای انتخاب اسم.حالا اسامی مذهبی دوست ندارین اشکالی نداره.اما چرا این اسامی؟؟؟؟

خواهشن اگه کسی به این چرا جوابی داره بگه تا ما هم بدونیم.

ممنونم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
مگه ميشه

مثلا به فرزند دلبندت بگي ......گلابي بيا پيشم...........يا يكي به همسرش بگه........حالا بيا درستش كن...:D

ولي خب از اين گلابيش خوشم امد:biggrin: