عایق مگنت

lookylook

عضو جدید
سلام دوستان من مشکلی دارم که امیدوارم با کمک شما بتونم حل کنم
ما دو تا دستگاه داریم که دارای مگنت فوق العاده قوی هستند حالا میدان مغناطیسی این دستگاه روی لپ تاپ ما اثر بدی میذاره و ناچاریم که فاصله خودمونو با دستگاه حفظ کنیم .حالا از شما میخام که راهنمایی کنید که آیا میشه از عایقی که مانع عبور میدان مغناطیسی بشه که روی دستگاههای دیگمون مثل لپ تاپ و غیره اثر نذاره.مثلا" عایق آگوستیک که مانع عبور صدا میشه آیا برای آهنربا هم این امکان وجود داره.
امیدوارم که منظورمو رسونده باشم
مخلص همتون

babalooei

عضو جدید
سلام
یه سری پیشنهاد دارم منتها نمیدونم چقدر کار کنه
یکی استفاده از یک دیواره از جنس فوم آلومینیمه
دو استفاه از صفحات فولادی
اگه نتیجه داد مارو خبر کن
یاعلی

bitaroos

عضو جدید
ما دو تا دستگاه داریم که دارای مگنت فوق العاده قوی هستند حالا میدان مغناطیسی این دستگاه روی لپ تاپ ما اثر بدی میذاره و ناچاریم که فاصله خودمونو با دستگاه حفظ کنیم .حالا از شما میخام که راهنمایی کنید که آیا میشه از عایقی که مانع عبور میدان مغناطیسی بشه که روی دستگاههای دیگمون مثل لپ تاپ و غیره اثر نذاره.مثلا" عایق آگوستیک که مانع عبور صدا میشه آیا برای آهنربا هم این امکان وجود داره.
مخلص همتون

سلام
میدان مغناطیسی وابسته به ماده نیست که بشه با ماده جلوی اونو گرفت، از هر چیزی عبور میکنه.
هیچ عایق مغناطیسی وجود نداره.
اگر ماده ای سر راهش بزاری نهایتن می تونی توی موج چر خش ایجاد کنی، البته حوا محور حرکتش
تنها را منحرف کردن امواج مغناطیسی هست ( با استفاده از یک موج مغناطیسی دیگه)

از نظر من شما فقط یک راه داری که اون هم فکر کنم هزینه اش بالاست
اون راه هم magnetic shield هست یعنی وقتی امواج به شما میرسه، امواج شما رو دور بزنه، یه جورایی تو ارتش
آمریکا داره ازش استفاده میشه، برا نامرئی کردن تانک ها و ....

omidkhoshbakht

عضو جدید
سلام با ایجاد یک میدان خطی جلوی لب تاب و عمود بر خطوط نیروی مگنت ها که با زاویه ی 45 درجه به بالا متوانید خطوط نیروی مگنت ها را منحرف کنید;) موفق باشید امید خوشبخت

Behnam Irani

عضو جدید
بر خلاف نظر bitaroos عزیز میدان مغناطیسی شدیدا تحت تاثیر ماده قرار می گیره
اگر بیایید آزمایشگاه EMC دانشگاه پلی تکنیک از نزدیک این رو براتون اثبات می کنم
از اونجا که میدان مغناطیسی تولید شده توسط مگنت از فلزات غیر آهنی عبور می کنه بهترین راه برای ایجاد عایق همونطور که babalooei گفتند ایجاد شیلده اما از نوع فولادیش و مسلما ضخامت فولاد بکار گیری شده و فاصله شیلد از لبتاپ شما در این میان خیلی تاثیر داره
محفطه شیلد باید شبیه یک جعبه باشه و بتونه از پشت و بالا و طرفین لبتاپ رو پوشش بده
دقت کنید که سیم برق لبتاپ می تونه مقادیر متنابهی از امواج رو به دستگاه منتقل کنه پس بهتره اون رو هم تا حد امکان درون محفظه شیلد شده قرار بدید .

avocado

کاربر فعال
مخلص همتون
من یک سوال بپرسم؟
شما از کجا فهمیدین روی لپتاپتون تاثیر بدی میذاره؟؟

mojtaba_kar1

عضو جدید
یک نکته که شاید بتواند کمک بکند .اگر دقت کرده باشید اسپیکر های کامپیوتر دارای این فیلتر هست و در کنار منیتورها قرار میگرفت وتاثیری روی مونیتور نداشت.