شیطان چرا شیطان شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
در قران کریم خداوند میفرماید :من هرکس را که بخواهم هدایت میکنم ، در مورد شیطان باید بگیم که خدا خواسته که شیطان شیطان شده ،اگه خدا میخواست یه کس دیگری رو شیطان میکرد

چرا شیطان شیطان شد ؟؟؟؟؟؟؟؟

من از شما دوستان میخواهم نظرتان را در این مورد بگید؟؟؟؟؟؟؟

من این سوال رو از استاد پرسیدم اون گفت ما به پشت پرده خلقت کاری نداریم!!!!!!!!

li1388125

عضو جدید
شيطان .شيطان نمشود پس كي شيطان ميشود پس عقل به چه درد انسان ميخورد پس شيريني خوبي چي ميشود
اما سوال خوبي كه كمتر به آن فكر ميكنيم

@ilya

عضو جدید
با سلام
خداوند از این جهت گمراهی شیطان را به خود نسبت میدهد که قدرت انتخاب حق یا باطل را به او داده
ولی او با اختیار خود راه گمراهی را انتخاب کرده
کما اینکه همین قدرت انتخاب حق یا باطل را به همگی داده،عده ای راه حق را انتخاب کرده و عده ای راه
باطل را برگزیده اند 

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
خداوند از این جهت گمراهی شیطان را به خود نسبت میدهد که قدرت انتخاب حق یا باطل را به او داده
ولی او با اختیار خود راه گمراهی را انتخاب کرده
کما اینکه همین قدرت انتخاب حق یا باطل را به همگی داده،عده ای راه حق را انتخاب کرده و عده ای راه
باطل را برگزیده اند
بله درسته خدا اینو به خودش نسبت داده ولی چرا شیطان انتخاب شد خداوند قادر مطلق هست این رو که همه قبول دارن

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من شیطان از نظر خدا یه تمثیل هست وگرنه شاید نباشه

انسان موجودی هست هم فرشته صفت هم شیطان صفت .

سارا 2012

عضو جدید
الیسا جان خوب چون شیطان لیاقتش همین بود

تو فکر کن هم میتونی آدم زرنگی باشی هم تنبل خوب بودن و بد بودن هم همین طوره

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
الیسا جان خوب چون شیطان لیاقتش همین بود

تو فکر کن هم میتونی آدم زرنگی باشی هم تنبل خوب بودن و بد بودن هم همین طوره

چرا شیطان لایق شد چرا یکی دیگه نشد راستی سارا شما هم تو مسیحیت شیطان دارین ،چه عجب این شیطان دست از سر ادیان برنمیداره پدرسوخته!!!

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
چرا شیطان لایق شد چرا یکی دیگه نشد راستی سارا شما هم تو مسیحیت شیطان دارین ،چه عجب این شیطان دست از سر ادیان برنمیداره پدرسوخته!!!
شیطان به ادیان چیکار داره ..
این آدمای پست هر کاری میکنن آخرشم میندازن گردن شیطان اون بنده خدام که نمیتونه بیاد از خودش دفاع کنه ...

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیطان به ادیان چیکار داره ..
این آدمای پست هر کاری میکنن آخرشم میندازن گردن شیطان اون بنده خدام که نمیتونه بیاد از خودش دفاع کنه ...

بله دیگه اسلام دست وبال شیطان رو بسته نمی تونه بیاد دفاع کنه

girl ariyae

عضو جدید
بهترین فرشته ها همین شیطان بود.مرد و مردانه ایستادوگفت:"نه سجده نمیکنم.تورا سجده میکنم امااین آدمک های کثیفی را که از گل متعفن ساخته ای.این موجود ضعیف و نکبتی را که برای شکم چرانیش خدا وبهشت وپرستش وعظمت وبزرگواری وآخرت وحق شناسی ومحبت وهمه چیز وهمه کس را فراموش میکند..... اری من از نورم.ذاتم از اتش پاک وزلال بی دود است.من این لجن های مجسم پلید پست را سجده نمیکنم.....؟(دکترشریعتی)شاید دلیل این باشد:huh:

vatanam

عضو جدید
با سلام به دوستان
به عقیده من دلیلش این بود که شیطان هم اختیار داشت!!! و فقط شیطان چون جن بود وبه واسطه اعمال نیکش به قرب الهی رسیده بود اختیار داشت و میتونس به خواسته خداوند اعتراض کنه، چون همونطور که میدونین فرشته اختیار نداره!
خوب که نگاه کنیم می بینیم الان آدما نیاز به شیطون ندارن خودشون شیطونو درس میدن:surprised:

