شما چه گیاهی تو خونه دارین؟

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که گفتی مشخصات نخل بادبزنی بود ! میتونی ازش عکس بزاری ؟ به همه نخل ها پالم میگن :whistle:

سپهر آبي

عضو جدید
سلام سركار خانم مهندسنخل بادبزني نيست . عكسهاي بادبرني را در اينترنت ديدم . خيلي زمخت است . اين عين بزرگي اش بسيار لطيف و مينياتوري است . سعي ميكنم عكسي از آن برايتان بگذارم . ممنون

سپهر آبي

عضو جدید
http://www.www.iran-eng.ir/D:\Documents and Settings\e_arabkhoe.PARSDOM\My Documents\My Pictures

سركارخانم كلروفيل
اين عكس برگ نخل موردبحث است.

hortilover

عضو جدید
دوست عزیز عکس ت آپلود نشده... یعنی بد آپلود شده... ضربدر می آد... تانکیش

سپهر آبي

عضو جدید
با سلام به مهربان ياران !

برخي از گل هايي كه در منزل از آن ها لذت مي بريم : نكات كليدي و مهمي درخصوص مراقبت از هريك را كه اساتيد محترم ضروري مي دانند ، بفرمايند :

1) ليكوآلا / Licuala grandis

2) كنتيا (نخل بهشتي) / Kentia b Howea belmoreana

3) شامادورا (نخل كوهي) / chamadorea elegans

4) فيلو دندرون / خيلي بزرگ (هربرگش با ساقه 60/1 متر) Philodendron hastatum

http://www.elicriso.it/it/come_coltivare/filodendro/hastatum.jpg

5) گل آويز / Fuchia

سپهر آبي

عضو جدید
با درودي دوباره :

برخي ديگر از گياهان منزل / اين گياهان را صرفا در داخل آپارتمان نگهداري مي كنم :

البته قابل ذكر است كه هيچكدام از عكس هاي بكار گرفته شده (به دليل عدم امكان انتقال عكس - فعلا ) عكس گل هاي من نيستند ، اما مطمئنا گلهاي من زيبا تر از اين عكسها هستند .

6) كاج مطبق / Araucaria

برخلاف آنچه كه در كتابهاي اساتيد محترم نگاشته اند حداكثر ارتفاع آنان در منزل 170-180 سانت خواهد شد ، مطبق ما درحال حاضر 215 سانت ارتفاعش است .(از كف گلدان ) تقريبا به سقف چيزي نمانده و هيچ برگي هم از پايين از دست نداده است .

7) اركيده سفيد / Orchidea Cypripedium

تقريبا تنومند است (نسبت به اركيده هايي كه ديروز در هفتمين نمايشگاه گل و گياه تهران ديدم . داراي دو شاخه است و مجموعا داراي 24 گل هستند كه خيلي هايش را از دست داده و اكنون 24 گل دارد .

در خانه اسمش را گذاشته ام "گي شا"
از بس كه زيباست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8) پافيلي / ليندا / Linda

ليندا مون هنوز خردسال است : 80 سانت از كف گلدان

ا

آخرین ویرایش:

z_kahdouei

عضو جدید
من توي بالكن خونه مون يه شمعدوني دارم، با يه گلي كه اسمش رو نميدونم. توت فرنگي( كه همين امروز ميوه ش رو خورديم)، ( جعفري، تره، ريحان)،و فلفل دلمه اي هم داريم كه اينادديگه گل نيستن،‌سبزي و ميوه هستن.اين عكس شمعدونيمه اين يكي هم اسمش رو نميدونم. شما مي دونيد؟ در ضمن بعد از اين كه شمعدونيم دچار آفت شد ( ميلي باگز) هر روز سمپاشي كردمش اما به مرور برگهاش زرد ميشه بايد چي كار كنم؟.

پیوست ها

• Picture(5).jpg
    Picture(5).jpg
    54.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 5.jpg
    5.jpg
    72.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
این گیاه یوکاست ، قلمه های ساقه یوگا را به صورت افقی کاشتم و محیط کشتم ر پرلیت گذاشتم ;):gol:

پیوست ها

• DSC00728.jpg
    DSC00728.jpg
    65.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
این عکس ها رو از منطقه تنگ ارم در استان بوشهر گرفتم

یه مزرعه گلرنگ در نخلستان :

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستت درد نكنه
ولي ما تو خونمون مشكلي كه داريم اينه گلدونامون رشدشون خيلي كمه يا اصلا رشد ندارن

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
نازی جون عزیزم
بگو چه گیاهی داری؟کجای خونه میزاری؟اگه میتونی از سایز گلدون هم یه عکسی بگیر
انشالله با هم خوبشون میکنیم.
منتظرتم :gol:

denise

عضو جدید
واي...من خيلي دوس دارم يه گلخونه داشته باششششم
تو خونه اين گلا رو دارم :
بنفشه افريقايي - سانسوريا-حسن يوسف و 3تا گل ديگه كه اسمشو نمي دونم!
تو حياطم بنفشه - ميخك - شب بو - مارگريت- هميشه بهار - ميمون! -و ...

z_kahdouei

عضو جدید
این شمعدونی منه:

قبلاً این شکلی نبود بعد از این که آفت زد با این که بهش سم هم زدم و آفت ها از بین رفتن خودش خشک شد و باز بهش آب دادم تا این شکلی شد. حالا هروقت غنچه میکنه هنوز چند روز نگذشته غنچه هاش خشک میشه و میریزه. یعنی شمعدونیم دیگه هیچ وقت خوب نمیشه؟ لطفاً راهنمایی!
قبلاً این شکلی بود

z_kahdouei

عضو جدید
این هم گل برگ گندمی:
تازه دو روزه که توی خاک کاشتم از گیاه مادر گرفتمش. عکس پایینی هم تکه دیگه ای از این گله که توی خاک نکاشتم به نظرتون توی آب باقی می مونه یا اینکه بکارمش؟

denise

عضو جدید
بنفشه افريقايي

بنفشه افريقايي

این بنفشه آفریقایی منه!

