طرح هادی شهری

sahar n

عضو جدید
سلام دوستان می خواستم ببینم کسی اینجا هست که طرح هادی شهری واسه مشاور کارکرده باشه؟؟؟؟

sahar n

عضو جدید
بله سوال که زیاده وقت شمارم خیلی می گیرم عذر می خوام
با یه موضوعی درگیرم اگه می تونین لطفا کمکم کنین واسه تهیه نقشه کاربری مسکونی رو به 5 گروه تقسیم کردند تراکم بسیارکم_ کم(تک واحدی)_ تراکم متوسط(مجتمع های چند خانواری)_تراکم زیاد(آپارتمان)_تراکم ویژه (بسیار زیاد)
حالا سواله من اینه بسار کم چیا یعنی؟؟؟ دیگه از یه واحد کمتر نداریم که!!!!
2و3 طبقه متوسطه؟ 4 به بالا آپاتمان؟؟
ویژه هم برج ها توش حساب میشه؟؟ از چند طبقه به بالا تو این دسته قرار می گیره؟

skyplex

کاربر فعال
بله سوال که زیاده وقت شمارم خیلی می گیرم عذر می خوامبا یه موضوعی درگیرم اگه می تونین لطفا کمکم کنین واسه تهیه نقشه کاربری مسکونی رو به 5 گروه تقسیم کردند تراکم بسیارکم_ کم(تک واحدی)_ تراکم متوسط(مجتمع های چند خانواری)_تراکم زیاد(آپارتمان)_تراکم ویژه (بسیار زیاد)حالا سواله من اینه بسار کم چیا یعنی؟؟؟ دیگه از یه واحد کمتر نداریم که!!!!2و3 طبقه متوسطه؟ 4 به بالا آپاتمان؟؟ویژه هم برج ها توش حساب میشه؟؟ از چند طبقه به بالا تو این دسته قرار می گیره؟
با دروددر مورد تراکم و دسته بندی آن مهم نظر مشاور است. شما می توانید یک طبقه ها را تراکم بسیار کم معرفی کنید و همین طبقات بیشتر را در رنج بعدی تراکم بگذارید.هر چند که به نظرم در مورد طرح هادی شهری که مربوط به شهرهای کوچک است موضوع تقسیم بندی تراکم چندان مشکل نیست.

sahar n

عضو جدید
قطعه ای که همکفش تجاری طبقه اولش مسکونی چه هاشوری می خوره؟

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
قطعه ای که همکفش تجاری طبقه اولش مسکونی چه هاشوری می خوره؟

تجاری میخوره

(اگه کاربری تجاری-مسکونی داشته باشید ، تجاری مسکونی میخوره ولی معمولا با کاربری همکف رنگ میکنند

Arch-Azadeh

بله سوال که زیاده وقت شمارم خیلی می گیرم عذر می خوام
با یه موضوعی درگیرم اگه می تونین لطفا کمکم کنین واسه تهیه نقشه کاربری مسکونی رو به 5 گروه تقسیم کردند تراکم بسیارکم_ کم(تک واحدی)_ تراکم متوسط(مجتمع های چند خانواری)_تراکم زیاد(آپارتمان)_تراکم ویژه (بسیار زیاد)
حالا سواله من اینه بسار کم چیا یعنی؟؟؟ دیگه از یه واحد کمتر نداریم که!!!!
2و3 طبقه متوسطه؟ 4 به بالا آپاتمان؟؟
ویژه هم برج ها توش حساب میشه؟؟ از چند طبقه به بالا تو این دسته قرار می گیره؟

1 و دو طبقه کم تراکم

3و 4 طبقه تراکم متوسط

5و 6 طبقه تراکم زیاد

6 به بالا تراکم بسیار زیاد یا ویژه

sahar n

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم تو رنگای اتو کد اون مشکی که صفره با اون که 250 چه فرقی داره

Arch-Azadeh

منظورتون از اینکه داشته باشین چیه؟؟؟ یعنی خودم نمتونم بذارم؟؟

اگر شما مجبور باشید تحت یک سری قوانین کاربری اراضی کار کنین نمیشه ..منظورم اینه که بهتون بگن این کاربری ها را فقط دارید. مثلا الان تو کارهایی که میره شورایعالی معماری و شهرسازی یه چهارچوب مشخصی داره که تجاری-مسکونی توش نیست...یا تجاری یا مسکونی که بسته به کاربری اشغال شده طبقه همکف مشخص میشه
ولی اگه کار دانشجویی باشه..مشکلی نیست

بالا