سارا 2012

عضو جدید
بهترین فرشته ها همین شیطان بود.مرد و مردانه ایستادوگفت:"نه سجده نمیکنم.تورا سجده میکنم امااین آدمک های کثیفی را که از گل متعفن ساخته ای.این موجود ضعیف و نکبتی را که برای شکم چرانیش خدا وبهشت وپرستش وعظمت وبزرگواری وآخرت وحق شناسی ومحبت وهمه چیز وهمه کس را فراموش میکند..... اری من از نورم.ذاتم از اتش پاک وزلال بی دود است.من این لجن های مجسم پلید پست را سجده نمیکنم.....؟(دکترشریعتی)شاید دلیل این باشد:huh:

خیلی ممنون من این جمله شون رو نشنیده بودم

kaveh_69

عضو جدید
شیطان جز اطاعت کاری نکرد مگه خود خدا نگفته جز به من سجده نکنید؟؟:surprised:

farzaneh yazdani

عضو جدید
بله درسته خدا اینو به خودش نسبت داده ولی چرا شیطان انتخاب شد خداوند قادر مطلق هست این رو که همه قبول دارن

شیطان خودش خواست که شیطان باشد و خدا میدانست که شیطان این راه را انتخاب میکند
اگر شیطان شیطان نمیشد شاید خدا به نحوی دیگر ما را امتحان میکرد
همون طور که علاوه بر شیطان ما با نفس اماره نیز باید مبارزه کنیم نفس اماره که در خود ماست پس حتی نبود شیطان اختیار و عقل ما را زیر سوال نمیبره
البته این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه

farzaneh yazdani

عضو جدید

ببخشید میشه آدرسشو بدید منم برم بخونم ؟؟؟؟؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیطان خودش خواست که شیطان باشد و خدا میدانست که شیطان این راه را انتخاب میکند
اگر شیطان شیطان نمیشد شاید خدا به نحوی دیگر ما را امتحان میکرد
همون طور که علاوه بر شیطان ما با نفس اماره نیز باید مبارزه کنیم نفس اماره که در خود ماست پس حتی نبود شیطان اختیار و عقل ما را زیر سوال نمیبره
البته این نظر منه و ممکنه اشتباه باشه
منظور منم اینه که خدا خواسته که شیطان ،شیطان بشه
وگرنه شیطان بی تقصیر بود

persian_sky

عضو جدید
منظور منم اینه که خدا خواسته که شیطان ،شیطان بشه
وگرنه شیطان بی تقصیر بود

دوتا موجود در جهان هستند که مختار هستند یعنی برای کارهاشون اختیار دارند. یکی جن و یکی انسان. شیطان هم یکی از همین جن ها بود اما بخاطر چندین سال عبادت ، ملائکه وی را به آسمان بردند و از مقربان درگاه الهی بود. از اونجایی که شیطان جزو موجودات مختار بود ، اراده ی خداوند در اراده ی اون تاثیر نداشت. بلکه به اراده ی خودش از فرمان خدا سرپیچی کرد. (حتی خودش گفت خدایا تو مرا گمراه کردی من هم انسانها را گمراه خواهم کرد) ولی این سخنی به گزافه بود چون گمراه کردن کسی یا چیزی در ذات خداوند راه ندارد . سرپیچی انسان هم از نخوردن درخت ممنوعه هم بواسطه ی اختیارش بود که همون موضوع باعث سقوط به زمین شد. البته انسان وقتی اشتباه کرد مثل شیطان گناه رو به گردن خداوند نینداخت و متضرعانه گفت" خدایا من اشتباه کردم ، ظلم کردم ، مرا ببخش" و اینه تفاوت انسان و شیطان ودلیل سجده ی ملائکه بر او....
مطلب زیاد بود ولی خلاصه کردم

آخرین ویرایش:

kaveh_69

عضو جدید
هزار جا هم گفته باید مرا اطاعت کنید شیطان اگر اینقدر حرف گوش کن بود باید حرفی که همون موقع بهش گفته میشد اطاعت میکرد
این استدلال بسیار بدیهی و ساده شما پایه و اساس جواب بسیاری از ابهام هاست.ولی قبول نکردنش باعث بروز زیانهای جبران ناپذیری در طول تاریخ شده.
ممنون..:gol: