طراحی ماشین !!!

kittleboy_87

عضو جدید
سلام به دوستان مکانیکی !!!
می خواستم بدونم طراحی ماشین، در چه گرایشی از رشته مکانیک هست ( شایدم یه رشته دیگه، نمی دونم )، در لیسانس ( مثلا سیالات، جامدات یا هر چیز دیگه )، در ارشد و ... البته در داخل کشور
( چون در خارج کشور رو می دونم فرق می کنه، به اسم automotive ( در UK و ... ) و اسم های دیگه در کشورهای دیگه هست )
طراحی ماشینم که میگم، از طراحی بدنه گرفته تا جعبه دنده و ... ( هر چند که هدف اصلی من طراحی بدنه هست )
اگه اطلاعات دقیق و بیشتری هم دارین که به سوالم کامل جواب میده، خب خیلی بهتر
ممنون

mahdi.eng

عضو جدید
سلام

سلام

با عرض سلام خدمت يك دو ست

براي طراحي خودرو رشته هاي "طراحي صنعتي،مهندسي مكانيك جامدات" را مي توان نام برد.
البته اگر همون طوري كه گفتيد طراحي بدنه مد نظرت باشه "طراحي صنعتي" بهتره ولي من پيشنهاد مي كنم رشته "مهندسي مكانيك" رو انتخاب كنيد كه بتونيد ساير قسمت هاي خودرو را هم طراحي كنيد و براي علاقه اي كه داريد به كلاس هاي طراحي خودرو كه تبليغاتش تقريبا هر ماه در "مجله ماشين" هست يه سري بزنيد.
اينطوري آينده ي خيلي روشن تري انشاالله براتون خواهد بود.

"اگه به اين كلاس ها رفتي دوست دارم نتيجه ي اون رو بهم خبر بدي"

kittleboy_87

عضو جدید
با عرض سلام خدمت يك دو ست

براي طراحي خودرو رشته هاي "طراحي صنعتي،مهندسي مكانيك جامدات" را مي توان نام برد.
البته اگر همون طوري كه گفتيد طراحي بدنه مد نظرت باشه "طراحي صنعتي" بهتره ولي من پيشنهاد مي كنم رشته "مهندسي مكانيك" رو انتخاب كنيد كه بتونيد ساير قسمت هاي خودرو را هم طراحي كنيد و براي علاقه اي كه داريد به كلاس هاي طراحي خودرو كه تبليغاتش تقريبا هر ماه در "مجله ماشين" هست يه سري بزنيد.
اينطوري آينده ي خيلي روشن تري انشاالله براتون خواهد بود.

"اگه به اين كلاس ها رفتي دوست دارم نتيجه ي اون رو بهم خبر بدي"

دوست عزیز؛
پس نظر شما، مهندسی مکانیک، جامدات ( نه سیالات ) هست.
مگه رشته ای به نام طراحی صنعتی هم داریم تو ایران
بسیار ممنون

بالا