صیغه از روی هوس یا ارتباط از روی عشق؟؟

M.AYDIN

عضو جدید
از اينكه اسلام رو خودتون پذيرفتيد بهتون تبريك ميگم اما يادتون باشه كه عقل و منطق انسان محدوده و قادر نيست هر چيزي رو تحليل كنه .
حلاجي كردن ايات و احاديث معتبر اسلام با منطق خود مانند وزن كردن اوتوموبيل با ترازوي خانگي ميمونه .
براي تحليل مطالب ديني شما بايد ده ها سال در زمينه علوم ديني تحصيل كرده باشيد .

پس من و شما قابليت باطل كردن يا صادر كردن احكام رو نداريم.
شما از هر فرقه اي از اسلام كه پيروي ميكنيد يا بايد در زمينه ديني از يك مجتهد تقليد كنيد ويا خودتون درس دين خونده باشيد و به درجه اجتهاد رسيده باشيد/ هيچ مسلكي در اسلام احكام خود ساخته رو قبول نداره./
در ضمن من به خليفه اهل تسنن اهانتي نكردم و فقط اهل تسنن هستند كه حضرت علي رو به جاي (ع) /(رض) مينامند به خاطر همين من فكر كردم شما سني هستيد . در هر صورت ممنون كه تحصيلات منو ياد اوري كرديد و دفعه بعد اگر ديد كسي به من بي احترامي كرد به جاي مقابله به مسئولين سايت شكايت ميكنم.

ممنون از شما دوست عزیز
بنده با این که به چند زبان مخصوصا عربی تسلط کافی و تا حدودی به علم صرف و نحو اشراف دارم
ولی هیچ گاه احکام رو از خودم نمیسازم بلکه نظرات مختلف علمای مختلف رو مطالعه میکنم و آنچه را که عقل و منطق و قرآن میپذیره رو قبول میکنم
منظور بنده این بود که صرفا پیرو یک مذهب خاص نیستم و سعی میکنم مسائل رو تحلیل کنم
موفق باشین و شب خوش

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از شما دوست عزیز
بنده با این که به چند زبان مخصوصا عربی تسلط کافی و تا حدودی به علم صرف و نحو شراف دارم
ولی هیچ گاه احکام رو از خودم نمیسازم بلکه نظرات مختلف علمای مختلف رو مطالعه میکنم و آنچه را که عقل و منطق و قرآن میپذیره رو قبول میکنم
منظور بنده این بود که صرفا پیرو یک مذهب خاص نیستم و سعی میکنم مسائل رو تحلیل کنم
موفق باشین و شب خوش
فکر نمیکنی که داری برا خودت زیادی نوشابه باز میکنی؟ خودستایی هم جزو ائین هاتونه؟

M.AYDIN

عضو جدید
در ضمن من به خليفه اهل تسنن اهانتي نكردم و فقط اهل تسنن هستند كه حضرت علي رو به جاي (ع) /(رض) مينامند به خاطر همين من فكر كردم شما سني هستيد .
منظور بنده از اهانت این بود که شمه حضرت عمر رو عمر خطاب کردین
حضرت عمر یکی از اصحاب پیامبر و نیز داماد حضرت علی بوده و از جمله معدود کسانی هستن که به معنای واقعی عالم در دین خدا میباشن پس چه بهتر است که ایشان رو هم حضرت عمر خطاب کنیم
آنچنانکه انسانهایی که منزلتشان خیلی کمتر از این بزرگواران هست رو حضرت و... خطاب میکنیم
باز هم ممنون

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حضرت عمر یکی از اصحاب پیامبر و نیز داماد حضرت علی بوده و از جمله معدود کسانی هستن که به معنای واقعی عالم در دین خدا میباشن پس چه بهتر است که ایشان رو هم حضرت عمر خطاب کنیم
آنچنانکه انسانهایی که منزلتشان خیلی کمتر از این بزرگواران هست رو حضرت و... خطاب میکنیم
باز هم ممنون
عمر داماد حضرت علی بوده؟ جا الخالق , شما غیر از اینکه به چندین زبان زنده دنیا بقول خودتون شرف دارین , به کل تاریخ هم همیت شراف رو دارین. تبریک میگم. شراف که میگم منظور خودت هم اونجوری نوشته بودی.

