شهر کتاب

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتب "بیچاره اسفندیار" نوشته سعیدی سیرجانی .
به نثری بی نظیر به برسی داستان رستم واسفندیار و پیوندش با جامعه معاصر پرداخته همونطور که میدونید شتاسب پدر اسفندیار برای چند صباحی نشستن بر اریکه پادشاهی فرزندجوانش اسفندیار را به بهانه واهی به جنگ با رستم فرستاد ودر این جنگ نه تنها اسفندیار بلکه خیلی از پهلوانان دیگر کشته شدند تا تاج وتخت پادشاهی با دوام باشد همین کاری که این حکومت به بهانه جنگ تحمیلی با بزرگانی چون چمران باکری همت و.... کرد تا جمهوری اسلامی دوام داشته باشد و گرنه اگر این ازاد مردان بی باک بودند هیچگاه تن به خفت و زبونی در این حکومت نمی دادند ...

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
نامه ای به پدرم

از فرانس کافکا نویسنده داستان معروف مسخ

کافکا تواین کتاب 50یا 60صفحه ای از رنج ها و خاطرات دوره کودکیش که از برخورد خشن پدرش نشئت می گرفته می گه ..
یادم یه جای از اینکه پدرش موقعه تنبیه کمربندش و در می اورده ورو دسته صندلی می زاشته و بعد با کمال خشونت با او صحبت می کرده میگه واین و تشبیه می کنه به فرد مجکوم به اعدامی که همه مراحل اعدام طی می کنه از حکم اعدام گرفته تا دادگاه تجدید نظر تا ماه های قبل از اعدام در حبس تا صبح اعدام تا بردن پای دار تا انداختن طناب دار در گردن و تا خرین ثانیه و بعد لغو اعدام و حالا شما بگویید ایا خاطره این کار تا اخر عمرش پاک خواهد شد....
واین کاری بود که پدرش با اون کمربند کذایی می کرد ...

(جمهوری اسلامی در یک اقدام بی سابقه یک مورد دیگه هم به این مراحل اضافه کرد اونم خط زدن شناسنامه اون دو نفر
جلو چشمشان قبل اعدام در جریان دست گیری های روز عاشورا )

آخرین ویرایش:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
پیروزی استالینگراد در ولگو (نبرد خونین استالینگراد)

پیروزی استالینگراد در ولگو (نبرد خونین استالینگراد)

نبرد استالینگراد (تابستان ۱۹۴۲ - ۲ فوریه ۱۹۴۳)، یکی از مهلک‌ترین، خونین ترین و سرنوشت‌سازترین نبردهای جنگ جهانی دوم و تمام تاریخ بشر بود. در این نبرد ارتش آلمان نازی و متحدان آن به ‌منظور فتح شهر استالینگراد (ولگوگراد کنونی)، به آن یورش بردند که پس از چندین ماه درگیری خونین، در سوم فوریه ۱۹۴۳ آلمان ها شکست خورده و این شهر توسط ژنرال روکوسوفسکی آزاد گردید و فیلدمارشال «فون پاولوس» (Von Paulus) به اتفاق ۲۵۰۰ افسر عالی رتبه که ۲۴ نفر از آنها را ژنرال‌ها تشکیل می‌دادند، تسلیم ارتش شوروی شدند. خشونت این درگیری از تمامی منازعات جنگ جهانی اول بیشتر بود و هنگام جنگ، شهر به کشتارگاهی عظیم تبدیل گشت.

Stalingrad: Victory on the Volga (Images of War)

http://rapidshare.com/files/342928974/Svov.rar

فعلا خودم در حال مطالعه این کتاب هستم.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
نبرد استالینگراد (تابستان ۱۹۴۲ - ۲ فوریه ۱۹۴۳)، یکی از مهلک‌ترین، خونین ترین و سرنوشت‌سازترین نبردهای جنگ جهانی دوم و تمام تاریخ بشر بود. در این نبرد ارتش آلمان نازی و متحدان آن به ‌منظور فتح شهر استالینگراد (ولگوگراد کنونی)، به آن یورش بردند که پس از چندین ماه درگیری خونین، در سوم فوریه ۱۹۴۳ آلمان ها شکست خورده و این شهر توسط ژنرال روکوسوفسکی آزاد گردید و فیلدمارشال «فون پاولوس» (Von Paulus) به اتفاق ۲۵۰۰ افسر عالی رتبه که ۲۴ نفر از آنها را ژنرال‌ها تشکیل می‌دادند، تسلیم ارتش شوروی شدند. خشونت این درگیری از تمامی منازعات جنگ جهانی اول بیشتر بود و هنگام جنگ، شهر به کشتارگاهی عظیم تبدیل گشت.

حاجی اینکه ارور میده .......:razz:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب شانس دوم یا سکه دوم نام نویسنده اش یادم نیس اما در مورد یه پسر عقده ای هس که زیر دست پدر خشنش بزرگ میشه در کودکی باعث کشته شدن برادر کوچولوش میشه بعد اون از طرف بابا مامانش طرد میشه بعد وارد ارتش سرخ روسیه میشه و بعد وارد جنگ با آلمان میشه
داستان کلا در طول جنگ جهانی دوم می گذره و خب این یارو اونقدر بی رحم بوده که تو صحرا برا کاشت درخت از اجساد سربازا استفاده می کنه سینه اجساد رو می شکافه و بعد خاک می ریزه توشون و بعد شروع به کاشت نهال می کنه
این کتابو دوران راهنمایی خوندم اگه کسی فایلشو داره ممنون میشم بزاره
خیلی کتاب جالبیه برا دوباره خوندن;)

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسامی کتاب های این مجموعه:
۳۰ نمایش نامه
۵۰ درس اعتقادات جوانان
آداب ازدواج
ادبیات ایران
ادبیات فارسی
زندگانی آدولف هیتلر
عجایب عالم ۱
آرمان نامه
پیشگیری از آنفولانزا
آرماگدون
اساطیر ایران
اسرار الهی
برزخ اما بهشت
بشنو از دل
بشنو از نی

دانلود - Download Link
حجم :2850 کیلوبایت
پسورد : www.yekmobile.com
منبع
قابل اجرا برروی تمام گوشی های موبایل

waffen

اخراجی موقت

درود بر شما. عجب کتاب زیبایی.
من عاشق نبرد ها و تاریجچه ی جنگ جهانی دوم هستم یک کالکشن کامل از این کتاب ها رو دارم. این کتاب رو نداشتم.
شاید یکی از بزرگترین و سخت ترین نبردهای روسیه و آلمان استالینگراد بوده که در نهایت شروعی برای شکست آلمان نازی هم به شمار می آید.
من کتاب رو دانلود میکنم.

به نظر میاد شما به جنگ جهانی دوم علاقه مند هستید.
لطفا اگر کتاب دیگری به این شکل دارید معرفی کنید. من واقعا لذت میبرم.
من هم یک سری کتاب دارم که اگر مایل بودید براتون آپلود میکنم.

wwwolf

عضو جدید
من کتاب فلسفی دوست دارم یکی از کتابایی که واقعا لذت بردم از خوندنش راز فال ورق بود.

waffen

اخراجی موقت
دوستان کتاب به زبان فارسی نیست ......:surprised:

خوب مسلما نباید هم باشه.
بهترین کتابهایی که من خوندم هیچ کدوم فارسی نبودند.
ولی من فکر نمی کنم بچه های اینجا (حداقل نیمی از اونها) با زبان انگلیسی مشکلی داشته باشند.

waffen

اخراجی موقت
من کتاب فلسفی دوست دارم یکی از کتابایی که واقعا لذت بردم از خوندنش راز فال ورق بود.

کتاب راز فال ورق در مورد چی هست ؟ کم توضیح بدید.
اگر واقعا در مورد راز فال ورق باشه که باید خدمتتون عرض کنم که هنوز با فلسفه آشنا نشدید که به اون میگید فلسفه.

