شیمی محاسباتی

bittaa

عضو جدید
در این تاپیک اطلاعات مربوط به شیمی محاسباتی گذاشته می شود.

تعریف:

شيمي محاسباتي شاخه اي از دانش شيمي است كه سعي در حل مسائل شيمي با كمك رايانه ها دارد دراين رشته از رايانه ها براي پيش بيني ساختار مولكولي خواص مولكولي و واكنشهاي شيميايي استفاده مي شود دراين رشته از نتايج شيمي محض كه در قالب برنامه هاي موثر كامپيوتري درآمده اند براي محاسبه ساختار و خواص مولكولها و جامدات استفاده مي شود در حاليكه نتايج آن معمولا كامل كننده اطلاعات بدست آمده از آزمايشهاي شيمايي هستند اما در برخي موارد مي تواند منجر به پيش بيني پديده هاي مشاهده نشده شيميايي شود بنابراين شيمي محاسباتي مي تواند به شيمي آزمايشگاهي كمك كرده و در يافتن موضوعات جديد شيميايي با شيمي تجربي رقابت نمايد سيماي شيمي محاسباتي شامل مدلسازي مولكولي روشهاي محاسباتي و طراحي مولكول به كمك كامپيوتر و همچنين داده هاي شيميايي و طراحي سنتزهاي الي مي باشد همچنين از اين رشته به گستردگي براي طراحي داروها كاتاليستها و مواد نو استفاده مي شود.

مقاله ای کوتاه و مفید در مورد مدلهای مولکولی در شیمی محاسباتی

مشاهده پیوست انواع مدل.pdf

آخرین ویرایش:

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز

ملزومات نظریه ها و مدل های شیمی محاسباتی

Essentials Of Computational Chemistry Theories And Models 2D Ed - Christopher J. Cramer

دریافت

bittaa

عضو جدید
دانلودجزوه دست نویس آموزش نرم افزار محاسباتی گوسی
یه سوال
با توجه به اینکه رم افزار گوسین فری نیست، چطور میشه بدون لایسنس با اون مقاله داد؟

معمولا کسانی که در دانشگاه و در دوره کارشناسی ارشد مقاله میدن،مشترک با استادشون مقاله میدن و اساتیدی که در زمینه شیمی محاسباتی کار کردند،یک نسخه از این نرم افزار رو خریداری کردند.
در غیر این صورت به سایت گوسین دات کام مراجعه کنید و ببینید که آیا نسخه های قدیمی تر این برنامه فری دانلود هست یا نه

morteza.rezaie

عضو جدید
با سلام
از دوستان کسی هست که نرم افزار گوسین 2009 تحت لینوکس رو بدون مشکل نصب و استفاده کرده باشه ؟ خواهش میکنم یه راهنمایی هم به ما بده
mory_rezaie@yahoo.com

pooria_silver

عضو جدید
سلام بنده با نسخه ویندوزی این نرم افزار کار کردم که پاسخگوی نیازم نبود دوستان گفتند اگر از نسخه 64 بیت تحت ویندوز استفاده کنیم هیچ محدودیتی برای تعداد هسته و جود نداره
همچنین دوستانی گفتند که از نسخه لینوکس این نرم افزار استفاده کنیم بهترین راه حل چیه لطفا منو راهنمایی کنید
راستی من طریقه نصب لینوکسی این نرمافزارم بلد نیستم
ممنون

quan

عضو جدید
سلام بنده با نسخه ویندوزی این نرم افزار کار کردم که پاسخگوی نیازم نبود دوستان گفتند اگر از نسخه 64 بیت تحت ویندوز استفاده کنیم هیچ محدودیتی برای تعداد هسته و جود نداره
همچنین دوستانی گفتند که از نسخه لینوکس این نرم افزار استفاده کنیم بهترین راه حل چیه لطفا منو راهنمایی کنید
راستی من طریقه نصب لینوکسی این نرمافزارم بلد نیستم
ممنون
ببینین حتی با گوسین تحت ویندوز هم میشه مشکل رو حل کرد، لینوکس معمولا سریعتر جواب میده اما اگه لینوکس کار نباشین اذیت میشین اگه بهم بگین error های کارتون چیه شاید بشه تو ویندوزم حلش کرد اگه لینوکس هم می خواین که دستورای نصبش رو بهتون بدم

hlmkh

عضو جدید
از دوستان کسی روش نصب و اجرای گوسین 09 تحت لینوکس رو بلده آموزش بده
من فایل pdf رو از سایت گوسین دانلود کردم اما جواب نمیده چند روش دیگه هم رفتم اما اجرا نمیشه

جهانگیدی

عضو جدید
سلام . می خواستم بدونم کسی که تئوری کار است چگونه می تواند مقالت خود را صنعتی کند

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام . می خواستم بدونم کسی که تئوری کار است چگونه می تواند مقالت خود را صنعتی کند
خب شما باید ببینی اون موضوعی که کار میکنی کجا کاربرد داره، مثلا یه مولکول از مواد دارویی رو بررسی میکنید شما، حالا اگر بتونید ابعاد تازه ای از این ماده رو نشون بدید، میتونید با صنعت ارتباط برقرار کنید. بهتره از مراکز رشد، مراکز دانش بنیان، پارک علم و فناوری اقدام کنید.

• Like
واکنش ها: quan

ترنا

عضو جدید
سلام من گوسین تحت لینوکس میخوام کار کنم میش جزوه یا راهنمایم کنی
ال
ا