شما چی از زندگی فهمیده اید ؟

zx1

عضو جدید

نقل قولهای از افراد متفاوت از کتاب " در زندگی فهمیده ام که ... "

> در زندگی فهمیدم که یک زلزله 7 ریشتری تمام مشکلات دیگر زندگی آدم را کم اهمیت می کند. 28 ساله

> فهمیده ام که باز کردن پاکت شیر از طرفی که نوشته " از این قسمت باز کنید" سخت تر از طرف دیگر است . 54 ساله

> فهمیده ام که هیچ وقت نباید وقتی دستت تو جیبته روی یخ راه بری . 12 ساله

> فهمیده ام که نباید بگذاری حتی یک روز هم بگذرد بدون آنکه به زنت بگویی " دوستت دارم" . 61 سال

> فهمیده ام که اگرعاشق انجام کاری باشم ، آن را به نحو احسن انجام می دهم . 48 ساله

> فهمیده ام که وقتی گرسنه ام نباید به سوپر مارکت بروم . 38 ساله

> فهمیده ام که می شود دو نفر دقیقا به یک چیز نگاه کنند ولی دو چیز کاملا متفاوت ببینند. 20 ساله

> فهمیده ام که وقتی مامانم میگه " حالا باشه تا بعد " این یعنی " نه" . 7 ساله

> فهمیده ام که من نمی تونم سراغ گردگیری میزی که آلبوم عکس ها روی آن است بروم و مشغول تماشای عکس ها نشوم. 42 ساله

> فهمیده ام که بیش تر چیزهای که باعث نگرانی من می شوندهرگزاتفاق نمی افتند . 64 ساله

> فهمیده ام که وقتی مامان و بابا سر هم دیگه داد می زنند ، من می ترسم . 5 ساله

> فهمیده ام که اغلب مردم با چنان عجله و شتابی به سوی داشتن یک " زندگی خوب" حرکتمی کنند که از کنار آن رد می شوند . 72 ساله

> فهمیده ام که وقتی من خیلی عجله داشته باشم ، نفر جلوی من اصلا عجله ندارد . 29 ساله

> فهمیده ام که بیش ترین زمانی که به مرخصی احتیاج دارم زمانی است که از تعطیلات برگشته ام . 38 ساله
.
.
.
>راستی شما چی از زندگی فهمیده اید ؟

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چقدر قشنگ و زیبا بود.
من تا بحال فقط اینو فهمیدم که میشه بهتر از این شد. اما نمیدونم چه جوری.
هر کاری میکنم که یکم بیشتر از خودم باشم نمیتونم.
فهمیده ام که دوست داشتن شرط و شروط نمیخواد.
فهمیده ام که نمیتونم بی قید باشم و دریایی.
فهمیده ام که درک انسانها خیلی سخت و محاله.
فهمیده ام که نباید بد باشم و اینم فهمیدم که نمیتونم خوب خوب باشم.حیف

• Like
واکنش ها: zx1

ahmadi-2010

عضو جدید
من تو زندگی فهمیدم به هر چی زیاد فکر کنی همون میشه چه خوب چه بد!!!

• Like
واکنش ها: zx1

water.87

کاربر بیش فعال
من تو زندگی فهمیدم که وقتی می گی فردا ، فردا هم خواهی گفت فردا و فرداها هم همین طور...:gol:
من تو زندگی فهمیدم که باید تو لحظه زندگی کنی ، یعنی وقتی باید شاد باشی شاد باشی، وقتی دلتنگی به دیین عزیزانت بری و زمانی که باید تلاش کنی با تمام قدرت تلاش کنی:gol:.
من تو زندگی فهمیدم که وقتی بغض تنگی گلوما فشار می ده ، فقط برای خدا بگم و هیچ کس دیگه ای رو تو غصه هام شریک نکنم:gol:.
من تو زنگیمفهمیدم که التماس کردن فقط به درگاه خداوند جایز هستش. چون ادما کوچیکتر از اونند که دردی از دردای ادما حل کنند.یا اگه حل کنند منت نذارن:gol:....

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از زندگی فهمیده ام که هر احمقی میتواند قانونی وضع کند که یک احمق دیگر از ان پیروی کند.

من از زندگی فهمیده ام حسرت روزهای گذشته اتشی برپا خواهد کرد که میتواند روزهای اینده را بسوزاند

من از زندگی فهمیده ام که ما از زندگی چیزهایی را که دوست دازیم میبینیم نه حقایق موجود

من از زندگی فهمیده ام که ان زمان که تو مرا دوست داری من ذهنم جای دیگر است و انگاه که تو خسته شدی و ذهنت جای دیگر رفت من تورا دوست خواهم داشت

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو زندگی فهمیده ام که هیچ وقت نباید پاکت ابمیوه ای را که تا ته خوردی رو تو دست له کنی
من تو زندگی فهمیده ام که هیچ وقت فلش دیسک کسی رو بدون اسکن کردن تو کامپیوترم نذارم
من تو زندگی فهمیده ام که هیچ وقت در اوایل بهار ماشینمو نشورم
من تو زندگی فهمیده ام که هیچ وقت جو مهمونی نگیردم و زیاده روی نکنم

ولی مهم ترین چیزی که فهمیدم ولی عمل نمیکنم همونی هست که امضام میگه
:razz:

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از زندگی فهمیده ام که هر احمقی میتواند قانونی وضع کند که یک احمق دیگر از ان پیروی کند.

من از زندگی فهمیده ام حسرت روزهای گذشته اتشی برپا خواهد کرد که میتواند روزهای اینده را بسوزاند

من از زندگی فهمیده ام که ما از زندگی چیزهایی را که دوست دازیم میبینیم نه حقایق موجود

من از زندگی فهمیده ام که ان زمان که تو مرا دوست داری من ذهنم جای دیگر است و انگاه که تو خسته شدی و ذهنت جای دیگر رفت من تورا دوست خواهم داشت

با آخریش صد در صد موافقم ;)

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فهمیدم بعضی اتفاقا فقط یکبار تو زندگی رخ می دن واز دست دادنشون یعنی حسرت خوردن

تمام عمر!!!!!!!!!!!!

من فهمیدم که ازسن 20 سالگی به بعد زمان به سرعت نور می گذره!!!!!!!!!!!!!

وفهمیدم اون چیزی که باید اتفاق بیفته اتفاق می افته حالا چه ما موافق باشیم یا ..............

zx1

عضو جدید
من تو زندگی فهمیده ام که هیچ وقت نباید پاکت ابمیوه ای را که تا ته خوردی رو تو دست له کنی
من تو زندگی فهمیده ام که هیچ وقت فلش دیسک کسی رو بدون اسکن کردن تو کامپیوترم نذارم
من تو زندگی فهمیده ام که هیچ وقت در اوایل بهار ماشینمو نشورم
من تو زندگی فهمیده ام که هیچ وقت جو مهمونی نگیردم و زیاده روی نکنم

:razz:
با سومی و آخری بدجور موافقم!:confused:

ozra.m

عضو جدید
من تو زندگي فهميدم كه
بايد تو اكنون زندگي كرد اما من تو گذشته ام.
بايد اميد و ارزو داشت اما من فقط آرزو دارم.
بايد از ديگرا اموخت اما من خود سرم.
و.... خيلي چيزايه ديگه .

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فهمیدم که انسانیت فقط یک شعاره و خوی حیوانی اصل رفتاریه ماست

ar.noorian

عضو جدید
کاربر ممتاز
درباره زندگی چه فهمیده ای؟؟؟

:eek::eek::eek:

نظرات مردم در برابر سوال بالا :

فهمــيده ام که باز کردن پاکت شير از طرفي که نوشته " از اين قسمت باز کنيد" سخت تر از طرف ديگر است 54 ساله

فهمــيده ام که هيچ وقت نبايد وقتي دستت تو جيبته روي يخ راه بري . 12 ساله

فهمــيده ام که نبايد بگذاري حتي يک روز هم بگذرد بدون آنکه به همسرت بگويي " دوستت دارم" . 61 سال

فهمــيده ام که وقتي گرسنه ام نبايد به سوپر مارکت بروم . 38 ساله

فهمــيده ام که مي شود دو نفر دقيقا به يک چيز نگاه کنند ولي دو چيز کاملا متفاوت ببينند. 20 ساله

فهمــيده ام که وقتي مامانم ميگه " حالا باشه تا بعد " اين يعني " نه" 7 ساله

فهمــيده ام که من نمي تونم سراغ گردگيري ميزي که آلبوم عکس ها روي آن است بروم و مشغول تماشاي عکس ها نشوم. 42 ساله

فهمــيده ام که بيش تر چيزهاي که باعث نگراني من مي شوند هرگز اتفاق نمي افتند . 64 ساله

فهمــيده ام که وقتي مامان و بابا سر هم ديگه داد مي زنند ، من مي ترسم . 5 ساله

فهمــيده ام که اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يک "زندگي خوب"حرکت مي کنند که از کنار آن رد مي شوند . 72 ساله

فهمــيده ام که وقتي من خيلي عجله داشته باشم ، نفر جلوي من اصلا عجله ندارد . 29 ساله

فهمــيده ام که اگر عاشق انجام کاري باشم،آن را به نحو احسن انجام مي دهم . 48 ساله

فهمــيده ام که بيش ترين زماني که به مرخصي احتياج دارم زماني است که از تعطيلات برگشته ام . 38 ساله

فهمــيده ام که مديريت يعني: ايجاد يک مشکل - رفع همان مشکل و اعلام رفع مشکل به همه. 34 ساله

فهمــيده ام که اگر دنبال چيزي بروي بدست نمي آوري بايد آزادش بگذاري تا به سراغت بيايد . 29 ساله

فهمــيده ام که در زندگي بايد براي رسيدن به اهدافم تلاش کنم ولي نتيجه را به خواست خدا بسپارم و شکايت نکنم. 29 ساله

فهمــيده ام که عاشق نبودن گناه است. 31 ساله

فهمــيده ام هر چيز خوب در زندگي يا غير قانوني است و يا غير اخلاقي و يا چاق کننده

در زندگى فهمــيده ام در فکر عوض کردن همسرم نباشم, خودمو عوض کنم و وفق بدم به موقعيتها و مراحل مختلفه زندگيمتا بتونم با بينش واضح زندگيم رو با خوشحالى و سرور ادامه بدم هر کسى مسئول خودش هست، هرکسى تو قبر خودش ميخوابه، من بايد آدم درستى باشم . 42 ساله

فهمــيده ام مبارزه در زندگي براي خواسته هايت زيباست اما تنها در کنار کساني که دوستشان داري و دوستت دارند! 27 ساله

فهمــيده ام که وقتي طرف مقابل داد ميزند صدايش به گوشم نميرسد بلکه از ان رد مي شود. 50ساله

فهمــيده ام هرکس فقط و فقط به فکر خودشه، مرد واقعي اونه که هميشهو در همه حال به شريکش هم فکر کنه بي‌منت. 35 ساله

فهمــيده ام براي بدست آوردن چيزي که تا بحال نداشتي بايد بري کاري رو انجام بدي که تا بحال انجامش نداده بودي 36 ساله

فهميدم كه اگر عشقي رو از دست دادي ديگه نمي توني بدست بياريش چون هيچ چيز مثل سابق نيست! و سعي كني كه فقط ازش به نيكي ياد كني! 30 ساله

فهميدم كه تا دير نشده بايد يه كاري كرد تا بعد ها غصه فرصت هاي رو كه داشتي ولي استفاده نكردي رو نخوري... و بعضي وقت ها هم بايد هيچ كاري نكني تا وضع از ايني كه هست بدتر نشه.... 31 ساله

من هنوز چيزي نفهميدم, فعلا قضيه خيلي مبهمه. 34 ساله

شما از زندگی چی فهمیدی ؟؟:heart::gol:

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
فهمیدم که اسلام درست اجرا نمیشه.
فهمیدم که ما پول حیف رو خرج ساختن میکنیم بعد با یه بمب دود میشه و دوباره همین کار رو انجام میدیم
فهمیدم که خیلی چیزا سانسور میشه..مثل سوریه الان
فهمیدم که بهشت و جهنم دو تا است ..یکی برای ایران و کی برای خارج
فهمیدم که در این روزگار هم انسان معصوم پیدا میشه..به گفته بعضیها ..( این خنده دار هست)

اسلام خوب است اگر درست اجرا بشه....من به اسلام ایمان آوردم ولی اسلامی که تبیض در اون نباشه

و هزار فهمیدن دیگرررررررررررررررررررررررررررررررررر
...

hamed2494

عضو جدید
- فهمــیده ام که نباید بگذاری حتی یک روز هم بگذرد بدون آنکه به زنت بگویی "دوستت دارم”. ۶۱ ساله

- فهمــیده ام که وقتی گرسنه ام نباید به سوپر مارکت بروم . ۳۸ ساله

- فهمــیده ام که می شود دو نفر دقیقا به یک چیز نگاه کنند ولی دو چیز کاملا متفاوت ببینند. ۲۰ ساله

-فهمیده ام اونایی که درس نخوندن از اونایی که در خوندن پولدار ترن ،25 ساله

من فهمیده ام که همیشه کارهای خوب دست کسانی هست که لیاقت آن را ندارن و برای آن هیچ زحمتی نکشیده اند :mad::mad::mad:

دوستان میخوام این بحث رو ادامه بدیم فک کنم بحث جالبی بشه:biggrin::biggrin:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
- ای کاش چیزایی رو که الان فهمیدم 15 سال پیش میفهمیدم!!

siiibsorkh

عضو
فهمیده ام که تنهایی به جنگ زندگی رفتن سخت است...22 ساله
.
.
راستی..،
شما از زندگی چه فهمیده اید ..؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زندگی یه واقعیت هزار رنگ هست و هر کسی بنوعی رنگ خودش را با یکی از رنگهای زندگی همانند سازی میکنه و اسم شم میذاره زندگی .
به نظر من برای اینکه بدانیم که از زندگی چه فهمیده ایم اول باید خودمان را بفهمیم که چه و یا که هستیم و معنی خودمون چیه؟ اول باید معنی خودمان را بفهمیم بعد ببینیم که با توجه به معنی خودمون ، از زندگی چه فهمیده ایم یا چه چیز های دیگری هم هستند که باید بفهمیم.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
من از زندگی فهمیدم خدا مهربان است و البته خدا معلم مهربان است و ما انسانها دانش آموزان بازیگوش و جایزالخطا و عدالت و انسانیت و مهربانی و عشق و لطافت و متانت وفاداری و خویشتن داری و مردم داری و... را در پس واقعیت های زندگی کمرنگ کرده ایم و اینکه عشق ورزیدن به همدیگر چه طعم شیرین و دلچسپی دارد و خودخواه بودن چه تلخ و کشنده است و شادی و آرامش بزرگ ، درست در پس مهربان بودن و نوع دوستی است

آخرین ویرایش:

_fahimam_

عضو جدید
زندگی همه ش رنجه.. لحظه های شادی ش خیلی کم و کمرنگه..
سعی کنیم برای هم سخت ترش نکنیم..

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زندگی به غایت بی معنی است و نمیشه معنای خاصی رو ازش استخراج کرد...چه خدا و معنویاتی وجود داشته باشه و چه وجود نداشته باشه...نمیتونم و نتونستم معنایی ازش متوجه بشم
یک رنج اجباری که باید تا موقع مرگ تحمل کرد...ظلم ها، بیماری ها، مرگ عزیزان و ......
شایدم بقول البر کامو: زندگی پوچست ولی ارزش زیستن دارد....نمیدونم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چقدر ناله های بدبینانه و جانسوز!!!
ویران شود این شهر که مرکز روانپزشکی و روانکاوی سر هر کوچه اش وجود نداره.