محسن جعفر

عضو جدید
باز هم ممنون
بحث شيعه وسني بحث خيلي بلند و وقتگيريه كه مربوط به اين تايپيك نميشه من كه شيعه هستم حضرت علي (ع)را برحق ميدانم.
در هر صورت متشكرم.

M.AYDIN

عضو جدید
عمر داماد حضرت علی بوده؟ جا الخالق , شما غیر از اینکه به چندین زبان زنده دنیا بقول خودتون شرف دارین , به کل تاریخ هم همیت شراف رو دارین. تبریک میگم. شراف که میگم منظور خودت هم اونجوری نوشته بودی.

دوست عزیز من چیکار کنم که اطلاعات شما کمه؟
بفرمایین کمی تاریخو مطالعه کنین ببینید چی به چیه بعد بحث کنید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده فک نمیکنم خودستایی کرده باشم
شما هم سعی کن احترام دیگران رو نگه داری
خوب داری همش بیراهه میری و بازم میگی که به چندین زبان دنیا بقول خودت شراف داری و ادامه ماجرا. منم چون باورم نمیشه ازت سئوال میکنم. این که اشکال شرعی نداره ؟ نه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز من چیکار کنم که اطلاعات شما کمه؟
بفرمایین کمی تاریخو مطالعه کنین ببینید چی به چیه بعد بحث کنید
شما میگی عمر داماد حضرت علی بوده. درسته. کدام دختر علی رو به زنی اختیار کرده بوده؟ اسمش چی بود؟

محسن جعفر

عضو جدید
دوستان از بحث شيرين صيغه منو معاف كنيد خوابم مياد. شنبه امتحان دارم...........
شب همگي بخير ...........:D:D:D
در ضمن به دوستانم اقاي m.aydin و ayja توصيه ميكنم كه كلكل نكنيد و ادامه بحث رو در تايپيك شيعه و سني ادامه بدين. با تشكر.

• Like
واکنش ها: ayja

M.AYDIN

عضو جدید
خوب داری همش بیراهه میری و بازم میگی که به چندین زبان دنیا بقول خودت شراف داری و ادامه ماجرا. منم چون باورم نمیشه ازت سئوال میکنم. این که اشکال شرعی نداره ؟ نه؟
بنده کیبورد فارسی ندارم و اشتباهات تایپی پیش میاد منظور بنده اشراف بود
و در مورد سوال جنابعالی هم باید بگم بله جضرت عمر داماد حضرت علی میباشن

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان از بحث شيرين صيغه منو معاف كنيد خوابم مياد. شنبه امتحان دارم...........
شب همگي بخير ...........:D:D:D
حالا کو تا شنبه؟ وایستا از حضور استاد مطلب بیاموزیم. ایشون به چندین زبان زنده دنیا تسلط داره. حضورشون غنیمته. نرو , حداقل بخون یاد بگیر.

M.AYDIN

عضو جدید
دلمو شکستی رفتی. اون امضات هم دیگه مستجاب نخواهد شد. جناب علامه .
ترکی رو که بلدی درسته؟
یادم رفت سوال جنابعالی رو جواب بدم
نام دختر حضرت علی که همسر حضرت عمر میباشن ام کلثوم
در جواب سوال بعدی شما باید بگم بله زبان ترکی رو هم بلدم
در ضمن لطفا کمی احترام نگه دارین

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادم رفت سوال جنابعالی رو جواب بدم
نام دختر حضرت علی که همسر حضرت عمر میباشن ام کلثوم
در جواب سوال بعدی شما باید بگم بله زبان ترکی رو هم بلدم
در ضمن لطفا کمی احترام نگه دارین
کردی رو هم بلدی؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورتون از این سوالا چیه؟
کردی سورانی رو هم میفهمم
پس شما سنی هستی. با این حساب نباید دروغ بگی. که مذهب نداری و اینا. وقتی میخوای بحث کنی سعی کن صداقت و راستی رو فراموش نکنی و به شعور دیگران خرده مگیر.