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو میگذارم براتون "فریدون سه پسر داشت" از عباس معروفی.

اینجا

این کتاب عالیه! ممنوعه است!

و سیاسی محسوب میشه! فکر کنم سبک کارای معروفی رو بدونید چیه! اینم تو همون مایه هاست!

گنجیه که نباید از دستش بدید!

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو میگذارم براتون "فریدون سه پسر داشت" از عباس معروفی.

اینجا

این کتاب عالیه! ممنوعه است!

و سیاسی محسوب میشه! فکر کنم سبک کارای معروفی رو بدونید چیه! اینم تو همون مایه هاست!

گنجیه که نباید از دستش بدید!

بهتر نیست یه قسمتی از کتاب رو که تو ذهنتون هست خیلی مختصر توضیح بدید به جای اینکه لینکش بزارید در حد چندخط ...

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر نیست یه قسمتی از کتاب رو که تو ذهنتون هست خیلی مختصر توضیح بدید به جای اینکه لینکش بزارید در حد چندخط ...

حتماً!

این شرح از روی نت:

"«فریدون سه پسر داشت» زندگی یک خانواده مرفه را در دوران انقلاب تصویر می‌کند و با چرخش‌هایی آن را در گذشته می‌جوید و در امروز پی می‌گیرد. در این رمان همه هستند؛ از شاه و خمینی و بنی‌صدر و لاجوردی و ناطق نوری و خامنه‌ای و اطلاعاتی‌ها و پاسداران گرفته تا سازمان مجاهدین، حزب توده، فداییان اکثریت و اقلیت، م. آزاد و پرویز قلیچ‌خانی و...
خود نویسنده در آغاز کتاب یادآوری می‌کند که «کلیه شخصیت های رمان واقعی هستند و شباهت آنها با حوادث و شخصیت‌های شناخته شده اصلاً تصادفی نیست.»
داستان حول خانواده «فریدون امانی» می‌چرخد با چهار پسر و یک دختر به نام‌های ایرج، مجید، سعید، اسد و انسی. راوی مجید است. یک مبارز سیاسی نامدار چپ که پس از مهاجرت و پناهندگی از یکی از تیمارستان‌های آلمان سر در می‌آورد. رمان در چهار بخش تنظیم شده است. مؤخره‌ای هم به شکل نامه دارد که عباس معروفی آن را خطاب به دوست آلمانی خویش «هانس اولریش مولراشوفه» نوشته است. در همین نامه نویسنده توضیح می‌دهد: «چهار فصل (من، تو، او، ما) به شکل چهار منحنی نوشته شده که تکه‌ای از هر منحنی، در بازی با زمان، زیر دیگری محو می‌شود، و منحنی‌ها مجموعا یک نیم دایره را می‌سازند.»"

اینم شرح خودم:
مجید در یک بیمارستان روانی بستری است و سخت به گذشته خودش و خانواده اش می اندیشد!
خانواده مجید میتونه نماینده ای از جامعه بیمار ایرانی باشد که قهرمانهایش را قربانی میکند و از خائنانش قهرمان میسازد!

مجید سخت درگیر کش و قوس بازگشت به این خانواده بیمار است! هراس قربانی شدن او را رها نمیکند و از سوی دیگر میل بازگشت در او خاموش نمیشود!

فریدون در این داستان یک شخصیت ضد قهرمان دارد ! فریدون از ان دسته ادمهای طرفدار حزب باد است که هر کس را قربانی میکند حتی فرزندش را!

کل داستان حول داستان این
سرگذشت این خانواده که با انقلاب 57 گره خورده میچرخد!

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مسلما نباید هم باشه.
بهترین کتابهایی که من خوندم هیچ کدوم فارسی نبودند.
ولی من فکر نمی کنم بچه های اینجا (حداقل نیمی از اونها) با زبان انگلیسی مشکلی داشته باشند.
نه عزیز نصفش نه ....90 درصد مشکل دارن ......
اینم کتاب پولیکوشا به قلم لئو تولستوی .....5/5 مگ
دانلود

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتماً!

این شرح از روی نت:

"«فریدون سه پسر داشت» زندگی یک خانواده مرفه را در دوران انقلاب تصویر می‌کند و با چرخش‌هایی آن را در گذشته می‌جوید و در امروز پی می‌گیرد. در این رمان همه هستند؛ از شاه و خمینی و بنی‌صدر و لاجوردی و ناطق نوری و خامنه‌ای و اطلاعاتی‌ها و پاسداران گرفته تا سازمان مجاهدین، حزب توده، فداییان اکثریت و اقلیت، م. آزاد و پرویز قلیچ‌خانی و...
خود نویسنده در آغاز کتاب یادآوری می‌کند که «کلیه شخصیت های رمان واقعی هستند و شباهت آنها با حوادث و شخصیت‌های شناخته شده اصلاً تصادفی نیست.»
داستان حول خانواده «فریدون امانی» می‌چرخد با چهار پسر و یک دختر به نام‌های ایرج، مجید، سعید، اسد و انسی. راوی مجید است. یک مبارز سیاسی نامدار چپ که پس از مهاجرت و پناهندگی از یکی از تیمارستان‌های آلمان سر در می‌آورد. رمان در چهار بخش تنظیم شده است. مؤخره‌ای هم به شکل نامه دارد که عباس معروفی آن را خطاب به دوست آلمانی خویش «هانس اولریش مولراشوفه» نوشته است. در همین نامه نویسنده توضیح می‌دهد: «چهار فصل (من، تو، او، ما) به شکل چهار منحنی نوشته شده که تکه‌ای از هر منحنی، در بازی با زمان، زیر دیگری محو می‌شود، و منحنی‌ها مجموعا یک نیم دایره را می‌سازند.»"

اینم شرح خودم:
مجید در یک بیمارستان روانی بستری است و سخت به گذشته خودش و خانواده اش می اندیشد!
خانواده مجید میتونه نماینده ای از جامعه بیمار ایرانی باشد که قهرمانهایش را قربانی میکند و از خائنانش قهرمان میسازد!

مجید سخت درگیر کش و قوس بازگشت به این خانواده بیمار است! هراس قربانی شدن او را رها نمیکند و از سوی دیگر میل بازگشت در او خاموش نمیشود!

فریدون در این داستان یک شخصیت ضد قهرمان دارد ! فریدون از ان دسته ادمهای طرفدار حزب باد است که هر کس را قربانی میکند حتی فرزندش را!

کل داستان حول داستان این
سرگذشت این خانواده که با انقلاب 57 گره خورده میچرخد!

این کتاب نخوندم اما تقریبا داستان شیخ صنعان نوشته نویسنده مرحوم سعیدی سیرجانی هم تو این مایه ها است داستان یه مسیو فرنگی اکه اهال بریز بپاش عیاشی عاشق یه دختر به اسم قدرت خانم می شه در نتیجه به زور اونه به همسری می گیره مردم هم که قبل ازاین مورد از دست قلندر ها و خوک های مسیو به تنگ امده بودند با این حرکت جدید کاسه صبرشون لبریز شد و سراغ شیخ رفتند و شیخ هم فربیاد وامصیبتا یسردادو خانقاه را رها کرده و به کمک خانواده وبستگان دختر ک اورا راز دست مسیو فرنگی نجات داد ند مسیو هم از ترس مردم فرار رابرقرار ترجیح داد
در ان میان یکی از مریدان شیخ که به فراست دست قدر ت خانم را می گیرد واورا از کنار شیخ عبور می دهد شیخ ما هم که تا کنون چنین جمال و سر وسینه لختی را ندیده بود از زیر چادر گوشه ی چشمی می اندازد و نه یک دل صد دل عاسشق قدرت خانم می شود دیگر مریدی از شیخ می پرسد با این ضعیفه چه کنیم و شیخ بی درنگ می گوید به خانواده اسش برمی گردانیم ناگهان شمرید می گوید شیخنا این چه کاری است اگر خانواده وبستگانش (صاحبان اصلی قدرت) عرضه نگه داری داشتند که اورابه دست بیگانه و اجنبی نمیدادند
هیچ کس بهتر از شما لیاقت نگه داریش را دارد شیخ که بی میال هم نبوده می گوید نه نمی شود ولی حرف تو هم درست است اما فعلا باید پیش یک نفر ادم معتمد باشد تا بعد در مورد او فکر کنم و ان یه نفر هم کسی جز تاجر معروف و معتمد شهر نبود (اینجا اشاره به دولت موقت جنابمهندس بازرگان می کند)

باور کنید با چنان ظرافتی به تاریخ انقلاب در قالب این داستان پردا خته که قلم از بیان ان ناتوان ....

به قولا خواندن داره

آخرین ویرایش:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا منو بکشه...6 ماهه تو قفسه کتابمه دست بهش نزدم!!!!:confused:
همین الان میرم میخونمش:)

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
از همه بروبچی که تو تاپیک نظر دادن ممنونم...:gol:
خوشحالم که استقبال کردید :)
در مورد تاپیک های مشابه تو تالار ادبیات:من اون تاپیک هارو دیدم ولی
1.فکر میکنم جای همچین تاپیکی تو گفتگوی آزاد کم بود چون بازدید از این تالار خیلی بیشتر سایر بخش های عمومیه
2.تالار ادبیات از اسمش معلومه...بیشتر دوستانی که به مباحث ادبی علاقه دارن به اونجا سر میزنن اما اینجا می تونیم در مورد کتاب های سیاسی,فلسفی,علمی,متافیزیکی,جامعه شناسی و روانشناسی و....صحبت کنیم...
تو همین چند تا پیج کتابای واقعا" خوبی پیشنهاد شده...
امیدوارم این تاپیک همیشه بالا باشه ;)

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر یه لطفی به ما بکنی و توضیحی هم در موردش بدی خیلی خوشحال میشیم.
مرسی:gol:
خواهش...:gol::gol:من که چند صفحه بیشتر ازش نخوندم
ولی در این حد میدونم که یه رمان فلسفی هست,در مورد یه پسر که پدرش فرزند نامشروع یه سرباز آلمانیه و به دلایلی که یادم نیست همش در سفرن! که پسره به طور اتفاقی توی یه نون یه کتاب مینیاتوری پیدا میکنه که حاوی یه داستان فلسفیه...
نویسنده کتاب هم یوستین گردر هست که نثر جذابی داره,من یه کتاب دیگه (دنیای سوفی) ازش خوندم که واقعا" لذت بردم...
ای وای...فلسفه نام کاربریم لو رفت:w04:

waffen

اخراجی موقت
خواهش...:gol::gol:من که چند صفحه بیشتر ازش نخوندم
ولی در این حد میدونم که یه رمان فلسفی هست,در مورد یه پسر که پدرش فرزند نامشروع یه سرباز آلمانیه و به دلایلی که یادم نیست همش در سفرن! که پسره به طور اتفاقی توی یه نون یه کتاب مینیاتوری پیدا میکنه که حاوی یه داستان فلسفیه...
نویسنده کتاب هم یوستین گردر هست که نثر جذابی داره,من یه کتاب دیگه (دنیای سوفی) ازش خوندم که واقعا" لذت بردم...
ای وای...فلسفه نام کاربریم لو رفت:w04:
:biggrin::biggrin:
پس نام کاربری از کتاب دنیای سوفی گرفته شده. خیلی کار جالبی کردید.
مرسی از توضیحتون. خیلی خوب و کامل بود.
کتاب جالبی باید باشه. من الآن دارم کتاب "جامعه شناسی خودمانی" رو که یکی از بچه ها همین جا معرفی کرد رو میخونم. بعد از اون حتما میرم سراق این کتاب چون به نظر خیلی جالب میاد.
مرسی

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin:
پس نام کاربری از کتاب دنیای سوفی گرفته شده. خیلی کار جالبی کردید.
مرسی از توضیحتون. خیلی خوب و کامل بود.
کتاب جالبی باید باشه. من الآن دارم کتاب "جامعه شناسی خودمانی" رو که یکی از بچه ها همین جا معرفی کرد رو میخونم. بعد از اون حتما میرم سراق این کتاب چون به نظر خیلی جالب میاد.
مرسی
دنیای سوفی تاریخ فلسفه هست (به زبان داستانی) سوفیا هم یونانی های باستان به بخش مونث خدا میگفتن :smile:

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین کتابی که خوندم : زندگینامه و فعالیت های علمی استیون ویلیام هاوکینگ " بود
البته من تا حالا اون رو 5 .6 بار خوندم . اما واقعا انسان فوق العاده ای هست ..... البته بعد از انیشتین

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چون خیلی اصرار دارید یه کتاب ازش بخونید .... باشه اینم جدیدترین کتابش .... هنوز ترجمه نشده

تاریخچه زمان از استفان هاوکینگ

دانلود 1363 KB

waffen

اخراجی موقت
آخرین کتابی که خوندم : زندگینامه و فعالیت های علمی استیون ویلیام هاوکینگ " بود
البته من تا حالا اون رو 5 .6 بار خوندم . اما واقعا انسان فوق العاده ای هست ..... البته بعد از انیشتین

این فرد خدای منه. من استفن هاکینگ رو از فاین من و جان نش هم بیشتر دوست دارم.
میدونید که بهش میگن انیشتن دوم.
چند وقت پیش تو روزنامه ی ایران نوشته بود که حالش زیاد خوب نیست. امیدوارم زودتر خوب بشه.

waffen

اخراجی موقت
حالا چون خیلی اصرار دارید یه کتاب ازش بخونید .... باشه اینم جدیدترین کتابش .... هنوز ترجمه نشده

تاریخچه زمان از استفان هاوکینگ

دانلود 1363 KB

این کتاب خیلی چیزها رو بهم یاد داد.
از دوستان خواهش میکنم این کتاب رو حتما هر جوری شده بخونند. هر صفحه ی این کتاب یه دنیایی برای خودش داره. من که لذت بردم ازش.
البته بگم که این کتاب آخرین کتابش نیست . بلکه اولین کتابش هست. بعد از این کتاب , کتاب the universe in a nutshell و the new theory of everything و on the shoulders of a giant و black holes and the baby universe و چند کتاب دیگر هم نوشته.
من سه کتاب ازش دارم و هر سه تای اونها فوق العاده هستند. برای کسانی که به فیزیک مدرن علاقه دارند خیلی خوبه.
این کتاب ها معمولا ترجمه نمی شند چون خواننده ی آنچنانی ندارند. این کتاب برای اولین بار در سال 1988 منتشر شده. در نتیجه اگر می خواستند ترجمه کنند تا حالا ترجمه کرده بودند. کلا بهتره کتابهای اینچنینی رو به زبان اصلی اونها بخونید.
در ضمن بد نیست اشاره ای هم به کتاب های معروف کارل سگن بکنیم. من دو کتاب از کارل سگن دارم یکی the cosmos هست که یک برنامه ی تلویزیونی هم به همین نام در موردش وجود داره و کتاب خیلی معروف و زیبایی هست . کتاب دیگه هم the cosmic connection هست. این دو کتاب و تمام کتاب هایی که در بالا گفتم هیچ کدوم تا حالا در ایران ترجمه نشده اند. در حالی که کتاب هایی بی معنا و مسخره ای مثل رمز موفقیت و چگونه پولدار شویم و چیزهایی مثل این به سرعت ترجمه میشوند. بهتون توصیه میکنم این کتاب ها رو یکی یکی گیر بیارید و بخونید.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب تاریخچه زمان و جهان در پوسته گردو واقعا محشر بودن ......البته باید بازم بخونم تا بهتر تفهیم بشه