اخخييي خيلي خوشكله..منم يه سفيدشو دارم منتها هنو غنجه ش وا نشده. خدا كنه همين شكلي باشه..البته بنفشو يه رنك ديكشم دارم كه اونو هنو نميدونم جه رنكيه! :smile:

z_kahdouei

عضو جدید
ممنون phyto عزیز که عکس ها رو برای اینکه دوستان بتونن ببینن دوباره گذاشتین. سعی می کنم سایت بهتری برای آپلود عکس هام پیدا کنم. اگه دوستان راهنمایی کنند هم ممنون میشم.
denise عزیز بنفشه من اول گلاش خیلی کم بود و وقتی گل میداد هم خیلی ریز بودن اما از وقتی که دیگه کود برگ دهی و گل دهی رو به موقع بهش میدم حسابی سرحال شده. امیدوارم بنفشه های شما هم به زودی گل بدن.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
این شمعدونی منه:

قبلاً این شکلی نبود بعد از این که آفت زد با این که بهش سم هم زدم و آفت ها از بین رفتن خودش خشک شد و باز بهش آب دادم تا این شکلی شد. حالا هروقت غنچه میکنه هنوز چند روز نگذشته غنچه هاش خشک میشه و میریزه. یعنی شمعدونیم دیگه هیچ وقت خوب نمیشه؟ لطفاً راهنمایی!
قبلاً این شکلی بود

دوست گلم همونطور که گفتی افت بهش حمله کرده پس گیاه الان شعیف باید صبر کنی تا باز سرحال بشه...
شما ازش مراقبت کن ایشالله امسال بعد از زمستان که نیز سرماییش برطرف شد بازم مثل اولش میشه
البته الان باید خیلی بهش برسی و خوب ازش نگهداری کنه و تغذیه مناسب بشه;)

این هم گل برگ گندمی:
تازه دو روزه که توی خاک کاشتم از گیاه مادر گرفتمش. عکس پایینی هم تکه دیگه ای از این گله که توی خاک نکاشتم به نظرتون توی آب باقی می مونه یا اینکه بکارمش؟
به یه خاک سبک انتقالش بده;)
این شمعدونیشه

اینم گندمی تو آب

مرسی رضا :gol:

آگرونومیست

عضو جدید
با سلام به باغبان 65
من تو خونم بامبو دارم و تو حیاط هم گل رز که اینا عشق من هستن و خیلی دوستشون دارم ولی مثل اینکه من عشق اونا نیستم و دوستم ندارن چونکه دهن منو مرتب سرویس میکنن بامبو هام 4 تا بودن که اولش زرد شدن و کم کم خشک شدن والان یکی برام مونده که اونم اصلاً رشد نمی کنه و سرجاش مونده و گل های رز هم که فقط سالی 2-3 هفته گل دارند و بعدش گل هاشون میریزن و مثل من بی ریخت میشن. چیکارشون کنم ؟ دیگه کم کم دارم مجبور میشم که مثل بقیه جونورایی که داشتم و عشقم بودن ولی من عشق اونا نیودم کله شونو بکنم.

z_kahdouei

عضو جدید
باغبان 65 عزیز باتشکر لطفاً می فرمایید برای شمعدونیم از کود مایع استفاده کنم یا جامد؟ و ایا دادن کود به عنوان مراقبت کافیه؟:redface:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به باغبان 65
من تو خونم بامبو دارم و تو حیاط هم گل رز که اینا عشق من هستن و خیلی دوستشون دارم ولی مثل اینکه من عشق اونا نیستم و دوستم ندارن چونکه دهن منو مرتب سرویس میکنن بامبو هام 4 تا بودن که اولش زرد شدن و کم کم خشک شدن والان یکی برام مونده که اونم اصلاً رشد نمی کنه و سرجاش مونده و گل های رز هم که فقط سالی 2-3 هفته گل دارند و بعدش گل هاشون میریزن و مثل من بی ریخت میشن. چیکارشون کنم ؟ دیگه کم کم دارم مجبور میشم که مثل بقیه جونورایی که داشتم و عشقم بودن ولی من عشق اونا نیودم کله شونو بکنم.
بابمو :
نسبت به کار موجو در آب و املاح اون حساسه حتما اب رو بجوشون و بزار 24 ساعت بمون بعد برای ابیاری بامبو استفاده کن و به هیچ وجه گلدان باکمبو رو جابجا نکن ....

اگر شما گلهای رزتونو سالی یک بار کف بر کنید یعنی از فاصله 20 سانتی متری خاک قطعش کنید حتما در طول سال گلدهی اونو خواهید دید....

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
باغبان 65 عزیز باتشکر لطفاً می فرمایید برای شمعدونیم از کود مایع استفاده کنم یا جامد؟ و ایا دادن کود به عنوان مراقبت کافیه؟:redface:
دوست گلم نوع کود فرقی نداره باید بشدت مراقب باشی که به اندازه مصرف کنی

البته به غیر از تغذیه با از نظر نور و دما هم مراقبت لازم کنی در واقع نذاری هیچ تنشی بهش وارد بشه

بالا