M.AYDIN

عضو جدید
پس شما سنی هستی. با این حساب نباید دروغ بگی. که مذهب نداری و اینا. وقتی میخوای بحث کنی سعی کن صداقت و راستی رو فراموش نکنی و به شعور دیگران خرده مگیر.

شما چطور به این نتیجه رسیدین که بتده سنی هستم؟
در ضمن این تاپیک بحثش چیز دیگه ای هستش پس شما اگه بحثی با بنده دارین پیام خصوصی بدین
از مدیر محترم تالار هم خواهش میکنم پست های نامربوط رو حذف کنن

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما چطور به این نتیجه رسیدین که بتده سنی هستم؟
در ضمن این تاپیک بحثش چیز دیگه ای هستش پس شما اگه بحثی با بنده دارین پیام خصوصی بدین
از مدیر محترم تالار هم خواهش میکنم پست های نامربوط رو حذف کنن
هی زیر آبی نزن. مرد باش.
آخه ما مسلمون لا مذهب نداریم. تو هم میگی من مسلمونم ولی مذهب ندارم. برا همینه که خواستم اول موضع خودت رو مشخص کنی بعد بیای در مورد احکام دین فتوا صادر کنی. که مام بفهمیم که موضع شما چیه تا جوابت رو بدیم.

M.AYDIN

عضو جدید
هی زیر آبی نزن. مرد باش.
آخه ما مسلمون لا مذهب نداریم. تو هم میگی من مسلمونم ولی مذهب ندارم. برا همینه که خواستم اول موضع خودت رو مشخص کنی بعد بیای در مورد احکام دین فتوا صادر کنی. که مام بفهمیم که موضع شما چیه تا جوابت رو بدیم.
والا من نفهمیدم شما با اون سوالا چطور به این نتیجه رسیدین که بنده سنی هستم
اوایل اسلام چیزی به اسم مذهب وجود داشته یا نه؟
پس اونا لامذهب بودن؟
بنده عرض کردم نه سنی هستم و نه شیعه بلکه مسلمانم و موحد
در ضمن بنده کجا ذر مورد احکام دین فتوا صادر کردم؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا من نفهمیدم شما با اون سوالا چطور به این نتیجه رسیدین که بنده سنی هستم
اوایل اسلام چیزی به اسم مذهب وجود داشته یا نه؟
پس اونا لامذهب بودن؟
بنده عرض کردم نه سنی هستم و نه شیعه بلکه مسلمانم و موحد
در ضمن بنده کجا ذر مورد احکام دین فتوا صادر کردم؟
یعنی الان اوائل اسلامه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان اوائل اسلام نیست ولی اسلام همان اسلامه!!!!!!!!!!!!!!
ما تو اسلام مسلمون لامذهب نداریم. برو خوش باش و یادت باشه که هر موقع اومدی پای بحث , صداقت داشته باش و صادق باش. الان که جوونی باید اینا رو از حالا یاد بگیری که عادتت بشه . هیچوقت صداقت رو فراموش نکن. شبت بخیر

آخرین ویرایش:

M.AYDIN

عضو جدید
ما تو اسلام مسلمون لامذهب نداریم. برو خوش باش و یادت باشه که هر موقع اومدی پای بحث , صداقت داشته باش و صادق باش. الان که جوونی باید اینا رو از حالا یاد بگیری که عادتت بشه . هیچوقت صداقت رو فراموش نکن. شبت بخیر

اینقدر کوته اندیش نباش دوست عزیز جوان

M.AYDIN

عضو جدید
اسلامی که شما از پدر و مادرتون به ارث بردین رو من عاشقش شدم و روی آوردم
اسلامی که شما با زندگی در اینجا بهش رسیدین رو من با زندگی در جاهای مختلف بهش رسیدم
سعی کن به اعتقادات دیگران احترام بذاری

شاهزاده ایران

اخراجی موقت

شما از خیلی چیزای دیگه خبر نداری.یعنی بهت نگفتن.میخوای بهت یاد بدم؟

شاهزاده ایران

اخراجی موقت

حضرت خدمت مبارک عرض شود.تمام کردها سنی نیستن.شیعه داریم مسیحی داریم زرتشتی داریم.پس زیاد به مغزتون فشار نیارید.

بالا